Mobilkom

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

skeptichni chicha napisao:Mislim ajde skupi ljude za peticiju u kojoj cete od nasih operatera traziti da vam prodaju telefone za evro uz dve godine pretplatu od 2000 din cenu sms poruke od 16 din i cenu minuta u okviru mreze od 36 din.
Nema sta da pisemo peticiju, to je zakon trzista. Samo je potrebno da se steknu jos neki uslovi, tipa jos jedan mobilni operator, tipa prenosivost broja tj. da ja moj broj mogu da otkupim, da mogu da predjem na post-paid pa da se vratim na pre-paid i sl.... to sve RATEL treba da regulise... tj. drzava... pa kao svuda u svetu... biras ko daje najpovoljnije uslove za tvoj broj.

Pa kada sve to legne na svoje mesto, sto ne bi presao na drugog operatora sa svojim otkupljenim brojem ako mi on daje telefon za jedan evro na ugovor od dve godine. A mislis da onda nece da bude telefona za 1 evro kao svuda u svetu, ma ima da se bore za svakog korisnika!!!

Vidis da su se i mt:s i Telenor uzentali, pa sve neki popusti do 1-og juna, pa gde su bili svi ti popusti svih ovih godina, od kuda sad oni od jednom i to se bas vezuju za prvi jun?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Jasno, ni oni sami ne znaju sta ih ceka, pokusavaju da skupe sto je moguce vishe korisnika kako bi Mobilkomu pomrsili racune. Mada mislim da je ovo jos jako jako daleko od povoljnog. Kad budemo koristili mobilne kao i fixne, e onda vishe problema nece biti. Secam se da sam jos 2002 u Italiji na apsolventskoj ekskurziji bio frapiran kako Italijani setaju plazom, i po pola sata pricaju mobilnim telefonom. Za mene naviknutog na brze razgovore radi razmene najvaznijih informacija to je bilo nesto sasvim novo. Ok, sada ovi postpaid paketi i razni popusti donekle resavaju stvar, ali mislim da smo jos jako daleko do sveta. Ovde se svi trude da zgrnu pare za kratko vreme, a u stvarnosti moras dugo vremena da drzis nivo kako bi imao korisnike koji ce da ti placaju za tvoje usluge. Videcemo sta nam buducnost donosi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

MB maneken napisao: Nema sta da pisemo peticiju, to je zakon trzista.
Oooo daaaa zakon trzista, samo ne vidim sta nase "trziste" moze da ucini da se telefoni prodaju po ceni od jednog evra. Eto na sajtu koji si ti pomenuo (konkretno vodafone) paket koji se daje uz telefon od jednog evra je tako povoljan da bi kod nas imao brdo pristalica, ko ne bi platio 30 evra za bel 50/ pro60 ili slicno na mesecnom nivou samo da bi kupio telefon za evro.

U celoj toj prici telefoni su najmanje bitna stavka da se grublje izrazim "bucka za somove" a kada te upecaju ne dve godine onda ti odmah postaje svejedno sta je Ratel uradio na uvodjenju prenosivosti broja i koji operater ce da ponudi kakvu uslugu.

A sto se Mobilkoma tice bice kao i sa Telenorom "zatresla se gora rodio se mis" za detalje pogledati postove na tu temu od pre jedno par meseci. Uostalom svi oni u glas vicu da cene nece ici dole i da nece biti telefona za evro tako da .......

Miodrage ti si bio frapiran ne cinjenicom da su Italijanima usluge jeftine nego cinjenicom da smo mi beda i sirotinja posto je vrlo verovatno da je Talijan na svoje neobavezno caskanje tog meseca potrosio vise nego sto jako puno ljudi u Srbiji vidi u toku meseca kao nesto sto zove "moja plata", tragicno ali istinito i definitivno problem koji treba da resava vlada ali ne preko Ratela :uhuh:

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

skeptichni chicha napisao:

Ne mozemo ocekivati od Telenora da odmah 01.09.2006. kada je preuzeo Mobtel uvede nove usluge, to bi bilo nerazumno ocekivati.

Citiracu Korisnicki Servis Telenora:

"Potpuno mi je jasno vaše nezadovoljstvo, jer vaša perspektiva obuhvata i prethodnih N godina poslovanja kompanije "Mobilne Telekomunikacije Srbija, BK-PTT d.o.o.", zatim devet meseci totalnog mirovanja, a zapravo veeelikog nazadovanja."

