A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: VIP novosti

Post od ciklon »

Nema na čemu, Aleksaboy. Eto, zanimljivo je da Evindzer ima bolji signal nego što MTS navodi, dok je kod mene obrnuto. Uzgred, samo da napomenem da sam na jednom broju menjao SIM karticu (trebala mi je ova "nova" sa već izrezanim rubovima za mikro i nano SIM slotove) i da je bilo istih problema sa signalom. A, imao sam čak i VIP karticu 2 godine, u periodu kada je njihova pokrivenost bila slabija (u svom gradu sam imao bolji net nego u nekim delovima Beograda), ali da je što se razgovora tiče sve bilo sasvim OK. Iskustva su različita, možda i previše, što samo pokazuje da su sva tri operatera agilna samo kada treba da povećaju svoju zaradu :-(

Inače, bolje i da ne nude popuste: ko zna šta sve mogu da uvale, haha.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od Apolo »

Ja sam vec 4. godinu u MTS-u cini mi se, poslednji put sam bio u VIP-u (Telenor ne razmatram kako u bliskoj, tako ni u daljoj buducnosti). MTS je dosta korisnika privukao sa tih 50% popusta, i topla preporuka za tu mrezu kome telefon uz paket nije neophodan, u suprotnom VIP je bolji sto se tice ponude telefona. Ja sam se mogao pozaliti na kvalitet signala na MTS pre mozda 2 godine, ali u poslednje vrede da ih ne kudim odlicni su, nisam imao problema sa prijemom signala i slicno osim kad udjem u tunel :) Ti prosto vidi, napravi racunicu sta ti je potrebno i ko ti nudi vise pa na osnovu toga donsi odluku.

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Re: VIP novosti

Post od Aleksaboy »

Evo, čisto da javim, ostao sam u Vip-u i potpisao ugovor na još dve godine. Ponudili su mi dve opcije. Prva - telefon i 25% popusta na pretplatu. Novi korisnici biraju ili jedno ili drugo, a meni su spojili, što me je vrlo prijatno iznenadilo. Druga opcija - 40% popusta na pretplatu, bez telefona. I mogućnost da mi se minuti i poruke u mreži troše pre minuta i poruka ka drugim mrežama, ukoliko izaberem tarifu Nova3 ili višu. Izabrao sam drugu opciju.
Dakle, iz mog iskustva, želim da dam savet svima da zovu korisnički servis i traže dodatne popuste i povoljnosti. :wink:

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: VIP novosti

Post od ciklon »

Opaaa! Svaka čast, svaka čast. Našao si, na neki način, najsrećnije rešenje.

dejaxy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Pon, 25. Avg 2014. 22:05
:: Lg G2

Re: VIP novosti

Post od dejaxy »

Baraba napisao:5.12. VIP objavljuje nove promocije.
https://www.vipmobile.rs/privatni/ponud ... e_praznike
Opasna promocija[emoji23] [emoji23] [emoji23]

Poslato negde iz svemira

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Re: VIP novosti

Post od Aleksaboy »

Jeste, ciklon, dobro sam prošao. Još su mi dali i jedan prepaid broj, koji je umrežen sa mojim postpaid brojem i komunikacija između njih je besplatna. Dobra stvar... :D

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: VIP novosti

Post od Deksi »

Da daju oni popuste ispred nove godine, što nije uobičajno leti. Pisao sam već, moj brat dobio samo godinu dana 25% i telefon.
Dali je neko uspeo da se izbori za takav popust od februara do novembra?

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: VIP novosti

Post od staff »

Nisam uspeo na njihovom sajtu da nadjem da li se nepotroseni minuti prenose u sledeci mesec?

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od mb011 »

staff napisao:Nisam uspeo na njihovom sajtu da nadjem da li se nepotroseni minuti prenose u sledeci mesec?
Ne, ne prenose se.

