mts ukida prenosenje minuta i poruka?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
ninadenis
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 23. Feb 2008. 21:56

Post od ninadenis »

Trebalo bi ih bojkotovati! Stvarno nigde nije pisalo da je promocija nego da je to redovan paket!
Kakvo razocarenje uopšte u celu drzavu dali neko ima da brani pravo korisnika. ili je to sve svrsen cin!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Pitam se, ako telenor krene njihovim stopama, kako ce onda da se zove paket 'Prenesi' :wink:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Pa jednostavno, preimenovace ga u "Potroshi" :lol:

ninadenis
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 23. Feb 2008. 21:56

Post od ninadenis »

Cim mi istekne ugovor prekinucu pretplatu:x jos samo 10 meseci i kraj :shock: samo neznam koji je od tri zla najbolji:shock:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Azimuth, ahahahhahahaha svaka cast :) Elem, zato sam ja na prepaidu i ne pada mi na pamet da prelazim na postpaid. Nece mene niko da voza i zeza kad mu se digne... to cu ja njima da radim. Imam sve 3 kartice, ali mi je primarna Telekom. Ako mi nesto ne bude odgovaralo, smenjujem je sa mesta primarne, i stavljam neku drugu (odluka ce se doneti u momentu)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Misha V
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2006. 14:15

Post od Misha V »

Da li ste sigurni da sve ovo vazi i za Mix tarife? Bas sam mislio da predjem sa Bel-a na Mix od sledeceg meseca, ali ako ovo vazi i za Mix onda se isplati jedino promeniti operatera.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Misha V, isplati se preci sa post pejda na pri pejd i nista vise. Samo tako si zasticen koliko toliko i samo tako mozes da kontrolises svoje pare koje ulazes u telefoniranje. Sve ostalo je macka u dzaku i to se pokazalo ne samo sada na ovom primeru nego i u mnogim ranijim tako da...

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Ljudi a ova udruzenja za zastitu potrosaca ? Da li je iko imao iskustva sa njima ?
6630

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

e da ovo nije ono aprilska šala sa time da su malo poranili ono tipa nije prvi april nego je prvi mart i tome slično???
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Post od Malone »

Koliko ja vidim prosto se takmice ko ce pre da skine neku uslugu.Tako je telenor ukinuo omiljeni broj,a mts ga nije dirao,cak nisu ni ogranicenja uvodili,ali su odrezali na ovom prenesi(sto meni vise odgovara jer mi treba omiljeni broj,a ne na pripejdu sam).E sad ako ukinu i ob onda nisu nista bolji od telenora jer za sada me drzi taj omiljeni broj.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Komentar sa drugog sajta u vezi prenosa minuta i poruka -
(sistem mt:s je pobrljavio zbog prenosenja(preopterecenje) i zato su ukinuli tu uslugu. Navodno ce prenos biti ponovo aktuelan kroz nekoliko meseci, kada srede taj problem sa aplikacijama... Ne pitajte kada tacno, jer pojma ne'am, samo ovo sam saznao.).
Moguce je da je ovo istina jer su imali strasnih problema sa servisom stanje(nikad da proveris tacno stanje racuna)
LG G2 Black,16GB

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Znas sta meni nije jasno, na kongresu su pricali kako imaju jednu od najnaprednijih i najsavrsenijih mreza na svetu, kako ispunjavaju najstrozije kriterijume i norme bla bla bla i onda ovakav komentar... Jel to od nekog ko radi kod/za njih? Smesan izgovor.... Kako se to u drugim zemljama ne desava? Sasvim je prirodno, logicno i normalno da ces prvo podesiti mrezu pa tek onda pustiti nesto u rad, a druga stvar je ta sto je ovo funkcionisalo koliko toliko normalno svih ovih meseci i sad kao odjednom... Ma daaaaaaj... I na kraju, zasto bi gasili tu mogucnost ako su se vec minuti prenosili a samo provera stanja nije radila?
Ne nasedaj na te, u najmanju ruku smesne, izgovore. Kao i o svemu u nasoj zemlji, tako i o ovome, pricace se par dana/nedelja a posle pojeo vuk magarca...

