Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od mb011 »

Samsung S4 stize i u Telenor. objavili su i cene, koje su naravno :o :o :o

Samsung S4

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Telenor novosti

Post od Baraba »

Ovi nemaju obraza. Jedva čekam poslednji broj koji mi je ostao na telenoru da ugasim i adio.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Klasicne lopuze. Samo u nasoj zemlji operateri ovako deru ako se uzima tel uz neki paket. Daleko smo mi od Evrope
Note IV N9100 dual

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Telenor novosti

Post od janka_88 »

Ako ti je za utjehu ovdje u BiH je još gore stanje. :D Ne toliko s cijenama telefona koliko sa paketima i tarifama, odnosno šta nude za ono što naplaćuju

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: Telenor novosti

Post od djosa@ »

mamo mamo.....pa oni bre nisu normalni,pa sta misle oni,od čega li je bre taj fon..Da nije od zlata... :blinky:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od sugarcoated_ass »

U slobodnoj prodaju 90000? Pa dobro... u Hendiju je S2 jos uvek 50000. Nista novo kod nas. :uhuh:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Sta je to 90000... prava sitnica
Note IV N9100 dual

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od loki13 »

Na t-mobile u Nemackoj S4 uz paket od 50e mesecno kosta 200e,u telenoru S4 uz ekvivalentan paket po ceni kosta oko 90e...
E sad sto je nama pretplata od 50e cifra,to je nas problem.....

Nije mi jasno sta ljudi ocekuju,da telefon uz tarifu od 2000 din bude 100e,nece da moze....
D500&E71

markomarko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 10:14

Re: Telenor novosti

Post od markomarko »

loki13 napisao:Na t-mobile u Nemackoj S4 uz paket od 50e mesecno kosta 200e,u telenoru S4 uz ekvivalentan paket po ceni kosta oko 90e...
E sad sto je nama pretplata od 50e cifra,to je nas problem.....

Nije mi jasno sta ljudi ocekuju,da telefon uz tarifu od 2000 din bude 100e,nece da moze....
Ne bih da ti protivurecim, ali u engleskoj uz paket od 37 funti (43 eura) telefon se dobija za 0 funti.... A za par meseci kad vise ne bude najnoviji, bice dzaba uz paket od 32 funte - dok ce kod telenora i dalje biti 50 evra mesecno + doplata. Tako da ipak cenim da nas malko deru...

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od loki13 »

markomarko, na vodafonu je akcija na S4,dobijes je dzabe uz paket od 42 gbp ali moras predati ispravan touchscreen telefon tako da ti se mesecni paket umanjuje za 5gbp....nesto kao ekomotivacija kod vip-a
Inace tel se moze regularno uzeti u paketu od 37 gbp,ali onda kosta 69 gbp....
D500&E71

markomarko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 10:14

Re: Telenor novosti

Post od markomarko »

loki13, OK, ja sam pricao o mrezi 3, vodafon je malko skuplji. U svakom slucaju i ovo sto navodis za vodafon je neuporedivo jeftinije u odnosu na telenor (50+ eura pretplata i jos moras da im doplatis da bi uzeo telefon - 20% vishe)! A za par meseci kad svugde drugde padne cena ovog telefona, a kod kod nasih operatera ostane ista ta razlika ce biti jos veca.

Naravno sve to pre nego sto krenemo u pricu koliko vodafon trosi na plate zaposlenih, lokacije za transmitere, najam radnji, itditd - a to je sve na totalno drugom nivou od troskova telenor ovde....
Poslednja izmena od markomarko u Sre, 17. Apr 2013. 13:46, izmenjeno 1 put ukupno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

Gospodo, cena telefona je ona koju formira proizvodjac, i na to se nadodaju dazbine drzave.
Operatori formiraju cene svojih paketa samostalno.
Kad prodaju i telefone, oni moraju da proizvodjacu plate njegovu cenu, a drzavi njene dazbine, i jos se trude da nesto zarade. Uz slicne cene paketa van, slicne su i cene telefona u ekvivalentnim paketima kod nas... Problem - kod nas je daleko manja kupovna moc, i te pare nama daleko vise vrede.
Znaci nisu napolju jeftiniji telefoni, a kod nas skuplji (mozda i jesu nesto malo, ali je razlika PDV, carina i marze gde je ovo poslednje najvece zlo), nego njima napolju taj izdatak prema primanjima nije isto sto i nama!

Evo eklatantan primer - dosao mi je drugar iz Nemacke (inace Nemac), i kao Vodafone mu je preskup da ga koristi u romingu (do pre godinu dana mu je bilo prihvatljivo), i on mene pita za prepaid, na sta sam mu ja dao neku staru Vipovu karticu. I on mene pita sa koliko da dopuni, ja mu kazem ma 500 din je sasvim dosta, on kaze ma da se on ne misli, 2000 ce da stavi. Dobio je odmah 200 MB, 200 minuta i 200 SMS (to bilo oko NG), nije ni stigao sve da potrosi, a sve pare su mu ostale. Ostavio sam mu karticu, sad stize u maju, kaze mobilna telefonija je jedna od najeftinijih kod nas (a proputovao je celu Evropu pa dobro zna sve prilike).

