MNP - Mobile Number Portability

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Jesi pitao da li ce da ti vazi promocija za duple smartove? I jesi li proverio da li ce Vip kartica sigurno da radi sa tvojim iPhone?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Važila bi promocija za duple smartove i 25% popusta za ugovor na 2 godine kad ne bih želeo da iskoristim vaučer za još 20% popusta (što želim), odnosno ne mogu baš sve tri stvari. Odnosno mogao bih da iskoristim 25+20% popusta ali onda ne i dupliranje smartova (što je ujedno i najlošija kombinacija). Zato sam uzeo post 325, jer iako malo manje fleksibilan dobijam 975 svega ukupno, a sa 550x2 bih imao 1100 svega. Nije velika razlika ali 325 sa 25+20% popusta me izađe oko 700 dinara a ovaj 550x2 oko 1150 din. Nije ni to katastrofalna razlika ali ipak bolje da malo manje plaćam, odnosno ovde imam malo veći odnos uloženo dobijeno, a gubim fleksibilnost. Obzirom da sam do sada bio na MixNetS-u gde sam za 650din. imao 200SMS+200MB+100min, ovo je premija, plus mnogo bolji signal. Hoću da kažem da je ovo sasvim dovoljno više, taman ono što mi je falilo a da bih sa 550x2 imao još malo više što je pitanje da li mi je uopšte potrebno obzirom da imam i firmin telefon.

Mala ispravka (samog sebe), dobio sam na SpeedTestNetu i celih 2MB kod kuće u nedelju oko 8 ujutro. Možda je ceo problem bio i u opterećnosti konkretne bazne stanice, odnosno procentom korisnika pojedinačne mreže, a SMS/Call im je bitniji nego internet. Bilo kako bilo i signal i internet su bolji.

miodrage, pošto VIPove nove kartice nisu podržane Geveyem koji imam, ako nađem uskoro neki novi Gevey koji će mi ovo omogućiti za normalnu cifru (a ne kao iSrbiji) onda VIP ide u iP4. U suprotnom (a možda i ima više smisla jer HD2 ima malo slabiji signal od iP4) firmin mt:s ide u iP4, samo ako uspem da se dogovorim da mi daju microSIM, jer mt:s mi radi sa Gevey-em koji imam....... Kako god ispalo do kraja nedelje završavam celu priču :)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

gargamel4, pa i da ti ne daju microSIM, iseces postojecu i nemas frke. Uvek mozes da kazes da si svoju izgubio, da ti je ostecena, i sta ti ja znam sta. Nemas frke sa tim. Rekoh ti, idi kod tog lika sto si ga nasao, i isprobaj odmah taj Gevey. Ako radi - na konju si.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

lepi mille
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 14:42

Post od lepi mille »

Prenos broja iz Telenora u Vip juce zavrsen! Pa da podelim sa vama svoje dozivljaje :) -
Prva stvar koju su mi trazili (pored licne karte) su bila poslednja tri racuna iz Telenora, a ja ih zaboravio kod kuce! :wacko: Odmah su rekli da nije problem i da treba samo da odem do Telenorove prodavnice i trazim kopije poslednja tri racuna! Tamo sam zatekao izuzetno neprijatnu prodavacicu koja mi je umesto kopija dala tri papirica, koja izgledaju kao neki kuponi (na njima pise samo Telenor d.o.o., bez ikakvog pecata i logoa, iznose racuna je ispisala hemijskom) i rekla da je to sasvim dovoljno! Kada sam rekao da mi to nece prihvatiti, rekla je kako nema vremena... (???) :blinky:
U Vipu mi te papirice naravno nisu prihvatili, sto je i bilo za ocekivati obzirom na to kako pravi racun izgleda! Potom sam opet otisao u Telenor i od iste prodavacice trazio istu stvar, na sta je rekla da mi je vec dala ono sto sam hteo! :shock: Kada sam besno rekao da mi trebaju kopije racuna, a ne tamo neki papirici, jos neprijatnije je pitala zbog cega mi to treba! Rekao sam da zelim da predjem u Vip i da mi to tamo traze, a ona je samo prevrnula ocima i konacno uradila ono sto sam trazio!
U Vipu sam se zadrzao nekih pola sata, uzeo Postpaid 325 i hteo Lg Optimus Me ali avaj, nemaju ga na stanju trenutno, bice za koji dan! Sve u svemu, zahtev sam podneo 9-og pre 14h, a poruku da je tehnicki prenos odradjen 15-og oko podneva, u mom slucaju je procedura trajala 5 radnih dana!
Kasnije su zvali iz Telenora, ali sam svaku ponudu odbio, M'RS!
E sad imam jedan mali problem s Vipom - provera racuna kao da uopste ne funcionise, od juce pokusavam da proverim koliko sam potrosio, medjutim uvek pise da nisam nista, a jesam itekako! Da li je neko imao problema sa ovim, ako jeste u cemu je fora?

