Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

toda81, pa ti si teo full garanciju na fontele nisi smeo na crno ki mi siromasi da kupis.Slika

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Dosada je bilo govora,kako postpejd kartica nemoze da se prenese u pripejd...Broj koji sam imao u postpejdu sam ostavio da stoji u Start paketu,iz nekih razloga koji nisu tema ovog posta.Uglavnom posle par meseci i taj trosak od 180 din.mesecno mi se ucinio bespotreban ,pa sam resio da ga se resim i podnesem zahtev za raskid pretplatnickog odnosa.Posle par dana me zovu iz korisnickog i pitaju,naravno zasto.Kazem moje najvece primedbe na koje oni nemogu da uticu... :uhuh: i gospodja me pita:"A da li bi ga nastavili koristiti kao pripejd?".... :) Naravno.Onda su usledile instrukcije kako da to uradim i sta.Uglavnom za 50 din.u tri meseca sada cuvam taj broj...Nije lose.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Telenor novosti

Post od antec »

PetarI, hvala na informaciji, ja bas sutra idem da se rvem s njima oko prebacivanja na prepaid.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Telenor novosti

Post od antec »

Konacno se otarasih bede. Podnet zahtev za prelazak na vip prepaid :D Cak ona radnica iz telenor poslovnice nije ni pokusala da me zadrzi kod njih iako sam zeleo da se samo prebacim na prepaid. Ko ih sisa, ako njima odgovara meni odgovara jos vise.

51Pegasi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 12. Feb 2010. 11:27

Re: Telenor novosti

Post od 51Pegasi »

Ne znam da li znate, ali Telenor isključuje korisnike ukoliko do 25. u mesecu (5 dana nakon datuma dospeća) ne proknjiži uplatu računa. Uključenje broja košta 254,24 dinara.


Zaboravni ljudi, čuvajte se!

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Telenor novosti

Post od Chobby88 »

Racun stize do 10. u mesecu, 20. te upozore a 25. iskljuce odlazni saobracaj.
Ne vidim sta je tu problem?
Tako radi svaki operater.

51Pegasi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 12. Feb 2010. 11:27

Re: Telenor novosti

Post od 51Pegasi »

Apsolutno sam protiv kašnjenja i neplaćanja računa. Radi se o tome da ako slučajno zakasniš sigurno plaćaš uključenje, jer će te isključiti.

Meni je stvarno vrlo grubo da ako je rok za plaćanje 20.4. subota, ti uplatiš 24.4. isključe te 25. a uplatu proknjiže 26.4. To znači da je krajni rok za plaćanje bez isključenja ustvari 23. u mesecu.

Ako ja svoje poverenje poklonim operateru, tražim da i on ima bar malo poverenja u mene, a ne da me isključi 25. u mesecu.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od sugarcoated_ass »

Mene su uvek 28. gasili... nikad ranije od toga. Zenu isto.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Telenor novosti

Post od Baraba »

Bas sam se pitao gde se gasis, znaci telenor te gasi :D

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Telenor novosti

Post od mezzano »

Moze pozivom na broj 0639000 da se prolongira iskljucenje za jos 5 dana. Ako uplatite racun 24. moze da se aktivira "zastita od iskljucenja" na period od 5 dana, dok se uplata ne proknjizi.

51Pegasi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 12. Feb 2010. 11:27

Re: Telenor novosti

Post od 51Pegasi »

22. april je prvi radni dan posle 20. kada je datum dospeća.
Kasnim dva dana i uplaćujem 24. aprila.
(Plaćanje je izvršeno kada banka odnosno pošta primi nalog potrošača za plaćanje ili uplatu dugovanog iznosa ili nalog trećeg lica koje vrši plaćanje u ime ili za račun potrošača.)
Oni su me 25. isključili.

Možda sam šokiran jer mi se to dogodilo prvi put, ali zaista mi je ružno da te isključe za 5 dana kašnjenja.

