A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

U svakom slucaju evo kompletne informacije

http://www.vipmobile.co.yu/cm/offer/pre ... /index.php

vezane za roming naravno.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Izgleda da je roaming preko Telenora i Telekoma povoljniji nego preko VIP-a, barem kada su u pitanju Crna Gora, Grcka, Bugarska i BiH. Leto je i ljudi idu na odmor preko grane, a VIP im ne nudi povoljan roaming, stvarno mi nije jasno sta misle i kako ovako posluju. VIP kao da sebi kopa grob od samog starta. :uhuh:

milos062
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 21. Jul 2007. 19:17

Post od milos062 »

VIP je katasrofa.Više se isplati mt:s tarifni profil KUL na koji ću uskoro preći.Imam VIP 4 dana.Poruke neće da se šalju odmah tek nakon 2 - 3 pokušaja nemaju 3g za razliku od telekoma i telenora nemaju post paid nemaju ljudski roaming.STVARNO SAMI SEBI KOPAJU GROB!slažem se aleksaboy.VIP bolje da nije dobio licencu.I šta je bilo sa sim karticom.Izbacio sam je iz telefona 4 dan i vratio se na mts-kad već imam 3g

acko_nish
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sub, 16. Jun 2007. 20:31
Lokacija: nish
Kontakt:

Post od acko_nish »

e ljudi jel ima neko problem kada zove neki broj a automat kaze " POZVANI BROJ NIJE U FUNCIJI" ? ja sam imao i kada sam posle toga ponovo pozvao javio mi se muski glas sa druge strane veze i reko da je iz vipa i da se izvinjava zbog problema , a ja mogu da se kladim da oni prisluskuju nase razgovore ! a jos i naplacuju pozive koje ne mozemo ni da ostvarimo!
alex

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Bas njega boli da ne kazem sta o cemu ti pricas... On je nasao bas tebi da prisluskuje telefon... Dobio je covek informaciju da ne mozes da uspostavis vezu, i lepo ti je odgovorio.
iPhone + CX300

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

VIP ima problema sa mrezom sto nije ni cudo posto sve ide preko Telekomovih predajnika. Mada moram da priznam da je unazad nekoliko dana situacija drasticno bolja, pozivi se uspostavljaju bez teskoca a i sms ide kako treba. Nadam se da to nije tako samo kod mene. Kako vreme prolazi sve ce biti bolje i bolje a najbolje ce biti kada VIP zavrsi postavljanje svojih maticnih predajnika. E pitanje je samo koliko smo mi spremni da cekamo te bolje dane pogotovo sto su nas u startu onako izvozali i ubili nam volju. :uhuh:

acko_nish
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sub, 16. Jun 2007. 20:31
Lokacija: nish
Kontakt:

Post od acko_nish »

[quote="Alien"][/quote]


Ok je sto on zna da ja ne mogu da uspostavim vezu, ko njima daje pravo da mi se javljaju i da mi kazu da veza ne moze biti uspostavljena, sto to ne cini automat kao i do sada, nego se tip licno javlja na poziv koji sam uputio na moj kucni broj. Da li to rade svima ili samo mene "prisluskuju" da budem sarkastican.

Izmenio:gameforce:Zabranjeno citiranje celih poruka!
alex

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

kada sam zvao vip cc poslednji put pitah za postpaid
operaterka je rekla da planiraju da za 2-3 meseca krenu i sa postpaid-om
znaci tamo negde na jesen
Remember, remember
The 5th of November

dulentse
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 01. Jul 2006. 22:53

Post od dulentse »

Da, da...
Isto tako su planirali da puste SVOJU mrezu u rad do 01.06.2007. pa smo svi videli sta je bilo-da ih mts nije izvadio iz bule na ovom forumu bi se svi jos uvek pitali kad ce moci da potrose svojih 1000 din gratis kredita! :x
Mislim da se niko vise od mene nije radovao trecem operateru, ali sad bih zaista bio odusevljen da im RATEL oduzme licencu ili da sami podviju rep i odnesu svoje polovne bazne stanice negde drugde. A posle da nam lepo dodje neki normalan operater, koji nas za razliku od ovog nece tretirati kao retarde kojima treba uzeti pare nizasta.
Zaista, zaista se lose i neposlovno ponasaju!
O upadanju operatera u vezu da i ne pricam!!

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

o tome nemoj nama da se zalis nego prosloj vlasti koja je u dilu sa mobilkomom (shlafom) izmuzla telenor za 1.5mlrd pa onda njima obecala 3. licencu
ali sto se mene tice svakako je dobro sto imamo 3. jer kada bi telenor i mts smanjivali cene i uvodili nove pakete i usluge da nema vip-a
Remember, remember
The 5th of November

dulentse
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 01. Jul 2006. 22:53

Post od dulentse »

Ma sve se ja slazem sa tobom, ali koliko bi sve to izgledalo normalnije kad bi se treci operater ponasao kao normalna kompanija a ne kao amatersko glumacko drustvo koje pokusava da glumi kompaniju!
:D

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

pa jbg ako se i ponasaju kao "amatersko glumacko drustvo koje pokusava da glumi kompaniju"
cine to na svoj (ako mogu da dodam veoma skup) racun i ubrzo ce uvideti ako vec do sada nisu da je
srbija jedna "mala bara, puna krokodila" sto u obliku korisnika, uglavnom nezadovoljnih, sto u obliku operatera koji se ne libe da kopiraju usluge i tarife (mislim na oba)
i kada se to desi krenuce ozbiljno da rade na popravljanju svog imidza koji je znatno umanjen
nepostojanjem bilo kakve promotivne akcije sa telefonima na startu ili jos vise, nepostojanjem postpaida odn. veceg izbora tarifa u prepaidu
Remember, remember
The 5th of November