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

pa mislim da im je to postalo ne isplativo, to je jedan jedini valjani razlog zbog cega su to iskljucili, to je za neke korisnike znacilo da ce oni placati samo pretplatu, posoto ce gotovo uvek imati minuta od prethodnog meseca, npr takav je bio slucaj sa mojom kevom, prvo joj ostanu skoro svi minuti i onda sledeceg meseca potrosi sve, kako god okrene, placala je oko 500 din racun, a sad toga vise nema...

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

Ako neko uvek ima minuta od prethodnog meseca, to znaci da on dobija vise nego sto trosi, tacnije taj paket mu je dovoljan i bez tih prenesenih minuta. I ja sam ostecen ukidanjem prenosenja, jer sam nagomilao puuuno minuta za ova 3 meseca, ali ljudi setite se kolika se dreka digla povodom zaokruzivanja prvog minuta, a posle se ispostavilo da se besplatan saobracaj i dalje tarifira po sekundi. Za sada bas niko nije ostecen, a vidim vi ste vec zapalili Telekom, pokrali im sve sto imaju i prebacili se na VIP, svaka cast, svaka cast
w810 + 8GB

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

djape48, po meni ovo nije tacno sto si napisao ,
Ako neko uvek ima minuta od prethodnog meseca, to znaci da on dobija vise nego sto trosi, tacnije taj paket mu je dovoljan i bez tih prenesenih minuta.
jer ako gledas da se vec nudi ta mogucnost . onda nemoj toliko licno ili usko da analiziras . Zasto ? Pa zato sto ako pogledas drugacije , ta mogucnost daje priliku nekom da kombinuje svoje pozive .

Na primer , ovog meseca ne radim . Sedim kuci i imam malo potreba da se cujem sa firmom , rodjacima , itd . Znaci , moje minute ovog meseca cu potrositi do 30-40 % na primer . I sad , sledeceg meseca krecem da radim , aktivniji sam , 70 % vremena provodim van kuce . Normalno je da cu tad i vishe zvati . I onda , nisam bio toliko blesav da u proslom mesecu potrosim sve minute za taj mesec , nego sam planirano ostavio deo minuta za period kad ce mi vishe trebati .

Po tvome , ako bi gledao takvog coveka , onda mu je i onih 30-40 % potrosenih minuta u mesecu kad je bio na odmoru dovoljno . Ali takav covek je mozda planirano ostavio , kad mu se vec pruza mogucnost , ostatak minuta za sledeci mesec kad ce mu vishe trebati .

Znaci , takav paket u principu pruza vishe mogucnosti ljudima da kombinuju i zato ih takvi i uzimaju . A kombinacije u mozgovima Telekomovih strucnjaka bih , ako razmisljaju kao ti , i ako im je to jedan od razloga sto su ukinuli prenoshenje , okacio macku o rep . To je onda samo povrsan izgovor da bi se takva akcija opravdala .

Kao sto Ameri i Richard Holbruk , ne znaju vishe kako da opravdaju svoje gluposti sto rade sa Kosovom i sto su im sada zapalili ambasadu u BG , pa navrnu da optuzuju Ruse da su im oni sad zapalili ambasadu i da su Rusi organizovali deo demonstracija koji je harao u Kneza Milosha i koji je palio .

Kao da se smetne sa uma , glavni dogadjaj sutra u medijima i da glupi mediji , koji su za to placeni , prenose vishe i vaznije im je sto je ambasada zapaljena , nego glavni dogadjaj a to je protest protiv jednostranog proglasenja nezavisnosti Kosova .

Izvini , nisam hteo tvoje stanovishte da poredim sa ovim i da bude tako ozbiljno , tako je mozda ispalo , ali sam hteo da kazem , da ljudi treba da mucnu svojoj glavom i da razluce sta je srz . 8)

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

gargamel4 napisao: ... E zbog ovakvih grubih kršenja sopstvenih propisanih pravila nije isplatinvo uzimati telefon na ugovor.....
Pa da li je isplativo ili ne to svako treba da preračuna za sebe ono što definitivno stoji je da te takva ugovorna obaveza lišava fleksibilnosti pa je stoga po meni "robija".....
E sad nemam nameru da umekšavam ovu brljotinu, već samo da primetim da oni nisu prekršili apsolutno ni jedno svoje pisano pravilo naime u ugovoru ekspolicitno piše da Telekom i mt:s zadržavaju pravo izmen cena usluga itd itd bez prethodnog obaveštavanja korsinika.....
BTW sve je u mt:s-u promotiva ili eksperimentalna kampanja, zašto paaaa Telekom je to tj obratiti se predstavnicima OTE u UO i dir. direkcije za Ekonomske poslove (ista osoba tako da je jedno obraćanje dovoljo ;) )

