MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Sta je sve potrebno za potpisivanje ugovora kod mtsa? Da li vrse proveru u kreditnom birou? Zelim da odradim to sto "bezbolnije" :)

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ne. Ako imas novu LK, onda samo to. A ako ti je stara, mozda ti traze "jos jedan dokument sa fotografijom" (vozacka dozvola, pasos...) :dry:

Bananamen
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Sub, 09. Maj 2009. 18:38

Post od Bananamen »

jel moguce u mts spustanje na nizu tarifu konkretno sa mixnetxl na mixnetl??posle koliko je moguce i koliko se placa penal jel zna neko??

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ako imas ugovornu obavezu, mislim da nije moguce.

Bananamen
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Sub, 09. Maj 2009. 18:38

Post od Bananamen »

care pa svi na postpejdu imaju ugovornu obavezu, zar ne??...znam da kod ostalih operatera to moze...

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Care, da budem precizniji, ako imaš ugovornu obavezu na određeno vreme, ne možeš sa skupljeg na jeftiniji paket. Ako imaš ugovor na neodređeno, onda nema problema.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Kako je mezzano rekao, ako je na neodredjeno - mozes da radis sta hoces. Ako je na odredjeno (telefon, popusti), onda moze, ali placas penale. Mislim da ti u ugovoru mora da pise tacno koliko ces da platis ako hoces da predjes na nizi tarifni profil.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

miodrage, mislim da kod mt:s-a nema mogucnosti da se "placaju penali". Ja imam ugovornu obavezu na jos, 6 meseci, na MIX1000 paketu. Kad su se pojavili MIXNet paketi, pitao sam da predjem na MIXNetM, ali rekli su mi da to ne mogu da uradim dok mi ne istekne ugovorna obaveza, posto je MIXNetM jeftiniji od MIX1000 za 59 dinara. :dry: Hteo sam da doplatim razliku u ceni paketa za vreme trajanja ugovorne obaveze, pa i da doplatim jos nesto pride, jer mi vise odgovara da u paketu ima interneta, ali odgovor koji sam dobio bio je: "dok vam ne istekne ugovorna obaveza, ne mozete preci na jeftiniji paket od vaseg". Isto sam pitao da predjem i na Prva droid paket, i to mi nije bilo dozvoljeno, jer Prva droid ne moze da se uzme na neodredjeno vreme, vec samo na 24 meseca.
Dakle, ako imate ugovornu obavezu u mt:s-u, na odredjeno vreme, ne mozete prelaziti na jeftiniji paket od onog na koji ste potpisali ugovornu obavezu. Barem ja nisam uspeo, ako ima nekog ko jeste, neka napise svoje iskustvo. 8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ja sam bio u poslovnici sa suprugom, pa sam je sa Bel 400 prebacio prvo na mix1000, pa na mix1250. E onda smo hteli da vidimo da joj prebacimo broj na mix750, i moze, ali uz doplatu od 6000 ( a obaveza istice za 4 meseca), nije nam se isplatilo, tako da cekamo. E sad, ko ce ga znati, mt:s je to :P
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Horejšio
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2011. 18:02

Post od Horejšio »

To sa ugovornom obavezom i prebacivanjem na jeftiniji tarifni paket postoji i kod Telenora. Kad uzmes telefon i potpises aneks ugovora, cenu telefona ti racunaju u odnosu na visinu paketa za koji si se opredelio i duzinu trajanja ugovorne obaveze. To znaci da ces sa vecom pretplatom dobiti jefitniji telefon. Pretpostavljam da ovo vecina zna, al ajde.
Zato ni Telenor ne dozvoljava prelazak na jefitiji paket ako imas ugovornu obavezu na odredjeno vreme. Moze se preci ako se plati neka novcana razlika...
Ja imam ugovornu obavezu da cu biti njihov korisnik 2 godine i popust od 50% na pretplatu, s tim sto mogu da prelazim na nize tarife.

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Obicno obracunaju razliku u ceni telefona izmedju paketa,pa broj preostalih meseci u Telenoru...Ranije je bila dobra fora da uzmes uz najjaci paket u Vipu telefon za dinar i posle par meseci se spustis na jeftiniji paket uz onu njihovu fiksnu nadoknadu,i opet te telefon smesno izadje,pa su ukinuli i to...

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

Jedno saljivo pitanje, vise iz besa nego sa namerom da dobijem odgovor :D
Jel' moze kod ovih, erm, "prijatelja", da se ode i vrati telefon koji je uzet pre dva meseca a ne sluzi bazicnoj svrsi (gubi signal, nema signala i slicno) da se vrati doticni telefon i uzme drugi (bolji) uz prelazak na drugi (veci) paket?
Sumnjam al' ajde, zezamo se.. 8)
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

N-tchbl, mozes da ga vratis na reklamaciju, pa ako se oni putem zvanicnog servisa uvere da je tako, onda kad dobijes nov uredjaj, mozes sa njima da sklopis deal!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

Mislim da uz reklamaciju moze, kao sto rece miodrage.
Samo da mu ne napakuju da je do njega nesto. Cudo su oni :roll:
Nokia 6600 slide; Nokia E72

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

mt:s poboljšao ponudu telefona
webshop

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

reče mi drugar da su pozatvarali neka prodajna mesta u Požarevcu.da li neko zna nešto o tome ?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

da li je neko uzimao telefone uz mts ugovor preko ove firme Telefonika? vidim da imaju online kupovinu, a da su im u BG prodajna mesta uglavnom neke STR radnje - sto me asocira na one "divlje"radnje sto valjaju sve i svasta... Ima li ko iskustva sa njima?

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Post od Ensiferum »

Citat:
"Besplatan pristup facebook-u!

03.10.2011

Svim mt:s korisnicima sada je obezbeđen besplatan pristup sadržajima na 0 facebook stranicama, putem mobilnog telefona.

0 facebook je tekstualna verzija mobilnog facebook-a putem koje mt:s korisnici mogu pristupiti svom facebook nalogu i besplatno slati poruke, čitati i komentarisati statuse prijatelja, postavljati poruke na Zid prijatelja i slično. Pristup facebook sadržajima na adresi 0.facebook.com besplatan je do kraja oktobra.

Pristup fotografijama, video materijalima i eksternim sajtovima naplaćuje se po cenovniku koji je važeći za tarifu korisnika.

Telekom Srbija zadržava pravo izmene uslova."
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

vukbojan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Ned, 16. Mar 2008. 06:54

Post od vukbojan »

Код мене, на припејд броју, тренутно нема никаквих промоција у понуди (типа 200 динара 800 минута за 7 дана). До скоро је било.
Да ли неко зна у чему је ствар: да ли је 'проблем' само код мене или су привремено промоције укинуте свима?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

vukbojan ni ja na jednom broju nemam ništa u promocijama.imam samo ono internet 1 dan i 7 dana i to je to.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori