Nokia 6630 - beo ekran

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Nokia 6630 - beo ekran

Post od havijer »

Molim vas za pomoc, imam problem sa mojim telefonom, danas mi je ispao oko 12h u snegu i bio je mokar i sve to ali je normalno radio sve do veceras kada sam u 20h uzeo telefon u ruke i pojavio se beli ekran. Nista nisam pre toga dirao, nikakav problem imao. Telefon radi normalno, dostupan je i sve, za trenutak je proradio ekran kada sam promenio bateriju ali samo za trenutak. Sta da radim i sta mislite da je u pitanju? Hvala puno na pomoci.
:dry: :dry: :dry: :dry: :dry: :dry: :dry: :dry:

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Probaj da ga uključiš bez sim kartice, a ako neće, pokušaj software update, ali ako telefon radi a samo je ekran beo, izgleda da je vlaga učinila svoje tj. da je voda došla u kontakt sa displejem ili konektorom. U tom slučaju samo servis pomaže osim ako je problem kod matične ploče
Nokia Lumia 630

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

okay, konacno neki odgovor. problem sa displejom, to je ocekivano, ali moze li da bude i nesto drugo? koliko kosta displej za 6630? ako je konektor, samo se zameni? da li je moguce da je otisla cela maticna ploca?

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Zavisi, ne mogu da nagađam ko baba pred oblak :D . Sumnjam da se konektor na matičnoj menja ukoliko je povezan tako da ne može da se ukloni ( ne mislim na celu matičnu ploču već samo na taj deo na njoj ) . Zaista ne znam šta sve može da bude uzrok, ali ti lepo se raspitaj po servisima koliko košta displej ( ili potraži polovni ) ili ako uspeš da nađeš neki polovnjak koji je mrtav a radi mu displej pa probaj da vidiš da li je do displeja, u svakom slučaju, ti vidi
Nokia Lumia 630

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Bice da je voda usla izmedju displeja i folije, tako da mu nema spasa. Nosi ga u servis, nije problem do softvera.
havijer napisao:okay, konacno neki odgovor.
Ne znam sta pokusavas ovim da kazes, ne sedimo mi za racunarima konstantno kako bi se ti javio sa problemom i da bi odmah dobio odgovor. Dobices ga kad se pojavi neko ko nesto pametno moze da ti kaze.
Sto se cene tice, to zavisi od servisa do servisa tako da ti ni tu niko ne moze dati prezicnu cifru.

P.S. Nije otisla maticna ploca jer onda uopste ne bi mogao da koristis telefon, bio bi mrtav a tebi ocigledno nije cim mozes da telefoniras sasvim normalno.

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

Odneo sam u servis, posle 15 minuta su me zvali da dodjem po telefon, platio sam 500 dinara i to je to. Nisam ni pitao sta je bilo. hehe nista, hvala puno. sve naj...p.s. ja se ponadao da cu morati da menjam telefon, onaj N82 je next one :)

sleepy85
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 82
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 17:10

Post od sleepy85 »

Pa sta bi moglo da bude...jedno''ciscenje,susenje little produvavanje hehe'i flash naravno i to je to..radi kao sat posle :lol:

Odgovori