A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Ma jok, ta BB usluga ti je zapravo push mail tj da ti mail stize u realnom vremenu. Korisna stvar za one kojima je bitno da odmah budu obavesteni i da mogu istog momenta da odgovore na mail. Ti slobodno mozes gprs i mm da koristis nezavisno od toga. Verovatno da jos nesto potpada pod BB uslugu, mislim da araphel to koristi pa ti on to detaljnije moze objasniti

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

Trebalo bi videti dali mozemo mi postojeci na 350 uz neku nadoknadu ako treba, iako sta i ovo je povoljno ispada ko da si na 900 pa si malo presiso free.
A 24 meseca ti negine ni kod crvenih ni kod plavih samo kod njih uz jos papreniju cenu uz prenesi 325 ili kombinuj 1000

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Zligor, Azimuth, BIS ili BES služe pre svega da rade push emailova direktno na BB uređaj, a preko RIMovih servera.Takođe, internet browsing ide preko njih,ali ovo je samo polovično tačno.Naime,ovako je kod mene na Stormu: imam Vodafone Live, odnosno standardni WAP pretraživač,koji radi preko standardnog GPRS APN i nema veze sa BIS uslugom. Ali ako hoću da koristim BlackBerry Browser, onda mi treba BIS jer preko GPRS APNa on ne radi. MMS mislim da neće da ide bez BIS, ali nisam siguran kako je to organizovano. Opera browser će raditi sasvim normalno bez BIS.

Međutim, ono što je velika prednost BIS je to da saobraćaj koji ide na taj način biva dodatno kompresovan, tako da je potrošnja podataka poprilično manja. Sem toga, BB po meni gubi svrhu bez mogućnosti korišćenja email-a i još tako nekih sitnica.

Ne znam da li se sad nude neke kombinacije,ali dok je trajala Storm promocija,BIS je bio besplatan tokom trajanja ugovorne obaveze, uz 900 i 1800 pakete.Ne znam ima li nešto slično za 8520.

Inače, telefončić kao telefončić je odličan.

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

e stari koliko ti ispada racun kad imas taj bis i bes , jel imas mozda info dal mi postojeci mozemo preci na to uz doplatu koliko treba konkretno sa 350 tke ???

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

sigi, ja sam na postpaid 900 i pošto sam BIS dobio besplatno u promociji,račun mi izađe standardni za 900 tarifu.

Možeš da uzmeš aparat i dodaš BIS uslugu, to ti dođe valjda 1000 dinara dodatno na račun, i to ti uključuje nešto megabajta za protok mailova. Valjda 15 mega u nacionalnom saobraćaju i 1,5 u roamingu,što je po meni za mailove više nego dovoljno.Imaš na Vip sajtu detaljnije objašnjenje u Blackberry iz Vodafona sekciji.

BES tebe ne zanima, to je za kompanijske sisteme, tebi kao individualnom korisniku BIS radi posao. Jedino ako već imaš ugovornu obavezu,tojest uzimao si telefon već uz paket,onda ne možeš uzimati novi fon, ali sam BIS možeš da aktiviraš kad hoćeš,recimo ako si sam nabavio BB uređaj i tako to....

Meni baš čini posao, sa ljudima koji se nikad ne javljaju na fon ali večito sede za kompom, sad komuniciram preko mailova ili FB praktično u real time.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

uradio sam jedan test gde sam n95 koristio kao modem i zaključak je sledeći.gprs uopšte nije loš od strane vipa.bez 3g protok skidanja ide oko 24kb a sa 3g oko 50kb.mislim da je to veoma dobro sa obzirom da isto to kod telekoma bez 3g ide oko 4kb a sa 3g možda malo brže.e sada ovo sa vipom je uradjeno u nekoliko navrata preko dana i protok nije opadao.verovatno zbog gužve ne može da potera više ali 50kb mislim da je odlično.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

zALFex
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 17:10

Post od zALFex »

Gledam ponudu VIPoperatora u Makedoniji i mnogo mi se vise svidja od ove u Srbiji.
Tamo se svakom dopunom od 100 denara korisnik prebacuje u promo tarifu koja vazi 30 dana i u kojoj su minut ka svim mrezama i sms 2 denara, a uspostava 3:disgust: .
Ako ovde vec forsiraju redovne uplate i jedinstvenu tarifu, bolje je da su i ovde snizili cene svih usluga uz dopunu od xxx dinara ili da su uveli posebne tarife, a ne ove tarifne opcije... :dry:

