Konekcije

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
tombraider
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 02. Dec 2004. 21:51
Lokacija: Kraljevo

Post od tombraider »

Ja sam na netu dnevno minimum 2 sata, zavisi od slobodnog vremena i od potreba. Medjutim, kada konacno budem dobio ADSL, onda ce to biti mnogo duze.
Uzgred, da vas pitam koliko treba da prodje vremena od prijave za ADSL (Telekom), do konacne realizacije iste. Jako sam nestrpljiv. Ovaj dial up me ubija.


Pozdrav. :?:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

@Tombraider

Od prijavljivanja za ADSL uslugu, pa do dana uspostave mora da prodje minimum 15dana, a obichno je i duze... :wink:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Neshto nisu mnogo hteli da se izjasne po ovom pitanju... :mrgreen:
Ali nema veze.... :wink:

Predhodno pitanje i dalje vazi...ali evo josh jedno... :mrgreen:
Shta najcheshce radite na netu... :?: :?:

X
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2004. 21:52
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od X »

Dexter pa ti mi citas misli :mrgreen: i ja sam hteo da postavim isto pitanje :lol: ali posto si ga ti vec postavio samo da dodam: Sta najcesce radite na netu i koje sajtove najcesce posecujete? (pored ovog sajta). 8)
Qtek S100 WM6.1
Motorola MPx200 WM2002 fabricki

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Ja na netu najcesce visim na Mircu, najboljem programu. I stalno sam nakacen na server 24h. I visim naravno na ovom sajtu... Uglavnom posecujem stranice za telefone i automobile, to me najvise zanima...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ja uglavnom sharam netom trazim neke stvari...
Najvishe telefone i automobile...
Ponekad blejim na winMX..trazim neke pesme ili chatujem...
I obavezno uvek na ovom sajtu... :mrgreen: :mrgreen:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Ја (pored ovog sajta) posecujem josh par foruma, svoju grupu (:mrgreen:), sajt za besplatno download-ovanje mp3 muzike, srbovanje, cybercity, domaci torrent sajt, i josh gomilu sajtova... (mrzi me da qcam)
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

tombraider
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 02. Dec 2004. 21:51
Lokacija: Kraljevo

Post od tombraider »

Pored ovog foruma, posetim i par drugih iste ili slicne tematike. Znaci mobilna telefonija, satelitska televizija, itd. Skinem par programa, procitam postu...
Posetim i neki zanimljivi sajt po preporuci i to je to. Bilo bi i mnogo vise da nije
prokleto sporog dial up-a. Za sve to mi treba dva do tri sata.


Pozdrav :cry:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ha...sad Doktor nece da se skida sa aDSL...mislim da ce ovaj spisak koji je naveo u proshlom postu znachajno da se proshiri... :mrgreen:
I kakvi su prvi utisci... :?: :D

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Neshto starija tema,da vidimo chisto da li se situacija promenila u prethodnih godinu dana i da li su posetioci ovog sajta i foruma dobili neshto brze veze tj skinuli se sa Dial Up -a... :roll: :wink:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Pre godinu dana nije me ni bilo na ovom sajtu...ali evo..ja sam na kabl netu...SBB je u pitanju...sto znaci non-stop net... :D ...posecujem jos neke forume pored ovog (meni omiljenog)...MSN je nezobilazan za chat...zatim, posto trazim posao... :shock: ...naravno i sajtovi koji, navodno, mogu da mi rese taj problem (ako neko cuje za neki posao slobodno neka baci info na PP...he he he ...)... :roll: ... I na kraju prosaram i po opste informativnim sajtovima ...npr. B92...
I naravno DC++ za skidanje svega i svacega... :lol: :wink:

A to je dosta vremena na netu...ne znam ni koliko je to...bojim se da izmerim... :o
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Ja vec duze vreme koristim [A]DSL :wink: iako im je reklama baljezgarija to u praksi mnogo fino radi :D Koristim flat pristup pri brzini od 256kb/s i zadovoljan sam! Danju non-stop zujim po netu, a nocu ga ostavljam da na miru radi download :D
Iako se za ovo mesecno izdvaja kesh, ne bih se vracao na DialUp.......... :uhuh:

PozZ

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

Nisam ni ja bio na forumu prije godinu dana , a tada sam imao Dial Up.
Sada imam Wireless , znaci uvijek online , forumi , MSN , onda svakakvi sajtovi , CoD2 online, i eMule i LimeWire , programi pomocu kojih skidam sta god mi treba 8) :wink: :D

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

e pa da,eto prilike da se i novi chlanovi izjasne onda :) Fino napredujemo ,sve vishe chlanova na forumu sa brzim pristupom internetu..
Ja imam aDSL 512..

Tha_Maddog
neaktivan nalog
Postovi: 153
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2005. 01:19

Post od Tha_Maddog »

Takođe ADSL,evo već nekih pola godine,i u odnosu na dial-up svakako je bio veliki pozitivni skok... 8)

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

eh ljudi lako je vama pri tim brzinama :roll: ja sam na zalost jos kod kuce na dial-up'u vec par godina i duze i ne smeta mi nesto ekstra jer na poslu imam wireless ali opet...razmisljam da se prebacim na nesto brze 8)
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

:smutny: da isto i ja ja cekam kablovski manje vise zbog brzine ali cena konekcije je pocela da me boli :angry: 3000din mi je racun za maj a da sam bar nesto skidao od programa jer sa 33kb mozete da zamislite :roll: inace uglavnom forumi o mob telefonima su i moja zanimacija! 8)
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

meni odobrili kablovski... jest da je samo test verzija od 64k ali totalno sam zadovoljan 10000 puta bolje nego dial up, ii josh je free :) :) :)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa evo kad je već Mirko BGD, osvežio temu, da i ja kažem koji reč.

Ja kod kuće još uvek imam dial-up, a šta o njemu mislim, najbolje ilustruje to da ga više ni neuplaćujem :angry: :x :angry: :x :angry:

Na poslu imam neku kablovsku varijantu, ali ovzirom da se to deli na nas 80-setak, ume da varira (u protok se računa i lokal), ali pri download-u mi ne spada sa 25-30kb/s, a ja sam daleko od liste prioritetnih korisnika, pa mi vi sad recite koliko je link :o :blinky: :wacko: :o

Ne skidam neke užasne količine, jer neću da maltretiram administratora da se zainati pa da mi izmeri protok, pa i da žuti karton (a hteo sam da skinem Linux DVD) :wink:

Jedini realan problem mi je što, od kad sam ga dobio, mnogo više (vremenski) visim na netu nego što bih smeo.

Obzirom da je moj kablovski operater ultra bezobrazan, 64kb nudi za onoliko za koliko to ostali daju 256, zanima me ADSL. Znači o kakvim se listama čekanja radi, i pošto to zavisi od sposobnosti centrale zanima me da li neko ima iskustva sa istim na Konjarniku (kod tržnog centra, a skoro smo dobili dvojku u telefon). Što se provajdera tiče mislim da su poprilično ujednačeni, ali ako vi znate za neke klučne razlike, feel free to . . .

Baš ga odužih, a? :oops: :P

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

ja sam na adsl-u 3 meseca i neuporedivo je bolje od dial-up-a .... 256/64 me kosta 1250din jer imam 30% popusta zato sto sam student :D ...... mada mi se kabl cini kao bolje resenje (posto mi je dl oko 25kB/s sto je nesto sporije nego sto bi trebalo), kao i gargamel4 imam bezobraznog operatera (necu ga imenovati jer se radi o IKOM-u) :P ..... za adsl sam cekao ravno mesec dana...

pozdrav...

Odgovori