PrePaid ili PostPaid? I jos po nesto

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

PrePaid ili PostPaid?

PrePaid
33
50%
PostPaid
33
50%
 
Ukupno glasova: 66

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

PrePaid ili PostPaid? I jos po nesto

Post od Lobachewsky »

Sta je po vasem misljenju bolje i zasto? Sta su prednosti prepaida, a sta postpaida? Sta su mane?

-I jos jedno pitanje: Hteo bih da registrujem prepaid broj (znate ono, ako mi ga ukradu, mobtel ce mi dati isti taj broj nazad). Jel' moguce to uopste sa prepaidom. Jel' radio to neko mozda i kako? Koliko kosta to?

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

"Tako nešto" je baš i omogućeno zbog prepaid-a... Ako si pretplatnik, automatski si registrovan kao vlasnik broja i kartice.
Mislim da ne košta ništa. Odeš samo u korisnički servis sa ličnom kartom i SIM karticom i to je to...

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Hm, ja sam inače na prepaidu...i jedina korist od toga mi je što mogu da kontrolišem koliko trošim...inače, znam da su u par navrata MOBTELOVI postpaid korisnici imali neke pogodnosti u odnosu prepaid...
Što se tiče registracije, moj tata je to odavno uradio, (ja nikako da nadjem vremena za to), samo odeš sa ličnom kartom, i to je to...ništa se ne plaća :wink: :)

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

sve zavisi ko kako moze da placa racun!!!!
ja sam na prepaidu jer ne smem da predjem na post jer ako sebi dam malo oduska ode racun u .....

na znam kakvi su ovi paketi sto nude 063 i 064 ono kao besplatne poruke i minuti razgovora

pa bila je prica ovde na forumu za one astronomske racune (063 mreza) a i moj cale je sa post paidom prosao ko bos po trnju (naplatili mu poruke za koje su napisali da su besplatne)!!!!!!!!!

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ja sam pre paid,ali troshim kao da sam post paid ! 8) Pa ono,pre paid sam jer mogu da kupujem kredu po potrebhi tj mogu na neki nachin da doziram.. :) Ako nemam kesha necu kupovati dopunu,ako imam uzimacu je i gotovo...a da sam post paid,pa tashko da bi izdrzao da placam svaki mesec toliko,jer dosta troshim,pa bi verovatno bili veliki rachuni... :roll: al mozda i ne,ne znam nisam probao post paid,al okej mi je i sa pre paidom... :wink: :)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

postpaid zakon
bio sam na pre-paidu znaci za dopune sam davao oko 1000din mesecno minimum
onda sam uzeo 065, bel 50 i ewo vec dve godine koristimi super mi je, em sto se ne cimam da ce mi mozda zatrebati za nesto hitno a necu imati...

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

ej da li mi mozes objasniti koliko ti na tom bel 50 imas besplatinh minuta razgovora i besplatnih poruka pa ako se isplati mozda i ja predjem na post paid

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Mirko BGD napisao:postpaid zakon
bio sam na pre-paidu znaci za dopune sam davao oko 1000din mesecno minimum
onda sam uzeo 065, bel 50 i ewo vec dve godine koristimi super mi je, em sto se ne cimam da ce mi mozda zatrebati za nesto hitno a necu imati...
Postpaid je zakon samo za one sa dubljim džepom ili one koji mnogo razgovaraju (a to mu dođe isto). Na prepaidu teoretski možeš da koristiš usluge mreže čitavih godinu dana a da pritom potrošiš samo 200 i kusur dinara, a na postpaidu SVAKI MESEC plaćaš minimum toliko plus razgovor, porukice i ostalo...
Bio sam na postpaidu pa prešao na prepaid, znam o čemu pričam. Doduše, danas su mnogo bolji uslovi nego pre četiri godine (kada sam bio pretplatnik), no suština je ostala ista...

