Visoki racuni za postpaid usluge

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Miljance, to je borba protiv vetrenjaca... ja sam 100% siguran da on mobtel na sudu nikad ne bi mogao da dobije... a cak i kad bi dobio taj proces bi trajao toliko dugo da bi ga advokat odrao do dna koze dok ne dobije odstetu... + ne znam da li si citao ugovor koji se potpise sa mobtelom... oni su se tu ogradili od svega, a tebe niko nije terao da ga potpisujes... tako da prica sa tuzbom ne pije vodu.... nazalost...
mogutje je provaliti u bazu ali ti za to nemas dokaze, tvoja rec protiv njihove...
mogao je da to uradi jer onda postoje 2 kartice sa istim brojem... jedna u CG a jedna u Bgd...
nije da sad ja branim mobtel ali jednostavno sam realan i ne zelim da coveku ulivam laznu nadu...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Borise, mislim da nisi pročitao celu priču... Niko od oštećenih nije klonirao svoju karticu niti je doveo sebe u situaciju da im neko to uradi bez njihovog znanja. Uostalom, kao što znaš i sam, proces kloniranja kartice može da potraje i po par sati, nije nešto što može da se odradi za par minuta u nekom servisu... Po svemu sudeći, izgleda da je neko upao u Mobtelovu bazu i ukrao ko zna koliko brojeva, koji su kasnije završili na divljim karticama u Ukraini... Ili je neko iz Mobtela prodao brojeve...

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

Ma dobro, i po meni je malo verovatno da ih dobije na sudu...
Ali nikad ne bih platio tako nesto.
Tacno je da su se oni ogradili i boli ih uvo ali u tome i lezi problem. Citao sam ugovor.
mogao je da to uradi jer onda postoje 2 kartice sa istim brojem... jedna u CG a jedna u Bgd...
Mogao je naravno ali samo kazem, sve to zvuci toliko neverovatno i oni to dobro znaju.
Ja se verovatno ne bih ni baktao sa njima, nije mi ni jasno kako Zikica ima snage, vec bi ih lepo po srpski opsovao, i (ukoliko karticu nisu blokirali) poslao bi karticu u ukrajinu da 'nabiju' racun na bar 500000 pa nek onda oni budu na gubitku, posle bih lepo otisao i uzeo na telekomu broj, ionako je bolji, mada nisam siguran kakva im je pokrivenost na podrucju Sombora posto znam da ima problema sa dometom u okolini Subotice.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

pa da, ali ti u svakom slucaju moras da platis taj racun... doduse drugar moj nije platio racun evo vetj 2 godine i nista... :D
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

Moras, moras ali posto se oni koriste svojim metodama, mi Srbi :lol: imamo svoje... Ja imam recimo dve kazne za vozenje u GSP-u bez karte, jedna je stara oko 4 god a druga oko 2 i nista... :D
I opet posto je ovo Srbija, uopste me ne cudi sto ti drugara ne jure vise od 2 godine.
Ali opet da je ovo normalnija zemlja ne bi te tako krali operateri vec bi se trudili da zadrze zadovoljne korisnike jer na njemu ce kroz par godina pruzanja usluga da uzmu daleko vise a ovako... svi na telekom!!!!
Salim se naravno :oops:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Miljance napisao:Ima tu vise kandidata za placanje na cupriji...
Upravo to i ja kažem, vrlo lako može da se odnosi i na Mobtel...

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

@Miljance
Nisam nikoga optuzio i ne vredjam se, zasto bih, savko ima pravo na svoje misljenje i ja se donekle slazem sa tobom i moguca je i ta prica, ali opet je malo verovatnija od ove moje...
Nisam rekao da su svi radnici u Mobtelu posteni, daleko od toga. Ali siguran sam da nije bas tako jednostavno nekom radniku da jednostavno sedne za glavni racunar i da kopa po njemu... Verovatrno njemu imaju pristup samo par ljudi a on naravno loguje sve sta je ko radio... Tako da je melo verovatno da to moze da se uradi a da niko ne zna... A i ti koji rade na njemu imaju dovoljno velike plate da bi se irali sa time sa rizikom da izgube posao... A ako je to neko uradio odatle, nije mogao sigurno da bira Sombor i okolinu... A Mobtel verovatno ima neko svoje predstqavnistvo... A posto su to postpaid kartice, mora da se kupe kod njih, pa je verovatno da je neko pre nego sto su prodate njih isklonirao...

@Miskoni
Procitao sam celu pricu, mozda je bas nisam shvatio... 8) ali da se vratim na ovo, kapiram ja da se oni nisu sovodili u situaciju da im neko isklonira karticu... Znam da onaj klasicni proces kloniralnja moze da traje vise sati samo dok programator iscita karticu... ali znam da postoji i varijanta da i to za minut mogu skinuti MSID broj i time klonirati karticu, i to bez ikakvog fizickog dodira sa karticom... :o Neverovatno. Dovoljno da pomenuti uredjaj drzi dovoljno blizu telefonu u kojem je kartica, i za manje od minut ti je klonirao karticu... Jedini uslov je da sa te kartice mora da se obavlja razgovor, znaci ne moze da je skine ako miruje... Zbog toga su vecina evropskih zemalja uvele nove kartice, pa cak i Bugarska koje se ne daju skinuti ni pomocu programatora, ovog obicnog... Verovatno mi treba neka munja da bi je odradio, ali znam da nikako nisam mogao da skinem Bugarsku karticu...

Malo ste otisli u OFF sa pricama oko kontrola u GSP-u, ali je ujedno u dobro poredjenje... Neko rece pravu stvar, ko ne plati na mostu... ceka ga na... GSP ko ntolu mozes da slazes za podatke, a Mobtelovci ti znaju i broj zubarskog kartona... Tako da bacanje njihove kartice nije resenje, ako ti ne tuzis njih oni ce tebe zbog ne placenog racuna, a kad tad dobiju, jer po ugovoru koji smo mi potpisali (i niko nas nije terao) oni nisu krivi ni za sta... Pa cak ima jedan deo, koji je u fazonu, ako se nesto stvarno desi na nasoj mrezi i vi niste u mogucnosti da ostvarujete usluge za koje placate to je zbog Vise sile, da da, bas tim recima...samo malo pravno sazvakano i skockano da stoji u ugovoru.... Ljudi u ugovoru svaljuju krivicu na Boga... :o Katastrofa...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

A da, evo nasao sam... Pa cisto da vam skrenem paznju... Da ako ih tuzis, ne mozes da dobijes, a ako te tuze sto nisi platio, oni dobijaju...

6.2. S obzirom da SIM kartica sadrzi podatke koji omogucavaju pristup uslugama i stite od zloupotreba (identifikacioni i sigurnosni kodovi i dr.) Korisnik je obavezan da onemoguci druga lica da dodju u posed SIM kartice ili saznaju navedene podatke.
Pocev od trenutka ukljucenja smatra se da su svi telefonski razgovori i koriscenje usluge koji se obavljaju posredstvom dodeljene SIM kartice oabavljeni od strane Korisnika ili uz njegovu saglasnost i Korisnik je u celosti odgovoran za sve nastale posledice i obavezuje se da izmiri sve iznose za usluge koriscene posredstvom dodeljene SIM kartice.
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

8.1.Telekom Srbija odgovara za stvarnu stetu za koju korisnik dokaze da je nastala kao direktna posledica krajnje nepaznje ili namere ovlascenih lica Telekom-a Srbija do visine pretrpljene stete ali najvise do iznosa dinarske protivvrednosti 1.000 DEM po jednom slucaju ili nizu slucajeva proisteklih iz istog uzroka....
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Telekom Srbija ne odgovara za stetu u vidu izgubljene dobiti.
8.2. Telekom Srbija nece biti odgovoran za funkcionisanje mreze i pruzene usluge u slucaju da su kvalitet i raspolozivost usluga pod uticajem razloga koji izazivaju promene kojima je podlozan radio-mobilni sistem kao sto su fizicke metnje, atmosferski uslovi, interferencija i drugo ili zbog tehnickih problema, neefikasnosti ili ne pokrivenosti nekih podrucija drugih radio-mobilnih operatera na ciju mrezu je u odredjenim zonama eventualno povezana mreza Telekom-a Srbija.
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

E i sada VRH...
8.3. Telekom Srbija nece biti odgovoran za bilo kakvu stetu u slucaju kada iz razloga koji su van njegove kontrole (kao sto su VISA SILA) ne bi bio u stanju da na valjan nacin ispuni preuzete obaveze prema Korisniku ili pruzi ugovorene usluge ili nastupe posledice po drugu tehnicku opremu ili eventualne zdravstvene inplikacije...

