mts ukida prenosenje minuta i poruka?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Veceras gledam na tv-u reklama za HR VIP... Pa tamo daju na 15 dana da njakas telefon i onda tek da se odlucis da li ti odgovara ili ne i da ga vratis ako je ovo drugo u pitanju. I sve to u cilju da zadrze stare i pridobiju nove korisnike, a pogle kod nas... Sramota jbt...

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

gargamel4 napisao:skeptichni chicha, izvini molim te, jel ti to hoćeš da kažeš ako se meni jedna stavka i jedan zarez u ugovoru ne sviđaju da treba da pocepam ugovor pred njima i tražim izmenu u svom slučaju, a po mogućnosti i da se demonstrativno samospalim?
Ne..... Ali ne moraš ni da potpišeš ugovor....
Ostaje činjenica da se nijedan od operatera u svetu ne obavezuje ugovorom ni u pogledu cena ni u pogledu usluga...jedino što se korisniku omogućava da ako mu se ne svidi raskine ugovor. Sasvim normalno svuda u svetu. Čak i kod mt:s-a ti možeš da raskineš ugovor zato što ti se ne sviđa usluga..... jedino ako si uzeo telefon moraš da platiš x meseci puta pretplata ali na to si se takođe obavezao ugovorom koji si potpisao :roll: Inače takvi su ugovori svuda a povoljnosti za korisnike dolaze samo kroz tržišnu utakmicu, naš je problem što smo mali i siromašni pa ta utakmica liči više na "tamvaj ligu" nego na ligu šampiona koju bismo svi tako voleli da gledamo na našem terenu...

Nex-77
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 27. Okt 2007. 01:55

Post od Nex-77 »

Sto su uvodili prenos minuta ako im sistem nije uredu i tako izigrali poverenje korisnika oni pametni a narod naivan.Muka mi je od poslovanja u srbiji od mts telenora i vipa.Samo gajim nadu da ce doci bolje vreme i stati na put ovim LOPOVIMA i DERIKOZAMA.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

skeptichni chicha, bio sam malo ciničan i teatralan. Naravno da ne mislim bukvalno. Samo hoću da kažem da oni nude usluge i da sami pišu ugovore kakvi im najviše odgovaraju i koji ih pokrivaju za skoro sve, i da su svi (skoro) isti, ali takođe i da to nije dobro. Da bi neka asocijacija za zaštitu potrošača trebala da stane tome na put. Ovde je i dalje zakon jačeg. Take money and run.

Nex-77, lepo je biti optimista ali džabe gajiš nadu..............
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

gledajte ovo na svetliju stranu
šta bi bilo da su lepo ukinuli džaba 250min i vratili na 200 ili pak uveli u isti prvi min se zaokružuje a?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

ne brini, uvešće i to! :lol: :P :roll:

Nex-77
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 27. Okt 2007. 01:55

Post od Nex-77 »

Ja sam na telenoru paket prenesi 250.Mogu da pricaju za telenor sta hoceju ali kod njih neme zezanja kao u mts.Lepo kaze paket prenesi i prica je gotova.VIP je preterao sa cenom aparata ali nikoga neteraju da uzima kod njih.Na primer SE K550 je kod vipa bio 1 din za paket 325 pa su to ukinuli i sad 1din uz paket 1500.Telenor ima svoju cenu malo skuplju a imaju i rec i stoje iza toga.Pre godinu dana ja sam bio na mte bel 400 i mesecno mi je stizalo 1800din.Nikad nisam prelazio tu cifru kad jedan mesec mi stigne racun 18000 din zamalo nosam pao kad moram da dam trecinu plate za racun.Posle nekoliko reklamacija i izgubljenih dana sa idiotima oni ni da priznaju gresku sve dok nisam otisao sa advokatom kod njihovog sefa obracuna za racune gde su proveravali listing i ustanovili gresku prilikom stampanja dodata jedna nula vise.Odma sam platio racun 1800din iraskinuo ugovor daleka im lepa kuca mts.

