Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Bull Terrier, zapravo MOZE se otkljucati po ceni od cca 25EUR uz cekanje od 1-2 dana
milosmeda, 2500,00 dinara na pp.
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

milosmeda
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 08. Sep 2009. 19:45

Post od milosmeda »

drgrga napisao:Grad/mesto ?


Novi Sad

brane77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 18:07

Post od brane77 »

Moze li pomoc??
Kako da zamenim flet kabl na nokia 6260?? nasao sam link gde je opisano kroz slike zamena maske ,ali fali deo kako prebaciti flet na novu masku.
hvala

sreten75
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 30. Jun 2009. 22:18

Post od sreten75 »

CAO! Imam jedno pitanje-da li je moguce skinuti digitizer sa starog ekrana i staviti ga na novi,od nove maske(ne 100 posto original),a da to funkcionise ? Upitanju je LG ke850 Prada. Ako ne moze,da li smem da poliram staro staklo ?

hitja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2011. 13:27

Post od hitja »

Telefon Benq-Simens EH81
Na krajevima punjaca dobija se napon od 7,4 V
Kad taj napon prodje kroz telefon i stigne do batrije padne na 1,86 V,
malo mi je nelogicno da to moze da puni bateriju od 3,7V..

Jedna molba, dali neko moze da mi ucini uslugu, da izmeri ovo na slici tj koliko V dobija kad je na punjacu, ili neki savet sta god dobrodoslo je :D
http://www.fotorola.com/uploads/e243d09126.jpg

Hvala unapred :)

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

hitja,

Punjac je samo obican ispravljac.To sto na izlazu ima 7.4V to znaci da je neopterecen....
Zasto na baterijskim kontaktima imas 1.86 ? Pa zato sto punjenje telefona ima svoju proceduru,kad bi islo direktno baterija bi crkla.
Dakle u telefonu postoji kontrola ili ti mnogo elektronike koja radi posao da punjenje krene sa naponom malo vecim od trenutnog napona baterije...da bi se proces zaustavio kada struja punjenja bude 0. Da bi sve to funkcionisalo primetices da baterija ima i treci kontakt gde stalno "komunicira" sa telefonom.
Da ne bih duzio dalje,ako ti telefon ne puni bateriju,ili puni u prazno(puni a ne puni),pravac servis....

pozdrav,

hitja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2011. 13:27

Post od hitja »

Hvala na savetu, u servis neidem...nebitno
Kako prepoznati bateriju dali je crkla?
Sem fizickih osobina, tj moze li se to izmeriti?

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

hitja,

najlakse.....

Sa lab.ispravljaca dovesti direktno na nju oko 3.7V i videti da li se puni to jest mora vuci odedjenu struju.

brane77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 18:07

Post od brane77 »

drgrga
Jel moze pomoc za mene. Postavio sam pitanje gore za zamenu flet kabla nokia 6260??
Molim te.......

dzoxi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 15. Feb 2011. 22:48

Post od dzoxi »

zamolio bih nekoga da mi odgovori ako moze na 2 pitanja: koliko kosta u beogradu dekodiranje samsunga u700, i pri paljenju samsunga s5600 mi pise " DEMSBL BOOT Loader for MSM6280 Uploader Ver 5.43",i to je sve tj ne pali se samo to stoji sve vreme, pa me interesuje da li je moguca popravka i koliko bi kostala ?

nidzo_bb
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 21. Feb 2010. 20:19
Lokacija: Bajina Basta

Post od nidzo_bb »

Pozz
imam problem sa nokijom 6300, gasi se sama. mislim da je u pitanju software, tako da mi treba uputstvo za flesovanje.

Majchek
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 14:19
Lokacija: Novi Sad

Post od Majchek »

Caos :)
Naime,pukao mi je ekran i touch na Samsung Omniji i900 8GB. :dry:
Zamenila sam ih novim,ali boja je malo žućkasto-zelena.. :dry:
I onaj metalni okvir sa strane je isto pukao na pola...
Zanima me,da li bi sve to moglo ikako da se popravi?
Šta da radim?
Da li da popravljam?
I da,kada ubacim SIM karticu,telefon je ne registruje.
Da bi je registrovao moram da držim iza na tom metalnom ramu za SIM karticu..
Može li to ikako da se namesti?
Pomagajte kako znate i umete... :(
Samsung i900 Omnia

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ovo za sim karticu ti nevalja neki kontakt,probaj nekim papirom da je uglavis bolje ili kontakte malo ali pazljivo pomeri ako im se moze prici.Sigirno je prilikom pada doslo do udarca koji je pomerio kontakte i sad nedodiruju lepo karticu.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Колико кошта маска за htc magic?
Moже и само она заштитна пластика преко екрана, пошто је пукла али екран ради у потпуности нормално. :)
Слобода или смрт

masja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 04. Apr 2006. 19:00

Post od masja »

Jel imao ko problem sa SE T715 , i gubitkom signala? moze li se popraviti to i koja je okvirna cena?

Mujava
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 06. Mar 2011. 10:36

Post od Mujava »

Dobio sam Samsung s8000 yet na poklon, posle tri sata rada se sam iskljucio, baterija nije bila prazna imala je 3 crte, svaki pokusaj paljenja aparata je bio neuspesan, kad izvadim bateriju i vratim pa pokusam paljenje, ukljuci se na 5 sekundi i sam iskljuci bez mogucnoscu da se opet upali ,osim ako ponovim postupak sa vadjenjem baterije. Ima li neko ideju sta je sa telefonom i u koji servis bi bilo najbolje da ga odnesem ?

Saxon
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 26. Feb 2010. 02:37
Lokacija: Nis

Post od Saxon »

Au koliko me nervira ovo pucketanje na zvucnike Omnie I900(16GB)!!Jel ima neko resenje na neku foru da nameatim,mozda iglicom da bockam?? :disgust:

pa80
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 15. Dec 2006. 00:01

Post od pa80 »

Ima Nokiju N95. Od nedavno mi se upalilo svetlo (blic) i nikako neće da se ugasi. Jedino se ugasi kada uključim kameru. Da li neko zna u čemu je problem i popravlja li se to?

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

mozes da ga odneses u servis :) ili da odseces flet od kamere,to ti je uobicajeni pokazatelj da je telefon "pokupio" vodu..e sad mozes da ga otvoris pa da ocistis ako vidis negde onako zelenkastu koroziju !!

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

zdravo svima, jedno pitanje, naime, rec je o Nokiji e52, kad kad se desi da se ugasi sam od sebe, mislio sam da ga sam slucajno stisnem i ugasim, medjutim nije bio slucaj, sada vise nece ni da se upali, ustvari upali se i onda izbaci memory full i ugasi se sam, tako moze ukrug milion puta, ne moze da se koristi...probao sam hard reset sa * - 3 - slusalica i paljenje, krene sve to odradi do kraja i upali se, imam vremena da stisnem dugme dva i opet se ugasi....
uradio sam sledece, skinuo mu prednju i masku i poklopac od pozadi...tad se teelfon upalio i radi normalno... sad mi kazite sta mu sveta, kad sam mu vratio nastavio je da radi normalno ? sta je u pitanju ?

Odgovori