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

lepi mille napisao: E sad imam jedan mali problem s Vipom - provera racuna kao da uopste ne funcionise, od juce pokusavam da proverim koliko sam potrosio, medjutim uvek pise da nisam nista, a jesam itekako! Da li je neko imao problema sa ovim, ako jeste u cemu je fora?
moja sestra kada je prenela broj (mts->telenor) provera stanja je proradila tek posle nekoliko dana, tako da to mozda nije do same provere kod vipa, nego do "finalizacije"prenosa...

lepi mille
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 14:42

Post od lepi mille »

mb011 napisao: moja sestra kada je prenela broj (mts->telenor) provera stanja je proradila tek posle nekoliko dana, tako da to mozda nije do same provere kod vipa, nego do "finalizacije"prenosa...
Zvao sam korisnicki servis, kaze operaterka da u Vipu imaju svega 3 preseka stanja potrosnje dnevno i da je zbog toga to tako! Dodala je na kraju da ce u skorije vreme proraditi provera sa kodom (varijanta * i # kao kod drugih mreza i kao kod njih na pripejdu), pa ce se i to srediti!

darkooni
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Uto, 29. Sep 2009. 00:27

Post od darkooni »

Da li je neko od starih korisnika na Telenoru tj. oni koji imaju stare post paid pakete tipa prenesi 150 ili prenesi 325 ponovo obnovio ugovor za istu tarifu i uzeo tel?
Pitam jel koliko znam te tarife nisu vise u opticaju pa ne daju, pa me interesuje da li je neko probao da uzme tel i sklopi ugovor na njih pa naravno bio odbijem a on podeo zahtev za prelaz kod drugog operatera i onda mu Telenor odobrio da uz prenesi 325 sklopi ugovor i uzme tel?
Probao to neko?
Hvala

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

@darkooni: nisam probao, ali ne nadaj se tome. To sigurno ne nude nikome. Ti paketi su "stari" i sigurno ih ne daju uz nove ugovore. Koliko sam cuo telenor je poprilicno inertan sa tim ponudama "preletacima" u druge mreze.

darkooni
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Uto, 29. Sep 2009. 00:27

Post od darkooni »

Pa moram da pitam da pitam cisto da znam sta mi je raditi. A inace ja imam njihov prenesi 150 zato sam pitao a da obnavljam ugovor bez telefona ili samo eto onako da imam postpaid mi je suludo i za mene neprihvatljivo.
A kako to mislis inertan? Zar im nije cilj da zadrze korisnika koji je uredan platisa i izadju mu u susret?

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

koliko sam citao iskustva, ne nude nista posebno, uglavnom pozovu i nude nesto minuta ili poruka, uglavnom u mrezi za produzetak ugovora.

darkooni
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Uto, 29. Sep 2009. 00:27

Post od darkooni »

hm.. Ako zaista nude samo minute u mrezi ato vec znam da nude, to je onda nista ali zaista...barem da su im telefoni jeftini ili barem kao kod ova druga dva operatera.. vidim da ce se morati menjati
Telenor, nazalost.

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

@darkooni:
zasto nazalost? ako menjas to znaci da ides na bolje, valjda 8)

darkooni
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Uto, 29. Sep 2009. 00:27

Post od darkooni »

AquaZX:
Pa trebalo bi to da znaci ali ne ovo je ipak Srbija tako da to nema veze.
Pa zato sto mi je prenesi 150 sasvim ok tarifa za moje potrebe a i cena (mada ja to prekoracim za 200-300 din )a i tarifiranje je 60+1 a ne 60+60 kao na novim tarifama kod svih operatera a inace skoro sam uzeo kontolu troskova u mts i telenor,sasvim mi je dovoljno za moje potrebe.
Tako da bi ja ostao kod njih jer su mi ok a ja nisam neki zahtevan korisnim posaljem sms,poziv,mms a net mi ne treba...ali ako ne mogu da uzmem tel na tu tarifu onda je bzv. A rekoh meni pospaid bez telefona ne odgovara i logicno je zasto bi tel kod njih placao skuplje kada je isti takav kod mts ili vip jeftiniji.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

