Aktivacija stare sim kartice

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Aktivacija stare sim kartice

Post od Deksi »

Imam jos uvek i cuvam je za uspomenu prvu sim karticu mts operatera. Nju sam kupio jos davne 1999 na niskoj pijaci za 45 dem. Karticu sam prestao da dopunjujem i nju su mi ugasili. Pisao sam meil mts-u ako su u mogucnosti da mi je aktiviraju da to i urade jer sam nameravao da je koristim. Oni su mi odgovorili da to nije moguce, a zasto nije moguce?
To se stalno pitam zasto je oni nemogu ponovo aktivirati, zna li neko.
Meni nesto pada napamet da oni tu kombinaciju brojeva posle izvesnog vremena ponovo koriste samo pod drugim sim kodovima.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Aktivacija stare sim kartice.

Post od acamatic »

Deksi, ne znam kako ide to kod mts-a, ali samo znam da su meni trazili nekih 600 dinara kod telenora,da mi "ozive" ponovo broj,jer nije dugo koriscen(nekih godinu ipo,do dve godine..).

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Aktivacija stare sim kartice.

Post od Freyr »

Ja sam imao slicne planove i istu sam stvar pokusao sa mojim starim brojem, nisu mi dozvolili. Drug koji radi u mts mi je rekao da je bila aktivna tri godine nakon deaktivacije, da je i dalje negde zavedena na moje ime ali da su je dali nekome uz onaj usb modem za internet. To rade, ne mozes uzeti stari broj, ne daju ga ni drugima za telefon nego daju kao internet kartice...
12 godina na forumu!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Aktivacija stare sim kartice.

Post od Azimuth »

Da, otprilike to je ta neka prica. Broj i kartica nisu jedno, mogu se razdvajati kao sto je primer kod zamene kartica pri cemu zadrzavas broj. Sa druge strane, ukoliko po iskljucivanju broja zbog ne dopunjavanja kredita ne uradis reaktivaciju u nekom periodu, kod mts-a nisam siguran da li je bilo 2 ili 3 godine, oni taj broj imaju na evidenciji kao da je slobodan pa ce ga dati nekome.
Jedino sto mozes da uradis jeste da proveris da li je broj prodat nekome, i ako jeste da vidis sa sadasnjim vlasnikom da li je voljan da ti ga proda/ustupi.
To sve pod uslovom da ti je do broja stalo. Ako ti je pak do same kartice, onog parceta plastike, tu tesko da ti mogu nabaciti bilo koji drugi broj. Ja barem nisam cuo za takav slucaj do sada.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Aktivacija stare sim kartice.

Post od Deksi »

Ma nije sad da mi je stalo do tog broja, sadasnji telenorov broj mi je sesto cifreni i vise mi odgovara.
To sam i ja misleo da oni tu kombinaciju brojeva koriste u neku drugu svrhu kao sto ste i napisali.
Neznam kako je sada ali kod telenora pre 4 godine ponovo aktivacija kartice je mogla da se uradi samo do 2 meseca i to uz doplatu, nesecam se koliko bese.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Aktivacija stare sim kartice.

Post od Azimuth »

Pa da, on se taj neki period vodi kao nepostojeci i imas mogucnost da uz neke molbe trazis da ti ga reaktiviraju. Po proteku tog perioda njima se na stanju prikazuje kao slobodan broj pa ce ga udomiti kod nekog novog korisnika. Ne znam samo da li kod Telenora mozes da biras broj, ako to dozvoljavaju onda samo napred. Btw, jesi pokusao da nazoves taj broj?

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Aktivacija stare sim kartice.

Post od gargamel4 »

Sigurno se nešto u regulativi promenilo sad kad smo mi vlasnici svojih brojeva, i pretpostavljam da se bez obzira što je broj završio u drugoj mreži usled neizmiravanja obaveza u tom slučaju vraća matičnoj mreži ali za stare je upravo kako su kolege rekle.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Aktivacija stare sim kartice.

Post od Lobachewsky »

deksicom napisao: Meni nesto pada napamet da oni tu kombinaciju brojeva posle izvesnog vremena ponovo koriste samo pod drugim sim kodovima.
Ih, pa to je opste poznato. Pre par godina imao sam jedan postpaid 069 broj kod telenora i pre neke dve godine sam ga ugasio. Medjutim, jedan moj ortak ga ocigledno nije izbrisao iz imenika, nego mi je novi broj ubacio pod novim imenom. I pre nekih godinu dana (sada vec), sretnemo se u gradu i kaze on meni - trazio sam te juce javlja se neki pusacki glas, sta ti je sa brojem. I na kraju se ispostavi da se on nesto istripovao i da me je slucajno zvao na 069. Sto ce reci, proslo jedva godinu dana, oni su ga vec dali drugom. Sto je po meni malo neprofesionalno.
Da nisam jedini, moja ortakinja se bas zbog te njihove neprofesionalnosti opekla - uzme ona nov postpaid broj, sva srecna kad ono pocne nju da zove, maltene svaki drugi dan, neki novi nepoznati broj. Na kraju ona skonta da je bivsi vlasnik bio neki lekar, po svemu sudeci vrlo zaposlen, i da sigurno nije prosao propisan vremenski period izmedju dva vlasnika, nego su joj ga telenorci samo uvalili, da bi jos jednog korisnika brze bolje vezali ugovorom.
Sva sreca idalje koristim mobtelov broj koji imam od pocetka, tako da sam siguran da sam ja prvi vlasnik. :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Aktivacija stare sim kartice.

