Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
Saxon26
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Čet, 18. Feb 2010. 05:32

Post od Saxon26 »

Puno se zahvaljujem na odgovoru,svaka cast.. Bas sam se uplasio da nije neki veci kvar

Saxon26
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Čet, 18. Feb 2010. 05:32

Post od Saxon26 »

Da li neko moze da mi kaze posto mi se na Omniji cuje sitno ali jako dosadno pucketanje u slusalici,da li moze da se sredi taj problem,nebitno da li zamenom zvucnika ili ciscenjem,i kolika je cena te popravke??A za kameru mi je problem kada snimam video ,i kada pustim kasnije sve susti,i slika se koci laguje strasno,takodje kada slikam u rezoluciji 1600x1200 slika je bez crtica, a kada podesim na 2560x1920,vidljive su sitne crtice, telefon je sa Svajcarske mreze ,telefon je dekodiran,a verzija je DXHH1,BUILD 20270.1.3.1?Ja stvarno nisam strucan,nikad nisam koristio wm,ali posle 3,4 sata sam se navikao,verovatno je potreban neki novi firmware..Molim za odgovor i veliki Pozdrav svima jos jednom i hvala unapred....

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Saxon26, koliko se secam...zvucnik/zvono je na Fletu kamere (mozda i gresim!) tako da bi to svakako ZAJEDNO trebalo promeniti...MOZDA je to resenje i za ovaj drugi problem...flet kamere uradjen 4000,00 din
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

Saxon26
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Čet, 18. Feb 2010. 05:32

Post od Saxon26 »

Pozdrav,znaci nemogu da verujem koji sam ja maler,ja neznam sta je ovo,naime pokusavajuci da instaliram program zvani manila2d ,telefon mi od jednom zakuca ,i nece da startuje ,na ekranu se vrti non stop ono samsung znak,e sad da li je zbog toga sto pise tamo da treba iskljuciti standby gasenje ,neznam,ali prilikom instalacije telefon je zakucao i nece da dize displej.Znaci kad nije na punjacu telefon ne reaguje uopste,nece da se upali a kad ga stavim na punjac pocinje start up, i zakucava non stop..Ljudi pomazite uradio sam prvo soft reset,pa onda hard reset,(dugme za poziv i iskljucenje poziva+ gasenje dugme),ali nista nece i dalje zakucava na punjacu..Ljudi da li neko moze da mi pomogne,stvarno nemogu da verujem sta mi se desava,kakav maler???

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Saxon26, igranje sa Omnia telefonima zna da bude "skupo"...ipak u Vasem slucaju mislim da nece biti potreban JTAG, OSIM ako niste pokusali update ROM-a pa je nesto (najcesce nedovoljno puna baterija) krenulo po zlu..
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

hallo, nisam stigao ranije da pitam jer nije moj telefon, ali kaze da nedobija nikakvu poruku kad otvori kameru. jednostavno nece da se upali. :smutny:
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

wucinac, misljanja sam da ipak NIJE do same kamere. Vise informacija tek kad pogledam telefon.
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

Saxon26
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Čet, 18. Feb 2010. 05:32

Post od Saxon26 »

Hallo izgleda si bio u pravu kada si rekao da je moguce da je otisla i kamera i zvucnik,posto su integrisani,upgrejdovao sam na dzia5 i dalje isti problem,slikam kada ono sve dobro i posle par sec slika dobije neke tackice..Da liz nas da li je moguce to lepo da se odradi da se zameni,da nemam vise problema sa tim,i koliko kosta ta popravka?Pozdrav druze i hvala na svemu..

