Kupovina telefona koji ima garanciju MTS, Telenora ili VIP

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
kljunovi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 11:02
:: 6220

Kupovina telefona koji ima garanciju MTS, Telenora ili VIP

Post od kljunovi »

Iako sa procitao temu na forumu Zakon o zaštiti potrošača
viewtopic.php?f=55&t=23523

meni i dalje nije bas kristalno jasno sta se desava sa garanicom.
Tacnije da li mogu da ostvarim pravo na garanciju ako kupim polovan telefon koji je uzet u MTS, VIP ili Telenoru koji se preprodaje u oglasima sa garancijom? Pod kojim sve uslovima bi mogao da ostvarim garanciju kao drugo lice koje ke kupilo preprodat telefon (fiskalni isecak, garantni list bez napisanog imena kupca...)?

Planiram da uzmem Samsung S II preko malih oglasa, pa bih hto dobro da se raspitam da li bi mogao da dobijem bilo kakvu garanciju?

majce22
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Uto, 09. Okt 2007. 18:40

Re: Kupovina telefona koji ima garanciju MTS, Telenora ili V

Post od majce22 »

E ovo i mene interesuje, kakva su nasa prava u ovom slucaju odnosno da li mi uopste moze posluziti garancija koju sam dobila prilikom kupovine telefona preko oglasa a koja ne glasi na moje ime?

Ako niko ne zna, onda sutra pravac Telenor...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Kupovina telefona koji ima garanciju MTS, Telenora ili V

Post od Baraba »

Ako ima fiskalni koji je (uglavnom) zaheptan za garantni list na kome nije napisano ime i prezime možeš bez problema nošenjem u ovlašćen servis da ostvarš pravo garancije (njima kažeš da si ti kupio prvi fon mada te neće ni pitati), ne da ga odneseš npr. u telenor, vip ili mts već servis koji piše na garanciji, u telenoru, vip i mts će ti tražiti broj na kom je sklopljen ugovor da na njega obaveste vlasnika kada stigne telefon sa servisa. Ako je napisano ime i prezime na garantnom listu onda moraš da zoveš vlasnika da on nosi telefon u servis.

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Re: Kupovina telefona koji ima garanciju MTS, Telenora ili V

Post od <Milanche> »

Ja sam nosio Samsung sa drugim imenom na garanciji, bez problema.
Nokia Efiftyone

majce22
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Uto, 09. Okt 2007. 18:40

Re: Kupovina telefona koji ima garanciju MTS, Telenora ili V

Post od majce22 »

Hvala za savete. Ovim sam resila neke dileme. Znaci nije tako rizicno kupiti polovan telefon koji ima vazecu garanciju nekog od operatera ili radnje.

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Na MTS-u je u redu jer priznaje se garancija na telefon a ne na kupca. Kod Telenora i VIP-a garanciju moze ostvariti samo lice koje je zakljucilo ugovor.

Odgovori