Hitan savet Telenor vs VIP

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Anony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 97
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 00:00
:: iPhone 6 16GB Silver
Lokacija: Pozarevac

Hitan savet Telenor vs VIP

Post od Anony »

Pozdrav svima,

Pre svega da kazem da sam iscitao vec temu o operaterima 2012, ali treba mi ukratko odgovor na par pitanja, nadam se da ima korisnika koji mi mogu pomoci. Hitan savet je u smislu, sto bih morao da pozurim sa odlukom, jer akcija im traje do 31.08.

Uglavnom, koristim Telenor postpaid (Prenesi i surfuj 150) uz pretplatu od 990 din. Planiram da promenim telefon, i u principu ne bi bilo problema da Telenor nije digao cene telefona, pa tako sada SGSII umesto 38000 (koje bi i dao) kosta 46000 (ne pada mi na pamet). U isto vreme VIP nudi 25% popusta na pretplatu (akcija do 31.08) i 5000 popusta na telefon (ekomotivacija), tako da veoma ozbiljno razmisljam o prelasku na VIP. Pa tako sada VIP Postpaid 325 iznosi 877 din mesecno. Paket je prilagodjeniji mojim potrebama, uzimajuci u obzir manji broj sms i mb, a vise minuta u odnosu na prenesi i surfuj 150. Tako da je to plus.

Ono sto me zanima jeste sve to u praksi. Da li korisnici vipa imaju neke probleme u radu mreze, interneta, nekih problema prilikom obracunavanja pretplate, da li postoji nesto sto se mora posebno iscitati "malim slovima", da li ja kao novi korisnik mogu uzeti telefon (uzimajuci u obzir njihovu proveru kreditne sposobnosti, a nemam racun u banci, primanja, ...) itd?

Svaki savet mi je dobrodosao, hvala.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od mezzano »

Anony, mislim da ti u Vip-u nece dozvoliti da uzmes telefon, narocito ne telefon u rangu SGSII, bez da imas racun u banci, i redovna primanja.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od sugarcoated_ass »

mezzano, dali bi ako bi iskesirao odmah celu sumu! :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od miodrage »

Anony, Vip mreza radi pristojno do odlicno, u zavisnosti gde se nalazis. Vise puta sam pisao o tome, na potezu Subotica-Beograd, gde se ja najvise krecem, skoro 99% je odlicna pokrivenost 3G signalom, i to lepo sljaka. E sad, ti bi i telefon i popust 25%, sto bas i ne ide. Ide ili popust 25% bez telefona, ili telefon, sa tom ekomotivacijom 5000, a ne znam jel jos aktuelna promocija 10000 popusta tokom 2 godine...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od AquaZX »

I telefon i 1gb/3gb dodatak i rodj. popust.
Najjaca kombinacija, ubedljivo!

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od dzonsi »

Anony, mnogo je i tih 38 somica,za te pare mozes da kupis preko oglasa star 1 dan,koji je neko uzeo preko operatera,potrazi,ima ih koliko hoces,to ti je moj savet :) A ako ti vise odgovara paket u Vip-u,ti prenesi broj tamo pa dodaj jos 25% na taj rodjendanski popust,posto nebi uzimao telefon,to ti je najbolja kombina :)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od Miškoni »

Anony, prvo se raspitaj da li uopšte imaju neki model telefona na lageru, pošto imam informaciju da VIP u Beogradu uopšte nema S2, čak ni preko debele veze...

