A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Marko_NS, sto bi trebalo da znaci da ga nece vise ni dobijati ili ne ?!
Citao sam o tvojim mukama oko nabavke istog,ali sam razumeo da je u pitanju privremena nestasica a ne rasprodaja sa lagera i ajd' zdravo... :dry:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Mislim da je ajd zdravo, da nije ne bi ga sklonili sa sajta i sa svih relama na tvu. Misle da ce ga Tattoo zamenii, i mislim da ce se sire mase sloziti sa tim, ali je Magic daleko bolja mahina od tattooa.
Izmedju Heroa i N900 je samo 10k razlika u punoj ceni. A izmedju N900 i n97 7 hiljada. o cemu oni razmisljaju? Moraju da snize cenu n97 i Heroa. Ili jednostavno zele da prodaju n900 u sto vecoj kolicini.
iPhone 4.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Aha pa sad mi je jasna ona "neverovatna" ponuda Magic-a,ako se dobro secam,od 4Kdinara uz Postpaid 900... :chytry:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

E, da, bas to. Poceo decembar, a u drugoj polovini novembra ga nisu imali, i sad kontamo ee dobili ga i smanjili cenu kad ono prc, nemaju ga, i posle ned dana ga izbace sa sajta. Ali sta su dobili time? :dry:
iPhone 4.

LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

Fox, to pitanje i mene zanima i postavio sam im pre neki dan u vip-u. Odgovorili su mi da ce ga dobiti uskoro , ali ne znaju tacno kad, kao da se javim sledece nedelje. :unsure:
Realno trebali bi heroju sniziti njegovu astronomsku i neopravdano visoku cenu. :)

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

LimunBG, ne bas.
Trebali bi je sniziti uz pakete. to definitivno. 20k uz postapid 1800? realno, 5-7k.
Ali cenu za kes ne, jer je magic bio 43k a hero 51k. 100e razlike je sasvim razumno :roll:
iPhone 4.

LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

Marko_NS, to sam i mislio uz pakete naravno. Ako je magic bio 4000din. uz postpaid 900 skroz suludo je da je hero (koji je realno 20-30% bolji od magic-a) 27000din. uz isti paket ! :shock:

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Da. i magic je bio 1din uz 1900 a hero 20.000 i ne pada mu cena.Mada kontam da ce sada posle NG da padne. Bar se nadam :roll:
iPhone 4.

LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

Marko_NS, iz tvojih usta u Bozije usi ! :roll: Nestrplivo cekam taj dan pa da ga pazarim hero
:D

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Post od aleksaa »

Jel moze u VIP-u,da se uzme telefon uz ugovornu obavezu od 12 meseci,a ne 24 meseca? :roll:

I da li,kad si VIP postpejd,imas besplatne poruke posebno samo za VIP,ili samo ono sto dobijes u okviru tarife, SMS za sve mreze?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

aleksaa,koliko mi se cini,telefoni mogu da se uzmu samo uz ugovor od 24 meseca.
A oko pitanja u vezi poruka,evo ti citat iz texta sa njihovog site-a:

"...SMS i MMS poruke važe samo u nacionalnom saobraćaju i ne odnose se na roming i usluge sa dodatom vrednošću..."
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Darko1290
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 21:05

Post od Darko1290 »

Imam par pitanja pa ako nekog ko zna vise ne mrzi... :)

1. Svi telefoni u Vipu su zakljucani? Cak i oni koje kupis bez ugovora?

2. Moze li se telefon platiti preko racuna?

darkooni
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Uto, 29. Sep 2009. 00:27

Post od darkooni »

da, zakljucani su...mozes platiti kako god ti zelis, samo da im platis i da se zarobis na dve godine:)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

darkooni, nikako ne shvatam to "da se zarobiš"....ne samo za Vip, već za bilo kog operatera? pa koliko često ti menjaš broj i operatera? ja lično ne znam nikog ko menja operatere i brojeve svaki čas, pa da mu je frka da uzme postpaid i prođe lepo mnoooogo jeftinije. A činjenica je da je postpaid dosta jeftinija varijanta, kod bilo kog od operatera.

Darko1290
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 21:05

Post od Darko1290 »

Bas sam mislio na to da se ne zarobim, zanima me samo telefon da uzmem a ne i broj kod njih, pozvacu ih da vidim da li je N900 zakljucan, mada kako bi smeo da bude ako se ne uzima po povlascenoj ceni :?

darkooni
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Uto, 29. Sep 2009. 00:27

Post od darkooni »

araphel bio sam na postpaidu mts 3god i veoma dobro znam prednost pri paida i post paida..sada imam sva tri operatera i da menjam broj kada je neka akcija i sl...nije mi to frka uopste..imam telenor post paid prenesi stalan za posao firma placa,i pre paid mts zbog omiljenog broja koji je fenomenalan na 64 mada eto izbaci i telenor sada ovo..61 nisam pristalica bas nesto neozbiljni su mi..mogu reci da je telenor skuplji pogotovo telefoni ali si i najkorektniji..

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

darkooni, svaka tebi čast onda, ali ja ne bih mogao da se cimam sa menjanjem kartica ili nošenjem više telefona, pa da pamtim šta mi je sa kojeg jeftinije. :D I ova dva što imam su mi sasvim dovoljna, i previše :lol:

darkooni
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Uto, 29. Sep 2009. 00:27

Post od darkooni »

pa to oko nosenja aparata jeste cimanje ali imam jedan sa dve kartice i jedan obican i to je to problem resen:)

zALFex
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 17:10

Post od zALFex »

Kad smo kod nosenja vise telefona...U vip Q3 2009 izvestaju navodi se da je stopa penetracije u Srbiji pala sa 127,3% na 124,6%. Nije velika razlika, ali je to ipak pad... Neki su ipak odustali od neke dodatne kartice... Na kraju septembra, vip je imao 1,1 milion korisnika i tržišno učešće od 11,5%. 8)

zoki.kaze
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 11. Jun 2007. 12:17

Post od zoki.kaze »

Da li je moguce aktiviranje iskljucenog prepaid broja u Vip mrezi? Pretpostavljam da je broj iskljucen vec veko vreme, nisam tacno siguran.

Odgovori