Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
sloba90
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 19. Nov 2011. 15:27

Post od sloba90 »

@miodrage,razumeo sam dobro cini mi se da ti nisi,dobijam 800 jedinica za 200 din. za mesec dana a ne 200 jedinica kako si ti napisao tj.200 jedinica sedmicno jer ih aktiviram preko aplikacije gde dobijam duplo vise nego kada aktiviram preko koda *111# i biram na sta ih trosim a minute sam stavio prvo posto cu ih sve potrositi na minute.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

A pa nisi tako napisao, i nisam tako shvatio. Ok, sada smo se razumeli :D
Napisi iduci put ovako da svi mogu da razumeju o cemu se radi :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

@sloba90: to su minuti u Telenor mrezi. A sta ces kad budes zvao MTS i VIP?
Znam, nosis drugi telefon 8)

sloba90
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 19. Nov 2011. 15:27

Post od sloba90 »

Da,imam mts postpaid 50% na preplatu pa cu da kombinujem ovo mi dobro dodje pa koliko god da traje, neznam zasto se Telenor ovako otvorio da daje duplo i to dva puta da li zato sto se promocije lose kupuju ili zato sto nova mreza moze da iznese veca opterecenja.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Lose se prodaje zato sto je ogranicena na samo 7 dana. Trebaju ubaciti ako neko zeli sve to ali na 30 dana. Ja bi to prvi kupio jer mi je u zimskim mesecima potrban on line e-mail stalno.

darkooni
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Uto, 29. Sep 2009. 00:27

Post od darkooni »

Dobih ja danas poziv od Telenora da potpisem ugovor na godinu dana kao aneks i daju mi pazite ovo 75sms i 1000min u telenor mmrezi, zaista sramotno. Inace imam stari prenesi 150 paket. inace u proseku su mi racuni 800-900 din. Ali mi je skroz smesna i tragicna ponuda da su barem ubacili 75min ka svim mrezama (umesto ovih 1000) i 75 sms, pa ajd kao..

Horejšio
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2011. 18:02

Post od Horejšio »

darkooni, ne prihvataj tu ponudu, vec ih pitaj da li bi ti omogucili 50% popusta ako predjes na neki veci paket.
Cuo sam da su jednom tipu nudili taj popust ako predje bar na Prenesi i surfuj 500 (uz ugovornu obavezu od 2 godine, s tim sto ne bi mogao da prelazis na jeftinije pakete).
Mislim da se to mnogo vise isplati, iako se radi o novom paketu koji podrazumeva zaokruzivanje na 1 minut.

Horejšio
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2011. 18:02

Post od Horejšio »

E da, moras da podneses zahtev za prenos broja da bi te zvali i ponudili ti ovo! Tada ih pitaj...ovako, tesko da ce ti ponuditi bilo sta osim onoga sto vec jesu. Oni cak ni ne odgovaraju na e-mailove koje im korisnici salju u vezi sa tim.
Znaci, Telenor postaje fleksibilniji tek nakon sto se podnese zahtev za napustanje njihove mreze! Sigurno ce te zvati i pitati zasto hoces da ih napustis, sve ljude koje znam su zvali. Ako kojim slucajem i ne bude tako ili se ne dogovorite, uvek imas mogucnost blagovremenog i jednostavnog opozivanja zahteva za prebacivanje broja.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

PA to im je obaveza da sve zovu. Evo ja sam tastu rpebacio na Vip, iz Telenora je zvali, pitali zasto ide, kaze zato sto me derete... A imala racune u proseku 3-5000. Kao pa eto, dacemo vam Telefon... Ona se nasmejala i rekla nemojte da me zajebavate... i to je bilo to.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

miodrage, imaš opasnu taštu a izgleda voli i puno da priča, sad mi te je žao :cry: :cry:
Šalu na stranu, to obični službenici u telenoru imaju obavezu oko nekih anketa da pozivaju korisnike... Mene su zvali kad sam počeo da koristim paket prenesi i surfuj, i ja se požalim na malu brzinu neta posle prekoračenja ograničenja... Odgovor je bio pa takav je paket šta ste očekivali!!! :uhuh: :dry: Pa očekivao sam manju brzinu ali ne kameno doba interneta, ali šta da se radi!!!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

E pa sad bachika, dobio si koliko si platio a ovo posle ti je cist cef! Svi bi nesto za dzabaka.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

