Kako flesovati N6630

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
goga680
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 19. Okt 2005. 01:02

Kako flesovati N6630

Post od goga680 »

Da li je moguce flesovati N6630 kod kuce ili je neophodno da se nosi u neki servis.
Isplati li se sad ubacivanje nove verzije 5.03.08

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

goga680, kao prvo treba ti oprema za flešovanje, koju predpostavljam nemaš...kao drugo moraš znati to da radiš... :wink: Tako da moraš da nosiš u servis. Što se tiče nove verzije, čula sam da nema nekih naročitih poboljšanja, tako da ne znam da li ti se to isplati :wink: :)

fenomenmk
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2005. 00:23
Lokacija: Skopje, Makedonija

Post od fenomenmk »

Zoka, ja sam fleshovao i stavio 5.03.08 pre ovoga sam imao vodafonov fw 2.xx.xx nepamtim vec, e sad neznam shta nude stariji fw, ja sam primetio da mogu da postavim mp3 kao ringtone, da ugasim dualmode, i poshto sam novi sa symbian-om preporuchite mi neka podesivanja kako bi mi fon radio bolje :blinky: :)

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Pa to isto si mogao i sa starijim verzijama (da postaviš mp3 za zvono, da ugasis dual mode)... 8)
A ne znam šta podrazumevaš pod tim podešavanjima da ti fon radi bolje :|
Mislim, svi podešavamo onako kako nama odgovara...Ali šta znam, za početak instaliraj neki antivirus, ako već nisi :wink: :)

fenomenmk
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2005. 00:23
Lokacija: Skopje, Makedonija

Post od fenomenmk »

Zoka, kao shto rekoh meni ovo sasvim novo, symbian i to..., tako da svaki savet je dobrodoshao. Mozhesh mi preporuchiti neki antivirus.
Kod mog telefona sa vodafon softverom nisam mogao da to radim ( mp3 dual mode)
A recimi kako da postavim melodiju ili zvuk poslat blututom sa drugog telefona za ring tone

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Ok, ja stvarno nisam mislila ništa loše...Ja inače imam timovu, pa je to sve moglo de se odradi bez problema :wink: Kada primiš melodiju, ona ti se nalazi u inboxu. Ti je otvoriš, pa onda ideš na Save, pa ti on ponudi gde da je sačuvaš (to je tvoj lični izbor, mmc ili tel. memorija)...Ka to odradiš, odeš u Profiles, pa Personalise, i tamo u Ringing tone, na onu listu već postojećih melodija dodaće ti se ona koju si malopre sačuvao. Samo je pronadješ i to je to :wink:
Što se tiče antivirusa, ja imam simworks, on je ok, probala sam i kasperskog, ali on mi je dosta usporio mob pa sam ga obrisala...Imaš i Symante, on može da se i updatuje, i čula sam da je ta firma potpisala valjda sad sa nokijom saradnju :wink: :)
P.S Samo da dodam da sam ja u ženskom rodu :)

fenomenmk
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2005. 00:23
Lokacija: Skopje, Makedonija

Post od fenomenmk »

Zdravo Zoka, e sad da ja napomenem da sam ja iz Makedonije i da je mogucha neka greshka sa srpskim jezikom :D
meni i sa novim fw ne da opciju SAVE, neznam u chemu je problem lai to je to. Mozhda treba da se instalira neki program koji che mi to omoguchiti. Hvala puno na iscrpnom objazhnjenju

fenomenmk
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2005. 00:23
Lokacija: Skopje, Makedonija

Post od fenomenmk »

Mala ispravka pronasha sam, prvo treba da pustim da svira u Real playeru a onda u option pa save :o imam telefon nedelju dana a to josh nisam pronashao :D

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Hehehehehe, ma ok :wink:
Da, rekla sam ti da otvoriš pesmu, a naravno da će je automatski otvoriti u Real playeru :wink:
Ma polako, malo dok se ušetaš, posle opušteno :)
Koliko košta tamo 6630?

fenomenmk
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2005. 00:23
Lokacija: Skopje, Makedonija

Post od fenomenmk »

Od pre neki dan, u ovlaschenoj prodavnici Alfa Copy spustili su cene na 320Eur pre dva tri danacena je bila 400Eur, garantovani original chist neskidan sa mrezhe, poshto ta firma je oficijalni uvoznik i distributer za Noka.
U ostalim mobilarama moglo se nachi od 300-320 Eur ali to je bila cena pre popusta ovog pospusta shto znachi da mozhda su i oni sada spustili cene.
Ja sam moj dobio iz slovenije Vodafonov za 230 Eur ali koristio ga moj (bratuched) brat od sestre 2-3 meseca. :D

dziggy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 15. Sep 2005. 20:27

Post od dziggy »

hoce li mi neko objasniti koja je svrha iskljucivanja dual mode rezima?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Svrha je solidna usteda baterije jer ne mora da trazi UMTS mrezu,koje jos nema jelte,i tako stalno crpi bateriju i prakticno se ponasa slicno kao da ti je crkao hibrid za prijem signala pa stalno trazi i trazi i trosi i trosi...
Pozdrav 8)

stefm
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2006. 23:56
Lokacija: Indjija

Post od stefm »

Moze li neko da mi kaze sta znaci to fleshovati telefon?Mozda cete misliti da sam glup,ali vidim da svi pricaju o tome,a ja ne znam sta znaci.

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

znaci drzati ga visoko u vazduhu kad je oluja da ga udari grom :D :lol: :D , salim se znaci menjati softver u telefonu, kao windows sa 98 na xp recimo 8)

Odgovori