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od IDzO »

Najbolja kombinacija je rođendanski popust + internet dodatak.
Šteta što promocija traje do 31.08. pa ne mogu da se prebacim u VIP inače bih odmah tu kombinaciju uzeo.
Poslednja izmena od IDzO u Uto, 28. Avg 2012. 21:04, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: typo

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od sugarcoated_ass »

Prosecna cena SGS2 u oglasima je 350e... SGS3 je 450e. :|

Anony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 97
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 00:00
:: iPhone 6 16GB Silver
Lokacija: Pozarevac

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od Anony »

Mislim da moze kombinacija ekomotivacije i rodjendanskog popusta. Provericu sutra u poslovnici. A sto se tice telefona, SGSII sam naveo kao primer zbog koga sam uopste i poceo da razmisljam o prelasku. U principu, sada vec razmatram i One X, koji ispadne 40k u VIPu. Videcu jos sta ce ispasti ovih dana, ali hteo sam samo da vidim kakvo je vase misljenje o VIPovoj mrezi i iskustvo sa tim operaterom. A telefon bi bio isplacen u kesu pa smatram da bi mi dali tako isplacen telefon. Uglavnom, sutra idem do poslovnice, da se raspitam za detalje.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od IDzO »

Anony, ekomotivacija i rođendanski popust se ne mogu kombinovati, provereno u poslovnici. Mogu se kombinovati pojednačne promocije sa internet dodatkom.
HOX vs S3 -> definitivno S3.

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od AquaZX »

Ako iskesiras dace ti sta god pozelis :grin:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od Deksi »

Ovde u Leskovcu su prijatelju rekli da one x nece dobiti mozda i za mesec dana, pa on pozurio i uzeo s3 zbog tih akcija koje i ti juris.
Ali proveri mozda je i stigao.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od gargamel4 »

VIP mreža ima sasvim solidnu pokrivenost (koristim već godinu dana), nikakvih uvećanih računa do sad, a mnogo povoljniji paketi nego na Telenoru tako da je izbor jasan.

Ko želi telefon i tu je VIP povoljniji, ali se slažem sa dzonsijem, da je nov telefon iz oglasa jeftiniji nego bilo koja kombinacija od operatera.

DreamWeaver ima HOX i žali se na užasno kratko trajanje baterije, pa razmisli i o tome, a 25% popusta je za neuzimanje telefona ;)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od miodrage »

Pa za svaki Android moras da vuces akumulator sa sobom, mislim zajebi teelfon koji ne moze da izdrzi od ujutro do uvece... Hvala ali ne hvala :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od dzonsi »

miodrage, a ti iPhone punis jednom nedeljno? :) Ista stvar,ako ga koristis,svako vece na punjac :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od miodrage »

dzonsi, ne, ja ga punim u proseku svako vece, mada ima kad se desi da ne koristim telefon previse pa je dovoljno na drugi dan. Ali da mi negde popodne krene da pijuce da je gladan, tacno bi zavrsio u zidu :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Anony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 97
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 00:00
:: iPhone 6 16GB Silver
Lokacija: Pozarevac

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od Anony »

Bio do VIPa, ispostavilo se da ekomotivacija i rodjendanska akcija ne mogu da se kombinuju (iako mi je u istoj poslovnici receno da moze, pre par dana), ali...posto nemam kreditnu sposobnost, ne mogu da uzmem cak ni neki jaci paket (tipa postpaid 325). Moze ukoliko dodje neko ko ima racun u banci i primanja, pa preko njega da uzmem, sto ne zelim. Tako da, polako odustajem. Na kraju cu ostati u Telenoru, a telefon cu traziti u oglasima itd. Pa cisto da kazem, ako neko prodaje iPhone, S2 ili S3, nov, do 350e, tu sam :D Hvala svima na savetima, pa videcu sta cu uraditi do kraja ;)

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od mezzano »

Anony, šta sam ti rekao! Vip i Telenor novim korisnicima ne daju telefone bez redovnih primanja.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Hitan savet Telenor vs VIP

Post od Azimuth »

Samo malo preciznije, Vip daje telefone novim korisnicima ALI ukoliko taj isti novi korisnik zeli telefon da otplacuje kroz one rate onda to moze SAMO I ISKLJUCIVO ukoliko ima racun u Intesa banci ili na cekove bilo koje druge banke.

Odgovori