Ne dozvolite da vas "serviseri" deru! Pitajte...

flešovanje softvera, popravka, kvarovi

koliko vam se puta desilo da platite skupu popravku u servisu a da posle shvatite da ste mogli proci mnogo jeftinije

Glasanje se završava Uto, 26. Sep 2006. 14:28

nikada
18
72%
nekoliko puta
7
28%
vise od 10 puta
0
Nema glasova
stalno mi se desava
0
Nema glasova
 
Ukupno glasova: 25

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

nbnebojsa, lepo sam ti rekao...NE ZNAS ni kako se "zove" taj deo koji si zaokruzio na fotogr..kako onda mislis da ti objasnim "...cemu sluzi....", i "kako ga ga okrenem"...??? Da bi se bavio elektronikom moras imati neka predznanja koja se sticu u skoli i da bar znas razlikovati koji je koji deo...
bela, taj site nije niti bitan, kao ni firma jer ti nisu dali deo ...naravno....pa zasto si mislio da ces dobiti deo od firme koja uvozi deleove na veliko i prodaje istom meni(odnosno nekom drugom servisu) 1000e te iste robe mesecno?
Lomnica_city, stvarno sam vrlo znatizeljan....koja je to "vecina telefona" za koju mozes naci flet kabal? Mozda ne vidis dobro pa na fotografiji iznad nisi video kako display izgleda?A tek tvoji postovi na Es-u...i slicnih tebi....daj molim te ...uozbilji se ....
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Na ES-u imam dvaes' postova za dve godine,i to uglavnom oko upotrebe mobilnih telefona,nema tu sta tebi da smeta!!Nisam video lepo na slici,mala slika pa sta,a nisam ni zagledao jer sam se ogradio da nisam otvarao istu pa da vidim!Ako moze da nadje onda dobro,ako ne moze onda nista,nek plati serviseru,moja poenta u svemu ovome je da moze proci jeftinije!!
Pozdrav 8)

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Lomnica_city, pa jesi li otkrio toplu vodu time sto si zakljucio 'da moze proci jeftinije"? Pa kazi mu tacno GDE moze proci jeftinije.....e ljudi moji od takvih samo glavobolja...znate SVE a ne znate AMA BAS NISTA.....otvorili ste thread o cemu? Cime to dokazujete(mislim na stav u threade-u)? A gospodo Moderatori i Administratori ne znam po cemu Vam je ovaj Thread sticky?
U ostalom......ko jos bre ima vremena da sa Vama mlati praznu slamu...odoh nesto da radim...
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Ova tema ne da je smesna nego nije normalno.......... :cry:

Ovaj lik sto je otvorio i ponudio se kao dobri savetodavac nema pojma sa zivotom.....
Evo par stvari koje cu ljudima skrenuti paznju da nikako NE RADE !

-Ono sto je pisao o ciscenju......naravno......NIKAKO NE KORISTITI ACETON........kakva pakost,pa upropasticete aparat samo tako
-Sto se tice peckanja baterije NIKAKO NE KORISTIITI ispravljac koji je on opisao i to naveo napon kojim pokrece bateriju 12 V.............to je van pameti.......
Koristiti naravno labaratorijski ispravljac.......


Stekao sam utisak da je tip lepo dao savete kako da UPROPASTITIE telefone ne bi li servisirali kod njega :D

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Lomnica_city napisao: drgrga:
Ako mislis da znas bolje ti reci kako,nemojte da spopadate ljude da nemaju pojma a ne date vase misljenje za koje mislite da je ispravno,nego izvoli pa ubuduce pokazi znanje a nemoj kao pojedini da okrenes svaki post na cisto vredjanje ostalih clanova jer tako nesto nije dozvoljeno ovde,moze da se leti sa foruma za takve uvrede da su ovakvi ili onakvi... pa nemoj i ti da se ugledas na njih,prijateljski savet!! :wink:
Pozdrav 8)
Navedi mi koga sam uvredio ?

Sto se tice saveta,evo ukratko.........

1-NE raditi sve ovo gore sto je naveo doticni "majstor",kao sto sam rekao NE pokretati bateriju sa 12V aman ljudi.......NE cistiti telefon ACETONOM......

2-Pri padovima aparata u vodu i bilo koju drugu tecnost,bateriju izvaditi i telefon ni po koju cenu NE SUSITI jer cete samo ubrzati oksidaciju.Znaci takav telefon se MORA adekvatno ocistiti i oprati U Ultrazvucnoj kadici u kojoj je isopropanol ili rafinisani alkohol a ne ACETON koji jede sve zivo........
Eventualne stete nastale na elementima ne mogu se resiti tek tako,potreban je alat......pre svega mala lemilica i "duvaljka" ili jos najbolje sad IC station...........to ljudi mnogo kosta i nemojte petljati sami ako ne mislite da radite ozbiljan servis.

3-Sto se tice softwerskih kvarova neki se stvarno mogu resiti obicnim full resetima ali vecina NE MOZE.......Morate imati odgovarajuce interfejse koje mi zovemo boksovima.........
Ovo sto je neko napisao da je nafleshovao telefon krekovanim Phoenixom,pitao bi ga sta bi bilo da sve nije proslo kako treba......u rukama mrtvak od stotinak evrica.......

4-Ovo sto je doticni naveo sto se tice sitnih kvarova....tipa los kontakt ili sl.vecina ozbiljnih servisera i NE NAPLACUJE sem ako nije video da je taj neko razvalio masku i rasturio srafove pokusavajuci da po prvi put otvori nesto sto nikad nije otvarao i pokusavao da sam resi problem......

5-Nikad ne nosite telefon u bilo koju radnju gde pise na izlogu "SERVIS",jer su to obicne raznosaci,vec kod stvarno proverenih kolega koji savesno rade svoj posao.
Ako ne znate gde,evo ja cu ko god mi se obrati preporuciti kolegu u skoro 80 % gradova u Srbiji.

Mislim da sam dosta pomogao....Hvala 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

drgrga, ja sam pokusao da flesujem tel phoenix-om i nisam uspeo ...... ali su ga u servisu brzo sredili (pretpostavljam da su ga samo flesovali pravim box-om posto nije dugo trajalo?) ..... dakle, nije bio definitivno mrtav ..... da li bih to opet radio? ..... verovatno ne .... nije vredno trosenja zivaca .....
jedno pitanje za tebe: u nekom kompjuterskom casopisu sam procitao da ukoliko nesto od elektronskih uredjaja zavrsi u vodi, treba odmah izvaditi bateriju/izvuci napajanje, otvoriti i oprati destilovanom vodom i pustiti da se osusi....... da li je to tacno? ..... i kada si vec ponudio, bio bih ti zahvalan da mi posaljes na pp adresu/e nekog dobrog servisa u BG ..... hvala ...

@all ...... tema je obecavala ..... ali kako sada stvari stoje ... :|

pozdrav...

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

b_udder,
Voda TIP...sto rece jedan "kolega" gore :D
U slucaju dodira mobilnog telefona, digitalnog foto aparata, MP3 playera....i sl.....sto pre (citaj ODMAH) izvaditi bateriju NIPOSTO je ne vracati, NE POKUSAVATI paljenje telefona niti posle dva dana susenja, NE POKUSAVATI punjenje)sacuvaj Boze)...
Odneti u SERVIS (naravno ne u prvi na kome pise SERVIS) a oni ce uraditi sledece PRVO
-u ultra zvucnoj kadici u apotekarskom alkoholu (99%-tni) 3-5 puta isprati vas uredjaj, ostaviti ga da se PRIRODNO osusi(najbolji nacin) i onda videti da li ima nekih posledica kvasenja.
Verovatnoca da ima posledica je 95% jer Struja i Voda...cccccc.....garanciju na popravku posle ovakvog kursliusa je prakticno nemoguce dati jer se u 90% slucajeva desi da se javljaju posledice kasnije...u servisu ce Vam otkloniti onaj kvar koji TRENUTNO imate....gatati ne mogu sta sve jos MOZE biti..

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

hallo, meni je stari digitalac pobenavio od kondenza ..... uneo sam ga iz hladne u zagrejanu sobu i zamaglio se a ja nisam izvalio i ukljucio sam ga ..... posle se s vremena na vreme nesto tripovao, sam menjao modove itd... znaci ne destilovana voda? :D

pozdrav...