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

ajde, nisu ni u telenoru anđeli, a da imaju riječ, daleko od toga, sjeti se akcije omiljeni broj, gdje su sa normalnog "omiljenog broja" prešli na 1din/min i onda počeli da reklamiraju tu divnu akciju! :disgust:

Laki024
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 19:53
Lokacija: Subotica

Post od Laki024 »

Daddy Yankee napisao:ajde, nisu ni u telenoru anđeli, a da imaju riječ, daleko od toga, sjeti se akcije omiljeni broj, gdje su sa normalnog "omiljenog broja" prešli na 1din/min i onda počeli da reklamiraju tu divnu akciju! :disgust:
Potpuno se slazem stobom telenor je promenio i omiljeni broj i sada je samo ime ostalo omiljeni broj , a vise lici na mt:s-om friends and family nego na omiljeni broj :shock:

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

mts je znatno olaksao sms dopunu sa racuna u banci
nema vise one izmene poruke nego se samo salje mpin

p.s. @Laki024,
ne citiraju se cele poruke, posebno ne one koje se nalaze odmah iznad
svi vide na sta se misli ;)
Remember, remember
The 5th of November

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Taman sam mislio da predjem na MIX jer mi se BEL paket vise ne isplati i ono razocarenju nikada kraja :angry: :x !!! I tamo ukidaju prenosenje vremena. Mogli su lepo da nam najave da od marta vise nema prenosenja i npr do 1.Aprila se ponistava svo preneseno vreme.

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

shocky, OK ukinuli su prenošenje minuta ali ako ti se MIX tarifa više isplati od BEL ne vidim zašto ne bi i dalje promenio tarifu :? Mislim da ako nekome ukidanje prenošenja minuta predstavlja toliki problem on treba da smanji tarifu na najmanje jednu niže...... sem ako je obavezan ugovorom koji je sklopio uz telefon, e to je već druga priča koja ima više veze sa zdravim razumom nego uslugama operatera.....

gargamel4, pa svako piše ugovore koji mu odgovaraju, samo što na razvijenijim tržištima to tržište reguliše ponašanje provajdera usluga, sa druge strane na razvijenijim tržištima i provajderi znatno više zarađuju pa mogu da budu prilično fleksibini i da se nadmeću u načinima kako da izbiju korisnicima pare iz džepa ....
Mislim ne smatram da je ovo dobro ali me pomalo žulja stalna kuknjava u stilu "MAMA, TATA, UZELI MI PAREEEEE!" Sorry, ali tvoje (naravno ne mislim ni na koga lično) je da pročitaš ugovor i uslove istoga i ako ga potpišeš automatski si se složio sa svim uslovima istoga, dakle treba pažljivo pročitati u šta ulaziš i kako odatle možeš da se izvučeš, naročito u slučaju da uzimaš telefon i sl. E sad kolik ljudi to radi ...... pa eto svrati do neke od poslovnica u centru gde je gužva i pogledaj ako budeš video ikoga da pročita ono što potpisuje biću opasno iznenađen (inače nije to samo u ovom slučaju tako je svuda, u zemlji SRB ne postoji navika čitanja ugovora)

Inače ovakve izjave:
...sve dok nisam otisao sa advokatom kod njihovog sefa obracuna za racune gde su....
me uvek razvesele pošt otkrivaju osobe koje baš i nemaju kontakta sa advokatima. Na stranu što advokata eventualno vodiš u posetu šefu pravne službe ali advokat koji svojom pojavom može da izazove neki efekat ima satnicu koja u ovakvom slučaju njegovo angažovanje čini ekonomski krajnje neisplativim, pored toga Telekomove pravnike ni Alan Deršovic ne bi impresionirao naime poznato je da Telekom već godinama gubi procese koji su potpuno isti i vode se na isti način, žalbeni postupci idu na isti način itd itd ali oni upravo svake godine ko mazge te sporove gube i malo odugovlače isplatu a onda na kraju plate šta imaju, (inače nema veze sa korisnicima tuže ih bivši zaposleni)......

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Mislio sam da se prebacim na MIX tarifu iz tog razloga sto sam mislio da ce tamo zadrzati prenosenje min. Prebacicu se svakako jer mi se ne isplati da imam malo min ka drugim mrezama a za MTS gomilu min.

