Nokia N91- problem sa kamerom

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
avram92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2011. 13:18
Lokacija: Beograd

Nokia N91- problem sa kamerom

Post od avram92 »

Epa ovako,novopeceni clan na ovom forumu :D
Dugogodisnji sam vlasnik nokie n91,za koji tvrdim da je jedan od najboljih muzickih telefona koji postoji. E sad u cemu je problem.Problem je u tome sto je kamera prestala da radi,tacnije kad se iz menija udje u kameru on izbaci prozorcic ,,General: Feature not supported,, . To me je bacilo u veliko razmisljanje,i zatim sam krenu da trazim resenje za taj problem,posto volim da se petljam sam oko toga i da ustedim neki dinar.Prvo sam mislio da je kvar softvreske prirode i naravno kao i svaki amater,odmah sledi hard reset i zatim svez sv update,ali mnogo lako zvuc,tako da naravno nista nije reseno time.Sledeci potez,mislio sam da je sama kamera kao hardver neispravna,i tako nadjem drugu nokiu n91 u neispravnom stanju relativno,al sto je bitno radi kamera,a i falio mi je granicnik za slajd :D Kupim tu drugu,zamenim kamere,i dalje isto.Tako da nije ni to,i sad sam vise ostao bez ideja sta i kako... Jedan lik u servisu rekao mi je da to moze da se sredi samo flesovanjem telefona,al ne znam,nesto sam skeptican po pitanju toga.
Tako da,eto sad sam svoj problem izlozio ovde na forumu,pa ocekujem da cu dobiti neke informacije sta i kako dalje?? :D
Unapred,hvala svima na odgovoru 8)

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

avram92,

1. nece se resiti zamenom kamere !!!
2. nece se resiti ni flesovanjem telefona(taj nema pojma)
3.resice se kompletnim pregledom svih delova vezanih za funkcionisanje kamere i eventualnom zamenom (kamera ic,stabilizatori napona,vodovi,tragovi vlazenja itd),odmah da ti kazem da postoji i verovatnoca da nikad ni ne proradi jer vrlo cesto jednostavno dodje do pucanja(prekida)vodova u drugom sluju PCB-a sto nije vidljivo...niti resivo....

U svakom slucaju puno srece,i nemoj molim te da tvrdis da je jedan o boljih od Nokia aparata,postojali su mnoooogo,mnogooo bolji,ali vise ne postoje....pozz

avram92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2011. 13:18
Lokacija: Beograd

Post od avram92 »

Hvala na odgovoru, a jel se zna ko bi mogao to da pregleda i da vidi da li mu ima spasa?
Inace doslo je do ne sporazuma, ne tvrdim ja da je jedan od boljih Nokia aparata uopsteno vec samo po pitanju muzike,tacnije jedan od najboljih muzickih telefona... Inace pored te n91, imam i 5800xm,ali po mom misljenju zvuk je bolji na n91,a pritom skoro sam se otarasio jednog isto ,,muzickog,, telefona koji je blagi uzas *samsung m3510b*,ali naravno to je moje misljenje,a misljenja se razlikuju :)

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

avram92,

pa naravno,odnesi u neki bolji servis,pregled valjda ne kosta.... pozz

avram92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2011. 13:18
Lokacija: Beograd

Post od avram92 »

Hvala... Sto mi se svidja ovo ,,ne kosta,, , sad u vreme oskudacije i ekonomske krize,prosto obozavam tu rec :D Pozdrav

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

Kako gde, na primer, ja naplacujem tkz. pregled. Mozda to Vama korisnicima zvuci glupo, ali stavite se u moj (nas) polozaj.

Donesete telefon da pregled - e tu postoje dve solucije :

1. Izvrsimo detaljan pregled, dijagnostiku. Izgubimo cc. 20-tak do par sati posla da bi nasli kvar. Musterija trenutno nema "para" i odustaje od popravke.
2. Telefon ne uzmemo da konstatujemo kvar. Vec musteriji onako "odokativnom" metodom kazemo koji je kvar. Musterija odustaje od popravke.

