Telenor - Novo tarifiranje za pripejd korisnike

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
zALFex
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 17:10

Post od zALFex »

Siguran sam da se ni djuice-u ne svidja ovaj potez!
Da li je sada tarifiranje na paketu "poruke" 60+1 umesto 60+60?
Bezobrazno je zaokruzivati na minut,a ljudima u pogranicnim oblastima veza puca samo tako!
I nakon godinu dana od obecanja da ce srediti mrezu u pogranicnim delovima,nista od toga... :uhuh:

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

Daleko od toga da mi se ovo dopada. :smutny: \

Ali sam siguran da je uzrokovano menjanjem "pravila igre" od strane veceg igraca na trzistu. A u trci se mora opstati, inace bi, na duze staze gledano, stvari postajale sve komplikovanije, sto ne odlikuje Telenor.
djuice user permanently deactivated.

Laki024
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 19:53
Lokacija: Subotica

Post od Laki024 »

Ajde molim te Djuice nepravi se budala, to ti ipak neprilici, ako ste vec hteli VI i Vas telenor da ostanete u trci onda biste ostali i u trci a da niste menjali nista. Sve su ovo prazne reci a :smutny: ovaj smile je kod tebe verovatno :D ovakav posto se ocigledno na ovom forumu samo ti radujes ovome .
Inace da kazem ostalim clanovima foruma ja otvoreno zasto je ovo uradjeno:
1. Istina i zbog toga sto su ostali operateri dazvolili da i Vi ovo uradite a da nemate nikakve posledice postro se svugde zaokruzuje 1. minut
2. Opste je poznato da postpeid korisnici trose vise nego prepaid ( posto uvek imas kredita ) , pa da naterate prepaid korisnike koji jos nisu postpeid da i oni predju na postpeid ( posto izgleda da namamljivanje sa telefonima sve manje prolazi ( prosle godine u ovo vreme nisam mogao da udjem u prodavnice telenora i telekoma , a ako je neko hteo da uzme nesto cekao je najmanje 30min, dok danas nema nikoga u prodavnicama mobilnih operatera)). :wink:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ova novina je elegantan nacin teranja korisnika na postpaid. I to je jedina sustina. A marketinski moze da se nalupeta 1000 drugih razloga i izgovora.
Kao u ratu- postoji uzrok i povod. Uzrok je sustina. Povod moze da vam bude Telekomov 'prljav' potez, ostecenje jonosfere iznad Srbije posle bombardovanja, izumiranje kisnih glista.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Jos manje od pola dana, pa stupa na snagu ova glupost! Jel moze neko da mi pojasni... za sve pre-paid se zaokruzuje na minut... prvi minut??? A posle?? Koji paketi su 60+1 i 60+60.... samo cekam da se neko seti i da uvede 180+1!! :(
Znaci sada lagano niko od tri operatora na trzistu nema prepaid u kome je tarifiranje po sekundi!
Telenoru, los los... veoma los potez... ovim necete ostati u igri... nego ispadate... Napusti kucu VB... :P

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

da, samo steta sto djuice, sefovi iz marketinga nisu ranije obavestili o ovome da se covek ne zatrcava i onako zustro i angazovano pljuje po konkurenciji (mt:s) cije fazone sada i telenor sam kopira
cisto da se ne blamira sada ovoliko
ne valja vala raditi za ove nase operatere i visiti po forumima, znaju da odrade takve gluposti pa se covek opece ni kriv ni duzan
Remember, remember
The 5th of November

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Pljuvao sam Telekom svom snagom kada je povukao ovaj lopovski potez, e sada cu isto tako da pljujem Telenor. Pa na sta bre ovo lici, naplacujete korisnicima ono sto nisu potrosili. Da li vama naplacuju celu tepsiju bureka ako ste pojeli cetvrtinu? NE, NE i opet NE!!! Ovo je cist lopovluk za koji nema nikakvog opravdanja. Znaju "gospoda" iz Telenora da idu novogodisnji praznici i da svako cestitanje preko telefona traje manje od minuta. Setili se dobrog nacina da napune dzepove i to u pravo vreme.

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

Ali stvarno, lukavo i podmuklo i to pred novogodisnje i bozicne praznike, da su bar sacekali da oni prodju :uhuh: . Bas su alavi i pohlepni kada naplacuju narodu ono sto nisu potrosili. Drzava treba da sankcionise tu "modu" da se naplacivanja onoga sto nije potroseno.


@Aleksaboy

Telekom ce bar da nam da 1000 evra preko akcija, ali ovi Norvezani i dusu hoce da nam uzmu.

:|

BTW Alo gospodo iz Telenora, sto ne idete u Norvesku pa tamo svojima gulite malo kozu sa ledja?

zALFex
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 17:10

Post od zALFex »

Ako hoce da odvuku ljude na postpaid, zasto nisu uveli tarifne dodatke za Fleksi,Prenesi i Start?:D
Sada je, ako izuzmem tarifne dodatke, Jedna cena potpuno dominirana od strane vipove prepaid tarife:
4,9 < 8,5
1,9 < 2,2
Strasno!!!!!!!!!!!

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

zaboravljas da vip konstantno od pocetka svog rada duplira dopune a od nove ide sa +50% sto ovo poredjenje cini jos vise pogubnim za telenor
Remember, remember
The 5th of November

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Posto je prica krenula u nekom 'cudnom' pravcu, i kada vec spominjete akcije i prepaid u globalu, da ipak podsetim da je kod Telenora minut, najnizi na trzistu, 1 dinar u mrezi, i to potpuno besplatno. Besplatno jer mi se cini da najveca vecina za 2 meseca moze da dopuni bar 500 dinara.
Nego da se vratimo na topic-
Telenor je kao mt:s i Vip uveo zaokruzivanje prvog minuta i sada su po tom pitanju svi isti.