Takođe, sklonili su zaštitu broja od isključenja sa portala, ranije je postojala.

ducka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 12:00

Re: Telenor novosti

Post od ducka »

0639000
Prva usluga koju automat ponudi je zaštita od isključenja, na tasteru br. 8 B-)

Nakon što se pritisne osmica, stigne sms:

"Postovani, uspesno ste zastitili broj od predstojeceg iskljucenja na 5 dana. Broj ubuduce mozete sami zastititi pozivanjem govornog automata 0639000 i odabirom opcije 8. Telenor"

magnolija
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2012. 18:25

Re: Telenor novosti

Post od magnolija »

Da li je možda neko u skorije vreme sklapao ugovor sa Telenorom uz internet tarife sa uređajem? Sada sam na internet stranici bacila pogled na tablet uređaje, ali više nema opcije da se uređaj plati na 12 rata, stoji samo obaveštenje da je moguće plaćanje na 6 rata za postojeće korisnike. Do sada su imali opciju plaćanja na 12 rata za internet uređaje, a za mobilne telefone je postojala takva opcija preko kreditne kartice, neke banke, ali sada ne mogu da pronađem ni tu informaciju na sajtu, pa više nisam sigurna :| Da li možda neko zna da li i dalje postoji opcija plaćanja na rate u njihovim prodavnicama, ako je već na sajtu, prilikom online kupovine nema?
Razmišljala sam da uzmem neki tablet, sa 3G opcijom, da ne bude samo wifi i onda bi mi svakako bila potrebna internet kartica, pa sam mislila da spojim lepo s korisnim, ali koliko mogu da vidim, bez te opcije plaćanja na rate nisu baš povoljni tableti u Telenoru.

Obandan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 26. Maj 2013. 02:47
:: Expiria

Produzenje ugovora pre isteka starog

Post od Obandan »

Korisnik sam Telenora oko 15 meseci, toliko dugo imam njihov postapid. Ugovor mi istice za nekih pola godine. Mogu li ja sada pre isteka tog ugovora da produzim ugovor i odmah uzmem telefon neki od njih ili moram cekati istek ugovora ? Ovaj telefon sto imaju u ponudi Samsung Galaxy S Advance sa 4gb memorije koja dolazi uz njega, a svugde inace dolazi 8gb, da li je to originalan telefon ili ne ?

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od loki13 »

Obandan, mislim da se ugovor moze obnoviti maximalno 3 meseca pre njegovog isteka. To za advance je najobicnija greska na njihovom sajtu...
Najbolje bi bilo da odes u njihovu poslovnicu i sve se lepo raspitas,mozda ti i izadju u susret sa produzenjem ugovora.
D500&E71

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

95% sam u pravu,kof Telenora mesec dana pre isteka roka.Tri meseca je kod mts-a. :)

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od mb011 »

PetarI napisao:95% sam u pravu,kof Telenora mesec dana pre isteka roka.
u pravu si za ovo 100%. ja sam obnovio ugovor u martu ove godine, i da bih ugrabio popust na telefon, morao sam da izvrsim otkup obaveze za nekih 15ak dana razlike... znaci ni mesec i po ranije nisu dozvolili...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Moracu i ja da bacim pogled na ugovor da bih znao kada mi istice da ne ispadne kao i prethodna dva puta da oni mne zovu i da mi nude jos par minuta u mrezi ako produzim ugovor sa njima na jos godinu dana
Note IV N9100 dual

svadjalicacica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pon, 05. Feb 2007. 16:57

Re: Telenor novosti

Post od svadjalicacica »

Naisla sam danas na objavu da Telenor izbacuje novu aplikaciju na kojoj cemo moci proveravati kredit, internet, pakete i ostalo… Meni se cini skroz ok, ne moram vise da koristim 111 smucilo mi se :D

Mozete pogledati ovde kako ce izgledati:

http://mobile.benchmark.rs/softver_za_m ... aplikacija

ZzZZzzz 8)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Jos kad bi radila kako treba bilo bi super
Note IV N9100 dual

Odgovori