Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
laki70
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 11:46

Post od laki70 »

Ocigledno da nemam pojma, e bas mi je krivo. Znaci nema sanse da se odradi. Tako dobar telefon a ipak .......
U svakom slucaju hvala

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

Zdravo, evo par pitanja za vas. Imam SE w700 i interesuje me da li moze da se zameni njegova kamera (originalna, 100% ispravna) uz doplatu za kameru sa autofokusom (poput one na k750i) i koliko bi to kostalo? I ako mozete bar da mi preporucite neki servis, u Beogradu recimo, gde bi mi za razumnu cenu stavili cist najnoviji softver za taj telefon. U Sapcu mi traze 25 evra za flesovanje :blinky: :x a ne zelim da sam flesujem i upropastim telefon
w810 + 8GB

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

@djape48
U Sapcu...MobilTeam i kod Pukija...cana je verovatno od nekog "servisera" koji ce odneti kod SERVISERA i zaraditi vise od SERVISERA. Ocekivana cena za Fleshovanje cca 1000,00 din
Kameru od K750i nisam siguran da ce softverski podrzati W700i...trebalo bi probati....i to imas na gore pomenutoj adresi...
p.s. I u Beogradu piju vodu i disu vazduh kao i Vi u Sapcu...ne shvatam tacku gledista da je u Bg SVE bolje, vece, lepse... :disgust:
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

Ne znam ko je Puki, a bio sam u istom tom MobilTeam-u pre mesec dana i tamo su mi trazili 25evra za flesovanje, sto mi se ne isplati. Glupo mi da se raspravljam s njim u fazonu: a jel, pa na forumu mi rekli 1000 din, reci ce mi covek pa idi kod tog sa foruma... Prvo bih pokusao sa opcijom menjanje kamere + naravno softver koji podrzava autofokus. Ne znam da li je to izvodljivo, pa zato pitam vas. Plan je prost: obidjem servise po Sapcu, saznam kakve su im cene i garancije, a putem ovog foruma se informisem kakvo je stanje u BG-u i odem sa telefonom i parama tamo gde su najbolji uslovi. Hajmo ljudi, nemojte me izneveriti :wink:
w810 + 8GB

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

djape48, a sto ne vidis sa covekom koji ti je pisao gornji post,a on ti je iz Loznice,sto ti nije preko sveta,ako ce ti flash uraditi za 1000 din,jos ces ustedeti na gorivu (Od Lozane do Sapca ima oko 50-60km),a ostalo ces lako dogovoriti sa covekom!
Ps u potpisu su ti njegova adresa ibroj telefona
Pozz
D500&E71

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

@loki13 Zahvaljujem se na savetu, ali 13og svejedno idem u BG na Chemical Brothers, pa mi put do Loznice nije nista jeftiniji :D Ali ako bi hallo mogao da odradi i to sa kamerom... :wink:
w810 + 8GB

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

djape48, hoces da ja pitam umesto tebe posto je sad u MobilTeam-u? Ja nisam probao takvu egzibiciju sa promenom kamere i aktiviranja autofokusa, tako da zaista bi bilo glupavo da filozofiram...moglo bi se probati...
btw...mogu ja poneti LapTop pa cu ti napraviti na koncertu...i onako doalzim..xexexe...a ti ces paltiti pivo sto popijem dok uradim.. :D
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

@hallo Evo bas pre 2 sata sam bio u MobilTeamu i ponovo pitao za flesovanje (prethodni put pre mesec dana), ovog puta mi je rekao 20-25 evra, znaci pada cena polako :D Pa ne znam, ja bih radije da ti to meni prvo uradis trezan, a posle toga moze ice i pice :wink:
Sto se tice kamere, pitao sam i za to u gore navedenoj radnji, covek sumnja da moje kuciste telefona moze da primi tu kameru. Inace maska je belo-narandzasta kao za w800i i cak i dugme za fotografisanje ima 2 polozaja: plitko za autofokusiranje (naravno ne desava se bas nista kad stisnem) i duboko za "hvatanje" fotografije. Jel tako na svim w700?
P.S. Zar su samo 2 coveka voljni da mi pomognu? :(
w810 + 8GB

AnalyseThis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Pet, 19. Maj 2006. 12:21

Post od AnalyseThis »

meni treba pomoc, u vezi 7390.. telefon normalno funkcionise ali imam mrlju na ekranu :smutny: bio je otvoren i mislim da je prsnulo ulje za telo ali mozda i voda, ne znam jos mada kapiram da nije voda jer bi se do sada osusilo. ne moze da se obrise jer je uslo unutra, a u servisu su mi rekli da ne moze da se ocisti nikako i da moram da menjam ekran :unsure: mada jos uvek ne znaju koliko ce kostati.. sta da radim? ima li neko ideju? bas sam.... :( :cry:

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

djape48, pa nisam bas siguran koliko ti se to isplati,nov k750 je bruka jeftin,a mislim da ti nijedan serviser ne bi to uradio za manje od 40-tak eura (ako je flash 1000 din,onda je ovo barem 3000 din),po meni mozda ti se vise isplati da prodas ili menjas svoj za nov k750 (ipak je novo,novo),a ne da bespotrebno bacis pare na budzenje svog-ali opet ti znas najbolje sta tebi odgovara..........
Mada gledajuci po oglasima cena w810 vrtoglavo pada,pa skupi jos malo kinte i imaces princa w-serije (kralj je w900,a kraljica w950 :D ),a sa njim dobijas 512 karticu,autofokus,veci ekran,flash teme.................. prava stvar!
D500&E71