Teniser
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Ned, 22. Feb 2009. 21:06
:: Sony Z2
Lokacija: Beograd

Post od Teniser »

Ako korisnik koji je pod postpaid ugovornom obavezom ne plati racun na vreme, sta ce se desiti? :dry:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

isključe mu broj za zvanje i mora da plati ponovno uključenje preko 300din.e ako ne plati ide tužbaTeniser,
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Ако си направио неки огроман рачун,постоји опција да се "нагодиш" са њима да им платиш у ратама.Познајем лика који је тако одрадио јер је направио рачун од 30ак хиљада. :o
Ја сам хтео да га бијем а могу да замислим реакцију његових матораца. :roll:
Слобода или смрт

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

7.5 din samo uspostava poziva! 4.5 din SMS! Ovo je vise izgubilo svaki smisao... Odeš do trafike- dobar dan, dobar dan. Dopunu od 100 dinara molim. Pa šta je to? 10 poruka i 3 minuta razgovora... 100 dinara? Ko li njih koristi...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

dobre su im kartice kad popravljas neki fon, pa hoces da ga upalis da vidis dal si dobro uradio, pa turis tu karticu. :D
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Ja imam utisak da je njihova mreza jos nedovoljno razvijena... kad ubacim njihovu karticu uvek se neprijatno iznenadim kad u toku razgovora pocne da prekida i secka itd i onda non stop moram da pitam molim, ponovi, sta si rekao itd... :dry: Takodje i telenorovom mrezom nisam zadovoljan,iako je puno bolja od vipa,ali mislim da je mts-ova najbolja. kad ubacim mts karticu uvek imam pun domet, za razliku od telenora a vipa pogotovo...
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Hmmmmm.....ja evo vec skoro dve godine na sluzbenom telefonu, i od kraja maja na privatnom, nemam nikakav problem sa mrezom, izuzev kad sam po podrumima i katakombama :lol:

Jedan jedini put mi se nedavno desio prekinut poziv, ali se ispostavilo da je sagovornik bio u zoni lose pokrivenosti....tako da eto, i crvendaci imaju mesta po BG gde im puca signal,cisto da se zna.

Miloske83
Banned
Postovi: 272
Pridružio se: Pet, 17. Avg 2007. 18:44

Post od Miloske83 »

Imam jedno pitanjce u vezi ove najnovije promocije vipa tu informaciju nisam nasao na njihovom sajtu!!u ponudi imaj tri nova touch :D teleona zanima me uz koju tarifu se mogu uzeti ti telefoni i koja je cena!!posebno mi s svidja ponuda od 1800mb mesecno za dz :D :D

zALFex
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 17:10

Post od zALFex »

VIP bas skuplja postpaid korisnike! Trenutno to i zasluzuje! Ali ne zasluzuje prepaid korisnike koji tako puno potrose za ono sto dobiju...
Pa svi telefoni su verovatno 1 dinar uz tarifu Postpaid 1800 uz koju se i dobija tih besplatnih 1800MB iz reklame. Iznos pretplate je 3000 plus 28% porezi!

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

Vip 1800 je trenutno vrh celokupne ponude u nasem srpskom mobilnom cenovniku , i ko misli da nije tako nek sedne i prostom matematikom izracuna da kod drugih bi platili paklene cifre i to bez poreza i haraca i opet nebi mogli da se uklopite u cifru od 3000 din .
Na drugom mestu je mt:s 066 postpejd , a na trecem mestu je zbog svojih namerno nerazvijenih i zakrzljalih prenesi tarifa Telenor .

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Miloske83, HTC i Nokia su po dinar uz postpaid 1800, a S5230 je dinar uz postpaid 900. Posto u postpaid 1800 i inace ide 1800Mb data saobracaja, nisam bas sa plajera uspeo da shvatim da li tih 1880 misle na to iz paketa,ili daju jos toliko preko.

zALFex, Slazem se sa tvojom konstatacijom....postpaid na Vipu je stvarno odlican!

vlada207
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 25. Nov 2008. 02:14

Post od vlada207 »

Ljudi, obratite paznju sta Vip nudi u Makedoniji za 20 eura na prepaid...
http://www.vip.mk/cm/gsm_adv/index.php?gsm_id=103

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

vlada207, ovo sto si ti linkovao kosta oko 150 eura, ako mislis na zte mobile telefon...
mozda si dao pogresan link???
::luv phonez::

Odgovori