Ne dozvolite da vas "serviseri" deru! Pitajte...

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Zaključana tema

koliko vam se puta desilo da platite skupu popravku u servisu a da posle shvatite da ste mogli proci mnogo jeftinije

Glasanje se završava Uto, 26. Sep 2006. 14:28

nikada
18
72%
nekoliko puta
7
28%
vise od 10 puta
0
Nema glasova
stalno mi se desava
0
Nema glasova
 
Ukupno glasova: 25

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Ne dozvolite da vas "serviseri" deru! Pitajte...

Post od phone market »

dosadilo vam je da vas :blinky: DERU :blinky: po servisima i za najbanalniju popravku? nije sramota pitajte me! ustedecete!!! 8) 5 godina iskustva ... pa mislim da mogu da vam pomognem!!!
Phone market
sve za vas mobilni telefon

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

nije mi toliko frka da preplatim neku uslugu, koliko me brine da li je cesta praksa da se serviseri "posluze" originalnim delovima iz telefona? ..... kako to ustanoviti? ja se, recimo, tripujem da mi je signal oslabio otkad sam doneo telefon sa servisiranja - nikada se ne gubi ali ume da seta od 1 do 7 crtica i to kad stoji na stolu, recimo ........... a pare se lakse "prebole" ;) ..... u svakom slucaju lepo od tebe sto si se ponudio za savete :)

pozdrav...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Imam puno iskustva sa servisom telefona i ono...Ako se ti postavish kako treba i zgotivish se sa njima nece te drati nego ce ti josh dati POPUST ! A ako dodjesh i izgledash ko budala,pametujesh i sve to onda ce da ti naplate i skuplj i traljavo ce da ti odrade posao tako da... 8)

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Pa sta treba da se uvlacim u dupe serviseru da bi mi odradio posao kako valja, ma koji su mi oni faktor u zivotu?!
6630

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ma ne,ali samo opushten odnos da imash sa njima,zezash se i tako to i videcesh onda... 8)


b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Dexter, to vazi ako ides svakih 2-3 dana u servis pa se "sprijateljite" ..... normalno je da ako uletim nadrndan i krenem da se nesto svadjam da ce me odrati, ali to ne znaci da ako udjem veseo i sa osmehom kazem "dobar dan", da ce oni reci "e ovaj je fin, njemu upola cene..." .... uostalom verovatno znas kakvi smradovi umeju da budu i kako znaju da te gledaju u oci lazu kao da si najveca budala na svetu...

poz...

vlaki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 484
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 00:22
:: SG Note II
:: Nokia 6630
Lokacija: Zemun

Post od vlaki »

phone market, evo ovako, nosio sam 3650 na popravku (zato shto je bio potopljen...) i rekli su mi da treba da zamene neki deo, koji inache koshta 35e... zanima me koji je to deo..?
ako mozesh da pomognesh... :roll:

Pozz! 8)
"Trgovanje bez oglašavanja je kao namigivanje devojci u mraku - vi znate šta radite, ali drugi ne." - Salvador Dali

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Moju drugaricu su ubdejivali da ima VIRUS na TELEFONU ( u pitanju je bio neko telefon sa monohromatskim display-om, ne znam koji tacno) i za to su joj uzeli neku retardiranu cifru za "popravku". Serviser je video da telefon ne radi, stavio mu ponovo softver (pritiskom na dva, tri dugmica), sacekao nekoliko minuta i lepo uzeo brdo para..... Takodje kruze razne price i lazi po mobilnim prodavnicama koje su samo za plakanje..... A sto je najgore, vecina "populacije" nije upucena u te stvari ili jako malo pa veruju u to sto cuju.

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Dexter, je hteo da kaze da kad dodjete u servis vi ne izigravate servisera i pravite se da sve znate vec se ponasate najnormalnije kao musterija koja je donela telefon na popravku (ako sam pogresno protumacio reci da brisem).
Ljudi,pa u kojim ste vi servisima bili kad imate takva iskustva?
Idite uvek u proverene servise gde virusi,gprs i ako jos ukljucite vibraciju ... ne pominju i odmah na licu mesta ukoliko je moguce kazu sta i koliko,uglavnom se to vec zna ako nije upadao WC solju ili igrali fudbal sa njim.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Dobro si protumachio 6630 app.. :wink:

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Post od phone market »

da ne poverujes gde sve ljudi nose telefone na servis. raspitajte se malo pre no sto odete u bilo koji servis.
sto mse tice tvoje potopljene 3650 daj mi malo vise podataka tj da li pali ili neradi neka od opcija ili slicno pozdrav za
vlaki -ja

:D a naravno volim i ja da oderem nekog kad vidim da je ovca, mozete da me mrzite zbog toga ali stavite se na moje mesto pa cete videti.

evo da se iskupim od sutra cu svaki dan na ovoj temi ostavljati po neku caku kako da izbegnete neku sitnu popravku za koju mogu da vas debelo oderu u bilo kom servisu. moci cete sami da popravite i nesto sto niste ni sanjali bez obzira sto ste laik. do sutra pozdrav 8)
Phone market
sve za vas mobilni telefon