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Najbolje bi bilo da je trecu licencu dobio Vodafone, O2, Orange, T-Mobile ili neko tako mocan. To su svetski najjace kompanije koje imaju stotine miliona korisnika i njima ovakve gluposti koje pravi VIP ne mogu da se dese. E to bi bila onda prava konkurencija a ovo sada je manje-vise sve dil operatera i najvise pate korisnici. Sta je Mobilkom sa 10 miliona korisnika ili Telekom sa 4 miliona? Sve su to sitne ribe, jedino je Telenor OK sa 150 miliona korisnika. A zamislite sta bi se desilo da je npr. dosao Vodafone koji "drzi" skoro celu Evropu, dobar deo Azije, Australiju i Severnu Ameriku. E to je brate operater a ne ovi nasi koji se puvaju da su nesto a jadni su do bola. :x

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

telenor nema ni priblizno 150 mil. korisnika
nemoj preterivati
i zasto mislis da je trziste srbije ovako jadno i bedno vredno dolaska tih
high class operatera?
da nije mozda da smo bogati pa da ima sta da zarade ili mozda jos gore da daju ko telenor 1.5mlrd pa da posle tromesecno zaradjuju par desetina miliona
ima vodafon preca posla pa zato ovakva trzista prepusta svom tihom partneru mobilkomu
Remember, remember
The 5th of November

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Bas kao sto batancev kaze, sta ce te velike kuce kod nas? Mi nismo interesantni. Vodafone-u ili nekima od tih bi eventualno bilo interesantno da kupi ceo Telekom i Telenor zajedno, sa svim korisnicima.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Sta ce Vodafone kod nas? Pa primera radi, Vodafone je operater u Albaniji i tamo vrlo uspesno posluje. Ako moze tamo, moze i kod nas a T-mobile recimo posluje u Hrvatskoj i Crnoj Gori. Zar je nasa drzava iza svih koje sam naveo pa ti veliki operateri ne bi mogli da posluju. A sto se Telenora tice, 150 miliona korisnika je cifra koja stoji na njihovom zvanicnom sajtu, tako da ja nista nisam izmislio.

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

koliko ja znam a mogu i drugi da kazu sta misle
telenor ima negde oko 110-120mil korisnika
a na pitanje kako je t-mobile u hr i cg odgovor je veoma prost
oni su tamo zato sto su kupili citave drzavne fixne telekome pa sa njima i mobilne operatere
a kod nas telekom nije jos uvek na prodaju a kada bude sigurno ce se javiti neki krupni igraci
a do tada mozemo da duvamo u prste
i druga mozda jos bitnija stvar T-mob nikada nije novi operater odn. bez korisnicke baze
nego kupuje gotove i razvijene operatere sa sve korisnicima pa posle
samo kompanijama promeni ime tako te t-mob hr bio cronet a t-mob cg je bio monet
vodafon u albaniji je po meni samo izuzetak koji potvrdjuje pravilo
verovatno su tu radile neke albanske poslovne veze iz dijaspore
Remember, remember
The 5th of November

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

U pravu si Batancev, Telenor je na kraju prvog kvartala 2007. godine imao 123 miliona korisnika (aktivnih), sutra se objavljuju rezultati i za drugi kvartal pa cemo videti i novu situaciju (i u Srbiji).

Nego, da nastavimo u pravom smeru teme...
Kako se sada ponasa VIP mreza, pozivi, poruke, GPRS? Kako funkcionise Halo melodija, ima li problema, i da li ima dobitnika u nagradnoj igri na ovom forumu? Da li je neko uspeo da registruje pre paid karticu (ukoliko je moguce) i da li postoje neki bonusi u tom slucaju?
djuice user permanently deactivated.

dusanN70
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Uto, 29. Avg 2006. 20:31

Post od dusanN70 »

Sto se tice Vodafona u Albaniji, cuo sam da to nije ni V od Vodafona i da nije ni slican pravom Vodafonu po "Evropi" (kvalitet, usluge...), jeste da Vodafon ima licencu, ali ne pruza usluge kao u ostalim zemljama.... Ali je ipak najbolji u Albaniji, ako ima jos neko tamo uopste?!?!??!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

batancev napisao:sto u obliku operatera koji se ne libe da kopiraju usluge i tarife (mislim na oba)
Joj kako me nerviras sa tim kopiranjem, pa naravno da se kopiraju, i bolje je tako jer jedan iskopira mogucnost drugog,a da mu nizu cenu :P

I, kopiranje nigde nije zabranjeno, ako je krajsler izumeo automatski menjac, sta, sad niko ne sme da ga ima? I, nemoj da uzimas neki mp3, on je kopija, uzmi sony walkman iz 1990, oni su ga ustvari kopirali). I, nemoj uzimati telefon sa kolor ekranom, to je kopija. I, nemoj kupovati nike patike, patike je izumeo neko drugi. I nemoj pisati ovde postove, da ne bi kopirao ostale... I, nemoj piti nektar sokove, pij next. I, ima jos milion primera, ali si valjda shvato koliku glupost pricas...
iPhone + CX300

Odgovori