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

jos samo kada bi svu pricali samo unutar svoje mreze tj. telenor mreze
i jos samo kada ta akcija ne bi bila ogranicena do 1.2.
:dry: :uhuh:
Remember, remember
The 5th of November

Stoned Ryder
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 16. Okt 2007. 22:38
Lokacija: wherever I may roam...

Post od Stoned Ryder »

Aleksaboy, i ja sam pljuvao MTS i smejao im se kada su uveli ovaj način tarifiranja, misleći da su time sami dali Telenoru prednost u očima potencijalnih novih prepaid korisnika. A sada Telenor radi copy/paste MTS-ovog glupog poteza iz nekih korisnicima totalno neobjašnjivih razloga.
Kapiram da je cilj ovoga privući korisnike na prelazak na post paid, vođenje dužih razgovora i slično, ali ipak je ovo Srbija brale! Naši korisnici nisu k'o Šveđani ili Englezi da ih ne interesuje da li će 10 sekundi razgovora biti tarifirano kao 10 ili 60 sekundi.
A o naknadi za uspostavu veze da ne pričam... :shock:
Only the good die young,
All the evil seem to live forever!

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Tako je Stoned Ryder. Na kraju ce ispasti da ce se korisnici u Srbiji opredeljivati izmedju tri zla (koje je manje) a ne izmedju tri dobra. :uhuh:

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

Stoned Ryder napisao: A sada Telenor radi copy/paste MTS-ovog glupog poteza iz nekih korisnicima totalno neobjašnjivih razloga.
teske reci za moderatora Telenor foruma
http://forum.telenor.co.yu/index.php

nemoj da te neko odande vidi
:uhuh: :ohmy: :blinky: :o :shock:
Remember, remember
The 5th of November

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

Nemam nameru da bilo koga uveravam/razuveravam po pitanju bilo cega. Nijedno, uslovno receno "poskupljenje", nije, niti ce biti prihvaceno sa odusevljenjem, sto je normalno i prirodno. Razumem vasu reakciju, i nerazumno bi bilo da vas demantujem, u vezi bilo cega. Zato cu samo izneti svoje misljenje uzroka ovog "poskupljenja", ako nekoga to interesuje ili zeli nov materijal za demantovanje/sukobljavanje.

Moje dublje vidjenje ovog povecanja lezi u generisanju profita operatera, odnosno, da su razgovori ostali na obracunu po sekundi kod Telenora, mt:s bi vremenom, zahvaljujuci svom obracunu (po minuti) uvecavao svoju profitabilnost dok bi je Telenor vremenom gubio (u odnosu na mt:s-ovu) i morao da ulaze dodatni napor za odrzavanje iste ili sticanje vece profitabilnosti, koja bi opet u svakom trenutku bila i veliki rizik. Nemojte misliti da bi zbog obracuna na sekund cela Srbija presla na Telenor, vec se trzisni udeo nista bitnije ne bi menjao, jer bi mt:s zahvaljujuci svom modelu obracuna bio u prednosti prilikom uvodjenja buducih resenja na koja Telenor ne bi mogao da odgovori na adekvatan nacin, vec sa mnogo vise uslovljavanja, ogranicenja... a to bi bio ozbiljan rizik, manji generisani profit, sve uspesnija konkurencija. Zasto to dozvoliti, ako se stvari mogu na vreme "popraviti"? Zato sam i rekao da se "pravila igre" menjaju, ne na Telenorovu inicijativu, ali i da se moraju postovati da bi se ostalo u "igri".

Kao sto mt:s-ovo obracunavanje nije nanelo nikakvu stetu mt:s-u, vec naprotiv, i u slucaju Telenora ce biti isto.

Povoljna strana je sto ovaj obracun stvar jedan drugaciji ambijent za kreiranje buducih servisa i resenja.

Eto toliko. To je moje misljenje koje sad mozete rasparcati i uhvatiti se za svaku recenicu pojedinacno, demantovati ili izvrtati, ali nemam nameru da na to reagujem, jer kao sto sam rekao na pocetku, nemam nameru da bilo koga uveravam/razuveravam po pitanju bilo cega. Samo iznosim svoje misljenje jer to zelim, a ne kao protiv tezu bilo kom postu.

Pozdrav.
djuice user permanently deactivated.

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

odavno ništa gluplje nisam čuo :disgust: :disgust: :disgust:

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Hvala bogu da sam presao na mts...

A sto si napisao "uslovno receno poskupljenje", da nije mozda pojeftinjenje??? :lol: :x
iPhone + CX300

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Sa jedne strane djuice je u pravu. Za profit!!!. E sad, ono sto bih ja preporucio bilo kom operateru, pa i Telenoru, je da napravi i takve tarifne pakete gde ce tarifiranej da bude na sec. ali da i oni kao i drugi imaju svoja ogranicenja, pa ce korisnici sami moci da biraju sta zele da koriste. e onda se ne bi osipalo drvljem i kamenjem na operatere zbog ovakvih ipak vrlo nepopularnih poteza.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Djuice:
Nemojte misliti da bi zbog obracuna na sekund cela Srbija presla na Telenor, vec se trzisni udeo nista bitnije ne bi menjao


Bi i to itekako, ja koji sam 4 godine MTSPostpaid sam razmisljao da predjem na Telenor prepaid da se zaokruzivanje 60/1 prenelo i na paketne minute 064. A takodje i dosta njih u mojoj okolini.

Takodje, ljudi na MTSu su poceli mnogo manje da trose kredit, takodje iskustvo iz moje okoline. Zvuci apsurdno ali sto je minut price bio jeftiniji oni su imali veci mesecni trosak za dopune :)

Odgovori