Kako sljaka internet na mts-u?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Kako sljaka internet na mts-u?

Post od Lobachewsky »

Posebna tema jer imamo ceo podforum da se sirimo, nema potrebe da se guramo u samo tri teme.
Zanima me objektivno kako sljaka internet na mts-u.
Prebacio bih broj na mts zbog mix net paketa, pa sve to jos 50% popusta, ali idalje mi je asocijacija na mts azuriranje stanja dva puta mesecno, a kad ga i osveze postave stanje od prosle nedelje. Cuo sam da su to popravili i da im mreza radi bolje nego ikada, ali idalje, zbog svoje "mracne proslosti" mts dozivljavam kao najraspaliju mrezu od sve tri.
Idalje sumnjam da su unapredili mrezu bas toliko da vise ne puca za novu godinu i beer fest, ali presao bih preko toga za jedno tri puta manji racun od telenora za iste minute.
Medjutim, ne zelim megabajte koji rade samo nocu u uzem centru grada, na svakoj drugoj klupi u parku.
Vasa iskustva.

btw. gledam onu temu gde kacimo brzine protoka, ali ne znam da li redovno postizete te brzine (kao recimo na vipu, stabilna 3G/HSPA mreza) ili ono kao - uuuuu ladno sam uvatio H, uuuu 5mb, ovo mora se okaci! :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od Lela »

Potpisujem i pridruzujem se! I meni je od vaznosti da MTS net shtrika kao VIP-ov koji trenutno koristim :-D pa da potpisujemo upola (s lukom :-D)

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od Chobby88 »

Meni u Novom Sadu radi uzasno,jedino oko centra mogu da uhvatim 3g,a i tu imam problema pri surfovanju.Ja u principu nisam zadovoljan internetom,ali cena paketa mi odgovara pa necu da se zalim.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od VeNoM »

U 3g modu sve radi kako treba ali kada udje u 2g ide dosta traljavo.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od tomas.hokenberi »

Lobachewsky, sto se tice osvezavanja stanja racuna to odavno radi kako treba, daklem osvezava se vrlo brzo, osim prvih nekoliko dana u mesecu kada je stanje nedostupno.

Sto se tice mt:s neta, realno zavisi od toga gde ga "hvatas". Kod mt:s-a je izgleda procenat baznih stanica koje podrzavaju HSPA manji nego kod ostalih provajdera, pa se desava na "granicnim podrucjima" da se prebacuje izmedju HSPA, UMTS, EDGE i GPRS veza sto zna da ucini vezu neupotrebljivom. U takvoj situaciji je bolje iskljuciti HSPA, posto je inace zbog stalnih rekonekcija nemoguc rad. Kada je HSPA ili UMTS (3G) veza "stabilna" onda radi sve bez problema. Npr. meni na poslu i kuci HSPA radi dobro, medjutim na putu od kuce do posla i nazad postoje tacke gde otkazuje. Najgora je situacija oko Brankovog mosta.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od Deksi »

Korisna tema a kako i ja planiram beg od pametne mreze kod prijatelja ovo bas i mene zanima. Ali se nadam da sam ja u prednosti sobzirom gde zivim na jugu gde verujem da i nema puno onih koji koriste internet na telefonu. Sobzirom da je takvo stanje verujem da ce mts-ov internet zadovoljiti potrebe e72.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od Ninolina »

Pa evo da napišem nesto na ovu temu. Dugo godina sam na MTS-u i njihovom netu od kad su uveli Mix Net pakete (a dugo su ostali operatori imali net u okviru paketa a mi ih smarali sa zahtevima da ih i oni uvedu). Uglavnom sam na 2g jer 3g vuče mnogo vise baterije ali gde god sam probala i 3g bilo ga je i bio je brz. Za klasičan surf po netu pa i download manjih fileova 2g je dovoljan. Nemam posebnih zamerki na net MTS-a.
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od djoxie »

pridruzujem se ninolini, zivim u novom sadu, liman, i poslednjih godinu dana internet je sasvim zadovoljavajuci za ono sto se radi na mobilnom telefonu, dakle surf, whatsapp, lock satelita, upload fotki... sve sljaka normalno. koristim i symbian i android, tako da mogu reci da je na oba os-a stanje ok, mada to nije ni bitno.
stanje racuna se azurira na nekih sat-dva, tako da sve preporuke za mixnet.
kombinacija mixnet sa 50% popusta i telefon na crno je, po mom misljenju, trenutno najbolja, naravno, pod pretpostavkom da se ima kesa za kupovinu aparata na crno.
::luv phonez::

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od Azimuth »

Net ne radi kao kod Vip-a ali ipak radi. Kao sto rece tomas.hokenberi, u zavisnosti od toga gde se nalazis ti varira i sama upotrebljivost. Primera radi, u stanu (kod Sajma ) ili kancu ( u centru ), u NS-u, net mi je sasvim lepo radio, 3g ili H zabode i nema mrdanja, dok sa druge strane, u Petrovaradinu nema sanse da navatas ni 3G a kamoli H pa je pravi mazohizam bio procitati vesti na Blicu a ne neki surf ili FB...

mironiko
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2011. 12:21
:: ASUS ZenFone 2 Laser
Lokacija: Petrovaradin

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od mironiko »

Azimuthe, moram da se ne slozim s tobom. :)

Zivim u Petrovaradinu, i to na 500tinjak metara od bazne stanice 3G, koja je kod Pobede, i signal je prejak, ne samo kod mene, nego uopste na Novom Majuru. Ipak, i ti zboris istinu, bar delom, jer problem je oko Tvrdjave i u Starom Majuru - od Beogradske kapije do ambulante 3G je gotovo nemoguce naci... Ostatak Petrovaradina je ok.

Novi sad je ceo odlicno pokriven. Ne secam se kad sam poslednji put naisao na mesto gde ga nema, jedino je na faxu losiji, ali pretpostavljam da to ima veze sa nasim laboratorijama na Elektro odseku, posto ima toliko zracenja i visokofrekventnih signala u okviru zgrade FTN-a da to utice i na kvalitet signala.
ASUS ZenFone 2 Laser

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od cebzab »

Imam par pitanja na ovu temu.
Trenutno sam na vipu. Imam matoru postpaid tarifu sa 325 poruka, sms-ova, megabajta, mozda cak i mms-ova...nisam siguran...
Tih 325 megabajta ispucam u roku od 5 dana od preseka racuna.
Internet na vipu, na lokacijama gde sam ga koristio je radio odlicno. Ping i nije neki, ali brzina je i vise nego korektna.
Sto se mog licnog koriscenja mobilnog interneta tice, jedno sto odskace od "normale" je sto ga maltene nikada ne koristim direktno na telefonu, nego radim tethereing, pa ga koristim na laptopu za online igre (WoW i Diablo 3).
U vecini slucajeva kod operatera, primetio sam da zaokruzuju potrosnju interneta na 1 kilobajt. Cast izuzetcima (VIP Smart Tarifa - zaokruzuju na 100 kilobajta - !!!epski pad!!! )
Iskustvo koje imam na mojoj tarifi je poprilicno ok. Kada potrosim 325mb u stvarnosti sam potrosio 280-290mb.
Kapriam da je ta razlika zbog zaokruzivanja....nadam se da je zbog toga :P
Razmisljao sam da predjem na telenor. Radi provere kako im radi internet uzeo sam jednu prepaid 062 karticu i aktivirao sam tarifni dodatak "Dodaj Sve" (300 min u telenor mrezi, 300 poruka i 50 megabajta po 512kb/s brzini).
Povezao sam telefon i laptop, aktivirao metered connection i krenuo da koristim internet. Na moje iznenadjenje kada sam potrosio 35-i megabajt stigla mi je poruka od telenora da sam potrosio 50 megabajta po "punoj brzini" i da mogu da nastavim da koristim do kraja nedelje internet po smanjenoj brzini.
Radi testa sam uplatio jos jednom tarifni dodatak "Dodaj Sve" i desilo se isto. Nakon potrosenih 35-37 megabajta stigla mi je poruka u kojoj pise da sam potrosio svih 50 megabajta.
Tako da telenor me definitivno nece videti na njihovom postpejdu.
Elem, ono sto me zanima. Kakvo iskustvo imate sa potrosnjom podataka na mts-u? Ako je iko obracao paznju.
Da li precizno regulisu potrosnju internet saobracaja ili ofrlje kao ovi na telenoru?

dulens021
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 02. Nov 2012. 00:20
:: HTC
:: Nokia