Post od gargamel4 »

E da, dobro me podseti sad s ovim, ja sam još onomad u Mobtelu u Astra Banci uzeo onaj studentski 063, prebacio ga na pripejd (sad je opet post kod VIPa), i nekih 2 meseca otkad sam ga uzeo zove me lik i kaže da je to njegov bivši broj i da mu vratim....... reko važi, obrati se Kariću :D
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Aktivacija stare sim kartice.

Post od miodrage »

Znam za ovakve slucajeve nazalost... Sta reci nego tuga, i uzas gde mi zivimo... Pa mi cak nismo ni banana-republika, jer bi time vredjali banane!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Aktivacija stare sim kartice.

Post od Deksi »

Pa zar je moguce da ima i takvih slucajeva, ja se sa time jos nisam susretao. Sutra cu i ja da nazovem ovaj moj bivsi broj pa da vidim dali ce se neko javiti.
Ako su ga aktivirali bogami i on ima tih nepoznatih poziva, jer sam se i ja svojevremeno na veliko bavio trgovinom benzina i bas sam koristio taj broj. Ali to mu je sad.

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Re: Aktivacija stare sim kartice.

Post od oggich »

@Deksi

I ja sam hteo tako da reaktiviram moju telekom srbija (nebo plavu,seticete se) pripejd sim karticu pre dve godine,koju nisam koristio 4 godine, i riba u telekomu,salterusa, mi je rekla da to nikako ne moze,ni pod kojim uslovima,zato sto je to stara kartica,pa mora da se menja i tra la la,naprica mi ona roman oko toga... Posle toga,tri meseca,trebao sam da uzimam box 4 kod telekoma, i druga neka starija gospodja sto je radila tamo,me je pitala imam li 064 broj i uredno mi je napisala da je broj zadrzan u mts mrezi. A pri tome je ta kartica i taj broj kupljena 2000. To samo pokazuje neupucenost salterskih sluzbenika,preko 85 odsto njih nema pojma o osnovnim stvarima koje rade svaki dan.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Aktivacija stare sim kartice.

Post od Deksi »

Znaci ti si aktivirao tu staru karticu. :ohmy: Meni nisu dali kai i tebi prvi puta.

dada0505
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 02. Nov 2014. 05:16
:: ZTE

Re: Aktivacija stare sim kartice.

Post od dada0505 »

Pozdrav...I ja imam isti problem posto sam u inostranstvu a neznam sta ce mi reci kad se vratim u Srbiju za broj posto nije koriscen oko godinu i po... :(

Deltex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sub, 07. Mar 2009. 03:52

Re: Aktivacija stare sim kartice

Post od Deltex »

Imao nekad i koristio oko 7-8 godina simpatican 063 pripejd broj.Posto je postao skup,ova druga dva operatora imali bolje ponude ja napustim taj broj.Moji cak sa ostalim smecem bacili tu karticu.Broj deaktiviran i jos nikom nije dodeljen.Jel ima ikakve sanse osim postpejdom da povratim broj i kako to ide sa postpejdom,ako npr. neko od mojih odluci da uzme ono telefon za dinar da li tad kaze- E ja bi da mi telefon glasi pa izdiktira pa ako je broj slobodan da mu dodele?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Aktivacija stare sim kartice

Post od Lobachewsky »

Deltex, moguce je jedino uzeti ga postpaidom. Odes tamo, kazes da hoces postpaid sa novim brojem, ali hoces sam da izaberes neki lep broj, izdiktiras im ga i to je to.
Biranje broja na postpaidu spada u standardne usluge, dakle nije to nesto za sta treba da ih molis pa ako prodje prodje.

E sada, ako tebi ne odgovara postpaid, onda ne kupuj telefon preko tog broja i ne vezuj se nikakvim ugovorom, vec posle 3 meseca podnesi zahtev da te prebace na prepaid. Ali tu ces mozda morati malo i da ih smaras jer im to nije bas praksa, mada je mnogima poslo za rukom da se vrate na prepaid.

dada0505, Telenor je dobar po tom pitanju, broj koji istekne uvek moze ponovo da se vrati u upotrebu, dok kod mts-a kada jednom istekne oni ga zauvek povlace iz upotrebe i niko vise ne moze da ga ima, pa ni ti. Bar je u teoriji tako, ali ako malo pritegnes ili imas vezu (standardno) mozda nesto i postignes.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori