Mts roming-kradja ili ne?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
misapop
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 01:50
:: Microsoft lumia 550
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Kraljevo,Kragujevac

Mts roming-kradja ili ne?

Post od misapop »

Pozdrav svima.
Potreban mi je savet u vezi mts roming problema.
Na letovanju u Italiji bio sam od 20. jula do 04 avgusta.U Periodu od 20 do 25og jula mts postpejd kartica bila je u Nokiji 5800,ali sam vec tada primetio racun koji je prilicno porastao (za to vreme broj nije koriscen ni za razgovore,ni za poruke ni za net).Pomislio sam da se fon nakacio sam na net (iznos je negde oko 3000 din).
Pomirio se sa svojom greskom i ubacio karticu u Nokiu 701.Kartica je u njoj bila do danas (sto bi znacilo u inostranstvu 25og jula do 04og avgusta).Juce proverim zaduzenje za avgust i ono je vec 800 din plus pdv.Nokia 701 (sa istom kartice) takodje nije koriscena ni za pozive ni za poruke,ni za internet.Log poziva je prazan(ni telefon nije registrovao nikakav saobracaj).U padajucem meniju je disejblovan mobile data saobracaj vec istog trenutka kada je ubacena kartica,poucen prethodnim iskustvom i velikm julskim racunom.Odakle onda dodatno zaduzenje?

Naknadno po dolasku u Srbiju,listing za jul upravo tako i kaze,izlazio je vise desetina puta na net po 2 kb."Ocigledno" moja krivica.Ok.A sta je sa avgustovskim racunom?Drugi telefon,disejblovan net, calllog prazan.Nije bilo neta,poruka,smsova.A zaduzenje je tu.Kome se treba obratiti za reklamaciju za racun koji ce na naplatu doci tek u septembru?

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Mts roming-kradja ili ne?

Post od nidzo80 »

Na 5800 da li imaš i da li si koristio navigaciju? Onaj a-GPS je koban u romingu.

misapop
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 01:50
:: Microsoft lumia 550
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Kraljevo,Kragujevac

Re: Mts roming-kradja ili ne?

Post od misapop »

Da,koriscena je navigacija,ali taj deo dok je bio u 5800 i nije sporan (tj moze se desiti da sam bio na netu).Sporan je onaj deo 25 jul-04 avgust dok je kartica bila u nokiji 701,tj preciznije period 1-4 avgust (jer se samo taj deo odnosi na avgust).

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Mts roming-kradja ili ne?

Post od Fox »

misapop,dogadja se da saobracaj koji se napravi u roamingu na kraju nekog meseca(sad na pr. jula),ne bude,usled neazurnosti operatora,prikazan kao zaduzenje tog meseca,vec da se prenese u naredni mesec.Pretpostavljam da je to u pitanju.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Mts roming-kradja ili ne?

Post od janka_88 »

Izvještaj o troškovima načinjenim u roamingu nekad stigne do operatera tek nakon 10 dana tako da ako se potrefi kraj mjeseca onda će se prikazati u idućem obračunskom periodu. Znam jer sam imao takvo iskustvo, naravno nikakve astronomske cifre ali sam se uvjerio u to. Čak su i u call centru tako rekli. :)

svadjalicacica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pon, 05. Feb 2007. 16:57

Re: Mts roming-kradja ili ne?

Post od svadjalicacica »

bila na mts-u pa presla na telenor i sada kad god negde idem koristim ovaj travel sure paket i prezadovoljna sam. Nema vise ludilo racuna, sve preporuke.

igibg80
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 07. Okt 2009. 00:50

Re: Mts roming-kradja ili ne?

Post od igibg80 »

Baci pogled na ovu temu, moze da pomogne. Ja sam uspeo. Pozdrav

viewtopic.php?f=19&t=24590

Odgovori