E sada , kod :

solucije 1. Izgubili smo vreme za koji smo mogli da popravimo neke druge telefone i nismo nista naplatili.
solucija 2. 99% telefona koji se pojavljuju ovde na forumu proslu su ovakvu dijagnostiku. Takvi telefoni kada dodju u servis koji drzi do sebe i konstatuju pavi kvar dovode do "konstatacije" musterije : " Ali oni u XX servisu mi rekli da je crkla "gefufna" i da je cena popravke svega X dinara, al` nemaju oni sada taj deo" !

Kod mene u servisu se NE NAPLACUJE dijagnostika ako musterija pristane na popravku.
Cene su vise nego povoljne, za ulozena sredstva, delove, znanje (skole) ...... tako da ;-)

avram92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2011. 13:18
Lokacija: Beograd

Post od avram92 »

Da... kapiram ja sve to,naravno da svako naplacuje svoje znanje (relano) i ne samo serviseri vec sve tako cirkulise u svetu inace.A ajde mi sad reci jel ok to da dodjem u servis,kao sto sam gore naveo,inace od decka koji je bio tu tada (nije on serviser) dobijem informaciju da samo flesovanje i to je to a telefon nije ni uzeo u ruke,i eto da sam ja dao tih 2k3k za flesovanje i dalje nista, sta onda?
A evo,kao sto je drgrga rekao ,,2. nece se resiti ni flesovanjem telefona(taj nema pojma),,
A za samo otvaranje telefona,i zamene granicnika slajda (inace granicnik sam ja davao svoj,nikakav njegov trosak) 2k. Iskreno,bilo mi je puno...ocekivao sam nesto jeftinije.Tako da sam na kraju zavrsio to sam,kuci,jeste da mi je trebalo nekih 2 sata(sto je pretpostavljam puno) :D ali eto zavrsio sam to bez potrosenog dinara.
A sad konkretno za problem te kamere... Ne znam gde konkretno da odem,i koliko bi uopste mogao da ocekujem da bude taj pregled(ako je samo otvaranje telefona 2k,realno gledano,onda pregled treba da bude skuplji) u tom slucaju mi se ne ispalti ni da nosim negde i da dam pare samo za to a potom i za popravku,ali dobro,naravno razumem i vas servisere,ipak vam je to posao...
I ja sam se jedno vreme bavio time,mislim servisiranjem,samo ne telefona vec kola... tako da razumem pricu :D
I evo jedno pitanje za kraj,posto kazes da se kod tebe u servisu ne naplacuje dijagnostika ako musterija pristane na popravku...
A kako ja da znam koja je popravka u pitanju i koliko to moze da izadje (posto ako ispadne popravka skuplje od samog telefona,onda ne vidim poentu) bez dijagnostike ili pregleda...
E a sad drugi slucaj,sa tvoje tacke gledista, jel ok ako se uradi diajnostika i utvrdi se neki skuplji kvar,da ja ne uradim popravku ali da platim tu dijagnostiku? 8)

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

@avram

"A kako ja da znam koja je popravka u pitanju i koliko to moze da izadje (posto ako ispadne popravka skuplje od samog telefona,onda ne vidim poentu) bez dijagnostike ili pregleda...
E a sad drugi slucaj,sa tvoje tacke gledista, jel ok ako se uradi diajnostika i utvrdi se neki skuplji kvar,da ja ne uradim popravku ali da platim tu dijagnostiku? "

Mislim da ce ti sledeci ponovljen pasus odgovoriti na sva pitanja :

"Cene su vise nego povoljne, za ulozena sredstva, delove, znanje (skole) ...... tako da"

Cena-poverneje-kvalitet <- sve to cini da servis stekne ime i da radi preko 10 godina bez prekida.
Onaj k`o naplacuje previse za svoj posao, ceni samo sebe, premalo ne ceni ni sebe, a zlatna sredina je to sto izdvaja servis od "servisa".
Ovi prvi rade dugo i kvalitetno, a ovi ostali kratko.
Eto, i sam si rekao da telefon tvoj nije pogledao serviser, vec neki trgovac, cena koju ti je on dao je ta, jer mora da plati serviseru (druga firma), a mora i on da zaradi.

Morate da naucite vec jednom da postoje prodavnice na cijim izlozima pise SERVIS, ali da postoje i SERVISI koji rade iskljucivo svoj posao, nikakve prodaja-zanema i sl.

Odgovori