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nisam nikad,ali je jednom malo falilo!Naime imao sam jako star softver na 6680,znaci i sami sta to znaci za telefon,i malo je falilo da puknem 1600 dindzi za flesovanje,ali sam malo sacekao da pogledam gde ima jeftinije,i onda otkrio Phoenix... ljudi za ni 5 minuta posla,oni idioti iz T.C.Kalca su mi trazili tolike pare,pa gde ce im dusa gadovima!? :uhuh:
Pozdrav 8)

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@6630 app: Ja sam samo rekao sta mi je drugarica pricala. Inace ja nikada nisam bio u ni jednom servisu za telefone....
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

revilo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 25. Avg 2006. 23:54
Lokacija: Zrenjanin

Re: ne dozvolite da vas serviseri deru!!! pitajte

Post od revilo »

:smutny: Imam nokiju 3650 i prezadovoljan sa njom vec 1 godinu.Desio se mali problem,kada mi je ispala iz dzepa u vodu,otvorio sam je ocistio alkoholom kao i ekran iznutra i kada sam je sklopio radila je kao da se nista nije i desilo.Medjutim prilikom sklapanja nesto se desilo,naravno ne znam sta pa mi sad dva dugmeta ispod ekrana ne reaguju.Moli te pomozi jer sam ocajan i neznam sta da radim!!!Hvala ti unapred. :cry:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Hm,pa morash da ga skroz otvorish da bi ga ochistio,shta mislish da tek tako ide,prebrishesh ga i gotovo?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nije dovoljno da se POTOPLjEN telefon samo rasklopi i obrise,voda je usla svuda i mora u ultrazvucnu kadicu da se sredi kompletno,ili da si ga bar ostavio rasklopljenog par dana da se skroz osusi ako je pao u kisnicu (koja,jelte,nema kamenca) a ti si uradio najgoru stvar i jos si mozda pri sklapanju ostetio neki kablic ili su kamenac ili so (ako je pao u more) zeznuli stampu na ploci!
Pozdrav 8)

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Post od phone market »

pozdrav revilo za tvoj problem imam 2 resenja
1. lakse - skini foliju(belu,samolepljivu) sa cele tastature. pogledaj tastere koji ti ne rade pa vidi da li su korodirali . ako jesu ocisti ih acetonom ne alkoholom. znaci ocisti tastere koji ti nerade i na foliji i na ploci od tastature. koristi aceton i cetkicu za zube.
2. jos lakse - a moze da bude kobno - (uradi ako ne uspe 1.) tastatura na 3650 nalazi se na posebnoj ploci (videces kad otvoris) skontaj gde ti se nalazi konektor koji povezuje tastaturnu i glavnu plocu. tu je problem. ocisti konektor na ploci (takodje aceton i cetkica) kada ocistis proveri da li svi konektori ,koji su jako sitni , stoje pravo , tj. normalno jer ako je i jedan iskrivljen nece ti raditi neki taster pa cak ni ceo red tastera. na kraju pazljivo sklopi telefon

aj pa javi dal si uspeo
Phone market
sve za vas mobilni telefon

vlaki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 484
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 00:22
:: SG Note II
:: Nokia 6630
Lokacija: Zemun

Post od vlaki »

phone market, "tj da li pali ili neradi neka od opcija ili slicno" hehe :D
Pa barem da radi nekako, nego je 'puko', mrtav, skroz! :wink:
Ne moze da se upali, chini mi se da ne radi bat, iako je ovaj u servisu menjao i utvrdio da nije do nje...
Rekli su mi ovim rechima: "treba jedan deo da se zameni na telefonu, popravka je 35e..."
jeste da izgleda malo (mozda malo vishe) mutavo, ali poshto sam totalan laik sa hardwer phona, samo sam rekao "hvala, dovidjenja..." i 'shkljoc' zatvorio vrata i otishao... :wink:

Pozz! 8)
"Trgovanje bez oglašavanja je kao namigivanje devojci u mraku - vi znate šta radite, ali drugi ne." - Salvador Dali

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Post od phone market »

vlaki prijatelju aj da probamo par stvari :D

samo mi je potrebno jos malo informacija
1. da li mozes da proveris ispravnost baterije (uzmi od nekog drugog telefona 3100,1100,2600,...) i probaj da upalis.
2. da li ti je telefon bio na ciscenju posle kvasenja
3. da li je radio i koliko posle kvasenja i to skroz ispravan ili bez nekih opcija
4. da li posedujes srafciger t6 da bi otvorio nokiu 3650
5. j**i ga ako si bio u samo 1 servisu i treba da te oderu.

aj napisi mi ove podatke pa da vidimo sta cemo dalje
Phone market
sve za vas mobilni telefon

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ili mi se cini ili mu je obrisan post gde je napisao da je u pitanju 3650 i da nije nosio na profi ciscenje nego je on sam probao nesto,a gore je napisao da je probana druga baterija i da nece!
Njemu ko da je procesor otisao zbog vlage,nije ni cudo sto hoce da ti toliko naplate (mada mozda mozes proci i jeftinije,star je to model pa procesor nije skup) a trebao si da ga odneses na profi ciscenje i prezalis par stodinarki,ovako vidis i sam sta si napravio!
Pozdrav 8)

Zaključana tema