MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: MT:S novosti

Post od Freyr »

Realno gledano, vazno je kome je sta potrebno. Ja sam na mixnet m, potpisao na godinu dana pre neki dan. Nisam hteo na dve jer se konkurencija a pri tom mislim na vip uzasno priblizila a i ne znam kakvi ce mi biti planovi pred kraj god. Trenutno me telefon ne zanima preko operatora da uzimam, gledao sam da dobijem max za sto manje novca. Ovaj mixnet m je samo pocetni korak, vec od sledeceg meseca planiram da predjem na mixnet l sa 50% popusta i tu dobijam 600min, dakle 100 min manje nego kod vipa ali zato dobijam 1.5 giga brzog neta i uslovno neogranicen do kraja meseca. Lomio sam se malo ali je presudilo to sto vip iako je malo ili malo vise jeftiniji u ukupnom zbiru meni ne daje ono gde sam najverovatnije u problemu i opasnosti za probijanje racuna. Za minute cu da se uklopim ali u 700mb sigurno ne bih :roll:
12 godina na forumu!

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: MT:S novosti

Post od Pinocio »

Sta mislite,da li korisnik BOX paketa moze pregovorima (po isteku ugovora) da se izbori za povecanje broja besplatnih poruka u tom paketu? Trenutno je to 500 poruka i 500 minuta,da li bi po cenu ostanka u BOX paketu,pristali da recimo povecaju poruke na 800?

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: MT:S novosti

Post od IDzO »

Možda ako imaš nekoga u Telekomu i uspeš nešto izboxovati, ali u pricipu teško.
Ne daju ni popust na telefone bilo da su skuplj bilo jeftiniji modeli.

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: MT:S novosti

Post od Nenad-77 »

steta sto kod mts nema neki paket u cenovnom rangu kao mixnet L da sadrzi 1200 jedinica i 1500mb.ove jedinice bi mogao da iskoristi svix 1200 za razgovore sto bi bilo 1200 min ili 1000min i 200 poruka.To bi bik laket pun pogodak pa ka iskoristim sve mb iz paketa mogu da predjem na ove jedinice.to je isto kao smart i internet dodatak kod vipa.

ektam
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 12. Dec 2013. 00:17
:: xperia pro

Re: MT:S novosti

Post od ektam »

Ljudi da li znate kako se sad u mts-u proverava stanje preostalih MB ? ili uopste nema te varijante nego ti samo posalju ostalo vam je jos 50% i nemate vise megabajta? Posto kada idem stanje racuna izbaci mi samo neki link :/

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MT:S novosti

Post od m@c|-|oR »

Na standardan način ne prikazuju.
Šalju poruke na 50, 80 i 100%. Ja ne znam za drugi način.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: MT:S novosti

Post od Freyr »

12 godina na forumu!

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Re: MT:S novosti

Post od varicak »

Da li Telekom račun šalje na e-mail kao Telenor ili samo poštom u papiru?

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: MT:S novosti

Post od AnGeL oF LoVe »

Telekom salje sms sa iznosom racuna i mozes ga platiti telefonom bez provizije preko broja 8686.
LG G2 Black,16GB

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Re: MT:S novosti

Post od varicak »

Da li postoje podešavanja za MTS sa kojima je mobilni internet brži? Nešto kao kod Telenora kad se napravi nova pristupna tačka i unese samo naziv internet?

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: MT:S novosti

Post od Ensiferum »

Kupujte u našem mMarket-u!

15.01.2014

Posetite mMarket našu virtuelnu prodavnicu, jer je to mesto na kojem možete kupiti ili besplatno preuzeti različite multimedijalne sadržaje za vaš mobilni uređaj.

mMarket vam nudi korisne aplikacije, zanimljive igrice, video sadržaje, melodije, pozadine i druge atraktivne sadržaje. Možete mu pristupiti jednostavno, odabirom linka mMarket na Mondo portalu ili putem WAP adrese mmarket.telekom.rs.

Odaberite kategoriju koja vam najviše odgovara: mt:s sadržaj, Preporučeno, Igre, Aplikacije, Video, Melodije, TrueTones, Zvucni efekti, Teme, Pozadine.Screensavers, ili kategoriju Za odrasle.

Povratak
http://www.mts.telekom.rs/index.php/ves ... .1471.html
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

satell200
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 21. Jul 2009. 05:00

Re: MT:S novosti

Post od satell200 »

Friendly dopuna prepaid kredita:
Slanjem SMS poruke u formatu <Iznos>_<broj telefona> na kratki broj 2424
Iznos Friendly dopune može biti u visini od 50 do 200 dinara, a naknada za ovu uslugu je 4,07 dinara sa porezom.
U jednom danu možete da pošaljete najviše tri Friendly dopune, a u toku jednog meseca drugim mt:s prepaid korisnicima možete poslati najviše 1.000 dinara svog kredita.

