Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Telenor novosti

Post od Baraba »

Anonimnost potrebna dok čitaš vesti? 8) Ajde nemoj da me fulaš, to su neki švalerski brojevi :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

Baraba, ako ti kazem, moracu da te ucutkam :D
Nije bitno koji su to brojevi, bitno je da sam ja sve proverio :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Koren »

Hm... Sreća pa naleteh na ovu informaciju...

Obe slike su uzete sa identičnog mesta, moja dnevna soba, ispred ovog monitora :)

Slika

Obrisao podešavanje, restartovao telefon, uneo novo podešavanje:

Slika

Razlika u download brzini je više nego očigledna!

Za svaki slučaj sam obrisao i MMS podešavanja, sad ću njih da vratim.

PozZ

PS ako vas začudi razlika od 20 minuta između testova, usledio je telefonski poziv u međuvremenu, pa nisam mogao odmah. :)

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Layne_Staley »

A da li ce MMS raditi kada se promeni APN ovako kao sto ste naveli (ostavi se sve ostalo prazno) ?
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

Layne_Staley, pa MMS i Internet su potpuno razdvojeni. Imaju razlicite pristupne tacke, i potpuno je nebitno sta stoji za Internet a sta za MMS. Isto kao da imas nekoga u imeniku sa 2 broja pod jednim imenom, ili si resio da imas tipa pera mob1 i pera mob2. U oba slucaja telefon ce da zvoni kad te zove, i da izbaci identifikaciju (pera ili pera mobX u zavisnosti od toga sta si i kako stavio)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Re: Telenor novosti

Post od varicak »

miodrage napisao:Telenor povecao brzinu neta, da bi dobili max brzine od parametara samo za APN upisati internet - username i pass ostaviti prazno!
A šta je sa ostalim poljima?

Proxy
Port i ostalo?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Telenor novosti

Post od antec »

Nista ne mora, samo internet u apn i stavis bilo sta u apn name.

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Re: Telenor novosti

Post od varicak »

Obrisao sam sve. I proxy i port, sve prazno. I odvalio je brzinu preko 7download i preko 3 upload :lol: . Nikad ovo još nisam video! :o

feelgood333
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Uto, 12. Okt 2004. 22:18
:: htc desire

Re: Telenor novosti

Post od feelgood333 »

I ja sve obrisao I pici KO ludo preko 7dl

Stefy020397
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 06. Mar 2013. 20:02
:: iPhone

Re: Telenor novosti

Post od Stefy020397 »

Je l' je istina da Telenor u svojim prodavnicama prodaje nano SIM kartice?

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Telenor novosti

Post od Andrijano »

Ne prodaje,vec naplacuje zamenu 200din i to stigne kroz sledeci racun.
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Re: Telenor novosti

Post od Kamiondzija »

Danas odem u Telenor da sklopim novi ugovor za Internet paket. Uzeo sam SURFUJ PLAY+ M, ugovor na 2 godine. Procedura je prošla u najboljem redu, potpisao ugovor, dao ličnu kartu, sve šta treba. Likuša krene da pakuje modem, i ja usput pitam "je l' to modem koji podržava brzine do 42 mbit/s", kaže devojčica "kako da ne, naravno". Aj dobro. Odem kući, otpakujem modem, imam šta i da vidim - u specifikaciji piše da podržava brzine do 21 mbit/s. Eto mi naravoučenije da sledeći put u poslovnici na licu mesta pogledam, ali dobro sad, šta je tu je. Paket koji sam uzeo podržava brzine do 42 mbit/s i proverio sam, u mom mestu postoji HSPA+ pokrivenost. Napišem reklamaciju Telenoru, videćemo šta će da bude. Napišem im to i na Twitteru, kažu dajte nam detalje da proverimo. Dam detalje, kažu hvala, kontaktiraće vas kolege. I još uvek čekam. Nadam se da će sutra stvar da se reši, inače idem da raskinem ugovor, što je kod Telenora moguće u prva 3 dana po sklapanju ugovora.