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

Bel tarife:
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2110
Svako ko trosi vise od 500 din kredita mesecno trebalo bi da predje na postpaid.
Ja sam imao 064 prepaid broj i presao sam na postpaid tako da znam o cemu pricam. :)
Takodje imam i 062 postpaid broj, i oba broja koristim obilato a racun mi ukupno ne prelazi 1000 din.
Pogledajte cene minuta razgovora, poruka, gprs na sajtovima operatera i bice jasno. Takodje preporucujem da se 'jure' postpaid brojevi nekih velikih poslovnih mreza jer je to extra povoljno.
Takodje i roaming je mnogo bolji na postpaid-u.
Na 064/5 se daleko vise isplati preci na postpaid nego na mobtelu.
Sve zavisi koliko ko razgovara i trosi. Moj savet je >500 din kredita mesecno = obavezan prelazak na postpaid :D.
http://www.mobtel.co.yu/cms/view.php?id=7649
Konkretno sto se tice BEL 50 tarife evo koliko te ta potrosnja izadje na postpaidu a koliko na prepaidu:
40 min u mrezi, 10 van mreze, 50 poruka.
postpaid 354 din (sa PDV uz povoljnije cene razgovora, poruka, gprs-a nakon utrosenih 'besplatnih' stvari)
prepaid(npr. neti):
10*12.98=129.8
40*8.26=330.4 (e sad tu im fora da ti je posle drugog minuta jeftinije)
50*2.83=141.5
=601.7
Cifre same kazu ali treba recimo uzeti u obzir da se na pospaidu ne naplacuje zapoceti razgovor sa fiksnom nadoknadom od 1.77 din, ali isto tako ova cifra na prepaidu se moze smanjiti ako prosecan razgovor traje >2 minuta.
(tipi-najjeftiniji slucaj kada se telefonira samo u nizoj tarifi sto je nemoguce):
50*5.9=295
50*2.83=141.5
=436.5
moj zakljucakk je da sve zavisi koliko ko trosi i kako tj. da li zove jednu osobu, da li zove u okviru mreze ili recimo samo salje poruke.
Ne zelim da neko ovo shvati kao neku reklamu postpaida, jednostavno nek se svako preracuna koliko cega mesecno trosi (sve cene su dostupne)i nek vidi sta mu se vise isplati, lepo je Sasha rekao neko ce za 200 din koristiti jedan pretplatnicki broj vise od godinu dana, sve je stvar izbora.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

napraviste nauku... :roll:
jednostavno ko trosi mesecno oko 1000 i vise lud je ako nije na postu, a ta prica kao ako uzmem post bitje mi racun velik jer ne mogu da se kontrolisem, pa uvek se moze limitirati na recimo 1000 dindzi i opusteno...
ja imam i 063 i 065 postpaid, imam i pre paid brojeve( eto jos jednog + za post paid, jer je kartica sad 200 dindzi pre paid) i uvek bih se opredelio za post jer je mnogo jeftinije a znam ljude koji su uzeli junior tarifu, platjaju 200 dindzi mesecno i imaju svaki dan sat vremena besplatnog poziva... tu zavrse sve sto im treba i opusteno... plus 60 poruka ako se ne varam... isto znam dosta ljudi koji su uzeli mobi fun i za ~200 kinti imaju 100 poruka i nesto besplatnog razgovora... :wink:
sto se tice rasprave koji je bolji post, zavisi od toga kako se koristi i koje su potrebe...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Mirko BGD napisao:postpaid zakon
bio sam na pre-paidu znaci za dopune sam davao oko 1000din mesecno minimum
onda sam uzeo 065, bel 50 i ewo vec dve godine koristimi super mi je, em sto se ne cimam da ce mi mozda zatrebati za nesto hitno a necu imati...
xe xe pa ja 1000din za nedelju dana potoshim ako ne i za manje.. 8)

Slazem se Sashom_NS,ti na pre paidu mozesh potoshiti 200 dii godishnje,a na post paidu pricho il ne prichao u svakom sluchaju morash da placash mesechno...

E sad recimo jeste da ja mnogo troshim kredita(na pre paidu sam),al recimo da sam na post paid-u sada ja ne bih imao da platim rachun za ovaj mesec npr jer sam ostao bez kesha trenutno,zato sam na pre paidu i kupicu kredit kad mi dodjem do kesha...

Razmishljao sam da predjem na post paid vec,al ono,ipak sam ostao na pre paidu... 8)

Wobby
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 154
Pridružio se: Ned, 12. Dec 2004. 23:02
Lokacija: Unknown

Post od Wobby »

Ja sam na post-paidu i imam MobiMax paket,pa vi vidite koliko troshim.... :D ,a i svakome,znachi dublji dzep-post-paid,a ostali pre-paid......:)
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Koji je najbolji postpaid paket za one koji vise salju poruke nego sto razgovaraju? :roll: :roll: :roll: :roll: :? Ustvari, mnogo salju poruke, a ne razgovaraju uopste :)
Koje pakete vi imate?

