Tužio mts za krađu u obračunu minuta u postpaid - u i dob

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Post od deana »

Nisam sigurna da je moguće, ali danas čuh ovo. Kolega (matematičar) kaže da se ovo dešava kad mobilni stoji blizu kompjutera. Ne znam kako je to moguće, ali on tvrdi. Tatim telefon je bio na stolu na kom i kompjuter, a moj veoma blizu, na drugom stolu. To objašnjava jednu situaciju, ali sta je sa onim kad sam ja bila na času, a on kod doktora, pa me kao on zvao. Ma, ludnica, svakako vidim da mi ovde niko ne veruje, tako da nema svrhe da nastavljam temu.

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

kakve veze ima znanje iz matematike sa fizickim zakonima? kakav uticaj kompjuter moze da ima na mobilni? isto kao kad su pricali da ne smeju da stoje 2 telefona jedan pored drugog,jer ce navodno da se razmagnetisu...nek se svako drzi svoje struke...da li si konacno probala da ubacis karticu drugog operatera u tvoj telefon i vidis da li se i dalje desava to?
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Post od deana »

Nisam, ali u ponedeljak ću otići do Telenora i uzeti prepaid broj.Iskreno, žao mi da moj stari broj stavljam u stari telefon.

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

a jel si probala tvoj broj u drugom telefonu? ako nisi probaj obavezno da vidis da li ima veze sa telefonom taj bag
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

deana, Evo da ti kaze magistar elektrotehnike, taj tvoj kolega matematicar, bolje da se drzi matematike, posto ocigledno pojma nema o elektronici i telekomunikacijama.

Sto se tice koleginice, na staroj fiksnoj telefonskoj centrali, to je bilo moguce zahvaljujuci tadasnjoj tehnologiji. Naravno i danas je moguce na digitalnim telefonskim centralama, iz same centrale, koristiti tudju liniju, ali to nije nesto sto je politika Telekoma, i takve "poduhvate" kaznjavaju. Posebno nemaju smisla takvi poduhvati, posto zaposleni vec imaju beneficirane uslove upotrebe fiksnih i mobilnih linija, pa im kradja nije ni potrebna.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

deana da li si probala da ubacis karticu drugog operatera vec jednom? i da li si probala tvoju karticu u drugom telefonu????
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Post od deana »

Nisam jer majstor kaže da je, najverovatnije, u pitanju touch i kod mene i kod tate. Morace u servis... Jbg. :o
Inače, to isto se desilo i tati, sestra ga pitala što ju je zvao iako je nije tog dana pozivao.
Na Krstarici sam postavila isto pitanje i jedan od odgovora je bio da se to isto desilo i određenoj osobi, te da je touch riknuo. Zato sam tu činjenicu i naglašavala svaki put. Eto, ovog puta nije mts zabrljao. Interesantno da smo i tata i ja kupili istovremeno, u istoj firmi, mobilne i oba su Samsung, sličan model.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

deana, da pogodim, u radnji vam nisu dali fiskalne racune, garancija je bila na 6 meseci, a cena je bila povoljna?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Post od deana »

Naručili smo preko Alegra pouzećem, prvi telefon, LG. bio je neispravan, pa sam uzela ovaj. Garancija je prošla i šta da kažem! Umesto da sam kupila u Tehnomobilu (garancija 2 godine), na dva minuta od stana, kad se saberu troškovi slanja kurirskom službom, reklamacije prvog telefona, prošla sam skuplje, ali sam naučila gradivo. :dry:
P.S. Dobila sam fiskalni račun. ;)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

deana, bas pravi fiskalni racun, odstampan na registar kasi, na racunu pise datum i tacna oznaka i cena proizvoda ? U svakom slucaju neces skoro doci u iskusenje da kupis nesto na alegru.rs - prestao je sa radom od juna ove godine.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Pitam sina koji ima Samsung S5230W da li i on ima slicnih problema,tipa sam da poziva.Ih,kaze to se vec dogodilo nekoliko puta,nista novo...Nokia,ali obicna rules... :chytry:

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Post od deana »

A mene ovde napadoše da izmišljam bajke!!! :roll:
Moj tata ima Samsung GT-S 5230 , a ja Samsung GT-S 5560.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

deana, nemoj tako. Nismo te napali da "izmisljas bajke", nego da napadas bez dokaza. To je razlicito. Niko nije rekao da telefon ne moze sam da poziva, nego da mt:s (Telenor, Vip) ne mogu da kontrolisu tvoj telefon, sto je, ispostavice se, istina u koju si se i sama uverila. 8)

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

'bem ti telefon,moje misljenje,koji nema fizicku tastaturu,probao sam i ove da prevlacim po okreanu prstima,pa trebaju mi obe ruke...A kako da kucam poruku dok vozim... :shock: .Ovako bato Nokija,napamet znam gde je koje dugme.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

PetarI, cek bre, pa nemaju samo Nokia telefoni tastature. A i vecina "high-end" Nokia je danas cisto TS.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

PetarI, kucas poruke dok vozis?! Koji bese broj saobracajne policije? :lol:

A sto se tice 5230 i 5560, oba imaju rezistivne ekrane i nije iznenadjenje da propadnu i sami aktiviraju sve i svasta (iskustvo sa tattoo-om i famoznim flekama)...

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Ma ja sam hteo reci,samo telefoni koji imaju mehanicke dugmice,a Nokia mi pasuje zbog toga sto sam navikao na raspored dugmica,a imam 6303i.Nikog ne poziva sama,a poruke strikam,nekucam...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

PetarI, i Nokia može sama da zivka, ali je Ericsson po tome poznatiji. Svakako je do softvera a ne do tehnologije unosa. I da, ako se meni zakucaš u rep kuckajući poruku... :shock:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Pa gargamele,ako zivis u Novom Sadu 8) ,onda mozda i imas sanse da ti dodjem otpozadi :ohmy: .Salim se.Nadam se da posle 32 godine vozackog staza necu doci u problem.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

PetarI, NOVOM SADU?!?!?! :ohmy: :ohmy: :ohmy: Od danas ne izlazim na ulicu... :lol: :lol: :lol:

Odgovori