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Lobachewsky napisao:Pitam se, ako telenor krene njihovim stopama, kako ce onda da se zove paket 'Prenesi' :wink:
Pa valjda "NE-prenesi" ili "prenesi,ali malo sutra"
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

skeptichni chicha, izvini molim te, jel ti to hoćeš da kažeš ako se meni jedna stavka i jedan zarez u ugovoru ne sviđaju da treba da pocepam ugovor pred njima i tražim izmenu u svom slučaju, a po mogućnosti i da se demonstrativno samospalim? Tj. ako oni napišu u ugovoru da mogu bilo šta i bilo kad da izmene a da nikoga o tome ne obaveste, da ja treba da se naljutim na njih i potražim drugog operatera? Misliš da je kod drugih drugačije? To što u ugovoru piše da "zadržavaju pravo izmene bez obaveštenja korisnika" je stavka kojom onda može da se opravda bukvalno bilo šta. Bilo koji račun. Onda služba za reklamacije ne bi ni trebalo da postoji. "Imamo pravo" je eufemizam za "može nam se, a vi se j***te". Čemu pravila ako mogu bilo kad da se promene i ako ništa nije sigurno?
skeptichni chicha, u tvojoj prvoj rečenici se basicly slažemo, ali u ostatku ne. Možda to formalno pravno i stoji, ali stoji i da je "svinjarija", i da ipak ne mogu baš bilo šta da urade. Ako se neki tarifni paket reklamira i promoviše, i uz njega veže neka promocija, jasno i glasno naglašenog vremenskog trajanja, to je jedno, ali ako te samo 3 dana pre neke promene samo obaveste da ono što si do juče imao sad više nemaš onda je to samovolja i nedostatak adekvatne konkurencije.

Ali to je ujedno i nedostatak ozbiljne pravne države, jer ovakve stavke u ugovorima ne bi smele da postoje. To se zove "rupa" u ugovoru/zakonu.
Ma šta i ja se**m........ako Vlada može da krši Ustav koji je sama donela, onda što Lelekom i Lelenor ne bi mogli :angry: :angry: :angry:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ako zakon ne moze da ih kazni, ti mozes. . .
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

gargamel4 napisao:Ako se neki tarifni paket reklamira i promoviše, i uz njega veže neka promocija, jasno i glasno naglašenog vremenskog trajanja, to je jedno, ali ako te samo 3 dana pre neke promene samo obaveste da ono što si do juče imao sad više nemaš onda je to samovolja i nedostatak adekvatne konkurencije.
Slazem se . Ja mislim da je vrlo mali broj ljudi koje je Telekom navukao na dvogodisnje ugovore zbog telefona i koji su odabrali paket "prenesi" , znalo ili posumnjalo da je to mozda promocija . Evo ja na primer nigde nisam ni cuo ni video da je promocija u pitanju , a kao mogu za sebe da kazem da posto me mobilna telefonija , a pogotovo tarife vrlo zanimaju , i citam i informishem se mnogo vishe od prosecnog gradjanina .

Tako da po meni , iako nisam pravnik i ne znam sve zakone , tu ima i mesta i elemenata za mnogo tuzbi ili bar reklamacija . To mi stvarno lici na brzopleto doneto resenje da se neka tarifa ili neka mogucnost ukine , a sve kao pravno potkrepljeno jednom stavkom da su izmene moguce bez obavestenja korisnika .

I na kraju :
samovolja i nedostatak adekvatne konkurencije.
Bila bi njima samovolja dokle god hoce i mogli bi da je praktikuju dokle god hoce ( ovo je kao pretnja, hahaha ) , samo da je ovde veca mogucnost izbora za korisnika . Ne da bi im pobegli korisnici ( a i ovako ce se mnogi zapitati ) , nego bi morali za dzabe da daju i to skupocene telefone , samo da prigrabe korisnike .

Konkurencija i samo konkurencija donosi vece mogucnosti . A onda je mnogo lakshe korisniku a manje lakshe operateru :P

Odgovori