MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Re: MTS novosti

Post od outsider_hr »

Ima li MTS web stranicu sa koje se mogu slati sms-ovi, nesto kao "Moj telenor"? Vidim da imaju "Moj mts" ali nigdje se ne trazi broj mobilnog za registrirati pa mi je to sumnjivo/cudno. Govorim o pripejdu.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MTS novosti

Post od acamatic »

Mondo.rs ima tu mogućnost..

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

Ensiferum napisao:Ima li neko informaciju. Da li je moguće uzeti telefon na rate uz 50% popusta na pretplatu iako ugovor nije istekao (u pitanju je ugovor na 12 meseci 50% popusta bez moba), i ima više od 3 meseca od isteka!? 8)
Poslao sam danas mail Telekomu sa gotovo istim pitanjem,s obzirom da sam dugogodišnji redovni pretplatnik,a tako sam se i potpisao.Posle 15 minuta dobijem ovo:
Poštovani,

Obaveštavamo Vas da smo primili poruku koju ste nam poslali putem elektronske pošte. Uskoro ćemo Vam poslati odgovor.

Srdačan pozdrav,
Telekom Srbija


Sad čekam odgovor. :D

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: MTS novosti

Post od Baraba »

To im je automatski odgovor.

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

A da odem sutra u poslovnicu u Zmaj Jovinoj?Tamo rade nedeljom.
Da li bi mi dali neki odgovor ili bi me uputili na call centar?

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

Moj savet,a nije prazna priča,jer sam tako uradio i na supruginom broju i na jednom mom.Znači spremi lk(treba im matični i broj lk,naravno ako je broj na tebi)i u ponedeljak u 8.05 ujutro pozovi 064/790.Naravno pre toga odaberi šta hoćeš da uzmeš i na koji način,plaćanje za din.,plaćanje odjednom,plaćanje na 12 rata(deli se cena telefona po tarifi koju odabereš) ili opet na 50%(najveći popust koji možeš dobiti(ali počinje od Mix M) i maloprodajna cena telefona na 24 rate tokom celog ugovora.Naravno preračunaj šta ti najviše odgovara(da nezaboravim tu j.b.n. 3G pretplatu) i razgovor počinje ovako:
"Dobro jutro.Da se predstavim,daš matični...imam kod Vas ugovor na 50%,nisam uzimao aparat i sad želim,novi ugovor ali sa uzimanjem aparata...Onda će da te pitaju šta želiš,koja tarifa,način plaćanja...onda malo sačekaš da provere,jave se opet sa izvinjenjem što čekaš,onda traže broj lk,adresu,adresu gde da isporuče i adresu gde stižu računi....posle 5 radnih dana stiže post ekspresom sve na kućnu adresu,sa ugovorom,koji stupa na snagu u momentu kad ga obrade,nazad u Mts...Provereno,veruj mi.(najbitnije,nigde ne ideš iz kuće,a da i taj razgovor se ne naplaćuje).Srećno

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

Hvala.Ali,ja sam uzeo telefon na 12 rata u septembru 2014.Da li to menja stvari?

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

Menja stvar,zato što si uzeo telefon po povlaštenoj ceni(bez obzira na rate),a koja važi uz odabranu tarifu.Dakle ništa do ulaska u tih famoznih 90 dana... :wacko:ili da izvršiš prevremu isplatu,ali mislim da su uveli da tad nisi na 50% nego ti uračunavaju svih 100%(nešto kao penale),jbg.

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

Probaću,pa ako neće "zapretiću" Telenorom,Vipom...

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

Nevredi...niko od njih više ne pada na te fore.Plati,pa ... klati...I to prećenje dolazi u obzir tek kad isplatiš to što imaš,znači svejedno im je,tu si pa si tu.

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

A da se pozovem na forum i da ispričam kako su mnogima uvažili slične zahteve,a takođe su redovne platiše i korisnici?Da se razumemo,u osnovi,meni treba novi telefon na rate,a oni to daju. :wink:

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: MTS novosti

Post od bata bogdan »

Vec ti je rečeno sve, jedino da uzmes još jedan novi ugovor ako ti treba već novi telefon...
Na postojeci ugovor gde si telefon već uzeo 2014 i sad na isti ugovor da dobijes opet telefon, to ja mislim da nema šanse da dobiješ, razmisli malo...
Šta ima da se pozivas na forum, ne razumem uopšte???
Huawei

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od miodrage »

Pa dace ti, cim otplatis prethodni. Pre toga nema sanse.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: MTS novosti

Post od Baraba »

Mts nije fleksibilan za dogovor. Ili ono što nude, ili idi kod drugog.

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

Ima negde na njihovom sajtu kupovina uređaja na rate,preko računa.Možda može tako?
EDIT
Ipak ne može. https://www.mts.rs/Preview/privatni/mob ... ziteugovor

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: MTS novosti

Post od Ensiferum »

Zar nije logicno da ukoliko uzimate 50% popusta na pretplatu i telefona na rate (po punoj ceni) da se ne placa 3g pretplata ili se placa i u tom slucaju? :?
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

Možda nije logično,ali ako uzimaš telefon,kod Mts moraš da plaćaš 3G pretplatu,na sve "smart" aparate,sem običnih,jer jbg.imaš pristup Mondu,a kod LTE uredjaja je to sada 4G pretplata,isto para,ali mislim da se tako zove tek od XL Mix-a.Kod ostala dva ta logika ne postoji,nema takvog štrojenja.

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: MTS novosti

Post od Ensiferum »

Novine u prepaid-u! :dry:
Obaveštavamo pripejd korisnike da se od 5. januara primenjuje nova cena pripejd kartice u iznosu od 300,00 dinara.

Od navedenog datuma minimalni iznos za dopunu pripejd kredita je 200,00 dinara. Rok važenja pripejd kredita je 90 dana, što znači da u periodu od 90 dana od aktivacije kartice, odnosno od poslednje dopune pripejd kredita, treba da dopunite vaš pripejd kredit. Svaki put kada dopunite kredit u iznosu od 200, 00 dinara i više, uplaćeni iznos se dodaje na neiskorišćeni iznos kredita i period važenja pripejd kredita se produžava za narednih 90 dana.

Rok važenja SIM kartice je 12 meseci od datuma aktivacije kartice, odnosno od poslednje dopune pripejd kredita. Nakon ovog perioda vaša kartica više neće biti aktivna. Ponovnu aktivaciju kartice možete da izvršite u roku od 30 dana, u nekoj od naših poslovnica, po ceni od 300,00 dinara.

Ukoliko dopunjavate vaš pripejd broj sa fiksnog telefona, od 5. januara vaš pripejd kredit možete da dopunite sa 200,00 dinara, 500,00 dinara ili 1.000,00 dinara.
https://www.mts.rs/privatni/vesti/Priva ... vesti/1376
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Re: MTS novosti

Post od <Milanche> »

Kako vam izgleda listing za januar, sve su nešto pobrkali
imam neku suludu potrošnju intrneta , bviše puta po 100mb i sl, za sms na 064 broj piše "u domaćem saobraćaju", a poziv na fiksni "u mts mreži"

Kod: Obeleži sve

07.01.2016.		14:52:54	800,68 MB	Internet	0

Kod: Obeleži sve

07.01.2016.	38164*****	14:26:23		SMS u domaćem saobraćaju	3,89 RSD

Kod: Obeleži sve

07.01.2016.	381113581111	14:15:58	00:01:35	Pozivi u mts mreži	22,77 RSD

Kod: Obeleži sve

07.01.2016.	38119801	14:19:30	00:02:31	Pozivi u mts mreži	30,66 RSD
Nokia Efiftyone

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: MTS novosti

Post od Lobachewsky »

Obaveštavamo pripejd korisnike da se od 5. januara primenjuje nova cena pripejd kartice u iznosu od 300,00 dinara.

Od navedenog datuma minimalni iznos za dopunu pripejd kredita je 200,00 dinara. Rok važenja pripejd kredita je 90 dana, što znači da u periodu od 90 dana od aktivacije kartice, odnosno od poslednje dopune pripejd kredita, treba da dopunite vaš pripejd kredit. Svaki put kada dopunite kredit u iznosu od 200, 00 dinara i više, uplaćeni iznos se dodaje na neiskorišćeni iznos kredita i period važenja pripejd kredita se produžava za narednih 90 dana.

Rok važenja SIM kartice je 12 meseci od datuma aktivacije kartice, odnosno od poslednje dopune pripejd kredita. Nakon ovog perioda vaša kartica više neće biti aktivna. Ponovnu aktivaciju kartice možete da izvršite u roku od 30 dana, u nekoj od naših poslovnica, po ceni od 300,00 dinara.
Ode nam prepaid u istoriju. Ne koristim ga 6-7 godina, ali lepa vremena... 5 razmenjenih poruka tada mi znacilo vise nego 50 sto icepam sada :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori