Galaxy S 2 zamena stakla (Gorilla glass)

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Cule_man
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 26. Mar 2012. 10:08

Galaxy S 2 zamena stakla (Gorilla glass)

Post od Cule_man »

Imao sam tu nesrecu da "nagrdim" moj 2 meseca star Galaxy S2, i polomim cuveno neprobojno Gorila staklo...(znam da je protiv grabanja a ne protiv udaraca)...sve u svemu dusa me zabolela kad sam ga video onako rascvetanog. Touch screen i Display su ok i rade lepo.

Molim za pomoc, savet od nekog ko zna ili je imao istu nesrecu kao ja...sta bi mi bilo najbolje da radim u ovom slucaju?

(ako medju forumasima ima i servisera, molio bi vas da stavite cene i opcije koje imam)

Hvala dobri ljudi.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Zamena displeja,koji kosta oko 150.Bar su mi tako rekli u servisu,klinca pukla lopta u dzep i slomila mu ekran.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Post od servis.kompa »

Vec ti je odgovoreeno koliko kosta. Inace nema tu zamene stakla jer to nema za kupiti i ne menja se posebno nego samo zamena displej+tač u kompletu. Ja ne vidim kakve opcije mislis da imas osim jedne jedine.

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

Neshto tu meni "ne pije vodu" <- kako kazu neki !
Po nekim mojim saznanjima, ta cifra od 150 evropskih jedinica je vise nego smesna.
Nabavna cena tog dsp-a sa touch-om je veca od navedene cene. Tako da, kada se tu stavi PDV+marza+ruke, ide daleko vise, al` ajde da vidimo i to, ako uspes da odradis po toj ceni, daj nam ovde adresu i kontakt tog servisa. VIse nam se isplati da odnesemo telefon tamo da se uradi nego da se sami mucimo ;-)

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Ima da se kupi posebno staklo:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=glass+i9100

Samo treba da nađe dobrog majstora koji zna i hoće da to zameni.
Pretpostavljam da je operacija vrlo čupava.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Post od servis.kompa »

Ta cena je realna, trenutno se moze odraditi po toj ceni, bar u bgd.

siki069, da li bi ti menjao to staklo?
Ja iskreno da kazam ne i ne znam nikoga ko bi to uradio. A mislim da se i ne moze kvalitetno uraditi cak i da ima staklo da se kupi kod dobavljaca. Dizajn je mnogo tanak i bilo kakvo lepljenje lcd+touch+staklo ne bi dalo zadovoljavajuci rezultat sa alatima koji su nam dostupni. Mislim da nema sanse da se to upasuje da bude kao fabricki. Jedino komplet da se zameni i sve ce biti ok.

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Ne bi menjao ni u ludilu.
Kažem ako ima neko alat i živce.

150 evra je baš nategnuta cena.
Majstor tu skoro ništa i ne zaradi, a nije mali posao.
Još ako mušterija traži garanciju?
Mislim da neće proći ispod 170 evra.
Ako bude tražio i fiskalni račun, onda 200 evra najmanje.
Mislim da je Cyber GSM mislio na regularnu cenu sa izdatim fiskalnim računom.

Pošto je S2 nov 400 evra, polovan oko 300 evra,
postavlja se pitanje isplativosti popravke.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Ja sam video jedan sa menjanim samo staklom.....radi ali to vise nije S2,sramota je izvaditi ga iz dzepa :lol: :lol: :lol:

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

siki069 napisao:
Ako bude tražio i fiskalni račun, onda 200 evra najmanje.

postavlja se pitanje isplativosti popravke.
Zaokruži ga na 300, sta je to... Cena - prava sitnica 8)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Tako vam je to na bilo kom uredjaju kada se vrsi zamena nekog dela. Jedana je cena tog dela kada on dolazi u kompletu tj. kada je vec ugradjen ali kada se naruzuje zasebno to onda ode daleko od ocekivanja.

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

@servis kompa
@all

Ja bih voleo da mi date link (na PP) ka VP koja ima TOUCH+DSP a da se meni isplati da ugradim po 150 evropskih jedinica (a ne zivim u BG gde je platezna moc mnooogo veca nego na "periferiji" drzave) !
Mene licno interesuje, jer izgleda da sam ja jedna velika BUDALA jer placam puno vise za isti !

P.S. Ja koji radim ovaj posao skoro 15 godina,i nepobitno znam da su cene u BG neuporedivo vece nego u unutrasnjosti ili "periferiji" !

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Post od servis.kompa »

drgrga, O tome ja pricam, nema alata i materijala za kvalitetno to napraviti i zato je besmisleno. Ali ima ljudi kojima je cena najvazniji i jedini kriterij. To sto radi ne znaci da je kvalitetno popravljeno.

cyber_vrbas, Poslao sam ti PP, nisi ti budala ali ti je izgleda dobavljac los (citaj skup) :)

I jedna napomena, cena koja je navedena vazi iskljucivo za telefon I9100, da ne bude zabune.

Cule_man
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 26. Mar 2012. 10:08

Post od Cule_man »

I ja sam se malo raspitivao u medjuvremenu... i otprilike saznao sve ovo sto i vi pricate....
Cene se krecu do 17 do 25 hiljada, i to samo sa celim delom (staklo+touch+lcd), i niko ama bas niko nije pristao na zamenu samo stakla (koje kao delo i nema gde da se nabavi) jer po tim mojim "majstorima" to je nemoguce odraditi a da ne dodje do nekog ostecenja prilikom razdvajanja jednog od ta 3 dela. :cry:

Nista drugo mi ne preostaje nego da cekam neka bolja vremena za popravku... mozda da nadjem neki koji je crko a display ostao ili tako nesto.
Ako vam naleti takav javite mi se.

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

17.000 dinara jednako 152 evra.
Mislim da jeftinije od toga nećeš naći u skorije vreme.
Više će pasti vrednost celog telefona nego vrednost ekrana.

Cule_man
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 26. Mar 2012. 10:08

Post od Cule_man »

Brine me jos jedna stvar...
Kako da znam li je taj deo originalan? jer imam informaciju da iako su originalni, losijeg su kvaliteta u odnosu na delove koji se fabricki ugradjuju.

Ko moze da mi kaze koliko je do majstora a koliko do dela, da li ce telefon normalno funkcionisati i da li ce biti vidljivih i drasticnih razlika izmedju izgleda fabricki ugradjenog disp. i nakon zamene displeja tj. hoce li se primetiti da je menjan displej?

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Ako je majstor dobar, kvalitet slike će zavisiti samo od kvaliteta dela.
Nemam informaciju da postoje kopije navedenog displeja.
Milsim da ne bi trebalo da bude razlika.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Post od servis.kompa »

Cule_man, Kako da znas da li je deo originalan? A sto ne nosis telefon u ovlasceni servis da ti ugrade "ORIGINAL" za jedno 250-300e?

Cule_man
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 26. Mar 2012. 10:08

Post od Cule_man »

To sto pitam da li je deo originalan, iz mog ugla (ne iskusnog u ovom polju) sasvim je na mestu posto na trzistu ima sve i svasta to znas i sam.

Jel hoces da kazes da bi i ti i ovlasceni servis ugradili isti "ORIGINAL" deo?
I da ne postoje originalni ili fals delovi trenutno ili sta?

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Post od servis.kompa »

Sto se tice kvaliteta bices zadovoljan, neces primetiti nikakavu razliku jer za taj telefon i ne postoje neke kopije displeja u ponudi, bar ja ne znam za takvo sto. Tu ti je glavno da ti se odradi korektno posao i da se lepo spakuje da ne bi vizuelno bilo vidljivo da tu ne lezi sve kako bi trebalo.

Sto se tice ovlascenih i "ovlascenih" servisa i njihovog poslovanja nemam komentar.
Jedino je sigurno da ces proci mozda i do duplo jeftinije ako ne ides u ovlasceni servis. U ovlasceni servis ides ako ti je telefon u garanciji i garancija pokriva nastali problem/kvar. Sa druge strane popravka u ovlascenom servisu ima tu prednost sto ti ostaje garancija na ostatak telefona koju gubis cim prvi put otvore telefon u neovlascenom servisu.
Odluka je na tebi.

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

A ako se to odradi (otvori) kako treba (i zna) ostaje i ta garancija (originalna).
Onaj ko nezna da otvori a da ne osteti garancijski sicker, e pa zato postoje servisi i "servisi" :wink:

Odgovori