Sent via Xperia Z3

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: VIP novosti

Post od Ensiferum »

dejaxy, juce potpisao ugovor uz Nova 4 tarifu, uzeo Huawei P9 Lite beli, i dobio sam taj poklon. U njemu je cestitka, zastitno staklo za mobilni i powerbank baterija sa kapacitetom 5000mAh, nije lose! :wink:
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: VIP novosti

Post od staff »

Razmisljam da prebacim broj iz mts u vip, medjutim meni ugovor istice 31.12. Zanima me kada se potpisuje ugovor kod prebacivanja? Nakon sto prebace broj ili pre toga, kada prodjem onu njihovu proveru? U vipu do nove godine traju ove promocije a presao bih zbog dodatnih gb koji se dobijaju uz telefon. Nakon nove godine mozda necu dobiti te gb i onda mi je ceo prelazak uzaludan.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: VIP novosti

Post od Drakenzen »

Ja ne bih isao u VIP ni u ludilu, slavio sam kad im je bila akcija da račun raste sa prvim ljubičicama...

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: VIP novosti

Post od staff »

Zasto? Ja sam uzeo njihovu pripejd karticu da isprobam net i u Nisu je odlican. Samo treba da proverim u jos jednom mestu, gde je mts ocajan (na 3g sam imao brzinu i od 0.30mb/s), kako radi i ako je dobar, precicu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

Staff, ugovor potpisuješ onaj dan kad ti prebace broj. E sad, mislim da će da ti izađu u susret, dogovori se sa njima.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: VIP novosti

Post od staff »

Ok, hvala. Videcu kako ce da ispadne.

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

VIP novosti

Post od djole1989 »

U vipu sam od 2008 na postpaidu i nisu hteli da mi ofobre popust od 50% na novi ugovor bez telefona najvise kazu 35%....takonda javerovatnije bezim u mts
Ps u vipu sam bio na nova 5 koji je 2700din mesecno....


Sent from my iPhone 7 Jet Black using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: VIP novosti

Post od Deksi »

Vip kako kome najviše daje 25% i telefon. Poput od 50% ja nisam čuo da je vip nekome dao.

Poslao Deksi sa Huawei P8 lite.

95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

Re: VIP novosti

Post od 95Darko »

djole1989 napisao:U vipu sam od 2008 na postpaidu i nisu hteli da mi ofobre popust od 50% na novi ugovor bez telefona najvise kazu 35%....takonda javerovatnije bezim u mts
Ps u vipu sam bio na nova 5 koji je 2700din mesecno....


Sent from my iPhone 7 Jet Black using Tapatalk
Vec daju 25% bez telefona, nemoguce da su ti ponudili samo 10% vise?

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: VIP novosti

Post od Drakenzen »

staff napisao:Zasto? Ja sam uzeo njihovu pripejd karticu da isprobam net i u Nisu je odlican. Samo treba da proverim u jos jednom mestu, gde je mts ocajan (na 3g sam imao brzinu i od 0.30mb/s), kako radi i ako je dobar, precicu.
Zato što su pilićari.
Druga je stvar što je u mestu gde tebi treba mts signal očajan pa si sa jedne strane prinuđen na vip.

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: VIP novosti

Post od marko.jtd »

Deksi napisao:Vip kako kome najviše daje 25% i telefon. Poput od 50% ja nisam čuo da je vip nekome dao.

Poslao Deksi sa Huawei P8 lite.
Evo meni su dali 50% popust, oko 15 dana sam se natezao preko emaila, posto im treba 5dana da odgovore...

Moj zahtev je bio 50% popusta na 24meseca, NOVA 4.
Par mail-ova su odbijali u fazonu:
Najvise sto mozemo da ponudimo je 25%...
Sledeci mail isto 25%...
Posto sam bio uporan i nisam prihvatao nista sem onoga sto trazim...sledeca ponuda je bila:
Najvise sto mozemo da ponudimo jeste 12 meseci 50%, 12 meseci 25%.

Kad sam se iznervirao i pitao "kada i gde mogu podneti zahtev za prenos broja u drugu mrezu, jer mi ponuda ne odgovara"...sledi poziv operatera, jedno 15minuta ubedjivanja da ostanem kod njih i da sacekam jos dan, dva, da ponovo proslede zahtev na razmatranje...pa da mi jave u najkracem roku.
Tako je i bilo, sutradan oko podne su zvali, ponudili 50% popusta na celu ugovornu obavezu.
Odmah taj dan sam otisao i produzio ugovor :)

Odgovori