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

djape48,sa tehnicke strane izvodljivo je uraditi tako nesto jer su im kucista gotovo identicna tako da bi modul kamere najverovatnije stao u kuciste,al problem je sw (software) tako da ne moze! :wink:

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

djape48, evo ovako....malo sam preispitao teoriju
-moze se napraviti sa kamerom od k750(W810) uz promenu SW-a na k750(w810)...cena...hhmmm..
btw...nemorate sad da tvrdite da ne moze...JA stojim iza svake svoje reci...ko neveruje neka donese telefon i pare da mu uradim. 8)
AnalyseThis, ne vidim razlog zasto ne bi moglo da se ocisti nesto sto je prosuto....e sad pitanje veliko da li neko ume rastaviti i ponovo sastaviti telefon...cccc....sve u svemu, ako je nesto prosuto(naravno ne aceton i sl) moze se ocistiti...mada ruku na srce mozda su videli da je folija ispod displaya ostecena...teoretski moze se ona zameniti, prakticno tesko je naci odgovarajucu..
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

hallo, prijatelju izvesni gospodin se pojavio na forumu i vise postova tvrdi da na 6233 postoji neka greska na ploci,i da zbog toga taj telefon baguje!
Posto si iskusan serviser imao bi sigurno priliku da vidis tako nesto,pa samo razjasni da li je to istina ili doticni samo lupeta?
Unapred hvala
D500&E71

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

loki13, JA nemam saznanja vezanih za HW propust na nekom od Nokia BB5 telefona....BUG-om se smatra SW greska ane HW..mozda covek vise zna od mene...ponavljam JA neznam ni za kakavu gresku na ploci na 6233
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

hallo, ok hvala na odgovoru,ipak mislio sam da je tako nesto istinito verovatno bi dosao koji primerak kod tebe u servis na neku popravku,pa kada otvoris imao bi i sta da vidis!
Jesi li imao priliku neki 6233 da otvaras,tj da li se pojavljuju kao kvarljiva roba?
D500&E71

uross
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 19. Jun 2007. 13:25

Post od uross »

Stoji mi u fijoci već skoro godinu dana Samsung S300 kome je crkao flet. Kako mi sada treba još jedan telefon za drugi broj, jako bi mi bilo zgodno da ga osposobim (baterija za divno čudo nije crkla). ALI! Za zamenu fleta koji inače košta 6 evra, traže mi 30.

Da li je moguće da se to na njemu tako teško menja da se za popravku traže CELE DVE prosečne neto dnevnice u Srbiji???

Da li znate gde to ima da se odradi za neku razumnu cenu?

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

uross, nezma sta da ti kazem...najbolje otvori sam telefon i uporedi novi flet sa starim, i pokusaj zamisliti koliko tu posla ima.....naravno i garancija servisera koji to radi...sve u svemu prodacu ti ja flet za 7e...
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

uross
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 19. Jun 2007. 13:25

Post od uross »

Hvala na ponudi, ali kao što već napisah, ima za 6 evra i znam gde mogu da kupim. Meni treba neko ko će mi prodati svoje usluge za neku razumnu cenu, jer zaista ne verujem da su potrebna dva radna dana od po 8 sati da se to popravi!

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

uross, ne razumem sta hoces da kazes...ali evo ovako stvari stoje:
-Flet u nabavci 6ex83,00 din=498,00din
-PDV 18%..............................89,64din
Ukupno za Flet......................587.64 din(ako bude prvi OK, sto je veliko pitanje)
MOJA garancija,MOJE znanje, MOJ alat, MOJ lokal.....1500,00din
PDV 18% na uslugu.................................................270,00din
UKUPNO...................................................1998,00din
UKUPNO PDV..............................................359.64din
SVE.........................................................2357.64din
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

uross
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 19. Jun 2007. 13:25

Post od uross »

Da, sve se ubiše serviseri od izdavanja fiskalnih računa... :lol:

A što tako cene SVOJE znanje, SVOJ alat (koji mora da se otplati za par nedelja), i SVOJ lokal, zato će dobiti 0 dinara ne samo od mene, nego od 95% ljudi. Jer niko nije lud da preplati cenom popravke vrednost telefona, a da ne kažem da za 50 evra može da se kupi NOV telefon sa boljim funkcijama. A za 30 evra + 5 evra za koji ću da prodam ovako crknuti telefon mogu da se biraju polovni telefoni kojima ne može da crkne prokleti flet jer ga nemaju.

Poenta je u tome da su "serviseri" tehnički priučene individue koje se čak ni u svoj posao preterano ne razumeju (a o opštem obrazovnju da ne govorimo), sa tipično srpskim smislim za biznis gde se sva ulaganja moraju isplatiti za mesec ili nešto više.

A da imaju dve čiste u glavi ne bi svoj radni sat na tako bezobrazan i nadmen način cenili 5 puta više od hirurškog radnog sata, nego bi realno naplaćivali i imali više posla, ali i više zarade.

Naravno, sve ovo što sam rekao je pre svega na račun "servisera" a ne na račun retkih servisera.

Odgovori