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

b_udder napisao:hallo,znaci ne destilovana voda? :D
Ma kakvi bre NIKAKO !!!!!!!!!!!!!!!!

Napisali smo cime se cisti........... alkohol ili isopropanol mada se dosta dobro pokazao i nitro razredjivac ali s njim mora pazljivo....ne preporucujem pocetnicima.........

Pozdrav,

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

drgrga, ok ..... hvala :) .....

pozdrav...

p.s. i ne rece mi ti neki dobar servis u BG? ;)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

hallo napisao: U ostalom......ko jos bre ima vremena da sa Vama mlati praznu slamu...odoh nesto da radim...
Kakav nadžak čovek, pa nije ovo takmičenje, "ko ima najveći" (nivo znanja :lol: ),

'bote, ako znaš, pusti informacije, čemu trip???

Ovo je ekstra tema za nas koji NISU Serviseri/Majstori, Electronicpoor, itd,
i ovo nije "sticky",tema :lol: hallo, (gde si to video) ali bi trebalo da bude

poNEzdrav
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Vlada Zem, posto moderator voli ba brise....xexexex....mozda da.... :D
Posto ste dobijali savete od "servisera" mislim da treba da cujete i drugu stranu...ako Vas nesto konkretno zanima pitajte, detaljno objasnite problem i nacin koji je doveo do problema...pa da vidimo..
2Moderator....oli brisati opet..... :P
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

hallo, he-he, voli, voli, uspeo sam da pročitam, a pošto će i ovo brisati, nadam se da ćeš uspeti i ti, tj, pošto ću zvučati strašno patetično :dry:
po meni
1. likovi kao što si ti su baš baš dobrodošli ovde, ima posla
2. ovo nije "uskostručan" sajt, tj, svi nešto budže, kaleme, srpska posla (nadam se da ovde neće biti problem zbog tvog "oli" :lol: )
3. "nakačio" si se na nbnebojsa & Lomnica_city bezveze-igra đonom, crveni karton, a ljudi su više nego OK, možda neko malo prek :lol: , jbg, sve izgleda kao situacija "2 ovna na brvnu", a sve to čitaju ljudi sa foruma, nema tu 'leba. (znam za Lomnica_city, sad kad bi nahrlili svi kojima je pomogao ili "naslutio" pomoć, sajt bi bio srušen)
4. imaš znanje, samo polako, nemoj na juriš
5. ma šta me briga, slučajni prolaznik sam.

pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

ceki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pon, 04. Sep 2006. 10:18
Lokacija: INDJIJA

Post od ceki »

P L E A S E , flat kabal za SE s700i....

nema ga nigde u srbiji, prosto neverovatno, kao da ja jedini imam ovaj fon....

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

ceki, zaista ga nema da se nabavi....sta da se radi tako je, ali tesko ces ga naci (citaj nikako!) i recimo u Swiss, Austriji, Nemackoj i sl(samo u Service Centru sa Level 3 i vise a lokaciju tih servisa mozes naci na home page Sony-ericssona)
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

ceki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pon, 04. Sep 2006. 10:18
Lokacija: INDJIJA

Post od ceki »

a varijanta display + flat ?????
neko mi rece da se navodno samo tako prodaje !?!

ali onda cena sigurno odvaljuje

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Nije problem samo za taj fon,nema fletova za mnoge fonove u zadnje vreme a i oni kojih ima su losheg kvaliteta...

ceki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pon, 04. Sep 2006. 10:18
Lokacija: INDJIJA

Post od ceki »

jedino mi ostaje da nadjem neki havarisan, u sta cisto sumnjam...

tako da, ako neko slucajno poseduje informaciju, bilo bi fino da me obavesti...

Spyda
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 15:26

Post od Spyda »

imam w810 koji je skidan sa vodafon mreze.Koliko bi otprilike kostalo da mi zamjeni taj softver?ovaj sto radi mi je rekao 30e

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

to mozes i za hiljadu kint na novom beogradu u piramidi.. taj te je dosta slagao.. mislim barem kod ovog mog imas za 1000..
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Zaključana tema