Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

A nasao si s kim da nas poredis :uhuh: :uhuh:
ex ivan87

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Ceftriaxone,kako god,nije ni bitno sa kim ce se "nasa" ponuda i cene porediti,cinjenica je da su nam high end telefoni bezobrazno skupi,pogotovo uz vece pakete,ali dobro prodaju se i ovako kao alva... :uhuh:
Evo jednog primera - Nokia C7 u Telenoru uz paket Prenesi + 500MB kosta ~ 310e.
Taj isti model telefona se "napolju" bez ikakvog ugovora i nekodiran moze opusteno naci za 320-340e (u cenu ukljucen porez od 20%).
Cene telefona uz pakete moraju ici nadole. :chytry:
Vise o tome klik.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Da C7 je u Telenor ponudi stvarno preskup,u vip ponudi u najnizem paketu je jeftiniji za citavih 8000 hiljadarki,da sad kupujem novi telefon i odlucim se za c7 ma odo ja izmomenta kod vip a telenor neka se slika.Vip ga u tarifi 2000 nudi za dinar,pa sta ces bolje prodju sest meseci i uradis kobinaciju sah mat i enjoy. :wink:

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Treba se porediti sa boljima ali postoji i gore, trenutno sam u CG i cene postpejd paketa su im duplo i više nego duplo skuplji nego u Srbiji tj. za istu cenu se dobija mnogo manje minuta u paketu.
Telenor CG http://www.telenor.me/postpaid/privatni ... ti/prenesi
Telenor RS http://www.telenor.rs/sr/Privatni-koris ... i/Prenesi/

Kod nas prenesi 950 košta oko 2600 sa porezima a u CG taj se paket zove prenesi 250 i košta 23.4 eur-a što je otprilike isti i trebalo da je isti broj minuta i poruka u paketu ali nije. Mi imamo 950 minuta i 950 poruka a oni po 250 :wacko:

Ista stvar je i kod Mtel-a samo što on daje manje minuta a ali daje MB uz pretplatu a za t-com nisam proveravao.
and justice for all...

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

Fox, ja se apsolutno slazem da su nam telefoni preskupi, samo sam hteo reci da poredjenje sa Norveskom nije bas najpogodnije.

Dream Weaver, u Makedoniji je takodje sve skuplje nego ovde. Npr njima je poruka ka svim mrezama i inostranstvu 5 denara ( 1e-60 denara)...ovo je prepaid. Kod nas su poruke ka inostranstvu skuplje nego njima,ali u nacionalnom saobracaju je 2-3 puta jeftinije. Za postpaid se nisam interesovao.
ex ivan87

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Stvarno deru za pakete u cg,telefoni su uzasno skupi u Telenoru,ali kao sto rece neko gore,dok idu sto bi spustali cene... :(

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

dzonsi,bas tako,boli "njih" uvo da spuste cenu telefona uz pakete,a sto bi to radili kada je na pr. prvog dana prodaje DHD,prodat ceo dnevni (nedeljni) kontigent u skoro svakoj poslovnici gde se pojavio... :?
To stvarno ne mogu da shvatim i da razumem,izgleda da nasi ljudi imaju sve pa im samo DHD fali.
Ali sto je najcudnije od svega,na pr taj model se moze nabaviti mnogo povoljnije "napolju" nego sto oni nude.
Kako rece deksicom,kada pogledas cenu za C7 u Telenoru uz paket od ~10e (310e - :ohmy: ),lako dodjes do zakljucka da je telefon uz taj paket skuplji od isto tog modela iz VIP-a uz nesto vecu pretplatu za 8 KDinara! Cist bezobrazluk!
Trebalo bi da evolution i njegove kolege koje su za to zaduzene malo sednu i razmisle,nisu svi korisnici ovce za sisanje,ali izgleda da ipak dosta ovaca imamo oko nas... :roll:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Ljudi dok im se može neće da se odriču zarade i profita :uhuh: !
Nadam se da će se sa MNP nešto promeniti tj. da će morati više da se trude oko korisnika ali kako kažu da vrana vrani ne kopa oči :lol: .
dzonsi, nisam verovao kako su skupi operateri u CG ali oni ne zaokružuju svaki minut na minut kao ovi naši prevaranti ali smo i dalje povoljniji.
and justice for all...

