Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

Ceftriaxone, nisam tražio ponovo kod jer pretpostavljam da bi odgovorili da su oni taj kod dobili i poslali mi.
Ja sam nakon 2 godine ponovo dobio popust. Oni su ispali i fer jer oko 20 dana sam koristio obadva broja nakon isteka ugovora a oni su mi i te dane računali sa popustom.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Telenor novosti

Post od dimi89 »

Broj koji koristim vec 8 godina je preko firme pa sam se nadao da sad kad mi daju telefon da ih pita mda mi odmah daju i kod posto letos bi treba oda idem van zemlje na neki period pa da ne secam jos jedan telefon ili da ne dekodiram ovaj.Jel ima neke sanse da daju ili da ne pitam uopste ?
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Dzeki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Čet, 12. Feb 2015. 14:10
:: A5 (2016)

Re: Telenor novosti

Post od Dzeki »

Devojka je uzela S3 Neo i sutradan je krenula kamera da joj baguje. Odnela ga je odma na reklamaciju i iskoristila svoje pravo i zahtevala novi telefon, jer nije prošlo 7 dana. Pošto joj ništa nisu javljali iz Telenora dva dana, uzela je i nazvala direktno servis, gde su joj rekli da su našli kvar i da je prihvaćena reklamacija, ali da mora da sačeka 5 do 10 dana.
Evo sutra je 10-ti dan, ali joj i dalje ništa ne javljaju... juče im je poslala mail, takođe servisu, i rekli su joj da je procedura u toku i da i dalje čekaju odgovor...
E sad, je l' imao neko možda iskustva sa ovim, i da li je normalno da se toliko čeka za to, i dokle da ih čeka? :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od Azimuth »

Nije trebala da pristane na servisiranje nego da trazi odmah da joj daju nov uredjaj. Samo servisiranje moze da se otegne i do mesec dana.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Odmah prelaziš na novi paket,račun ti se,razmerno broju dana po tako novonastalim paketima deli,samo racćun dobijaš objedinjen...

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Telenor novosti

Post od dimi89 »

@Dzeki novi uredjaj ne moze da dobije nikako jer ih vise nema.Tu informaciju sam dobio od zvanicnog telenor servisa i coveka koji radi u telenoru i oboje su mi rekli da s3 neo vise nema i nece da ga nabavljaju.Preostali primerci koje imaju su svi rezervisani i isporucuju se kupcima.


P.S. jel mozes da opises sta joj se desavalo sa kamerom tj kako je pocela da baguje posto ja trebam da dobiejm moj primerak za neki dan :unsure:
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Telenor novosti

Post od bandiof »

Dzeki, Imao sam slicnih problema ali u mts-u, sto se toga tice rade po istom principu, nikada ne menjaju uredjaj odma vec ga uvek prvo salju na servis pa tek onda ako moze da se popravi ,ako ne daju ti novi uredjaj. Inace pokusao sam sve i svasta da bih dobio odma novi uredjaj, cak sam zvao i trzisnu inspekciju gde su mi rekli da mobilni operateri ne podlezu tom zakonu zamene u roku od 7 dana.Ubuduce izmaltretiraj uredjaj na standu i ako uvidis neku gresku odma trazis drugi uredjaj :(

Dzeki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Čet, 12. Feb 2015. 14:10
:: A5 (2016)

Re: Telenor novosti

Post od Dzeki »

@Azimuth

To je i zatražila odma, ali su joj rekli da moraju da ga pošalju u servis, a na papiru su naglasili da zahteva novi uređaj.

@dimi89

Hm, ne znam za to, ona je svoj uzela pre 15-ak dana, a imali su ih još u radnji..rekoh, u mail-u su joj napisali da je pokrenuta procedura za zamenu, i da čekaju i dalje odgovor. Valjda bi trebalo iz Samsunga da im pošalju novi uređaj onda?