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Saxon26, flet kamere, na njemu kamera i zvucnik/ zvono zamenjen 4000,00 dinara
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Ja sam da se javnem,uspela sam da popravim Nokiju 1200.Nije htela da se upali,nije htela da se puni,promenila masku i tastaturu (doduse polovnu,ali original,neogrevanu)...sve to za samo 600din :D

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

juce sam otvorio k700 da mu ocistim dzojstik po uputstvu nekog lika sa youtubea....otvorim ga ja skroz,ocistim dzojstik(doduse pokvari se za 2 dana uvek),ali ovaj put mi se desilo da je tastatura prestala da radi...znaci bukvalno nisam nista radio drugacije od prethodnih puta,ali tastatura je odapela....prvo nije radlo back dugme,a posle nekih 5 minuta je prestala da radi skroz...sve u svemu mislim se da bacim telefon posto se dzojstik stalno kvari,a nedaju mi se pare da ga popravljam jer je ionako star a i imam k800 trenutno....znaci interesuje me kako je tastatura mogla da se osteti i da li ima leka za to...
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Murinho, definitivna popravka dzojstika je ZAMENA novim po ceni od, recimo, 600,00 din. Problem koji ste napravili moze biti:
1. zacepili ste foliju tastature na mestu gde se presavija da bi usla u bravicu-zameniti je drugom 600di
2. ostetili ste bravicu/konektor gde flet tastaure ulazi-zameniti je drugom 600,00 din
3. ostetili ste, na neki nacin, EMMI filter prenaponske zastite tastature-zameniti ga drugim 800,00 din
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

znaci uglavnom je popravka 1200 din....to i nije tako skupo ako ce da valja.....ja mislim da sam zacepio....e da jedno pitanje....koliko kosta maska za k700 sa ugradnjom po mogucstvu skorz crna ako postoji?
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

Pizon12
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 15. Feb 2010. 13:08
Lokacija: Novi Sad

Post od Pizon12 »

Imam problem sa Omniom i900 pa ako mi moze neko pomoci.Problem je u tome sto mi se telefon sam od sebe ugasi nekad i prvi put mi se desilo prosle nedelje samo jednom a onda mi se danas ugasio 2 puta pa ako neko moze da mi kaze sta da uradim.

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Ја мислим да је дошло време да му фелшујеш софтвер!
:D
Nokia 6220 Classic

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Pizon12, zaista, kako Godzilla, rece, trebalo bi pokusati prvo sa promenom SW (flesovanje)...e sad...kod ovih telefona treba biti VEOMA oprezan pri tome...MOJA preporuka da prepustite rizik Serviseru i platite.
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

kovac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Pon, 05. Mar 2007. 21:44
Lokacija: Beograd

Post od kovac »

Opet imam problema sa ovim SE W595, svaki dan mu se nesto kvari. Vec sam nosio u ovlasceni servis i oni su to kao sredili, al sutra malo. Imam isti problem kao i ranije, kada stavim telefon na punjenje, nema dobar kontakt i samo pise punjenje, i tako 20-tak puta i onda greska pri punjenju, onda moram da drzim punjac na gore da bi krenuo da puni. Ono sto mi je jako cudno je kada ubacim slusalice, nista ne prekida sve normalno, a na punjacu ubija koliko baguje. U opisu izvrsenog servisa pise prelemljen sistemski konektor, izgleda su ga dobro zalemili, nisu mogli da ga zamene. Moze li neko da mi kaze u cemu je problem i koliko kosta popravka? Hvala unapred

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

kovac, zamenjen sistemski konektor novim 1200,00 din
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

kovac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Pon, 05. Mar 2007. 21:44
Lokacija: Beograd

Post od kovac »

a flat kabl na istom fonu, cudno se slika nekako prekida kada ga malo stisnem, displej je stavljen nov

shonsybgd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 04. Nov 2009. 21:26

Post od shonsybgd »

Imam jedan problem. Vlasnik sam Samsnung Omnia i900 i flasovao sam ga uspesno.
Medjutim, problem je sledeci da mi Omnia prepoznaje samo 064 karticu a nece bilo koju drugu (Telenor, VIP). Kad ubacim karticu, trazi mi da ukucam pin kod, normalno svaki put ukucavam fabricke kodove za telenor i vip, svaki put mi kaze da nije validna i dalje mi trazi da ukucam pin kod.
U drugim telefonima mi uredno prepozna karticu, samo u Omniji nece. Kako da to otklonim ili otkljucam?

Odgovori