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Zaokruzuju prvi minut,kao ovi nasi lopovi do skoro,ali opet je mnogo,e kada se setim starih prenesi paketa sa zaokruzivanjem na sekundu...

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Post od aleksaa »

Ljudi jel neko otkrio,saznao da li ikako mogu da se provere trenutna stanja na tarifnim dodacima,prvenstveno "dodaj poruke"! :smutny:
Sony Xperia P

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Mnogo su skupi telefoni.Ipak se obavezujes na dve godine,ukazujes im poverenje na duzi period i oni te lepo oderu za telefon :?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ljudi gde se nalazi na portalu promena tarife za pripejd?znam da sam pre jedno 4 meseca dolazio lako do nje ali sada je druga priča?da li to ima tamo ili su isključili*?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pa nema te mogucnosti vise i ja sam pre nove godine promenio paket na pripeid brpju ali sada je to nasa drzava nekim zakonom izmenila pisano je negde o tome.Mozes i sada izmeniti ali samo odlaskom do njih ili da ih pozoves.

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

..sto je sasvim okej,
jer svako ko ima pristup vasem telefonu na duze od 10sec koliko mu treba da procita i prekuca sms sa aktivacionim kodom za otvaranje naloga na portalu (ili promenu lozinke), moze da napravi haos tamo za koji neces znati dok ne vidis racun ili potrosnju.
Nije da se to bas svaki dan desava ali prosto, lepo je zastiti privatnost korisnika.
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Post od knjaz »

N-tchbl prvo mora da zna tvoju sifru sa portala i jos da ima posed telefona, sanse za to 1:1 000. Pri prvoj proveri stanja odmah bi primetio da nesto nije u redu. Ovim potezom ne vidim da se potrosaci stite vec dodatno maltretiraju, koliko je gradova bez poslovnice... Evolition pojasni ovu promenu. Inace potral je super, preko njega sam sve zavrsavao, CC sam pozvao mozda jednom u zadnje 2 godine

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa sad ces malo cesce da pozivas CC i samim tim ce vise para da ti uzmu. Sve ima svoj razlog. Daj da nakupimo jos malo para, ovo nam je malo...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Post od knjaz »

Ne verujem da je zbog para pre ce biti da je neki zakon koji su smislili nasi "pametni" politicari. Za ono sto sam ga koristio do sada moci cu i dalje jedino ta promena tarife. Jedan predlog za portal, ako sam vec registrovan na njemu zasto ne mogu direktno da narucim fon nego opet moram da se registrujem na e shop.

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

miodrage, da se želi nešto tako "zlonamerno" bila bi jednostavno uvedena naplata promene tarifnog paketa. Moje mišljenje je da je ovo samo privremeno onemogućeno iz tehničkih razloga.
iPhone 6 Plus

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

ja da pitam nesto kad ce cenjeni plavi operater sa severa ladnog :D pokusati da napravi pristupacan pripejd paket sa nekim nokia telefonom i brojem za prihvatljivu i razumnu cenu ?

ugledajte se na sarene malo i dajte neku nokijicu tipa 1616 ili takoc nesto nebudite stipse :) narod ce vas vise voleti

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

sigi, pa koliko vidim vip sada nema nikakve telefone u ponudi za pripeid a jeste ranije je imao.Imao je i telenor i mts jedno vreme takve ponude.Naravno trebalo bi opet to biti ali izgleda da je njima samo interesantan postpeid sa ugovorenom obavezom jer tu znaju otprilike profit na duzi period.
evolution, tu mogucnost bi svakako trebalo povratiti,jer stvarno telenorov portal je prava stvar i svima vas hvalim kako je dobro sto se sve moze zavrsiti sedeci kuci.

Odgovori