Meni dozvoljava samo jednu dopunu na dan (ranije sam mogao do 3 dopune).. da li je jos nekom tako .. mozda su opet menjali nesto ili su meni sistemski nesto pogresili ..

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: MT:S novosti

Post od cvoruga »

Ističe mi ugovor sad, višak mi broj, nebitno, pošaljem ja mejl korisničkom o proceduri raskida ugovora,
zove me riba posle 2h, pita što ih napuštam, standarne fore njihove, nudi telefon, sve krševi, mada svakako ne bi uzeo fon preko operatera.
Je li se meni učinilo ili mi je ona rekla da ima paket od 240 din, jerbo ja gledam na sajtu i takvog paketa nema?!
Možda sam ga ja pogrešno čuo.
Dalje, na sajtu i dalje stoje MB u MixNet paketima, wtf, kad su MB neograničeni?!
I još mi lik reče, to isto nisam znao, da sad može i da se smanjuje paket a ne kao pre da se samo povećava.
Znači, kriza uzima danak :cry: .

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: MT:S novosti

Post od artifex »

Stoje MB da bi znao koliko ces ih imati pri velikoj brzini. Kad potrosis te MB iz paketa imas i dalje net,ali je to previse sporo. Dok ucita nesto ,vec stigao novi mesec...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: MT:S novosti

Post od Lobachewsky »

cvoruga napisao:Dalje, na sajtu i dalje stoje MB u MixNet paketima, wtf, kad su MB neograničeni?!
E 'bes se i ti... Ti ko na marsu da si ziveo poslednjih par godina :) :)
Zezam se, nego to je uveliko opstepoznati standard cak i kod nas - telekom je to poslednji uveo - inace, telenor i vip to imaju ihahaj... Telenor godinama bukvalno.

Znaci imas toliko MB u paketu po punoj brzini, samo sto sada vise ne mogu da se probiju pa da te olese sa racunom, nego kad potrosis te MB iz paketa net ti se samo uspori (i to mnogo bas, ali je neogranicen i besplatan), tako da ti je racun bezbedan. Tako je i kod Telenora i kod Vipa, ali i na zapadu i svuda u svetu, zbog ogranicenih kapaciteta bezicne mreze. Sta da se radi, ogranicenost danasnje tehnologije. Mada obrni okreni morace u narednih 4-5 godina da prosire kapacitete jer se ocekuje da ce se potrosnja mobilnog interneta bar udesetostruciti do tada.
cvoruga napisao:Je li se meni učinilo ili mi je ona rekla da ima paket od 240 din, jerbo ja gledam na sajtu i takvog paketa nema?!
Možda sam ga ja pogrešno čuo.
Verovatno je mislila na ovu njihovu promociju 50% popusta i Mix 400. Samo oprezno sa Mix tarifama ako ces da ih koristis na android telefonu, jer nemaju nikakav net uokviru paketa pa moze racun da ti nastrada.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: MT:S novosti

Post od cvoruga »

artifex, nisam znao da smanjuju brzinu kad potrošim MB, kakvi pederi :angry: .

Lobachewsky, ma kakvi paket bez neta, ne dolazi u obzir, samo MixNet.

n82
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 05. Dec 2008. 01:25
:: Huawei P10 plus DS
Lokacija: Beograd

Re: MT:S novosti

Post od n82 »

besplatan protok po smanjenoj brzini nije automatski i nije skroz besplatan(objasnicu), barem kod mene. naime, po potrosenim mb u decembru, nije se nista dogodilo dok nisam pozvao kc. sam poziv kosta(na ovo mislim), a naknadno sam obavesten da mi je usluga odobrena i aktivirana. ako ste strpljivi mozete da procitate stampu ali na nesto zahtevnije zaboravite. videcu da li ce u januaru automatski proraditi ili ocekuju da ih (ponovo) zovem.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: MT:S novosti

Post od Lobachewsky »

n82, kako to mislis? Koja usluga ti je naknadno odobrena? Za sta si morao da ih zoves konkretno?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Re: MT:S novosti

Post od djoxie »

kada se potrose mb po punoj brzini, u browseru iskoci prozor u kome treba da potvrdis da hoces da koristis i dalje net po smanjenoj brzini i to je sve. nema nikakvog zvanja. licno sam to video kod druga tokom decembra, e sad da li je to samo prvi put ili svaki mesec kada se prekorace mb, to vec ne znam
::luv phonez::

n82
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 05. Dec 2008. 01:25
:: Huawei P10 plus DS
Lokacija: Beograd

Re: MT:S novosti

Post od n82 »

Lobachewsky, besplatni internet.
djoxie, ne koristim tel tvog druga, pa ne znam, ali na mom fonu nije nista iskocilo posle potrosenih mb iz paketa. net nije radio, pa sam morao pozvati kc. za januar- videcu.

Odgovori