AquaZX, naravno, i zadovoljan sam ja, i tek ako se iživljavam stučem 1gb... Ali da se razumemo ipak je brzina dial-up neta previše mala!!! I ne bih ja to ni potezao da me operaterka (sa keksipilnim naglaskom) nije upitala za primedbe... :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

darkooni
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Uto, 29. Sep 2009. 00:27

Post od darkooni »

Horejšio : To sam 50% nije lose ali sam hteo tel da uzmem neki dobar -`spejs satl`.
Naime, meni ugovor istice za mesec dana i hteo sam da uzmem motorolu defy + za 15000 na prenesi i surfuj 500( opcija 2) ili za trenutni paket (opcija 1) i poslao sam im mail da mi odobre malo ranije i uhvatim onih cuvenih 5000din novogodisnjeg popusta ali odgovor nisam dobio i zbog toga sam poprilicno ispizdeo na njih. Mislio sam ipak je Evropska firma i postuju klijente ne kao mts ali evidentno nije tako. Imao bih razumevanja da su me odbili i da kazu takva je politika firme i cool nemam problem sa tim ali da ne odgovore kroz bzv.
Inace imam 50% popusta na mts-u uz KT 500 sto mi je ok jer imam tri omiljena broj tamo -mada mogu i tu da predjem na jaci paket uz 50% popusta recimo MixnetL ili M.
Sada ta motorola kosta 20000 uz PiSurfuj 500 i razmisljam sta da radim.
Da li da kada mi istekne ugovor zatrazim ponovo motorolu defu + za 15000 uz prenesi i s 500 i da li bi oni uopste izasli u susret tada s obzirom da je 5000 dole od trenutne regulane cene? I iskreno jedino me to zanima tih 50% me ne interesuje previse.
Mada kapiram da sam ja mali potrosac i da ih boli uvo ali..

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Danas sam napokon otisao do Telenor poslovnice u Novom Sadu...Pitam ih obzirom da mi ugovor istice 22.03 koliko ranije mogu broj da prebacim u Start paket(ipak bih ga cuvao,a ne bih u tom slucaju da koristim mnp,vec imam broj na 50% u mts),kazu mozete vec danas,narocito zbog toga sto ne koristite broj,a nakupilo se i minuta i sms,zamalo pa za 4 meseca,tako da oni to "prebijaju"...Pa reko radite,tako,a broj ce sacekati,nije mi problem da placam,kada za 1750 din ne bude SAMO 300 min razgovora(i sve ostalo,sto i drugi imaju,ni bolje ni losije,a ni manje ni vise od Vas)...Tada cemo se cuti :cry:

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

@darkooni, otkuda u telenor ponudi ima motorola defy + :? Koliko vidim oni nemaju uopste motorolu :uhuh:

edit:

Aha, sad sam video da imaju to u ponudi samo na Ušću tržnom centru..

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

ukoliko npr neko kupi tel preko telenora i pozeli da ga dekodira pre isteka ugovorne obaveze, da li se to moze odraditi u nekom servisu ili se kodovi moraju kupovati preko neta isl?
i da li postoji neka fora ili zahtev da se kodovi dobiju bas od telenora pre isteka roka?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Oljica, kod kuce mozes otkljucati neke telefone, u servisu gotovo sve ukoliko imaju potrebnu opremu, a od provajdera mislim da neces dobiti nikakav kod kojim bi ga otkljucala pogotovu posto ti ugovorna obaveza jos uvek nije istekla. Inace, svesna si da tim "otkljucavanjem" gubis garanciju?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Oljica, zavisi od modela telefona. Neki se mogu otkljucati, a neki ne. I cene su razlicite. A od Telenora ne verujem da ces dobiti kod pre isteka ugovorne obaveze. Posle mislim da su obavezni da ti daju, na tvoj zahtev.

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

da, da, znam da su posle obavezni
pa mene interesuje SE arc s, samo me buni sto po oglasima ljudi mahom prodaju arc s sim free, a kupljeni od telenora, a ovi iz telenora tvrde (znaci lazu) da su im svi telefoni zakljucani jer izgleda da pustaju i kontigent koji nije
znaci, moze li se takav tel otkljucati kod nas u slucaju da je kodiran na telenor?
hvala na brzom javljanju

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Sigurno je da ti oni neće reći da nisu zaključani, čak i da nisu. A dešava se da kod operatera jedan aparat bude zaključan, a drugi ne. A što se tiče cene, postavi pitanje u podforumu "Servisiranje" tamo ćeš najbrže dobiti odgovor oko cene i mogućnosti otključavanja.

Odgovori