mts ukida prenosenje minuta i poruka?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Iskreno uvek sam razmisljao o Postpaid-u al ova izdr*avanja sa ukidanjem prenesi paketa su me odvratila od toga... Postoji mesec kad mi treba svaka besplatna poruka i minut,a ima kad mi telefon samo skuplja prasinu,tako da bi mi prenesi odgovarao... Al ovako ipak mogu SVE da kontrolisem o mom trosku i POTPUNO se slazem sa MIODRAGE-om....
Nokia E71... Elegant, but deadly

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Vojkane svrha nosenja Anycool telefona je sto ne zelim svima da dajem moj privatni broj (pogadjas rech je o Telekomu). Pocinju pacijenti da traze broj telefona, i ne zelim da me uznemiravaju. Ima raznih programa i za to, ali ne mogu sa time da se smaram, a dosta drugara ima neke sluzbene telefone sa kojih me zovu, pa ako ukinem mogucnost pozivanja sa nepoznatih.... sta sam dobio. Ovako ja dam broj Telenora i ako me smaraju klik, jednim potezom sam ih se reshio. Vip sluzi kao backup za sve. Ta dva broja ja gotovo i da ne koristim, osim u ove svrhe.
vip sam uzeo zbog onih 1000 din sto sam istrosio, a Telenor sam uzeo tarifu poruke, jer tada jos nije bilo promocija na mt:s za dz poruke, kojih btw sada zbog mogucnosti akumulacije sada imam oko 1000.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

A zasto ne bi otvorili novu temu "prepaid ili postpaid?" Smorim se kad u temi koja me interesuje naidjem na kilometarske filozofske postove koji nemaju bas puno veze sa istom
w810 + 8GB

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Tačno tako, daaaaavno promašena tema. O ovome ste se raspravljali ve 5-6 puta. I nema potrebe da se otvara tema jer ima.
Smirite strasti, zajebite stare priče, vratite se na temu.

Daddy Yankee ne bih se bavio "patriotskim igrama" i bojkotovanjem. Umesto na dnevnopolitičko-patriotsko-ekonomskom diskursu, zadržimo se na ekonomiji.

Napravili su dobru tarifu, ukapirali su da su se zeznuli i zaleteli da to još nije za Srbe, i onda su deo paketa ukinuli, javili korisnicima da za par dana mogu da se slikaju s onim na šta su računali, i kao i uvek proći će im. Možemo samo da ih mrzimo zbog takvih poteza. Ali evo povećali su broj postplaćenih minuta (precizniji termin nego što je reći "besplatni minuti"), tj. za iste pre sad ima malo više, što je u stvari izjednačavanje sa VIPovom varijantom. Nije baš sve crno. Nešto je i sivo.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

A evo sad jedno pitanje (neki su to pominjali): Ko su ti famozni GRCI što vode mt:s ? Šta su oni? neka firma za telekomunikacije ili šta već? :? :? :?

vojkan22
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sub, 20. Okt 2007. 18:08

Post od vojkan22 »

gargamel4, ja ne znam sta se vise i razvlaci tema. Ukinuto je prenosenje i to je to, 6 strana je popunjeno postovima tipa:
- lopovi
- cigani
- nemaju pravo
- ajde da ih tuzimo
- raskidam ugovor
- tako vam je to kad ste na postpaidu :D
- itd
Cela tema je komotno mogla da bude u jednom postu kao obavestenje i odmah lock :D

Daddy Yankee, http://www.telekom.yu/PROFIL/Akcionari.aspx

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

JP PTT saobraćaja "Srbija" 80% OTE-Grčka 20%


kako se onda OTE pita?
:? :unsure: :smutny:

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

pa ako je direktor iz srbije, zamenik je iz grcke a ne pita se direktor za sve
prosto i jednostavno
Remember, remember
The 5th of November

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

a zna li se kako to sve funkcioniše?? da li taj OTE ima svoju mobilnu telefoniju pa kopira, ili šta već??

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

Lobachewsky napisao: A zasto izmisljas, kad nisi na VIP postpaidu?
I??? Gdje je taj računčić. Ti mene fino nazva lažovom.... Ja sam im još jednom slao e-mail, i oni su odgovorili da se sve računa 60+1 bez obzira da li su to minute uključene u pretplatu ili ne!!!!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pomenutih 20% ne mora da znači podpredsedničko mesto (mada može), a o važnim stvarima odlučuje upravni odbor a ne diretor lično. Pomenutih 20% apsolutno znači da njima ide 20% od ukupne zarade. Ono što je loše u celoj stvari je što znamo ko je prodao deo Telekoma Grcima i Italijanima, a što nikad nismo saznali pod kojim uslovima, da bi isplatio penzije pred izbore. Možemo samo da se tešimo da je i momentu revidiranja ugovora, kada su se Italijani (STET) povukli, nešto povoljnije rešeno, ali znajući stepen korupcije apsolutno sam ubeđen da nije.

OTE je grčki nacionalni operater. Ima i fiksnu i mobilnu telefoniju.