Za njega taj izdatak nije nista, a pojedini ljudi trose 200 din mesecno, i to isto jedva skrpe.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Re: Telenor novosti

Post od Zligor »

miodrage napisao: Znaci nisu napolju jeftiniji telefoni, a kod nas skuplji (mozda i jesu nesto malo, ali je razlika PDV, carina i marze gde je ovo poslednje najvece zlo), nego njima napolju taj izdatak prema primanjima nije isto sto i nama!
i u sledecem slucaju iznosi preko 200e
http://www.mediamarkt.de/mcs/product/SA ... ?langId=-3
http://handy.rs/Samsung-I9300-Galaxy-S-III-id2711.html

marsenije
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 19. Apr 2013. 12:17
:: NOKIA

Telenor promocije

Post od marsenije »

Juce odem u telenor filijalu da ih pitam za dalju saradnju posto mi istice ugovor posle 1 maja...Posto sam pitao coveka za pultom za model telefona koji me interesuje, pitam ga i za ustupke koje bi mozda bile sasvim realne za dugogodisnje klijente (racun od 50 % za prvih 6 meseci ili popust za telefon...ili sta ti vec znam)....frajer me gleda kao vo (mada kapiram da nije on kriv toliko, al naleteo covek....sta ces) i bezbojnim glasom odgovara da oni takve promocije ne rade...e sada...mozda je totalno glupo pitanje....Kako ih naterati da obrate paznju na klijente...jel ja odo u VIP, pa sta da se radi...Hvala u napred... :wacko:

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Telenor novosti

Post od Ceftriaxone »

Пошаљеш претеће писмо на (чини ми се) mailto:servis@telenor.rs, и чекаш њихов позив.
ex ivan87

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

marsenije, ma idi u Vip, ove Norvezane treba najuriti odavde jer osim dranja korisnika nista drugo i ne rade. Negativan stav i naboj koji osecam prema Telenoru je samo nesto manji nego prema Android uredjajima :D
Samo u jednom slucaju ti se isplati da ostanes u Telenoru a to je da najvise komuniciras (skoro 100%) sa ljudima iz iste mreze.
Za sve drugo ako ti vise trebaju poruke nego minuti je daleko bolji mt:s.
Vip kao mreza je za po meni korisnike koji ili ravnomerno pricaju kuckaju i trose net, ili za one sto pricaju za sve pare (za njih je iskljucivo Vip Smart), a ostalo im je tu eto da se nadje. Mislim da trenutno Vip ima najbolju akciju, a to su opet dupli Smartovi, i to se isplati uzeti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: Telenor novosti

Post od djosa@ »

marsenije ono sto sam ja uradio je sl: pozvao ih i pitao dali ima nkih akcija za stare korisnike.Naravno dobio odgovor da nema,ja reko ok.I da ću koliko sutra otići u drugu mrežu jer nude povoljnije pakete..Isto sam im i poslao na mejl,i bili su veoma brzi..Pa me nazvali i pitali,kako mogu dami pomognu..Ja im reko da u mts-u,imam 50 % popusta,ako predjem.Oni mi odma ponudili da podpisem ugovor sa istim popustom na dve godine.I da taj ugovor mogu prekinuti bilo kad,ukoliko želim uzeti neki tel kasnije...MORAS MALKICE DA IH NAVUČES :D

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

marsenije, pošto si od skoro ovde, ne slušaj ovog miodraga. Taj će te na propast navesti.
:)
Moje iskustvo - kad sam podneo zahtev za prenos broja u drugu mrežu (Vip), pozvali su me za 24 sata i dali 50 % tokom trajanja ugovora (24 meseca). :D
A ako te ne pozovu, ne sekiraj se, ima jeftinijih paketa kod oba operatera. ;)
Npr, na drugom broju koristim popust od 50% kod mt:s-a 8)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor promocije

Post od mb011 »

marsenije napisao: Kako ih naterati da obrate paznju na klijente... :wacko:
to se radi mejlom najbolje. ja sam im srocio jedan pred istek ugovora (u februaru), u pokusaju da izvucem duple minute ili popust na pretplatu. moj mejl su prosledili "negde" i o tome me obvestili mejlom, i da ce me zvati u roku od 48h. zvali su me sutradan, i ponudili pogodnost za telefon (to me nije zanimalo pa nisam ni pitao sta je), ili duplirane minute uz ugovor na godinu dana, pri cemu bi minuti bili dupli dve godine; ili popust na pretplatu uz ugovor na 24 meseca. izabrao sam duple minute...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Ja sam se zeznuo kada sam kupovao tel sto to nisam uradio pa su me odrali za s2
Note IV N9100 dual

Odgovori