Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Butters
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Čet, 20. Mar 2008. 06:36

Re: Telenor novosti

Post od Butters »

Svaka cast Telenoru. Mreza pametna, nije joj dobro. Evo u Cacku na 1.5 km od centra grada HSPA na 2/4 crtice:
ping 192 ms
download 569 kbps
upload 24 kbps

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Telenor novosti

Post od acamatic »

Butters, pa nemoj da si takav,ipak je to mnooooogggooo udaljeno od centra...ma kakvi njihovo unapredjivanje,samo lazu ovaj narod.. :disgust:

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od mb011 »

niko nije rekao "brza mreza", nego "pametna", a to znaci, u centru brza, tamo najvise i treba, a na periferiji gradova spora, tamo ionako nikome ne treba internet... Misliiim... Nisu mi jasni stvarno sa ovakvom politikom...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Telenor novosti

Post od acamatic »

mb011, ma da potpuno si upravu,na periferiji tamo i niko i ne zivi,i zasto bi i trebao tamo internet,da bre.. :dry:

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od cale »

mb011 napisao:...a na periferiji gradova spora, tamo ionako nikome ne treba internet...
Naravno.Na periferiji treba net i zakonom zabraniti,ako slučajno i dospe signal.
Evo meni naprimer,šta će meni na široj periferiji net.Mogu lepo da sednem u auto,skoknem do grada i ispišem ovaj post.
Slika

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Posle duzeg premisljanja sam prelomio.Iskoristio sam Vip promociju i preneo svoj lepi Telenor broj,uzeo android za dinar i sve u svemu za 550 necega(npr.350 min i 200 sms koje je pitanje da li cu koristiti toliko),plus 1Gb,placam 1300 din za razliku od 300 min i nekih 1000 sms koje nikad necu toliko koristiti za 1800 din.Ocigledna razlika.Btw,kontaktirali su me da pitaju zasto...reko moze li 500 min i 200 sms,ostalo Vas castim,kazu da nemoze...Cao

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Re: Telenor novosti

Post od varicak »

Da li je neko uspeo u Telenoru da pre isteka starog ugovora (u mom slučaju ističe u novembru) da potpiše novi ugovor i uzme telefon uz njega, kao što vidim da mnogi rade u Telekomu i VIP-u?

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od cale »

Nema šta da uspeš, to je dozvoljeno.
Ja imam 3 ugovora i 3 telefona.

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Re: Telenor novosti

Post od varicak »

Nisam se dobro izrazio. Mislio sam da na istm broju pre isteka postojećeg ugovora potpišem novi i uzmem telefon.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

varicak, moze tri meseca ranije, tako je bilo a verujem i da je sada tako.

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Re: Telenor novosti

Post od varicak »

Juče sam zvao call centar i kažu može mesec dana ranije.....

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Re: Telenor novosti

Post od AquaZX »

@Lobachewsky:
Iskljuci kome smeta, no big deal.
Jedino sto bih izmenio duzina poruke da bude kraca. I mehanizam deaktivacije/aktivacije da bude jednistavniji tipa smsom i cao.

magnolija
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2012. 18:25

Re: Telenor novosti

Post od magnolija »

Sto se tice iskljucenja informacije da je broj presao u drugu mrezu, ona se za telenorove korisnike moze iskljuciti SMS-om. Ja sam pre neki dan pozvala korisnicki servis i tamo su mi rekli da posaljem "INFO NE" kao poruku na broj 9000 i to je to. Za druge operatore ne znam, ali ako do sad nisu uveli tu opciju, svakako bi mogli da pocnu sa tom praksom.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

И лепо ја пошаљему ту поруку,како је горе написано.........и неможе,пинг,сиже одговор да таква порука не иде... :shock:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od IDzO »

Ako sam ja dobro razumeo, 9000 je za biznis korisnike. Najbolje je da se nazove kol centar ili da se ode u poslovnicu i da se pita kakva je procedura za fizička lica.

magnolija
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2012. 18:25

Re: Telenor novosti

Post od magnolija »

Ja sam fizicko lice, u Telenoru barem, i evo sada sam testirala na drugom postpaid broju, koji se takodje vodi na fizicko lice i sve je proslo ok. Na broj 9000 sam poslala sms, velikim slovima INFO NE (salje se bez navodnika, u prethodnom postu sam stavila navodnike da bih naznacila tekst poruke) i ubrzo zatim od Telenora stize poruka da je opcija Obavestavanje uspesno deaktivirana. Ne znam zasto kod nekog drugog to isto ne bi funkcionisalo :?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

magnolija, ali cakaj dali si ti prenela tvoj broj sa neke druge mreze u telenor i to iskljucila ili si to iskljucila da te ne obavestava kada zoves nekog ko je preneo broj.

magnolija
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2012. 18:25

Re: Telenor novosti

Post od magnolija »

Ja sam Telenorov korisnik, od starta, a zelela sam da iskljucim informaciju koja se cuje kada pozovem nekog ko je iz Telenora presao u Vip ili Mts, posto ta informacija ume da smori, jer se svaki put cuje kada pozvem broj koji je promenio mrezu. Generalno to oko prenosa broja funkcionise tako, da osoba koja cuje info da je neki proj promenio mrezu tu informaciju iskljucuje. Mene ne zanima ko je u kojoj mrezi i nemam potrebu to da slusam kada pozivam one koji su napustili Telenor i zadrzali svoj broj, pa sam svoj "problem" resila slanjem sms-a :)

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Telenor novosti

Post od snenad »

Potvrđujem da radi slanje poruke. Nakon slanja dobije se poruka od telenora sa tekstom "Poštovani, uspešno ste deaktivirali opciju Obaveštenje. Vaš Telenor". Da li je stvarno isključeno proveriću za neki dan kad budem u prilici da zovem nekog ko je prebegao iz mreže u mrežu

Odgovori