Inače, Internet im je prilično dobar, bolji je od Vip - ovog, bar ovde gde sam ja, veza je stabilna, latencija podnošljivo mala s obzirom na prirodu bežične tehnologije, sve je kako treba. A i nema idiotskog prekidanja veze posle 5 sati korišćenja kao kod Vip - a, što me je posebno nerviralo. Jedina bezvezarija je što se protok deli na pola, pa polovinu paketa možete da koristite danju a polovinu noću, ali dobra stvar je ta kad istrošite sve megabajte iz paketa, odrade vam shape na 256/128 kbit/s, a ne odmah na 64 kao kod Vip - a. Sve u svemu, nije loša ponuda, mada, naravno, može bolje.
iPhone 4 16GB SIM Free

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: Telenor novosti

Post od djosa@ »

Naravno da može bolje,samo što kod nas to ide usporeno...U svakom slučaju moraju ti zameniti modem..Trebao sao odma dase vratiš kod te likuse,i da je pitaš dali je to modem koji si tražio...I naravno dati zameni jel te nije ispoštovala..Uostalom,ionako nije ostecen i nevidim neki razlog,da ga ne zamene...Jedino ako ne bude neke doplate...

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od mb011 »

sve se slazem, ali izraz "likusa" :blinky: dajte ljudi malo ozbiljnosti...

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Re: Telenor novosti

Post od Kamiondzija »

djosa@, sumnjam da će da bude doplata, pošto i modem sa 42 mbit/s brzinom košta 1 dinar u ovom paketu koga sam uzeo, a kamo li ovaj koji sam dobio.

mb011, morao sam tako da napišem jer je 50% vremena bila totalno neformalna sa mnom, što smatram da nije u redu. Jeste da imam samo 22.5 godine, ali opet, došao sam da im ostavim ozbiljne pare, a već im ostavljam hiljadarku mesečno, ima već više od 4 godine.
iPhone 4 16GB SIM Free

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: Telenor novosti

Post od djosa@ »

mb011...ma kako god daje zovemo opet je isto,ali ćemo se truditi dase kontrolišemo..

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Layne_Staley »

Kamiondzija, dzaba ti je to sto si dosao da im ostavis "ozbiljne pare" .. Veruj mi. Par desetina strana unazad sam pisao.. Ja im placam mesecno minimum 5000, a moj cale koji ima 5-6 brojeva na svoje ime im placa oko 4000 po broju plus svoj broj jedno 6000 sigurno plus za radnike u fabrici... I nista...
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Re: Telenor novosti

Post od Kamiondzija »

Još uvek me nisu kontaktirali, a rekli su da će me kontaktirati ubrzo. Ako me ne pozovu do kraja dana i ne rešimo ovu situaciju, sutra vraćam modem i raskidam ugovor.
iPhone 4 16GB SIM Free

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od mb011 »

Kamiondzija, nije isjljuceno da je i cilj odugovlacenje dok ne prodju tri dana, koliko imas sansu da raskines ugovor i vratis modem... Zato pre tog roka pravac poslovnica; a onda ti verovatno i izadju u susret..

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Re: Telenor novosti

Post od Kamiondzija »

mb011, i to mi je palo na pamet, ali ipak, razmišljam se nešto, za sve ove godine nisam imao problema s njima, uvek su bili iznad mojih očekivanja, zato sam valjda i ostao kod njih, ali ovo već prelazi u neozbiljnost.

Danas su mi napisali na Twitteru da se strpim i da su i oni podneli reklamaciju za mene. Dajem im rok do sutra u 17h da me kontaktiraju i da rešimo to, inače vraćam modem i raskidam ugovor. Ionako kod MT:S - a imam za manje pare 15 GB, što je 5 GB više nego kod Telenora, doduše, nema shape - ovanja na 256 kbit/s posle trošenja istih, ali šta sad.
iPhone 4 16GB SIM Free

Odgovori