Mislite da Tarifni Dodaci nisu velika stvar - potpuno novi koncept mobilnog komuniciranja i planiranja troskova, zatim novi, unapredjeniji WAP portal, Mini servisi, novi tarifni paketi, portal Moj Telenor za pre paid, nove roaming zone, Dzinovski izbor koji belezi izuzetne rezultate, 3G... Za sedam meseci to je izuzetno ako uzmemo u obzir, da Telekom, kao administrator 062/063 mreze nije ulozio ni dinara u unapredjenje tadasnje mreze tokom perioda od 9 meseci, i vrsio copy/paste servisa koje je tada zatekao kod Mobtela.

Mobilkom ce sigurno ponuditi ovom trzistu nesto DRUGACIJE, jer se na tome i zasnivaju zakoni trzista, ali ne ono sto vecina ocekuje, da sve bude besplatno, za dinar, ili slicno. Telenor je prilikom preuzimanja Mobtela saopstio da nece biti snizenja cena, ali i najavio povecanje potrosnje i uvodjenje mogucnosti da se za iste pare vise razgovara i koristi mreza, sto je sa Tarifnim Dodacima i uspeo.

Zdravorazumski gledano, prave rezultate i od Telenora i od Mobilkoma i od MT:S-a, mozemo ocekivati sledece godine u ovo doba, kada se snage uveliko budu odmeravale odnosom prema korisniku, kvalitetom, raznovrsnoscu servisa i usluga, i tehnoloskom razvijenoscu, gde sam siguran da ce mt:s podbaciti, ukoliko se organizacijski ne promeni.

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

skeptichni chicha napisao:ko ne bi platio 30 evra za bel 50/ pro60 ili slicno na mesecnom nivou samo da bi kupio telefon za evro.
Ako mi da los telefon, tj. telefon koji nema veliki displej, ne podrzava 3G... ja mu ne mogu napraviti veliki mesecni racun, jer nemam nameru da telefon koristim samo za SMS i pricu.


A sto se price tice, pa to je trend da bude besplano u okviru mreze, npr.:

T-Mobile je Opciju Unlimited, koju je do sada nudio privatnim i poslovnim pretplatnicima, ponudio i svim Simpa korisnicima. Na taj način više od 2 milijuna korisnika T-Mobileove mreže besplatno mogu razgovarati uz mjesečnu naknadu od samo 25 kuna (250 dinara).

http://www.t-mobile.hr/2/20-10-05-50-00.asp#uvjeti


I nije za 30 evra, nego npr. Austrijski operater ONE nudi za 19 evra mesecno besplatne pozive unutar svoje mreže, fixne i jedne druge mobilne mreže po izboru. Znaci ti za 20 mesecno razgovaras koliko hoces.

Ali ko je nama kriv kada zivimo u Srbiji, gde su takve stvari za sada jos uvek nemoguce.

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Iskreno na na .hr sajtu nisam nigde nasao da daju bilo sta slicno Simpa tj pripejd korisnicima, ali sam video da je dodatak na mesecnu pretplatu za nize flex pakete 100 kuna (ili nekih 1100 din) i da unlimited znaci 1500 min plus da se naplacuje uspostava veze za svaki poziv. Nesto slicno je i kod Mobilkoma u Austriji i ako sam dobro razumeo podrazumevaju ugovornu obavezu od 2 godine i manje minuta 1100 ako sam ispravno razumeo uz vrlo nepovoljnu cenu sms-a (mada mene je licno iznenadio taricni profil, na A1, u kome nude tarifiranje tacno po sekundama kao da je to neka povoljnost :wacko: mislim zar to nije standardno tja slabo divanim nemecki :wink: ) dakle ima i kod njih dosta teksta ispisanog sitnim slovima (kod A1 se pominjuneke cifre od 99 i 49 evra ali nisam uspeo da razaberem sta znace pa ih necu uzeti u razmatranje. E sad dal te uslove daju uz telefone nisam nasao. Ma u krajnjoj liniji nije bitno, bezveze je hvatati se za telefone po ceni od 1 evro, meni su vaznije usluge i cene istih.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Offtopic izbrisan... :wink:

Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

Akki ja cenim da je offtopic sve shto su rekli do sad, jer niko da pirca o tome konkretno shta je cuo za mobilkom, svi raspravljaju o cenama, i o tome kako smo raspala drzava ..

ljudi, probajte da se skoncentrishete na to shta znate o mobilkomu, a tema ce da bude tu i sutra .. ako je nema, otvorite temu o cenama, i novitetima telenora i telekoma, pa udrite do mile volje, jer mi je mrsko da citam 18 linija punog teksta da bi u devetnestoj procitao - a mobilkom ce ovo i ono ..
There is no knowledge that is not power

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Pa ono sto se zna o mobilkomu je da krece od juna i sve ostalo je nagadjanje, naravno svi su ubedjeni da ce biti telefona za evro (kao sto su bili ubedjeni da ce toga biti i kod Telenora :uhuh: ), pa ostaje samo da diskutujemo kako je to u drugim zemljama, mada kao sto sam rekao CRO je CRO, AUT je AUT a SRB je SRB tako da takva poredjenja i nisu previse korisna.... Uostalom ako od nekoga treba ocekivati da se bori spustanjem cena pa to je Telekomova biznis politika, kamo srece da nije jedina....

Angel_Of_Darkness
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Ned, 25. Mar 2007. 15:46

Post od Angel_Of_Darkness »

Nema razloga da budu po 1 euro. Npr i telenor u drugim državama daje za 1e, zato što npr u Austriji ima 7 mreža, i moraju nuditi telefone za 1e da bi bili konkurentni. A u Srbiji samo daju malo bolju ponudu nego mts i to je to!
I Bog je Srbin...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Po cemu je bolja ponuda Telenora? Po paketima? Pa to ce Telekom uskoro da uvede jer ce morati da da konkurenciju, i verovatno ce biti jos povoljnije. Ako racunamo samo koliko kosta suvi minut ili SMS na prepaidu, dolazimo do zakljucka da je mt:s mnogo povoljniji. Inace, sta fali spustanju cena? Pa od toga korisnici samo mogu da profitiraju, zar ne? Ja sam za to da se nastavi borba medju mobilnim operaterima. To moze samo da bude dobro po korisnike. Jos da se omoguci prenosenje broja... i Bog da nas vidi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

miodrage napisao:Po cemu je bolja ponuda Telenora? Po paketima? Pa to ce Telekom uskoro da uvede...
... i verovatno ce biti jos povoljnije.
Pa neka ih uvedu, sta cekaju... Komentari tipa mts je povoljniji jer ce nekad negde da uvedu pakete koji ce verovatno da budu bolji od Telenora, ne prolaze, dok se to zaista ne dogodi. Do tada Telenor je povoljniji, osim ako mi neko ne objasni kako su to SMS i minuti jeftiniji na telekomu.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

Igoritza napisao:ljudi, probajte da se skoncentrishete na to shta znate o mobilkomu

O mobilkomu kod nas, za sada malo znamo, ali znamo sta on nudi u okruzenju, a znamo sta nam smeta kod mt:s-a i Telenora! Nemoj da nas sputavas da kazemo sta nam smeta kod postojecih operatora i sta ima u okruzenju a nema kod nas, verovatno i ovo cita neko iz Mobilkoma pa ce mozda uvaziti i sugestije koje ovde pominjemo.

Forumi su tu prvenstveno tu da pomognu nama korisnicima, mi nikog ne vredjamo, usluga koje nude npr. telenor i mt:s mogu da se usavrse i budu bolje kod Mobilkoma, ali kako ce oni to da znaju ako im mi to ne kazemo a pomenuta dva operatora ne slusaju nase vapaje... npr. kukamo telenoru za besplatnu teh. podrsku kao svuda u svetu ali jos nista... a opet se nadamo da ce to biti besplatno kod Mobilkoma.

Znaci jednostavno navodimo pozitivne strane i negativne strane jednog odnosno drugog kako bi Mobilkom video sta nama korisnicima smeta.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ne znam, da sam ja vlasnik ili neka faca unutar bilo cega sto nekim drugim ljudima pruza usluge, zabrinuo bih se da cujem ijednu kritiku na rad moje kompanije.... naravno ono sto je objektivno, ne racunam gluposti tipa zasto pozivi i poruke nisu besplatni i sl. Da neko ima prituzbe na kvalitet usluge, momentalno bih se bacio u ozbiljno razmatranje tog problema. Jer ako je jedan rekao, znachi da sigurno ima jos 10 koji misle kao on. Nije mi jasno da u doticne dve firme ne citaju ove forume i gledaju sta da naprave kako bi nama, krajnjim korisnicima, izasli u susret i udovoljili prohtevima kojima mogu. Time bi stekli jos vecu popularnost, i jos privrenije pristalice. Nazalost, mislim da ce slicna,ako ne i ista situacija da bude sa Mobilkom-om. Naime, x ljudi je ovde primetilo da je ovo Srbija, i da se tu sve moze. U svetu bi davno propao da se tako ponasas, ovde opstajes, i jos bivas uspesan.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ljudi, verovatno, večeras sede (jedu&piju) oba vlasnika operatera + "novice Mobilkom", o čemu li pričaju??? Recimo o tome kako da nam "olakšaju život"? Ne? Pa naravno da NE! Lepo su se rukovali i posle 12kg jastoga i par flaša Wiskija krenuli u "trgovinu", tipa - e, aj'nećemo ništa radikalno da radimo, OK, idemo laganezze, ipak je ovo SerVia, ha-ha baš su...
Kad se "oni" "pokolju", eto i nama boljih dana.
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

miodrage, kako ne kapiraš da mi koji idemo na forume ili pratimo inovacije činimo možda 5-6% korisnika...

Ako je većini korisnika bitno kolika su slova, i koliko je jaka vibracija :uhuh: operaterima se ne isplati da uvode nove tehnologije etc......

Kakva je potražnja - rekao bih da je ponuda usluga operatera odlična. :dry:

I da, ja koliko znam telenor masovno anketira korisnike, kako bi znao koje usluge se najviše koriste, šta je korisnicima (većini) najbitnije...Zato i ne stavlja akcenat na 3g...

mts je napravio promašaj kao nikad dosad ovim uvođenjem. Ako 20% mtsovih korisnika jednom samo koristilo video call - ja pojedem nokiu3310 sve sa punjačem :blinky: koji će mi k...brzina interneta kad 1mb kosta 50dinara bre...a tv neću ni da komentarišem, neće, neće pa stane...telenor sluša korisnike pa ne forsira 3g već daje tarifne dodatke koji će apsolutno svakom da se dopadnu.

Uvoditi tako neke usluge čisto da se kaže da je imamo nema nikakvog smisla...ADSL i cable je u Srbiji tek u povoju - a ovde neki diskutuju o wireless broadbend-u....ajte molim vas

Sad ispada da ja hvalim norvežane a pljujem "srpski" telekom, ali činjenica je da je telenorovo poslovanje ozbiljnije i profesionalnije.

suma sumarum: operateri su počeli da prate potrebe korisnika i da na osnovu toga usklađuju svoje servise(idalje nedovoljno; stim što mts kaska za telenorom) ali stvar je u nama...Dok ne prođe neko vreme, da se naše navike promene, ovde se ništa neće drastično menjati, čak ni kad dodje 3. operater mobilkom

Angel_Of_Darkness
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Ned, 25. Mar 2007. 15:46

Post od Angel_Of_Darkness »

miodrage, izgleda da nisi shvatio šta sam htio da kažem, mislio sam sa gledišta Telenora, nema potrebe da daju telefone no 1euro, kad ni konkurencija ne daje.
I Bog je Srbin...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Angel_Of_Darkness, pa to jeste ali ako tako gledas onda se niko nece usuditi prvi da uradi nesto na tom polju. Uvek ce se na obe strane naci neko ko ce reci "e cekamo da oni prvi krenu pa ako krenu i mi cemo". Pogledaj samo citavu ovu pricu sa tim telefonima i paketima. Pa sve je to krenulo pre 3-4 godine, verovatno se svi i secaju, gotovo istovremeno su i poceli da ih daju i onda je bilo samo pitanje vremena i koliko je ko pametan pri izboru telefona koje ce ponuditi korisnicima

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pošto je davno promašena tema a nema novih informacija o mobilkomu...
LOCK... :wink:

Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Zaključana tema