Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor novosti

Post od Lobachewsky »

psyhound napisao:A sto vi nervirate oko njih? Ako vam nesto ne odgovara kod nekog operatera imate jos dva u ponudi.
Ma... problem je sto se meni recimo ne svidja kako je odradjen prenos broja, upozorenje od desetak sekundi svaki put... Da su to odradili kako treba, elegantnije, neki beep i slicno, bolelo bi me uvo. Ali sve mi se cini da je RATEL namerno odradio posao trapavo u dogovoru sa operaterima, da bi se operateri tako dodatno zastitili. U suprotnom, prelazio bi ko gde stigne i gde mu se cini da je najbolje, ovako ipak mora dva puta da razmisli jer je onaj upozoravajuci glas krajnje iritantan. Mozes da zamislis na sta bi licilo kada bi poslovnim ili na bilo koji drugi nacin frekventnim brojem presao kod drugog operatera. Strava i uzas.
Nekad se istripujes da broj nije dostupan, nekad se koncentrises sta ces da kazes a uleti ti ovaj glas. Bezveze.
Srecom nisam imao mnogo iskustva sa prenesenim brojevima, ali su mi uvek bili krajnje iritantni.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

Ma to sta nude od tih (ne) akcija necu ni da citam. Ali sto napisa snenad, to je i meni padali na pamet. Bila bi dobra stvar kada bi se mogli zameniti minuti, poruke ili mb. za nesto drugo. Naravno nedozvoliti to tako cesto ali recimo svakog treceg meseca dati tu mogucnost. Prihvatio bih i restet tj. start od nule gde bi se preneti minuti i ostalo ponistili.
Koliko ljudi toliko cudi tj. potreba. Meni bi trebalo najvise minuta, oko 50 poruka i 50 mb. mesecno, ali toga nema i nece ni biti :cry: ali nesto slicno se moze naci kod mts-a. :roll: uz 50%.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od mb011 »

da li je neko koristio onu promociju za dupli saobracaj uz registraciju na sajtu dobrestvari.rs? Je li ona bila na dva meseca duplog saobracaja u paketu?
Poslednja izmena od mb011 u Uto, 03. Jul 2012. 11:33, izmenjeno 1 put ukupno.

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od evolution »

Više minuta u okviru Telenor mreže u pojedinim Prenesi i Surfuj paketima

Telenor je paralelno sa izmenama „klasičnih“ Prenesi paketa, i u najmanjim Prenesi i Surfuj tarifnim paketima povećao količinu besplatnog saobraćaja u okviru svoje mreže, tako da je sada i u Prenesi i Surfuj 150 i Prenesi i Surfuj 500 paketima, iznos dodatnih minuta u okviru Telenor mreže 1000 (umesto prethodnih 150 i 500).

Opširnije: http://i.evocentar.net/MS5Psz
Poslednja izmena od evolution u Uto, 03. Jul 2012. 12:30, izmenjeno 1 put ukupno.
iPhone 6 Plus

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Telenor novosti

Post od mezzano »

Jel to za stalno ili je u pitanju neka, vremenski ograničena, promocija?

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Telenor novosti

Post od mp3mp3 »

Promocija je dupliranje minuta i poruka za nove korisnike a ovo iznad je izmena tarife ne promocija, tako da je trajna promena.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od sugarcoated_ass »

Ono što bi svakako trebalo omogućiti kao
sledeći korak u korigovanju svih Prenesi paketa,
jeste paralelno trošenje ovih minuta sa onima
ka drugim mrežama, čime bi ovi paketi bili
gotovo najatraktivniji.
E ako ovo omoguce... :D

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Andrijano »

Pa ako to omoguce,oduvace konkurenciju samo tako..u poslednjih nekoliko dana unapredili su pakete,videli su i oni kakvo je stanje,ali sa ovim da se paralelno trosi,e to bi onda bilo 8)
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Andrijano »

Da li siu vratili u telenoru da moze da se promeni paket zvanjem call centra ili je i dalje samo preko portala i direktno u poslovnicu?
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Re: Telenor novosti

Post od milanovic986 »

Moze i preko call centra. Ja sam dva puta promenio u skorije vreme. Prvi put na Prenesi i surfuj 500 a ubrzo i na Prenesi 400.
NOKIA E7 User

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Andrijano »

E super,ja sam na prenesi 950,ali mislim da cu preci na ovaj novi prenesi 500,a imam vec 150mb dodatih,onaj mobi klik. Poenta je sto su za razliku od prenesi 400 na prenesi 500 stavili onih 1000min u mrezi,a to meni licno je sasvim ok,a razlika je samo 190din..
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Re: Telenor novosti

Post od milanovic986 »

Ma, mene pre neki dan zvali iz call centra zbog aktivacije tog Klika. Davio me 10 minuta da bi na kraju isto morao da platim kao i da sam sam to hteo da aktiviram. Jaka promocija :chytry:

