Visoki racuni za postpaid usluge

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Da, i mene baš zanima kako će se sve to završiti.......pa ako te ne mrzi obaveštavaj nas šta se dešava po tom pitanju...... :oops: 8)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Mojoj ortakinji, koja je bila na moru u cg, i koristila 069 karticu, znaci 063 je bio non stop iskljucen, je pisalo na netu da joj je racun oko 2000 din... otisla u mobtel, objasnila i racun je smanjen na nekih 200 din koliki je i bio pre nego sto je otisla( naravno bez pp, poreza i popusta)...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Zikicamajstor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 09. Avg 2005. 14:10

Post od Zikicamajstor »

Cim bude noviteta objavicu ali verovatno ce proci dosta vremena dok se sve ovo ne razmrsi, a ima jos slucajeva za koje znam i vrlo su neverovatni da se mogu desavati.

Kako bilo da bilo ono sto sam rekao u Mobtelu "Vi ste Kompanija kojoj nije u interesu da zastiiti svoje klijente, a i sami sebe od zloupotrebe?"

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Ma da, kod nas se sve to razvlači........maximalno.....ali opet, nadam se da će se vaši slučajevi ipak razrešiti....naravno u vašu korist :wink: :)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ja da kucnem u drvo sa 065 nemam nikakvih problema, nikad mi nisu nista ukrali, doduse jesu mi 2-3 puta besplatni minuti otisli jako brzo (ne verujem da sam ih ja potrosio al' nema veze), inace ovako kao mreza su stvarno super, za 2 meseca roaminga racun i je stigo 6.000 a da pri tom nisam ispustao telefon iz ruke, znaci barem jednom dnevno sam zvao SCG, a ostale i da ne pominjem
e sad sto se tice racuna kad sam ovde, racun stize od 600-1200 ali se uwek sit napricam, i nikad ne razmisljam dal cu imati za SMS, dal da pozowem ovog, dal cu naci dopunu... jedino sto je gprs malikce sporije od gprs na 063 al boze moj, da ne trazim dlaku u jajetu
da li jos neko ima ovako pozitivna isqstva sa 064? :)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

imam ja sa 065, imam onaj bel 400 paket, izabrao sam broj kao 063 doduse sa cifrom vise, tako da je i to sooper... a racun mi je ok i na 063 i 065... bas sam pre neki dan gledao listing i onako odokativno nisam video neke vetje nepravilnosti... a racun mi je za 065 oko 3 000 a 063 oko 6 000, nije puno s' obzirom da bukvalno ne koristim fixni a pricam non stop i obilato koristim roaming...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Zikicamajstor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 09. Avg 2005. 14:10

Post od Zikicamajstor »

Akki, i kod mene je do nedavno sve stimalo i funkcionisalo ali eto, odjednom se pojavise brojevi u Ukrajini i roming koji nisam odradio. :x
Nije mi jasno zasto se to desava samo u Somboru, mora da jos ima slicnih slucajeva u drugim mestima.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Znam... upoznat sam sa tim... ne znam sta da ti kazem... sem da budes drzak i bezobrazan i da smaras ove iz mobtela... meni su jednom nesto zeznuli racun, tad sam otisao u ks i sve je bilo ok... takodje sam popunio neq anketu na netu gde sam rekao da nisam zadovoljan cenom i uslugom i posle nekih mesec dana me zvala riba iz mobtela da pita sto sam nezadovoljan i sta treba da se promeni... od tada mi je racun ok, slazu mi se meraci na telefonu i u racunu...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

da to sam i ja odradio sa anketom :D i zvala me neka riba iz mobtela i ja ih natovario kako nemaju pojma ovi iz call centra :uhuh: i od tad nemam nikakvih problema :lol:
Poslednja izmena od nbnebojsa u Pon, 22. Avg 2005. 12:02, izmenjeno 1 put ukupno.

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Zikicamajstore, eto ti rešenja....iznapadaj ih pošteno i zapreti im javnim sramoćenjem i možda reše tvoj problem u rekordnom vremenu..... :D 8)

Zikicamajstor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 09. Avg 2005. 14:10

Post od Zikicamajstor »

Zoka, probacu sve moguce varijante koje mi padnu na pamet, zajedno sa ostalim ostecenim korisnicima da se dodje do istine!

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Ma naravno, tako i treba :angry: :x...................... Ne treba da dozvolite da vas ogule!!! :angry: :x

Zikicamajstor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 09. Avg 2005. 14:10

Post od Zikicamajstor »

Ko nije citao u Blic-u moze da procita na adresi:

http://img367.imageshack.us/img367/2781 ... tel2sa.jpg

Ima nesto rasprava i na Mobtelovom forumu, ko voli nek izvoli:

http://forum.mobtel.co.yu/viewtopic.php?t=1784

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Dobro je da se setio neko u novinama da objavi tako nešto...ko zna koliko je ljudi još tako ojadjeno... :disgust:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Žikice, hvala za info...

Citiraću Peđu sa Mobtelovog foruma:
Ko je prodao mobtelovu bazu UKRAINSKOJ i RUSKOJ MAFIJI, pa sada kada tamo mafija telefonira, ovde korisnici dobijaju poruku da nisu bili dostupni...
Mogao je neki klinac da im upadne u bazu, tipa VASILIJ GORŠIKOV, znas da su im skembavali i sajt ...
Znači da nisam loše pretpostavio šta je otprilike moglo da se desi.

Dakle, Mobtel je definitivno pukao... Srećan sam što ne koristim njihove usluge...

Zikicamajstor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 09. Avg 2005. 14:10

Post od Zikicamajstor »

Nista prijatelju, nadam se da ce svi ljudi koji su osteceni uspeti da rese problem u svoju korist. :D

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Tako znači...a ja sam njihov korisnik....i to dugo vremena....pa zar ovako da završi naš "najbolji operater"... :ohmy: :blinky: :o :shock:

Zikicamajstor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 09. Avg 2005. 14:10

Post od Zikicamajstor »

Pre par dana nazovem Call cenatar i ponovo zatrazim odgovore i razloge za ne odgovoranja na moja pitanja:

Odgovor:
"Vasa SIM kartica je na neki nacin klonirana i dospela je u Ukrajinu, gde su izvrseni pozivi u romingu i mi tu nista ne mozemo. U obavezi ste da zamenite SIM karicu i (naravno) platite racun ako zelite ostati nas korisnik. Tako su mi preneli sefovi i ja vam ne mogu dati drugi odgovor. Ne morate vise pozivati i slati reklamacije jer vam je sve objasnjeno."

Ovo nije napisano ni u jednoj od sedam reklamacija!

Razgovor je trajao 22 min, i stalno ponavljanje slicne price.

Kako Mobtel kaze u dopisu:
"......Kompanija Mobtel ne posluje sa ciljem da obmanjuje svoje korisnike i izlaze ih nepotrebnim troskovima i neprijatnostima, vec da usluge koje prezentuje, pruza na najbolji moguci nacin. Bilo bi neozbiljno sa nase strane da se poigravamo stecenim poverenjem koje smo kao Kompanija gradili dugogodisnjim postojanjem i iskustvom."
:lol: :lol: :lol: :D :D :D

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Sto se tice odgovora zene iz Call centra, ona veruj mi nije nista kriva, i ona sigurno ne moze i da hoce da krade sa necijeg racuna... A ima takvo radno mesto da se sve skoro lomi preko nje...

Ne zelim da branim bilo koga niti da zauzmem niciju stranu, ali cu ti dati objektivno misljenje. Mobtel ako hoce da te potkrada, uradice to na mnogo perfidniji nacin tako da ti to ne mozes ni da primetish... Racun koji je abnormalan a razgovori pravljeni u ukrajini...??? Mobtel za sve svoje korisnike koji pricaju u roaming-u mora da plati tamosnjim operaterima po svakom minutu... Jeste da oni to posle naplate od svojih korisnika, ali kao sto vidish, njima maltene ni iz dzepa ni u dzep koliko ti pricao u roamingu... tj. oni mnogo manju zaradu na tvom minutu razgovora iz roaminga, nego kad si ovde... A i logicno je, koristish sve tudje... Elem da se vratim na temu. U ugovoru za postpaid korisnike lepo pise, ti si sam odgovoran za svoju SIM karticu... ako ti je neko klonirao, a predpostavljam da jeste, to je tvoja krivica. Tako da oni tu zaista tu nisu nista krivi i zaista su nemocni... jer klon ne mogu da ubiju. Mogo sam ja tako npr. iskloniram svoju karticu odem u CG i iz roaminga se lepo napricam, pa onda dodjem ovde i kazem, jao pa neko mi je klonirao karticu... Ipak ti treba da pazish na nju... A da se vratim na to kako zaista operateri mogu da potkradaju a da ne primetish a i da primetish ne mozes da se zalish... NPR. ti si zvao neki svoj broj, i pricao 1 min i 35 sec. A oni ti napisu 1 min i 45 sec u listingu. I sta onda, otkud ti znas u sec. koliko si sa kime pricao, znas otprilike, ali ne znas u 10-15-20 sec... za koliko mogu da te krajcaju na svakom pozivu... Ja sam 065 postpaid korisnik i na moj zahtev mi svaki mesec salju listing... Po listingu je sve u redu... Kada saberem minutazu u sec se poklapa, i kad saberem svaki pojedinacni razgovor i svaki sms, opet se poklapa... ali otkud ja znam da li mi je neki razgovor bio 35 ili 45 sec. Tako da sigurno Mobtel ne bi to uradio tqako da ti posle vidish u listingu kako su "oni" zvali iz Ukrajine...
Tako da prvo, otidji i zameni karticu zbog klona, a onda stisni zube :shock: i plati racun da bi zadrzao svoj broj. Ako odete na sud, nemas sanse da ih dobijes, veruj mi... Ako pronadjes negde ugovor, procitaj ga, vidi sta si potpisao... A ugovor je pisan tako da i ako si u pravu ne mozes da ih dobijes na sudu... Ako te bash interesuje nacicu moj iz telekoma icitiracu ti par pasusa koji se odnoe na to Telekom NE ODGOVARA ZA...pa onda nabrojeno SVE...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

Mislim da mnogo gresis Borise...
Mobtel i krade na mnogo perfidnije nacine, to sa 35,45 sec je tacno.
Doduse u tom slucaju se izvine i isprave gresku. Licno doziveo malo drugaciji slucaj kada su popravili gresku.
Definitivno je neko klonirao karticu ali pitanje je ko.
Znaci optuzio si Zikicu ali ista stvar sa visokim racunima snasla je vise ljudi u okolinini sombora, koji se, koliko sam ja razumeo ne poznaju, a Zikica je rekao da nije vadio karticu iz telefona.
Moze se postaviti konstatacija da Mobtel globalno ne krade od korisnika ali ne mozes reci da je ama bas svaki radnik mobtela 100% posten.
Ja NIKAD ne bih platio taj racun. Ko bi dobio na sudu to niko od nas ne moze da zna jer kao prvo nismo pravnici i kao takvi nismo strucni da polemisemo o tome.
U ugovoru za postpaid korisnike lepo pise, ti si sam odgovoran za svoju SIM karticu... ako ti je neko klonirao, a predpostavljam da jeste, to je tvoja krivica.
Ajde postavi se ti u njegovu poziciju:
Odes potpises ugovor u Korisnickom servisu, normalno ga koristis duze vreme i odjednom ti stigne takav racun!? I ti sad to treba da platis? Mogao je racun da bude i mnogo veci da se neko vise izivljavao. Sta da je stigao recimo 500000?
Zikica je izjavio da su neki ljudi dizali kredit da bi platili racun, zar nije to smesno?
Zasto mislis da je on kriv za kloniranje, zato sto tako pise u ugovoru!?
Mislis da je nemoguce provaliti u mobtelovu bazu ili zloupotrebiti sluzbeni polozaj?
Nemoj da se ljutis ali to je moj stav.
Moj savet za Zikicu :nemoj nikad da platis sporan deo, ako ne budes mogao da ih dobijes na sudu, zavrljaci taj 063 broj negde u p.m. i onda ako ti treba telefon idi uzmi drugi broj u telekomu(ako pokriva SOmbor) i uzivaj.
Mogo sam ja tako npr. iskloniram svoju karticu odem u CG i iz roaminga se lepo napricam, pa onda dodjem ovde i kazem, jao pa neko mi je klonirao karticu...
Nisi mogao jer u jednom trenutku poziv iz Srbije u drugom iz Ukrajine i onda opet iz Srbije u malom vremenskom razmaku.

Odgovori