3G u SCG

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Shibby napisao:Mene konkretno zanima da li se isplati uzeti 6630 kod nas, za nekih 300e, skidan sa TIM mreze,
bez odjavljivanja. Da li ce raditi 3G, MMS, GPRS, e-mail...

Jasan odgovor sa da ili ne. :|
Da. Original fon u Nokia Shopu je skoro 600e=2x 6630 po normalnoj cijeni :chytry: tako da...

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Stefank, procitaj post na prethodnoj strani i nemoj da plashish coveka. Radice mu sve po cemu nije neki genijalac petljao.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

A cime ga ja to plasim? Ja sam mu rekao samo da uzme fon po toj cijeni, jer je isti kao original, a za pare kolko kosta original moze da uzme 2x 6630 po pristojnoj cijeni... :D

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Pa cenom naravno. Moze se naci vishe nego OK 6630 ica u BG-u po kojoj nije cheprkano i za 300-320 eura.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Ama kakvo te ceprkanje jadan spopalo shta ti je. :lol: :lol: :lol: Imas i u sred Podgorice (koja je uvijek bila skuplja od Bg-a sto se tice tehnike, sad vise i nije) 6630 za 280-300e, original kutija, jedino naljepnica od TIM-a pise da je placen 225e... Ne znam kakvo te ceprkanje spopalo stvarno... :?

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Ja rekoh da procitah post o vadjenju rake recivera i brisanju software-a. u sam sve lepo objasnio, i shta rade prodavci i zashto je to Bljak

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Procitao sam ja to, ali i rekoh ako su izvadili u nekom mobu koji si ti otvarao, jel to znaci da je u svakom? :uhuh: :uhuh: :uhuh:

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Sad ja nisam video tvoj post. :oops:
Pazi, za sada moja statistika glasi 5/10. Od deset telefona koji su natrchali na 3G, pet je zavrshilo u autu sa istim "sumptomima" ("3G koji, koji 3G ja to ne primam, nemam chime"). Dok su se dva "zakucala u GSM" (Sonny-Ericsson koji pomenuh u jednom post-u + moj 6630 kada je Masha u Italiji gurnula u njega moju 064 karticu pre nego shto je "proshla" odjava). Sve u svemu nisu svi ali je 50%. Tj. 50% ljudi je moglo za iste pare da kupi odlichan GSM aparat (K750, 3230 itd.) umesto da bude "oshishano".

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Hm... Pa dobro, 50% je 50% ipak. 8)
Gledaj, od tih ljudi koji su kupili 3g fon isto tako ce 50%, a i vise da ga promijeni vjerovatno dok kod nas stigne 3g. :D Onda, jedan dobar dio i kad stigne vjerovatno nece ni da ga koristi, ili jako rijetko... Tako da je skoro svejedno... :) Vidis ti da ni EDGE nije zazivio?

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Ma naravno "daleko je sunce" ovaj 3G. Medjutim bojim se da cesh tada (u momentu uspostavljanja 3G-a) opet moci u ovoj nashoj bestragiji da kupish samo "zablesavljene telefone". Nije da kazem da ce tako biti. smo se MNOGO bojim.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Slusaj, meni ako stvarno bude trebao 3g kad stigne, pa i ako budu tako zablesavljeni telefoni, ja cu uzeti neki original od 500-600e, nece mi biti problem. Al ne vjerujem ni da ce mi trebati, a ni da ce biti takvi telefoni. Gledaj, ako neka prodavnica proda jedan takav osiromasen telefon, mislis da ce iko vise da kupi ista tu? Pa nisu ni prodavci tako blesavi, iskombinovace nesto. :)

janka88
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pon, 16. Maj 2005. 18:57

Post od janka88 »

šta ste svi zapeli za taj 3G, kad stigne stigne, a svakako ne uzimam npr. N70 zbog 3G jer ovdje u RS nije uveden ni GPRS za prepaid korisnike, tek EDGE a kamoli 3G, biće dobro ako bude u narednih 5 godina.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Ja nisam zapeo, Gorance je zapeo. Ja bas pricam da on nije neophodan, kakvi neophodan, ni potreban uopste. Pa bilo je ranije cini mi se i EDGE super, EDGE ovo, EDGE ono, a koliko njih ga sad koristi? :dry:

BurekUSvemiru
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 18. Mar 2005. 21:02
Lokacija: Sremska Kamenica
Kontakt:

Post od BurekUSvemiru »

sad ja moram da postavim jedno pitanje:
npr ako mene ne zanima 3g (cak i kad stigne necu ga verovatno koristiti), telefon uzimam prvenstveno zbog symbiana, i po meni ova cena je ok i kad ne bi imao 3g, da li cu imati problema sa koriscenjem telefona u naredne 3 godine?

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Naravno da neces, problemi nastaju tek ako upalis 3g... :wink: Ako se drzis GSM-a, GPRS-a i EDGE-a nemas frke... :) Mozda ni na 3g-u al ovako sigurno no problemo. 8)

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

1. Ma samo da nama dodje josh jedan operator (uvodio 3G ili ne uvodio). Onda cemo naizad imati cene koje ce da padaju umesto da stalno rastu. Plus ce ova nasha dvo-oligarhija dobiti neku smislenu konkurenciju.
2. EDGE je propagiran i udaran na velika zvona samo zbog toga shto je njegovo uvodjenje koshtalo (koshta) ko "St. Petra kajgana". U SVIM baznim stanicama mora da se promeni KOMPLETAN deo za primopredaju, dok kada uvodite GPRS samo u centralnoj upravljackoj jedinici zamenite par shtampanih "plocha" (per capita ne koshtaju ni 5.000 evrica a treba vam za Srbiju maximalno 4, i to sa sve 2 "vruce rezerve"). Time osim shto su antenski stubovi i "ormani" sa opremom isti, sve to je jako blizu ponovnom uvodjenju mreze. Kako to MNOGO koshta onda je operatorima palo napamet da propagiraju EDGE kao "bogom danu" uslugu koja je WHAAAAAAU ! dobra. Zbog toga je kod nas pokrivena mala teritorija, i zbog toga je "loshe primljen".
3. Kada je uveden EDGE u Mobtel, pokushali su da ga predstave kao 3G uslugu. Shto je najgore pokushaj je izveden na sred Telekomunikacionog foruma (najveceg simpozijuma za inzinjere Telekomunikacija). Sle su se orile od smeha :) :lol: :lol: :lol:

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

A ko je pomenuo reklamu operatora?
Ja pricam o tome da je svuda zeljno iscekivan EDGE, kao sad recimo 3g, ne nego mnogo vise! Inace nas operater nije ni pomenuo EDGE prije uvodjenja... :P

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Stef, stef pa ti si vishe nego naivan. Na znam kako je to bilo u tvojim krajevima (Crna Goran ako se ne varam) ali ovde je radjena jedna dosta pokvarena kampanja. Maltene je svakome u Telekomu "sugerisano" da poprica sa ljudima oko sebe o beneficijama kupovine aparata sa EDGE funkcijama. Osim toga kako su ljudi u prvi mah saznali za EDGE ? "rekla im ptichica". Osim toga (realno gledajuci) pochetna predpostavka ti je losha, EDGE STVARNO nije nishta posebno. Chak ni protoci koje pruza nisu nekakav ("sho bi kazli Englezi") quantum leep u odnosu na GPRS. Osim toga shta mislish da bi se ja ovde baktao sa 3G-om da me neko ne placa da ga reklamiram . :lol: :lol: :lol: :lol:

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

pa u pravu je stefank kod nas ovde nismo ni znali za edge dok ga promonte nije uspostavio do prije nekoliko dana.a sad cujem da od prvog to cini i monet.inace u pravu si ti goraance edge nije nista posebno.to je isto priblizno kao gprs samo sa brzim protokom podataka,a i ne pruza i neke ekstra servise a uz i skup je mnogo(barem ovde u cg).
The Bloody Alboz

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Da dok je savakome ko se javio na call-servis Telekoma (064) receno da ima 3 MESECA EDGE for free. I zaista je imao ... E ako to nije propaganda.

Zaključana tema