A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
samir
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 09:16

Post od samir »

U prodavnici u Knez Mihajlovoj imaju izlozeno 10tak aparata (Nokia i Samsung). Po informacijama od prodavaca nema ogranicenja ni uslova da bi neko kupio te aparate.

lilici
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Sub, 06. Maj 2006. 20:23

Post od lilici »

Proradio stvarno Vip-Telenor i Telenor-Vip. Samo mora po nekoliko puta da pokusate da dobijete broj, ali bitno je da radi. Jos koji dan i bice valjda kako treba.

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Ja danas obavio svoj prvi poziv preko Vipa, i trajao je 1 min. i 2 sek. a zatim se prekinula veza...? Sva tri puta? Jel se desavalo ovo jos nekom?? I GPRS mi ne radi?? Zvao sam CC i kazu imaju problema zbog preopterecenosti-rade 2 dana i vec su preoptereceni!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

mdenic85, pa normalno je da budu preoprerećeni kada su 50.000 i kusur gladnih ustiju željni jeftinijeg telefoniiranja pa sada isprobavaju
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

lilici
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Sub, 06. Maj 2006. 20:23

Post od lilici »

Zna li neko parametre za GPRS? Hocu rucno da ih podesim, jer ovako kada stigne konfiguracijska poruka GPRS mi ne radi. Kaze da parametri nisu dobri.
Sigi ne treba mi automatska konfiguraciona poruka nego mi trebaju parametri da rucno podesim GPRS. Zato sto na automatsku poruku GPRS ne radi!!
Poslednja izmena od lilici u Sre, 11. Jul 2007. 21:30, izmenjeno 1 put ukupno.

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

pregledavao sa naslovi.net pa sam malopre i ovo nasao ,neznam jel u funkciji sajt vipa ali evo ova dva linka:
ovaj je u vezi sa podesavanjima:
http://www.pcmagazin.co.yu/2007/07/11/v ... -podataka/
ovaj sa ostalim standardnim uslugama
http://www.pcmagazin.co.yu/2007/07/11/v ... le-usluge/
valjda radi :D

marko_bgd26
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 15. Jun 2007. 10:16
Lokacija: Beograd

Post od marko_bgd26 »

Ovih 50 000 korisnika Vip-a telefonira ko zmajevi.Ja ujutro mogu da saljem SMS,i da pozivam,al od 12h ne mogu da me ni dobiju a o necem vise ni da ne govorimo.Znaci ono sa reklame VIP-a od pre mesec i kusur dana je tacno.Ko rano rani dve srece grabi. :lol: U ovom su slucaju pozivi i SMS-a ko duze voli da spava morace da se strpi da opadne intenzitet koriscenja mreze. :lol:

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Mreza je mnogo opterecena... ja jos ni jednom nisam uspeo da se konektujem na net... ovo nije normalno! Kao sto kaze marko_bgd26, nema sanse poslati SMS posle 12h! Uzas!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ljudi ja danas mrtav ladan iz prve telefonirao i zvao devojku, i isto iz prve poslao SMS samom sebi cisto da vidim jel to sve tacno. Vreme poziva oko 15h, vreme SMS-a pre 2 min.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dusanN70
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Uto, 29. Avg 2006. 20:31

Post od dusanN70 »

EKSPERIMENT JE USPEO - pacovi su opet naseli :wink:

Meni GPRS radi, mada malo koci, ali to je zbog dometa jel cas imam svih 5 crtica pa odjednom nemam ni jednu!

SMS mi radi, ali ne radi kad se salje na specijalne brojeve (9000, 5583....)

Pozivi isto rade, mada isto zavisi od dometa... :unsure:


Do sledeceg eksperimenta... :roll:

Saki7
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 08. Jul 2007. 10:50
Kontakt:

Post od Saki7 »

A cini mi se kao da svi pricate samo prometu i sl. Posto sam ja inace retko u Srbiji, interesuje me kakve su im dodatne prednosti sem jeftinih razgovora (za koje sam reklamu video). Je li nude 3g ili nesto drugo?? I sta znaci ono na njiohovom site-u sto je napisano kriticno sitnim slovima: "Korisnici sa pozivnim brojem 062 i 063 nece biti dostupni do daljnjeg" (ili tako nesto)?? Ne mozete da zovete korisnike Telenora? A vec je toliko ljdi kupilo kartice i to zna?? Ili ipak ne...?

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Saki7 zar je toliko teško da pročitaš ono što je već napisano? :o
Pet postova iznad tvog sigi dao i link da se vidi šta sve nude. :dry:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

lilici
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Sub, 06. Maj 2006. 20:23

Post od lilici »

Evo za rucno podesavanje GPRS i MMS-a
Podešavanja za GPRS

APN: vipmobile
Username: vipmobile
Password: vipmobile
Home page: http://mobile.vipmobile.co.yu
Proxy/Gateway IP address: 212.15.182.82
Port: 8080

DNS: 10.253.250.74

Ukoliko se podešavanja koriste za povezivanje računara ili notebook-a potrebno da je se unese “99#” kao broj za pozivanje.



Podešavanja za MMS

APN: vipmobile.mms
Username: vipmobile
Password: vipmobile
MMS Service Center: http://mmsc.vipmobile.co.yu
Proxy/Gateway IP address: 212.15.182.82
Port: 8080

nikolabj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pet, 10. Dec 2004. 19:58

Post od nikolabj »

bela napisao:P.S.
Da li ste primetili kod rucnog izbora mreze,mob prihvata dve mreze VIP (220 03)- koja je u sustini m:tel, a oni je nazvali vip?!
ja sam to uspeo samo u beogradu da najdem mobtel i dva vipa, jedan mts i vip kao vip, tj maticnu mrezu. to prilicno znaci da smo svi mi van bga roameri, a ne u svojoj mrezi i da ovi uopste nemaju svoje bazne stanice aktivirane, cak ni u gradovima u kojima imaju prodavnice!!!
SE k800i +1gb +mps60 :-)

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

ja danas dok sam sa caletom isao u Suboticu i ajde da probamo i on je zvao sve redom i nikakvih problema nismo imali otislo je na jednoj kartici 1000 din kredita,a radilo je extra
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

nemanjans
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 13. Jun 2007. 08:41

Post od nemanjans »

Ovde kod mene na Limanu 4 u Novom Sadu je bilo signala sve tri mreze, ali od utorka nema vise SCG 05, samop ove dve. Izgleda da su iskljucili tu baznu stanicu.

[[Darko_91]]
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 11. Jul 2007. 22:23

Post od [[Darko_91]] »

Posto je jedna poruka na vipu? jel brz net i kakav je domet mozete li da mi kazete? :D da znam dal da kupim!

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

[[Darko_91]], zaobidji VIP, ili bar sačekaj dok malo ne srede mrežu, jer se raspada. Poruke stižu nakon nekoliko sati (ako uopšte i uspeju da se pošalju), a razgovori se uspostavljaju nakon 10og puta, net se takodje raspada gori je od mts-ovog...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

migi, ja sam se do sada dosta irazgovarao preko Vip-a i za sada zalbi nemam. Poruke nisam slao, a net na ovom fonu prakticno i nemam :) Uglavnom, sa 3 kartice, i sve razalicite tarife, moze super da se prodje :)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

Za danas je najavljeno pozivanje svakog 50. korisnika VIPa koji je aktivirao svoju karticu,kako bi mu se udelio mobilni telefon kao nagrada.Bas me zanima ko ce sa naseg foruma da se ogrebe :D

Odgovori