U principu, taj klik meni sluzi trenutno samo za update widgeta za vremensku prognozu, ali ugasicu tu opciju. Tih 150 mb je malo za pretragu a kosta dosta. Prenesi 400+ Klik je slicno kao Prenesi i Surfuj 1000, po ceni, s tim sto piS ima manje 100 minuta prema svim mrezama i 1gb interneta.
NOKIA E7 User

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Andrijano »

Ma napravili su bukvalno da ne mozes da napravis i da iskombinujes nesto da od jednog uz pomoc nekog dodatka napravis priblizno drugi,jer odmah dodje ta cena drugog,a kad bi presao na drugi on malo smanjen u odnosu na prvi taman za koliko je jeftiniji...i ja bih ga ugasio,ali zatreba mi net nekad kad sam u gradu,osim za widgete i eventualno citanje vesti dok sam u redu nekom,treba mi ponekad za viber,skype,a to ne moze da ceka da nadjem neki wifi i zbog toga ga drzim,a bukvalno potrosim pola meseceno..i slazem se da su cenu preterali za mobi klik! A ovaj prensi 500 mi je taman solidno jeftiniji od prensi 950 na kom mi je ponekad i pretekao po neki min,a sad su uveli i ovih 1000 min u mrezi i taman da prebijem malo :)

A pakete im pravi neki opasan tim,nema mesta improvizacijama nikakvim:)
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Re: Telenor novosti

Post od milanovic986 »

Aktivirao sam onu promociju preko portala Dobre Stvari i dobio mesecno jos 400 minuta prema svim mrezama. Sad sam pretrpan minutima, ali ne znam koliko meseci traje ta promocija?

Posto su kalsicne Prenesi pakete korigovali, verovatno ce i Prensi i Surfuj da osveze. Meni se cini da su ostali isti kao kad sam ja imao Prenesi i Surfuj 500. Tu sam redovno isao u minus sa minutima. Oni dodatni u okviru mreze mi nisu zavrsavali posao jer, kao za inat kad istrosim ove standardne, staln ozovem nekog iz druge mreze.
NOKIA E7 User

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Telenor novosti

Post od miodrage »

Napustite Telenor i predjite kod mt:s ili Vipa i reseni svi problemi.. Po meni onaj 1 gb neta kod Vipa za 500 kinti je sjajna stvar, ili 50% popusta kod mt:s sto je nenadmasivo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Telenor novosti

Post od acamatic »

miodrage, ma lepo si rekao,neka predju sa telenora,na mt:s ili vip i reseni su problemi..mada je po meni akcija od 50% kod mt:s najbolja trenutno..

Johnnation
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Čet, 31. Maj 2012. 17:34
:: Nokia N8

Re: Telenor novosti

Post od Johnnation »

Jel moze neko da mi objasni kako se formiraju ovi novi poslovni Prenesi i surfuj-tim paketi?
http://www.telenor.rs/sr/Biznis-korisni ... urfuj-Tim/

To jest, kako se formira ovaj tim, koliko najvise mogu ljudi da stavim u tim, ne mogu nigde te podatke da nadjem na sajtu a na call centru cekam po 10 minuta i na kraju odustanem. :dry:
Trenutno sam na Prenesi plus 1Gb starom paketu a u avgustu mi istice ugovor pa moram da smislim na koji novi cu da se prebacim.
Na ovom ternutno imam onu varijantu 300min ka svima, 1000 u mrezi i 1GB interneta. E sad u zavisnosti koliko ljudi bih mogao da stavim u tim ta varijanta bi mi mozda vise odgovarala jer ima 100 minuta ka svim mrezama vise od ove prethodne.
Plus sto daju 5000 dinara popusta na telefone u ovom paketu pa bi me Galaxy Note izasao 280e. Sta mislite, da li se ovakvo prebacivanje isplati?

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Re: Telenor novosti

Post od milanovic986 »

Ti paketi su namenjeni biznis korisnicima. Mozes da dodas koliko god hoces ljudi u mrezu. Za to moras da budes pravno lice, jer to nije namenjeno fizickim licima.
NOKIA E7 User

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od evolution »

Telenor pokrio Srbiju Pametnom mrežom sa HSPA+ 42 Mbps

"Mesec i po dana pre najavljenog roka, Telenor je unapredio kompletnu 3G mrežu i primenio HSPA+ 42Mbps tehnologiju na teritoriji cele Srbije. Usled velike potražnje za pametnim uređajima na tržištu i kvalitetom mreže koje njihovo korišćenje zahteva Telenor sada pruža korisnicima još brže i kvalitetnije surfovanje internetom i bolje korisničko iskustvo sa uređajima."

Opširnije: http://i.evocentar.net/Pi8L0a
iPhone 6 Plus

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Telenor novosti

Post od antec »

Jos samo pakete da unapredite i bicete prosecni :)

Odgovori