Zdrav razum... Komentar je... :disgust:

Pricao sam sa operaterom. Navodno zbog tehnickih problema ukidaju jer moraju da menjaju komplet server zato sto ne funkcijonise nesto najbolje to prebacivanje. Tako je on rekao kao da je dobio tu informaciju. Mada cemu poruka "promotivni period" :?

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Jel kontaš ti da mi pričamo o različitim stvarima? Sve ono pisanije je ne temu: jel imam izbora nego da potpišem? Činjenica je da su malo povoljniji i to je osnovni razlog da se bude kod njih, ali da li ja mogu bilo šta u ugovoru koji sam pročitao da promenim? Ne mogu. I ne treba da mogu. Ali pošto je tako, ugovor ne treba da bude takav. Slažem se, čim sam to potpisao kriv sam, sad je kasno da se žalim (što nisam tada, jel? ali kome?). Kod svih je isto. Moj protest može da bude taj da nemam postpejd. A tu sam na šteti samo ja, taj moj protest niko neće videti, znači in nema poentu. Ako uzmeš kajaćeš se, ako ne uzmeš kajaćeš se.

Ne vredi, možemo samo da ih mrzimo.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

gargamel4, zasto ces ti da budes ostecen ako nemas postpaid? Evo ja ga prvi nemam, i vrlo sam zadovoljan. Dobro, za prichu mi sluzi fixni, mobilni samo za brzu razmenu informacija. Inace posto imam jedno 6-7 komada onih promotivnih 980+ kredita... ja sam do kraja leta obezbedjen, a gde su jos +50% dopune i +100% dopune (za novaka). Inace kad sam pitao da li bi mi se to uracunalo ako prebacim na postpaid, gledali su me belo ko tele u sarena vrata i odgovorili mi da mi to onda propada. Tu sam se vrlo toplo zahvalio, i zavrsio sam razmisljanjem na temu postpaida jos za neko vreme.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

vojkan22
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sub, 20. Okt 2007. 18:08

Post od vojkan22 »

Kako ti ne dosade te price da si ti najpametniji sto si na prepaidu, a ostali na postpaidu ovce (u najmanju ruku)? :)
Ti si ladno na gomili dao 6-7x po soma dindzi i to navodis kao ekstra poslovni potez :D I sta imas od tih 600-700din bonusa? Je l' imas za te pare 125 min i poruka ka svim mrezama? Koliko tebi na prepaidu izadje ova struktura poziva i poruka? Tarifiranje na sekund? Tarifni dodaci - sms za 65 para, GPRS (cini mi se da za ovim stalno kukas) OD 14.75 din/MB (ima i za jeftinije)... Koliko je "vama", 60 dindzi? :D Telefoni (nemoj neko da je poceo o neisplativosti...)?
A zamisli tek da si primoran da koristis mobilni za pricu, a ne taj fiksni?

Nemoj da mislis da ja pokusavam da ti otvorim oci i objasnim ti sta je to postpaid, samo me stvarno zanima kako ti to koristis mobilni kad ti je prepaid isplativiji od postpaida? Koristis ga i za odlazni saobracaj, right? :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

vojkan22, pa ja sam iskoristio promociju, nabio kredit, i sad mi ne pada ispod 7500 (stalno sam na toliko) Ja preko mobilnog ne raspredam priche, ne reshavam ljubavne jade, ne caskam. Sluzi mi za komunikaciju koja treba da se obavi hitno i brzo. Moji razgovori i dolazni i odlazni ne prelaze 2 min. Poruke me mrzi da kucam, tu i tamo devojci, ili kad treba nesto da obavestim vecu grupu ljudi odjednom. GPRS troshim mnogo manje, jer sada imam WiFi kuci, a i u gradu se tu i tamo ponegde ogrebem. Telefone preko operatera iz principa nemam nameru da kupujem, i to mi je potpuno stjupidno. Na zapadu (a to mora i ovde da dodje kad tad) operater ti daje telefobn da bi koristio njegove usluge. A svakih 6 meseci imas opciju da zamenis za bolji, uz simbolicne doplate.
Plus to, postpaid moram da placam, a prepaid ne moram, koliko potrosim toliko platim. A ja sam velika cicija da bih nesto platio a da to ne potrosim do u zadnju paru. A sa druge strane, ne zelim da dam ni paru vishe od pretplate. I da ne pocinjem staru prichu o placanju parkinga, internetu, i svemu drugom sto NE ulazi u pretplatu.
Nemam nameru da se raspravljam, za mene je kao i za veliku vecinu stanovnistva jos uvek prepaid najbolje resenje, a ako se neko ne slaze sa mnom, to je njegovo demokratsko pravo. Zvanicno zivimo u demokratskoj drzavi (!?!?!) gde je sloboda misljenja ustavom zagarantovana.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

E stvarno miodrage, ne moras istu pricu na 15 tema. Nekom je prepaid najbolji, drugima je postpaid i zasto stalno mora da se prica o tome kad je svako u pravu za sebe? Jednima je ukidanje prenosenja minuta i poruka vrhunac bezobrazluka i nepostovanja prema korisnicima, drugima je to cinjenica koja ih je nervirala 10 minuta, posle cega su normalno nastavili svoj zivot nadajuci se da ce ta usluga biti ponovo dostupna
w810 + 8GB

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

miodrage napisao: Inace kad sam pitao da li bi mi se to uracunalo ako prebacim na postpaid, gledali su me belo ko tele u sarena vrata i odgovorili mi da mi to onda propada.
Jbga slagali te :roll: Naime svi bonusi se prenose kao avansna uplata.... kolko bi ti tako dobijao račun na 0,0 din :? :? :?

:D :D

No nemoj mislit da ja imam nešto protiv toga što si ti pripejd..... sutra kada mt:s uvede zaokruživanje prvog minuta na sve tarife ili nešto slično opet ćeš moći da pišeš kako je pripejd bolji, onda će da uvedu neku novu pogodnost pa će postpejdovci da viču kako je postpejd bolji i tako u krug...vrteška i to prava ;)

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

gargamel4 napisao:Činjenica je da su malo povoljniji...
Treba li još nešto??? :roll:
vojkan22 napisao:Ti si ladno na gomili dao 6-7x po soma dindzi i to navodis kao ekstra poslovni potez :D I sta imas od tih 600-700din bonusa? Je l' imas za te pare 125 min i poruka ka svim mrezama? Koliko tebi na prepaidu izadje ova struktura poziva i poruka? Tarifiranje na sekund? Tarifni dodaci - sms za 65 para, GPRS (cini mi se da za ovim stalno kukas) OD 14.75 din/MB (ima i za jeftinije)... Koliko je "vama", 60 dindzi? :D Telefoni (nemoj neko da je poceo o neisplativosti...)?
A zamisli tek da si primoran da koristis mobilni za pricu, a ne taj fiksni?
Potpuno si u pravu! Na prepaidu se ni za 2000 (a ne za 600) ne može dobiti 125 minuta (i tarifiranje po sekundi) kao na MIX tarifi. 8)

SVAKOME ko troši preko 200-300din je povoljniji postpaid, i o tome je besmisleno raspravljati.


I da se vratimo na temu (ukidanje prenošena minuta i poruka 8) ), i bez toga mt:s ostaje najpovoljniji JER RAČUNA PO SEKUNDI minute uključene u pretplatu i pošto svima veliki dio razgovora traje daleko ispod minute, ti minuti uključeni u pretplatu dođu mnogo više nego kod Vipa (ne znam kako telenor to računa, ali oni su u svemu makar malo skuplji i ne vdim razlog zašto ih koristiti :roll: ). Uzmite u obzir i veliki broj korisnika koji koriste mt:s i zbog 3-4 puta povoljnijih cijena prema Republici Srpskoj i Crnoj Gori nego kod ostalih operatera, i dobija se zaključak da je mt:s daleko povoljniji od ostalih. (moje skromno mišljenje)

I tome još dodajte da svaki normalan čovjek više voli da pare ostaju u Srbiji 8) nego da idu u Austriju/Norvešku :disgust:

Odgovori