Daddy Yankee, izvini ali vaša polemika je bila mnogo pre ovih promena, tako da je tvoj poslednji post :disgust:
Ne možemo ulaziti u sadržinu tvojih privatnih mailova iz prepiske sa Telekomom, ali ako je tačno ono što si naveo, onda je to u suprotnosti sa onim što piše na sajtu, tj. da se do isteka "besplatnih minuta" računa po sekundi, a posle isteka prvi minut se zaolružuje, a posle prvog minuta po sekundi. Ja naravno mogu da sumnjam da lažu, i da je katastrofalno loš i neažuran servis za proveravanje preostalog stanja način da se to prikrije, nemam dokaza a i dovoljno sam zadovoljan ostakom usluga (izuzev onog dela koji se tiče naslova teme) da me mrzi da nekim brojačem sekundi to proveravam. A i sa ovakvim cenama se mnogo relaksiranije priča, i minut prođe jako brzo. (Možda je ovo psihološka stvar, ali za mene) to je činjenica.
I rekao ti je da izmišljaš, što čak nije ni eufemizam za "lažov".

I hoćemo li konačno završiti sa offom?
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

gargamel4, ja sam napisao da VIP računa po minuti (pročitaj fino post). A to izmišljati i lagati, kakve sad to veze ima? Dođe na isto :disgust:

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Daddy Yankee napisao:JP PTT saobraćaja "Srbija" 80% OTE-Grčka 20%


kako se onda OTE pita?
:? :unsure: :smutny:
Pa ja sam par puta lepo rekao da OTE postavlja tj drži pored mesta u UO i direktora direkcije za Ekonomske poslove a ON odlučuje o cenama telekomunikacionih usluga koje ne mogu da se promene bez da to odobri OTE. Šta misliš što se svako pojeftinjenje usluga mt:s vodi kao eksperimentalna marketinška kampanja (pa i ovo povećanje minuta na Mix tarifi)
Nije UO Telekoma Skupština Srbije pa da se preglasavanjem dodnose odluke i prave koalicije na određeno vreme :roll:

vojkan22
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sub, 20. Okt 2007. 18:08

Post od vojkan22 »

skeptichni chicha, je l' to onda definitivno da je ovih 20-30% vise minuta i poruka na mixu samo privremeno?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Daddy Yankee napisao:I??? Gdje je taj računčić. Ti mene fino nazva lažovom....
Nisam te nazvao lazovom, ne lazi :D
Radi se o tome da kada sam ja uzimao VIP (pre neki mesec), osoblje je bilo neobavesteno, svi komplet u toj poslovnici, a mozda i sire (ovo se stvarno desilo :wink: ) pa su me pogresno informisali vise puta. Da da... Ja sam ti samo preneo sta su mi oni rekli uzivo. Ja sam im postavio neka unakrsna pitanja da potpuno rascistim neke stvari i tada im je prica bila da nema zaokruzivanja... A posto taj broj koristim za duze razgovore nisam ni osetio. Sve u svemu, za dezinformaciju su oni odgovorni.
E ali, posto je od tada proslo dosta vremena- do sada su se sigurno svi informisali, i tacno znaju sta je i kako je, tako da su sada mnogo manje sanse da te VIPovci pogresno informisu.
btw. Kasnije su mi se izvinuli na dezinformaciji... Poz.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

e pa sad, ono sto je vecini bilo jasno jos od starta vip postpaid-a i sto je ta vecina nadaleko i nasiroko osudjivala, tebi je tek sada logicno. malo kasno, zar ne?
p.s. tesko da su se "izvinuli" da se ne povrede od te gimnastike, pre ce biti da su se izvinili
Remember, remember
The 5th of November

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

tesko da su se "izvinuli" da se ne povrede od te gimnastike, pre ce biti da su se izvinili
Srecom pa si ti pismen... Steta sto tu pismenost ne umes da usmeris u pozitivnom smeru. Koja je svrha tvog provociranja (nije ti prvi put)- iz cista mira, predpostavljam? A ako taj tvoj post nije provokacija , ne znam sta jeste... Ali sigurno nije konstruktivan komentar.
^ Samo sam lepo preneo sto su mi rekli tada, a ti nesto se*es... :dry: :
malo kasno, zar ne?
sta kasno? Za sta je kasno? Ne znas ni ti...
Stvarno te ne kontam. Kada bi mi pojasnio sta si hteo reci u tom postu iznad. Bas si mi zagolicao mastu...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

pa ako tebi nije jasno postoji neko kome jeste
kada je Daddy Yankee tvrdio da se na vip-u zaokruzuje 1.min. u u pretplacenim kvotama ti si kategoricki odbijao da u to poverujes i samo zato sto si ti "pitao u poslovnici" kao da drugi ne ulaze uposlovnice i ne pitaju ili jos bolje kao da neko drugi ne koristi taj isti vip postpaid
najmanje sto posle toga covek moze da kaze je:"jeste stvarno zaokruzuju" a ne da se vadi na "tako su mi rekli" tj. ako je vec expert
toliko o nepogresivosti pape...
Remember, remember
The 5th of November

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

Prodje 20 dana od tog ukidanja prenosenja besplatnih minuta, a ovde tisina. Najvise su se bunili oni koji ni ne koriste postpaid
w810 + 8GB

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ja ga koristim, a žalio sam se, ali šta predlažeš da uradim? Ja izneo par predloga ali.................. Jel ima neki način da eventualno nešto promenim?
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Odgovori