Tako da kao sto vidite, ni za sta oni nisu krivi i ni za sta ne odgovaraju... Odgovaraju samo za to da ti posalju racun koji si OBAVEZAN da platis, a ako ne, oni te po automatizmu tuze i preko suda naplate...

Sto se tice Mobtela, vrlo su efikasni na tom pitanju, znam druga kome je doslo ili plati racun + kamta + sudski troskovi + porezi + dazbine ...itd ili idi u zatvor... Preracunato u dane zatvora, tada je bio 80 din jedan dan zatvora, i imao je da odlezi 2 meseca... tako da je ipak platio sve ovo prethodno...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

7.1 Telekom se obavezuje da garantuje tajnost licni podataka Korisnika vezanih za koriscenje usluga, kao i slobodu i tajnost telefonskih razgovora, postujuci pri tome vazece propise.
btw , ima u svakom ugovoru rupa, koliko mu dodje 1000 DEM , da li postoji zvanicni kurs?
Tako da to nije koncizno.
8.2 i 8.3 ukratko su vezani za domet i (ne)pruzanje usluga.
Slazem se da su dobro zasticeni ali treba se boriti protiv nepravde.
Mom caletu su isto tako pre vise od 5 godina trazili da plati racun za telefon, ali on nije hteo jer je racun bio ihaahaaa, on im lepo poslao dopis da on nije toliko napravio , oni ga iskljucili i to je to.
A racun je po mom misljenju u celosti bio tacan, ali tada nije bilo listinga cini mi se...
15.3 Ako korisnik ne izmiri dugovanja u roku od 30(trideset) dana od dana ogranicenja ili privremenog ukidanja usluga ugovor se smatra raskinutim samim protekom navedenog roka bez dodatnih obavestenja.
E sad ove tacke sto smo navodili su iz Telekomovog ugovora, ja Mobtelov nisam ni dobio verovatno jer je broj u okviru poslovne mreze pa je ugovor kod 'Glavnih' potpisivaca ugovora. Pretpostavimo da su ugovori veoma slicni.
Ja sam i dalje za varijantu - ne placaj ako nisi kriv - a smatram da tih 5-6 ljudi koji se ne poznaju a iz Sombora su, nisu krivi.
A mobelovci ti ne znaju broj zubarskog kartona, to je verovatno u sali receno, meni znaju ime, prezime, i maticni broj, cak ni adresu iz licne karte mi ne znaju.
Sve u svemu ovo je materija za nekog advokata a ne za nas.

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Miljance napisao:ja Mobtelov nisam ni dobio verovatno jer je broj u okviru poslovne mreze pa je ugovor kod 'Glavnih' potpisivaca ugovora.
Naravno, oni odgovaraju za sve brojeve u okviru poslone mreze i imaju apsolutnu moc nad njma.
Miljance napisao:Ja sam i dalje za varijantu - ne placaj ako nisi kriv - a smatram da tih 5-6 ljudi koji se ne poznaju a iz Sombora su, nisu krivi.
Naravno da nisu krivi, ni jednom ja nisma rekao da su krivi, a tada bih verovatno bio budala, jer se na listingu vidi u razlici od po 5 min zvani brojevi cas iz Ukraine cas od nas. Ali sam rekao da u ugovoru sto se tice Sim kartice lepo stoji, da mi odgovaramo za nju. A stoji i lepo da od momenta kada je podignes SMATRA SE da su svi pozivi na tvoju odgovornost. Tako da je na sudu mrka kapa. Mozda je to pre proslo, ali sada mislim da masina ima formular tuzbe u koji sama upise tvoje podatke i sumu koju dugujes i prosledjuje sudu... Sumnjam i da je Mobtel kriv, kriv je neko treci, a treba tuzbu podneti protiv Mobtela i NN lica, svakako, koje je odgovorno... Trebala bi ipak policija da malo procacka, preispita. Zavisi gde je kupljena kartica...
Miljance napisao:A mobelovci ti ne znaju broj zubarskog kartona, to je verovatno u sali receno, meni znaju ime, prezime, i maticni broj, cak ni adresu iz licne karte mi ne znaju.
Sve u svemu ovo je materija za nekog advokata a ne za nas.
Kako ne znaju adresu iz licne karte kada pod 1. iaju jenu fotokopiju, jer bez toga ne mozes da dobijes post paid, a pod 2. Kako ti ne znaju adresu, ako ti na nju salju mesecno racune???
Naravno da sam se malo salio oko zubarskog kartona, ali nisu oni ni malo naivni. Sem toga bez problema mogu da ti se neprimeceno prosetaju kroz poruke i imenik a i da ne primetis, i svasta mogu da saznaju... Pojedinim ljudima je mobilni telefon i adresar i podsetnik i u njemu cuvaju sifre za VISA kartice, itd...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

Pa meni su trazili da posaljem ime, jmbg i adresu i ja sam poslao onu na koju mi stize racun, a to nije ta iz licne karte. 8) U pitanju je jedna 300+ mreza pa su samo trazili najosnovnije podatke, cak je neko drugi i potpisao za mene da podizem broj. Tuzno, zar ne...
E sad nisam ja kriv sto kod njih mozes na tako aljkav nacin da uzmes postpaid broj, ja sam to samo iskoristio.
Slazem se da te ugovor obavezuje da platis sve sto je napravljeno, ali to je nepravda, i nikada me necete ubediti da to mora da se plati. A po meni je kriv neko od 'pokvarenih' mobtelovih radnika, znaci pojedinac a ne ceo mobtel.
Na sudu- slazem se- verovatno mrka kapa...

deki45
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 23:24
Lokacija: Banjica

Post od deki45 »

Odgovor na sva ova cudna pitanja je upravo bio na drugom programu RTS-a...braca rusi napravili uredjaj preko koga za male pare zoves bilo koji deo sveta a pravi racun ide nasumice izabranom korisniku bilo gde u svetu...ogromnu stetu napravili svuda po svetu...jedva ih pohvatali...

ledeni
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 20. Apr 2006. 11:42

Post od ledeni »

Druze najbolje je da ti nista ne platis i predjes na 064. Moj burazer Mobtelu duguje oko 250.000 din sa sve kamatom, a on nece da plati, nema nista na svom imenu da mogu da mu plene i ode on u mobtel da se dogovori da placa nekako na rete..... on da placa na rate, mogu mislit kakva bi to komedija bila. Sve u svemu dobio je odgovor PLATICES KAD BUDES IMAO, i vec skoro godinu dana mu nestizu ni racuni sa kamatom, ni poziv za sud ili slicno. Pozdrav

Cvet
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 11. Jun 2006. 15:50

Post od Cvet »

Mobtel veruj te mi svasta radi....Meni je mobtel pre 2 god bukvalnu ukrao karticu, tj jedan njihov radnik.
To je bio jedan jako lep broj i jednostavno posle nekih dva meseca koriscenja, broj vise nije bio u funkciji. Cimala sam se zesce oko toga, zvala, svadjala se. I na kraju su mi se izvinuli i otkrili da je jedan njihov radnik kao iskljucio tu moju karticu i izdao sebi novu. Kartica je bila pre paid.
I ja sam dobila svoj broj nazad, a taj radnik sto je to uradio-otkaz...

Pozdrav!!

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Cvet napisao: a taj radnik sto je to uradio-otkaz...

Pozdrav!!
Koliko si sigurna u pravdu, tj. da je taj radnik dobio otkaz...

Prvo, ne može običan radnik, čistač, neko ko radi sa strankama, pa čak i neko na malo boljem položaju, da ne ulazim sad u infrastrukturu zaposlenih, da uradi tako nesto. Ako je tako kao sto si rekla, taj neko ima pristupa na vrlo bitnim mestima, i tesko da je tako neko dobio otkaz...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Odgovori