Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Telenor novosti

Post od Ceftriaxone »

Е сад, нисам 100% сигуран како иде са другим ваучером. Не знам да ли она мора бити власник и другог уговора или ваучер може дати било коме.
Дакле ако она жели попуст на телефон, добиће га ако потпише још један уговор.
ex ivan87

pepermint
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 09. Dec 2012. 19:03
:: Samsung s5230w

Re: Telenor novosti

Post od pepermint »

Jel ima neko da je kupio skoro neki telefon u telenoru i dobio onaj vaucer za popust. Ako neko ima neka mi se javi ako zeli da se nagodimo.. hvala! :D

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

Pa za koji ga djavo Onda daju ako ga vlasnik nemoze iskoristiti. Ee sta ti sve nece izmisliti.

51Pegasi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 12. Feb 2010. 11:27

Re: Telenor novosti

Post od 51Pegasi »

Jedno podsećanje za sve korisnike PlatiMo usluge

Promotivno korišćenje usluge PlatiMo traje do 31. decembra 2012. Do tada je mesečno održavanje usluge besplatno, a svaku uspešno realizovanu transakciju naplaćuje Telenor u iznosu od 6,00 RSD. Nakon promotivnog korišćenja usluga će mesečno koštati 60,00 RSD, a uspešno realizovana transakcija će se naplaćivati 8,40 RSD.

Razmislite da li vam se isplati da vam ova usluga ostane aktivna. Ako je koristite samo za placanje Telenor računa, a nemate više popust od 20% na pretplatu, mislim da je puno da za proviziju za plaćanje računa dajete 68,40 dinara mesečno.


Izvor: http://www.platimo.rs/sr/PlatiMo/O-usluzi

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Ja cu definitivno da deaktiviram tu uslugu platimo jer je nisam ni koristio jer sam imao problema sa njom. Ne znam da li moram da odem u banku da bih deaktivirao tu ulugu posto sam morao u banci d apotpisem ugovor da bih ne akti irao. Imam dva broja koji su identicni, samo je jedan 069, a drugi 062 pa sam zato imao problema sa uslugom platimo koju cu sa zadovoljstvom da deaktiviram
Note IV N9100 dual

51Pegasi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 12. Feb 2010. 11:27

Re: Telenor novosti

Post od 51Pegasi »

Koliko ja razumem, da se ne bi plaćala pretplata, potrebno je ulugu deaktivirati u Telenoru. Ako se ode u banku, banka raskida vezu izmedju sertifikata i računa, ali se usluga i dalje tarifira.

Ukidanje usluge od strane korisnika:

1. Onemogućavanjem usluge kroz meni aplikacije ( Telenor SIM meni -> Platimo -> onemoguci Platimo) korisnik raskida vezu između svih bankovnih računa registrovanih za PLATIMO uslugu i sertifikata na SIM kartici. Ovo ne utiče na status samog sertifikata, kao ni na status pretplate koju je korisnik obavezan da i dalje plaća Telenoru za korišćenje usluge. Da bi korisnik ponovo mogao da koristi PLATIMO uslugu za plaćanja, potrebno je da ličnim odlaskom u banku ponovo aktivira vezu između bankovnih računa i sertifikata na SIM kartici.
2. Odlaskom u banku i raskidanjem veze između bankovnog računa i sertifikata na SIM kartici. Ovo ne utiče na status samog sertifikata, kao ni na status pretplate koju je korisnik obavezan da i dalje plaća Telenoru za korišćenje usluge. Da bi korisnik ponovo mogao da koristi PLATIMO uslugu za plaćanja, potrebno je da ličnim odlaskom u banku ponovo aktivira vezu između bankovnih računa i sertifikata na SIM kartici.
3. Korisnik može inicirati suspenziju svog digitalnog sertifikata telefonskim pozivom Telenor Kontakt centra (063/9000) ili ličnim dolaskom u Telenor prodavnicu. Suspenzija će uslediti najkasnije 4h nakon poziva/dolaska. Suspenzija sertifikata ne utiče na status pretplate koju je korisnik obavezan da i dalje plaća Telenoru za korišćenje usluge.
4. Korisnik može trajno suspendovati tj. ukinuti svoj sertifikat jedino dolaskom u Telenor prodavnicu i potpisivanjem zahteva za ukidanje sertifikata. Sertifikat će biti ukinut tek po pristizanju pisanog zahteva u Sertifikacionu agenciju (Halcom), i to vreme može biti najviše 14 dana od dana potpisivanja zahteva. Nakon ukidanja sertifikata, isti sertifikat ne može ponovo biti aktiviran. Ukoliko korisnik želi da ponovno koristi uslugu PLATIMO, potrebno je da ponovi celokupan postupak aktivacije usluge i u Telenoru i banci, što podrazumeva i zamenu SIM kartice.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Hvala ti puno na ovim informacijama druze. Sa zadovoljstvom cu da deaktivjram ovu uslugu
Note IV N9100 dual