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

mobi fun... sto se tice 063/62... i sms bel sto se tice 64/65...
ja sam na mobi maxu sto se tice 63 a na 65 sam na belu 400, mada razmisljam da predjem na bel 1000 novi ovaj, jel ima neko taj?
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

pa gore je miljance stavio web adrese na kojima mozes naci pakete i sta koji paket nudi.
ja bih mozda uzeo bel 100, 100 min besplatnog razgovora i 100 poruka. sasvim dovoljno!!!

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

Ja imam bel 50 na 064 i biznisplus 300+ na 062 gde je u okviru poslovne mreze 1din=1min (bez pdv-a) :) i to masksimalno iskoriscavam ser su svi moji drugari i moja devojka uzeli isti paket.
Btw tu je pretplata 40 din i imas 30 porukica za dz.
Na 064 potrosim tih 50 (40+10)min i 50 porukica a na 062 potrosim tih 30 porukica i oko 400 min i sve to za ispod 1000 din mesecno.
@akki sto se tice bel 1000, izvalio si da je to 900+100, i da je broj poruka prepolovljen u odnosu na bel 400? A i kad predjes 1000(ne znam da li uspevas da predjes tu cifru, sigurno ces nam reci) cene razgovora su drugacije organizovane nego na bel 400.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Miljance napisao: @akki sto se tice bel 1000, izvalio si da je to 900+100, i da je broj poruka prepolovljen u odnosu na bel 400? A i kad predjes 1000(ne znam da li uspevas da predjes tu cifru, sigurno ces nam reci) cene razgovora su drugacije organizovane nego na bel 400.
ma nisam ni bio gledao na sajtu kakav je paket, cuo sam za njega da se za 3000 dobija toliko minuta i to mi je bilo primamljivo... ali sad kad bolje razmislim ispadne da mi je bolje da ostanem na belu 400...
poruke mi nisu bitne, imam na 063 i skoro uvek qcam sa njega.... retko kad iskoristim one sa 64 sve.... lepsa mi tastaura za qcanje na telefonu sa 63 karticom :)
meni je prvenstveno bio zanimljiv taj paket jer mi treba dosta minuta na 64/5 a nebitni su mi na 63/2 jer imam karticu 63... potrosim ja 900 min ladno... ali je minut skuplji posle sto je nelogicno tako da tju ostati na 400... stvarno ne kapiram logiku postavljanja tog paketa...
hvala na odgovoru :)
sorry za off... mada se donekle drzi teme...
dobra je ta fora sa poslovnom mrezom... ja sam hteo da uzmem preko tjaletove firme ali nisam hteo da menjam broj, mada su mi nudili jako lep...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Paralelni_Svet
Banned
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 16. Avg 2005. 10:33
Lokacija: Beograd

Post od Paralelni_Svet »

ja koristim pre paid, i mislio sam da nabedim roditelje da me prebace na pre paid, pa da placjam od dzheparca, ali sam, iz vashig odgovora , shvatio ono shto ste pomonjali nekoliko puta: na pre paidu mozhesh da zhivish sa 200 din godishnje (shto je nemogucje ali ipak) a na post paidu morash svakog meseca da placjash...
tako da cju najverovatnije ostati pri pre paidu... a jel mozhda na mobtelu postoje neki pre paid paketi, meni treba za poruke, jer tako najvishe troshim?

Wobby
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 154
Pridružio se: Ned, 12. Dec 2004. 23:02
Lokacija: Unknown

Post od Wobby »

Pa za one koji imaju para,kojima je bolje pozvati nego kucati poruke,ipak post-paid,e sad ti ipak ostani na pre-paid,a ako ti se bash svidja post-paid,uzmi MobiMax..... 8)
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

Paralelni_Svet
Banned
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 16. Avg 2005. 10:33
Lokacija: Beograd

Post od Paralelni_Svet »

ma ostacju ja na pre paidu, nego sam mislio da li ima neki paket za pre paid da se uzme za poruke, tipa da one budu jeftinije, ili tako neshto?

Odgovori