A inače joj se zacrni ekran kad uđe u kameru, i zablokira na par sekundi..a kamera proradi čim se restartuje telefon, pa posle nekog vremena opet izbaguje.
Ja sam uzeo u Vip-u pre mesec i po dana i hvala Bogu za sada nisam imao nikakvih problema. :)

A da, zaboravio sam da napišem da joj je u međuvremenu stigla poruka od Telenora da je prihvaćena reklamacija i da će u roku od 30 dana telefon biti popravljen (?). Koji kurac kad je zahtevala zamenu! Posle toga je nazvala operatera koji joj je rekao da je to sistemska poruka i da oni nisu još uvek dobili nikakav odgovor od servisa.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Telenor novosti

Post od dimi89 »

Izgleda da Telenor stvarno daje skart telefone :dry: U krajnjem slucaju ponudice joj neki drugi model ako ne mogu da joj obezbede novi s3 neo.Jel si mozda zapazio softwer verziju kod tvog nea i onog kod tvoje devojke ? Mada ako su joj napisali da je pokrenut postupak za zamenu onda oni salju uvozniku pa on reklamira kod samsunga ili kako vec ide nisam siguran.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od mb011 »

Samo mi nije jasno po čemu to Telenor daje škart telefone ali ajde... Imao sam do sada tri telefona kupljena preko njih, i nijednom nikada ništa nije falilo. Pre će biti da je samsung "sredio" s3 model, pa pokušava da ga održi u prodaji na osnovu stare slave.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Telenor novosti

Post od toda81 »

To je glupa konstatacija da telenor daje skart telefone. Ja sam dva khpio u telenoru i nisam imao problem do poslednjeg dana garancije, tj. oni koji su ih kupili od mene. Ne mozemo generalizovati na osnovo par slucajeva ljudi koji su imali problem. Ne bi oni bili budale da daju 2 godine garancije i da uz to prodaju kao sto kazes skart
Note IV N9100 dual

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Telenor novosti

Post od dimi89 »

Koliko sam primetio 70% problematicnih telefona brem ono sto sam ja na internet forumima video su iz telenora zato sam to napisao.I ne daje telenor garanciju nego samsung.Takodje sam primetio da vecina s3 neo telefona koji imaju kamera bug su plavi (pebble blue).Nadam se da nisam upravu ali sam takav utisak steko.nisam primetio da je neko iz vipa imao problem.Zato sam i trazio od decka da uporedi serije telefona da bi znali.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Telenor novosti

Post od toda81 »

Znam da je samsungova garancija, ali hocu da kazem da daju garanciju od dve godine, a ne kao neki 6 ili 12 meseci
Note IV N9100 dual

Dzeki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Čet, 12. Feb 2015. 14:10
:: A5 (2016)

Re: Telenor novosti

Post od Dzeki »

Ovaj njen što je ubagovan je beli, a moj je plavi :D

A inače ni danas je nisu zvali...izgleda da će stvarno biti 30 dana :D

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od mb011 »

Pre je verovatno da samsung izbaci lošu seriju, nego da telenor svesno kupuje škart telefone i uvaljuje ih korisnicima. Ne vidim poentu da to rade svesno. Broj žalbi na forumima može na primer da znači da su korisnici Telenora više obrazovani u pogledu korišćenja interneta, a verujem da je broj reklamacija otprilike proporcionalan kod sva tri operatora...

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Telenor novosti

Post od dachakragujevac80 »

Ja sam kupio bar desetak telefona u Telenoru do sad,i ni jedan jedini mi nije bio skart,cak sta vise ni jedan nisam slao na servis! [emoji6]

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Telenor novosti

Post od toda81 »

Ja licno jos uvek ne znam nikoga ko je imao problem sa telefonom koji je kupio u telenoru, a znam ih puno iz mog okruzenja koji su tako kupili telefon
Note IV N9100 dual

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Telenor novosti

Post od dimi89 »

Ja sam naveo moj licni utisak posle prelistavanja foruma po netu.Kad dobijem moj primerak videcu koliko je istina.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Re: Telenor novosti

Post od sigi »

Pa nisu oni skart ali kao verzija i samim tim sto su zakljucani ( sto je u normalnim zemljama zabranjeno ) postaju skart, znate li da su od trenutne ponude vecina telefona sa podrzanom 4G uslugom po zvanicnoj specifikaciji ali recimo lg fino nije ZASTO pa zato sto telenor je uvezao bas onu verziju koja nema 4g :o to sam saznao u prepisci na fejsu kao i vecina telefona slicne specifikacje i cenovne vrednosti .

Dzeki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Čet, 12. Feb 2015. 14:10
:: A5 (2016)

Re: Telenor novosti

Post od Dzeki »

Devojka je danas još jednom zvala servis i rekli su joj da bi trebala u toke ove nedelje da dobije telefon, jer čekaju i dalje da Samsung odobri. Nije mi jasno zašto se čeka ovoliko..

Odgovori