MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Naplatiće ti sve što nije nacionalni saobraćaj.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Ako šalješ nekome u inostrastvo poruku, a taj u inostranstvu koristi karticu iz Srbije, onda ti se ništa neće dodatno naplaćivati, nego će ti se skidati te besplatne poruke jer šta ti znaš da li se taj neko nalazi u roamingu, ili je tu. Ovo kažem pretpostavljajući da si iz Srbije.

Ako šalješ nekome u inostrantsvo poruku, a taj neko ima stranu karticu, onda ti se naplaćuje ta poruka u skladu sa cenovnikom za međunarnodni saobraćaj. Ima to na MTS sajtu.

Nije bitno gde se ta druga osoba nalazi, naplaćuje ti se samo u skladu sa tim koju karticu ima ta osoba. Neko to tako koristi za dopisivanje sa nekim u inostranstvu. Oboje da imaju dual sim telefone, ovaj šalje sa recimo nemačke kartice meni na nemačku karticu u mom telefonu, a ja mu odgovaram sa moje srpske kartice na njegovu srpsku. Naravno, ima i opcija da ta osoba odande kupi neki paket sa makar 500MB, pa da bude na Skypu, Viberu, WhatsAppu, ali znam da neki rade i onako kako sam opisao.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od yocasylver »

Hvala momci .

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MTS novosti

Post od acamatic »

@gari,ovo za poruke sam znao. A jel to važi i za minute?
P. S. Sve ovo važi ako šalješ iz srbije, ali ako odeš u inostranstvo, onda se naplaćuje po cenovniku za međunarodni saobraćaj, u smislu da ti nekom šalješ poruku iz inostranstva u Srbiju iako ste ista mreža.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Ako si ti u Srbiji, a drug u inostranstvu, ona je ovako:
-ti njemu pošalješ poruku, poruka se tebi tarifira regularno, a njemu ništa (jer nije on kriv što mu je neko poslao poruku);
-on tebi pošalje poruku, tebi ništa, ali njega poruka više košta;
-ti njega zoveš, tebi se regularno skidaju minuti ili plaćaš normalno minute, a drug dodatno plaća roaming (ima u cenovniku MTSa);
-on tebe zove, sve on plaća, i poziv ga košta više zbog roaminga.

Hehe, a ima i ovo:
-tvoj drug u inostranstvu, i ne isključi internet (pri čemu mu nije omogućeno na telefonu da gasi net automatski kad se uđe u roaming), tvoj drug da prebaci sredstvo plaćanja sa kartice na bubreg. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MTS novosti

Post od Evindzer »

Ovo za bubreg mi se sviđa, oduvek sam voleo džigericu. :D :D

markomarko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 10:14

Re: MTS novosti

Post od markomarko »

Da li neko ima neke insajderske informacije kada ce mts da uveze iphone 7 plus (za ljude koji nemaju vezu)? Osedeh od cekanja.... a i stari fon mi umire....

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Krajem ovog ili početkom sledećeg meseca bi trebali da dobiju tj očekuju da će dobiti, ali to ne zavisi od njih nego od Epla.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: MTS novosti

Post od Freyr »

Ima li neko inside info da li ce biti bilo kakvih akcija oko nove godine? Ugovor mi istice 31. Dec
12 godina na forumu!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: MTS novosti

Post od iLuka »

ajd mogu da proverim ali pouzdano znam da su kolicine smanjili da bi ''opravdali'' cenu za 7+ 32gb od 250eur vecu nego sto bi trebalo da bude i sto je bilo prosle godine...

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: MTS novosti

Post od knjaz »

A za neku promociju tipa telenor porodice. Valjalo bi nesto novo da ponude. Godinama jedno te isto.

Послато са GT-S6310 уз помоћ Тапатока

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Koliko znam, nema i neće biti ništa novo do kraja godine, a od januara ko zna šta će smisliti.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: MTS novosti

Post od Freyr »

Ja sam nacuo da bi moglo da se desi da menjaju pakete, poslednja promena je bila pre tri godine ako se ne varam. Sto se tice nekih drugih povoljnosti, ako uzmemo da bi promena paketa uopste bila povoljna po nas korisnike, nesto se i ne nadam jer se MTS nikada nije nesto proslavio "akcijama".
12 godina na forumu!

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od yocasylver »

Pa zar akcija od 50% nije dobra?Svi bi mi hteli i telefon i da platimo manje nego sto jeste paket.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Kod mts je problem sto nikada ne najave akciju. Tako se desilo pre mesec i nešto da su ljudi jedan dan produžili ugovore i dobili dupliran internet saobraćaj za polovinu ugovorne obaveze, a sutradan su davali dupliran internet za celu ugovornu obavezu.
Poenta je da se sa njima nikada ne zna. 50% popusta i dupliran internet jeste dobra ponuda, ali evo vip je krenuo sa ukidanjem naplate za uspostavljanje poziva, poziv ka korisničkom je takođe besplatan, paralelno trošenje minuta za nacionalni saobraćaj i ovih u okviru mreže... ima prostora da se napravi dobra akcija, samo je pitanje da li će to i uraditi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od yocasylver »

Ja sam bio upoznat sa trosenje paralelnih minuta ali samo za stare korisnike za nove nije bilo kad sam ja hteo da predjem kod njih.Sad,ako su su promenili i za nove korisnike onda je to stvarno ok.
Jeste da MTS iznenadi u poslednjem trenutku i to mi se ne svidja zato sam srecan sto mi je ugovor do kraja godine pa mogu da cekam te akcije i na vreme odreagujem.Tako sam i smanjio paket a dobio duplo MB.Meni su MB bitniji od minuta.
Ne svidja mi se sto su izbacili 50% na MIX S,jedino je on izostavljen od popusta ali su nesto malo povecali pretplatu a dobija duplo vise MB kao i svi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Hvala bogu da se neko setio da uvede to paralelno trošenje minuta, to mi je uvek bilo bezveze. U MTSu možeš da doplatiš sebi minute, ali u MTS mreži samo, pa onda onih 100-200 minuta iz pretplate trošiš i na jedne i na druge, a pa ono doplaćivanje minuta gubi smisao.

Nisam znao da mix s nije imao opciju 50% popusta, mislim da je to moja tarifa.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od yocasylver »

Imao je 50% ali su ga sad po novome ukinuli,dodali MB i malo povecali pretplatu.To obavestenje je stiglo svim pretplatnicima na mail u vidu onog kataloga ili brosure.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Aha... Vidiš, mogao bi i ja da vidim da se pretplatim na ta njihova obaveštenja...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od yocasylver »

Nisam se ja predtplatio,to valjda salju svim postpaid korisnicima na mail.

Odgovori