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

Znaci bolje pozurite vi koji imate PlatiMo, jer ko ne deaktivira u sledecih nedelju dana, platice i iza Nove godine jos jednu ratu ... Kakvi lopovi...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Zvao sam korisnicki servis i majmuncina poce da se iscudjava sto hocu da isljucim "uslugu" platimo pa me pita zasto zelim da deaktiviram i onda sam ja malo razvezao jezik i onda je odustao od ubedjivanja. Rekao mi je samo da moram da odem do banke da mi tamo deaktiviraju uslugu platimo i to je sve, a kada sam mu rekao da sam procitao na internetu da treba da se ode i do telenora i da se tamo napise zahtev za deaktivaciju, on mi kaze da sam u pravu jer je i to neophodno. Zasto nije indijanac hteo lepo sve da mi kaze sta i kako ide... Uzasno su pokvareni
Note IV N9100 dual

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Telenor novosti

Post od mezzano »

pepermint, imam ja. Ako si zainteresovan, javi se na PP.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Telenor novosti

Post od fannY »

Podneo sam zahtev za prenos broja u mts,koliko treba Telenoru da me kontaktira da mi to odobri?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Telenor novosti

Post od mezzano »

Ja sam prenosio iz mt:s-a u Telenor, i mislim da su me pozvali istog tog dana, da me pitaju za razlog prelaska. Valjda bese 2 ili 3 radna dana, rok u kome moraju da odobre prenos, ako si izmirio sve obaveze prema njima. Ne secam se tacno.

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Telenor novosti

Post od Lela »

fannY, zvace te iz MTSa, danas - najduze sutradan B-)

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Telenor novosti

Post od dzonsi »

fannY, burazer je podneo pre oko dve nedelje zahtev za prezalak iz mts sa telenora,utorak je bio,iz telenora su ga zvali u cetvrtak,a mts mu je ukljucio karticu tek u sledecu sredu...Toliko o 5 radnih dana :o

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

Lela, iz Telenora će ga zvati, pazi na času. :)
Fanny prenosi broj u mt:s. Telenor treba da odobri taj prenos, ako ga ne ubede da ostane kod njih.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Telenor novosti

Post od Lela »

pazim na casu + sam vec 2 puta prosla celu proceduru 8)

ako prenosi broj U MTS, oni treba njega da kontaktiraju i uzmu potrebne podatke. Telenor odobrava MTS-u prenos broja a ne korisniku B-)

dakle, ja sam to sve juce zavrsila - online zahtev MTS-u, zvali su me posle pola sata, proverili podatke, pitali za tarifu, ugovor, da li uzimam telefon i rekli da cim iz VIP-a dobiju odobrenje za prenos broja (oni, a ne ja), meni na kucnu adresu stize kartica/e MTS-a i Ugovor na 2 godine B-)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

fannY napisao:Podneo sam zahtev za prenos broja u mts,koliko treba Telenoru da me kontaktira da mi to odobri?
I ja, i ja!!
Prvo sam tražio prenos iz Telenor-a u Vip. Zvali me iz Telenora, o'ma i ponudili ponudu koja se ne odbija, pa sam ostao.
Onda podneo zahtev za prenos broja iz Vip-a u mt:s, niko me nije zvao, te sam promenio mrežu.
Moje iskustvo se bazira na zahtevima podnetim u ekspoziturama (ili, kako oni to zovu).
Ti si komformista, izgleda, pa si to radila online, pa je zato potrebna provera podataka.
:roll:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Telenor novosti

Post od Lela »

komformista ? morala sam da proguglam :lol:

u danasnje vreme, kada se vecina poslova zavrsava online/preko kompa ili preko telefona, da tabanam do poslovnica, ne pada mi na pamet :P
m@c|-|oR napisao: Onda podneo zahtev za prenos broja iz Vip-a u mt:s, niko me nije zvao, te sam promenio mrežu.
eto vidis da nije obaveza da operater zove korisnika - znam na sta si ti u stvari mislio, da ce Telenor da ga zove i placuci moli da ostane - ako se tome nada...

ali to nije deo procedure za prenos broja 8)

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Telenor novosti

Post od dzonsi »

m@c|-|oR, sta su ti ponudili ovi iz telenora,ako nije tajna? :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Одг: Telenor novosti

Post od Baraba »

Komfornista :D
Izvinjavam se na off, nasmejah se malo :)

Odgovori