Prvo punjenje baterije

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
kicakica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 01. Nov 2018. 13:00
:: samsung s4

Prvo punjenje baterije

Post od kicakica »

Pozdrav svima.Kupio sam novi telefon pa me zanima kako da prvi put (formiram) punim bateriju.Da li skroz da potrosim fabricko punjenje dok se telefon ne ugasi pa da ga onda punim 12 sati onako ugasenog (kazu da tako treba prvi put ili mozda ne treba 12 sati vec samo dok se ne napuni).Ili ne mora skroz da se isprazni vec moze i ranije da pocne da se puni.Ili ako postoji neki treci nacin.Ne znam kako treba pa bih Vas molio za odgovor.Hvala.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Prvo punjenje baterije

Post od vla-do »

Lično ne formiram baterije već 10-ak godina. Verujem da nisi kupio bateriju za telefon star 20 godina, pa ni njoj ne treba formiranje.
Što se tiče načina punjenja, tu ćeš već naići na različita mišljenja. Oduvek koristim telefone i dopunjam baterije kako mi se ćefne/zatreba, i nisam imao problema do sad.
Znam da su ljudi često imaju problema sa Samsunzima i njihovim baterijama, ali mislim da je to do Samsunga, ne do samog korišćenja. Moram malo da se ogradim od prethodne rečenice. Samsuung proda procentualno više telefona, pa je možda zato i više kvarova, ali ipak ne menja činjenicu za ono što sa napisao. [emoji846]

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Prvo punjenje baterije

Post od sugarcoated_ass »

Ne treba ništa. Seti se ponekad samo da obrneš ceo ciklus od gašenja do 100% (ako možeš najbolje ugašenog tako da napuniš) i to ti je to. :)
Inače punim kada stignem, dopunjujem, koristim dok je na punjaču... I to na svakom telefonu do sada jer nisam ih kupio da bih im titrao ja*ca već da mi služe mojim potrebama. Evo do sada ni jednom telefonu od ovih koji su ostali kod mene duže nije nešto primetno oslabila baterija. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Odgovori