darkooni, upavo tako, nazalost to je istina da su telefoni najskuplji kod Telenora a i kod mts-a i mozes da se pogadjas za ugovor ili telefon za vip neznam a Telenor je po tom pitanju najsuroviji, ono sto pise na njihovom sajtu totije pa svidelo ti se ili ne.
Kako sada cene kazu mnogo je bolje kupiti telefon za kes u nekoj prodavnici a ima ih povoljih a u Telenoru sklopiti ugovor uz telefon koji se kasnije proda i eto malo se ustedi.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Imaju dobru mrezu (i ja sam hteo kod njih) ali su i najskuplji i bole ih uvo da ti izlaze u susret za bilo sta. Nije nepoznata stvar u svetu da nekad i ciljano ides na skupljeg operatera ali sa boljom pokrivenoscu (kod mene mts los, telenor i vip dobri), ali to kod tebe verovatno nije slucaj. Ne znam sta specijalno dobijas Prelaskom na drugog operatera jer niko vise ne tarifira 1+1, 60+1 je retkost a 60+60 standard., a ovim ume itekako da se nakupi minuta tokom meseca, plus racunaj par dana bez telefona ili u boljem slucaju sa zamenskim brojem dok se tvoj ne prebaci.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

gargamel4, jel se to nesto promenilo od pre mesec dana po pitanju prenosa? Ja sam koristio Telekomov broj sve do par sati pred promenu. Kad sam krenuo u krevet samo zameni kartice i ujutru kad sam ukljucio telefon na VIPovoj je bio preneti broj. Jeste da sam to radio dva puta jer su kasnili jedan dan i da sam morao da dva puta podnosim zahtev jer su u Telekomu nesposobni (makar su bili dovoljno fini da pozovu da se izvine zbog s**nja koje su napravili), ali sam sve vreme, osim valjda tih par sati preko noci imao isti broj.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Aaaaaa sorry, my mistake. Prevideo sam da taj Telenorov prepaid broj skoro da nisam ni koristio a tih par dana sigurno nisam, ustvari je broj radio.
Otišao u VIP i tražio da prenesem Telenorov prepaid broj i od njih dobio neku zamensku karticu sa tarifom koju sam tražio i za par dana je taj zamenski broj postao 063. Posle sam menjao tu karticu za microSIM, ali to je već moj problem i nema veze sa (vama) ostalima.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

Operatera promenilo oko 9 000 ljudi
Izvor: Beta

Beograd -- U Srbiji za dva meseca, od kako je moguće preneti broj mobilnog telefona u drugu mrežu, tu mogućnost je iskoristilo 9.034 korisnika.

Republička agencija za elektronske komunikacije u svom saopštenju je precizirala da je samo u toku avgusta uspešno izvršeno 5.217 prenosa brojeva.

Prema podacima Ratela, tri srpska operatera mobilne telefonije zajedno imaju više od 10 miliona izdatih brojeva.

Više od polovine su korisnici usluga Telekomove Mobilne telefinije Srbije, zatim slede Telenor i Vip.

Korisnicima mobilne telefonije u Srbiji usluga prenosa broja dostupna je od 1. jula 2011. godine kod sva tri mobilna operatera – Telekoma Srbije, Telenora i Vip mobajla.

Od trenutka podnošenja zahteva za prenos broja do realizacije prenosa može da prođe četiri radna dana, odnosno dva radna dana za proveru ispunjenosti uslova i dva radna dana za prenos broja.

U funkciji je i nova govorna poruka kojom se osoba koja zove obaveštava da je broj u novoj mreži.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=538942

solidan broj za pocetak, inace ne znam nekog ko je uspeo za 4 dana, mahom od 5 do 7.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ja samo da kazem moje iskustvo, iako sam mislim o tome vec pisao, ja sam promenio operatera tek posle 9 dana, od toga 6 radnih :( A za celu proceduru ako treba vise od 6 min na racunaru, ja sam Jumbo Jet
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Danas sam podneo zahtev u mts-u da prebacim broj sa telenora kod njih. Rekli su mi do 7 dana, mada nisam pitao da li radnih ili ukupno 7 dana :roll:

EDIT

12.09 mi je proradila kartica koju su mi dali u mts-u kad sam podnosio zahtev za prenos broja. Zahtev sam podneo 06.09. (utorak) a broje prenet vec 12.09 (ponedeljak), 6 dana je trebalo da me prebace od cega su dve bila vikend. Bas brzo :lol:
and justice for all...

Odgovori