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od dulens021 »

Ja sam skoro presao sa telenora na mts i mogu reci da ne primecujem nikakvu razliku.Tako je bar u Novom Sadu, jos nisam probao van grada. Uglavnom sam na 2g zbog baterije, u 95% slucajeva ga koristim za surf, gtalk i skype, i ne zalim se. A nisam toliki fanatik i zavisnik od neta pa da merim brzinu protoka i gledam da li nesto otvara par mili sekundi pre ili kasnije u odnosu na druge mreze. Na kolicinu prenosa podataka takodje ne obracam paznju jer je sa mojim potrebema, tih 600MB koje imam u paketu nema sanse da potrosim.

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od Lela »

stiglo je moje sokocalo sa dekodiranja, jedva sam cekala da stavim MTS karticu i da isprobam internet :D

moram da priznam da nikakvu razliku za sada ne primecujem, cak se neke stranice i brze ucitavaju u odnosu na VIP 8)

za sada, prezadovoljna :D

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od Lela »

jeste li danas imali problema sa MTS internetom? meni je bas trokirao u toku popodneva...

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od djoxie »

daaa, i meni je, a bas sam otisao do babe i dede na selo i trebao mi za surf... odlepio sam!!! :)
::luv phonez::

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od IDzO »

Lela, djoxie,
Slika

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od artifex »

Ajde pomoc mala...Kupio sam telefon sa telenora,otkljucao ga i ubacio MTS karticu.Upalio net sve radi fino ali sam primetio da samo vrti '3G' i 'E' ,nisam uopste video da koristi HSDPA(a telefon ga ima sto posto).Nije do signala jer u drugoj ruci drzim telefon star 2 i po godine na kome radi hsdpa najnormalnije(isto mts mreza). Zna li neko u cemu je fora ?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od Lobachewsky »

Imam jedno pitanje koje je svako bar jednom u mts mrezi postavio. :D

Elem, posto te ovih 50% popusta toliko dugo vec mole da predjes kod njih, da je cak i najtvrdokorniji protivnik mts-a na kraju omeksao, a pri tome dele megabajte sakom i kapom uz mix net tarife, zanima me koliko je njihov sistemski brojac megabajta sinhronizovan sa nekom data manager aplikacijom instaliranom u telefonu? Dakle, koliko je realan (da li se "kraducka?")
Kao sto se da pretpostaviti, jedino sto mi smeta kod mix net paketa je sto internet nije ogranicen pa da se opustis ko covek, nego non stop moras da se cimas, pogotovu pri kraju...
Pa me eto zanima, na koliko ste vi postavili barijeru u aplikaciji da vam automatski iskljuci net kada predjete odredjeni broj megabajta? Jer ostavite 100-150 mb za svaki slucaj, ili 25% za svaki slucaj, ili ipak nije bas tolika desinhronizacija u brojacima? Kako ste vi to prevazisli?

Ja cak merkam da uzmem onaj MIX NET XXL sa 10GB neta, pa da to koristim i na laptopu, zato mi i jeste frka jer ako na laptopu probijes, to je minimum 100 mb u najavi, ako bude 200 mb, to je u praksi vec racun veci za 100 evra! Haha vazi da mi to treba u zivotu.
A opet, MIX NET XXL sa 50% popusta se u mojoj racunici vise isplati nego da se cimam sa jos jednom (za mene nepotrebnom) redovnom mesecnom obavezom u obliku internet modema.

Eto, zato me zanima. :roll:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od VeNoM »

koristim onaj call meter 3g i nemam nikakvih blokada.uglavnom koliko potrošim pa programu možda +3% ili možda isto pokaže i onaj info servis.
e sada ja sam prvi mesec preneo sve megabajte tako da sam u drugom imao komotno da trošim 1.5gb i uvek mi je jedna pretplata ostavljana što se svega tiče.tako da čim po brojaču predjem 1.4gb počinjem da vodim računa iako imam još 1.6gb na raspolganju.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od Lobachewsky »

:blinky: Au, jos se i prenosi! :o To sam potpuno smetnuo s uma! Dal cu na kraju preci na mt :S :D

Inace, gledam sada na telenor portalu protekle racune i poredim ih sa 'my data managerom', otprilike ili je isto ili varira 2-3%. Izgleda da je to ta prica.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori