Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Telenor novosti

Post od pero0000 »

Deksi, mora da su te sume kod slučajeva koje ti navodiš male, pa im se ne isplati da ih tuže. A šta sa onima koji su dužni preko 100.000 din.? Kako njih ne utužuju, nije valjda se tako lako mire sa tim gubicima? Kako se to rešava u drugim državama? Verujem da se tamo ide u zatvor, ako nemaju od čega da naplate svoja potraživanja?

Sad se setih da sam prošle godine pričitao da u Leskovcu (čini mi se) i okolini ima nekoliko hiljada tužbi zbog neplaćanja Telenoru i Vip-u, šta se stim tužbama događa?

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Telenor novosti

Post od fannY »

Pa zar ih ne iskljuce posle 2 neplacena meseca?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

Pa ja sam bas iz Leskovca i o tome smo vec pisali negde kako momcima zatreba novac odu lepo u mts uzmu izadju prodaju i bez kapi znoja dosli do para. Neznam nikog licno da je tako to uradio ali se je pisalo i ovde a u LE pricalo o tome.
Znam za slucaj da je bio uzet k320 i placeno oko 3-4 racuna i vise nije. To je bilo 2007 god. i racun je dogurao do 10.000 RDS i tek onda su ih iskljucili. Cinimi se da je bila najniza tarifa u pitanju ali oni su ih iskljucili tek posle neplacenih najmanje 6 racuna.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od mb011 »

Deksi, to je bio period haosa u mts-u. tada je bio period kada im je "sistem" poptuno pao, i nisu iskljucivali ljude uopste nekoliko meseci...

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Telenor novosti

Post od pero0000 »

U redu to sto ih iskljucuju, ali sto ih ne tuze? Oni lepo prodaju telefone ili promene kartice...

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od evolution »

Telenor osniva banku u Srbiji

Beograd — Telekomunikaciona kompanija Telenor namerava da osnuje ili kupi banku u Srbiji, izjavio je generalni direktor Telenora Srbije Uve Fredhajm.

On je kazao da se razmatra dobijanje licence za osnivanje nove banke, kupovina neke od postojećih banaka u Srbiji ili pružanje usluga kroz partnerstvo.

„Sve tri opcije se razmatraju. Konačna odluka još nije doneta“, kazao je Fredhajm.

Predstavnici Telenora, istakao je on, razgovaraju sa Narodnom bankom Srbije o tome kako u centralnoj banci vide te ambicije i da li Telenor ispunjava uslove da ima udeo u nekoj banci u Srbiji. „Telenor nije zvanično počeo proceduru za dobijanje licence za osnivanje banke u Srbiji“, dodao je Fredhajm. Generalni direktor Telenora u Srbiji je kazao da ne postoji neki određeni rok za realizaciju plana za osnivanje ili kupovinu banke u Srbiji.

„Imamo čvrstu volju i rešeni smo da je to strategija u pravcu u kojem želimo da idemo“, kazao je Fredhajm i precizirao da će banka biti odvojeno pravno lice, sa posebnim sistemom upravljanja.

Na pitanje novinara da li se analizira kupovina hrvatskog mobilnog operatera Tele2, on je kazao da je to pitanje za centralu Telenora u Norveškoj. „Telenor grupa traži prilike za širenje u regionu, ali bi odgovor na pitanje sa svaki konkretan slučaj verovatno bio ‘bez komentara‘“, kazao je Fredhajm.

Direktor finansijskih servisa u Telenoru u Srbiji Martin Navratil kazao je da je mobilno bankarstvo i pružanje finansijskih usluga jedan od strateških pravaca razvoja norveške Telenor grupe i dodao da na azijskom tržištu već posluju i u toj oblasti.

Navratil je kazao da se banka u Srbiji ne bi bavila korporativnim poslovima, kao što je davanjem kredita preduzećima, već da je ciljna grupa pružanje usluga korisnicima i stanovništvu. Prema njegovim rečima, to bi podrazumevalo i usluge mobilnog bankarstva, prikupljanje štednje i kreditiranje.

Navratil je naveo da je Telenor najveći provajder finansijskih usluga u Pakistanu, a da u Maleziji pružaju finansijske usluge u partnerstvu sa bankom.

Izvor: Beta
iPhone 6 Plus

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Re: Telenor novosti

Post od Zligor »

A sta bi sa fiksnom?
.................................................................................

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Одг: Telenor novosti

Post od Baraba »

Banka? Vala jos malo i poslednji broj gasim kod njih. I da mi daju 50% iz principa necu ostati.

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od evolution »

@Zligor: Telenor već više od godinu dana pruža usluga fiksne telefonije kompanijama i preduzećima. Što se tiče ponude za fizička lica, i to će se vrlo uskoro promeniti... Ipak, Telenor i dalje ističe kao jedan od većih problema u fiksnoj telefoniji nemogućnost prenosa broja koji se opet odlaže...

Opširnije:
http://www.telenor.rs/sr/O-Telenoru/Tel ... uslovi-FT/
https://www.dobrestvari.rs/kontakt.php? ... sluge.html
iPhone 6 Plus

zALFex
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 17:10

Re: Telenor novosti

Post od zALFex »

Informacija za korsinike sa ugovornom obavezom

Dok je telenor pre nekoliko meseci sve korisnike nasilno prebacio na nove pakete, sada je politika drugačija, tako da koirsnici koji imaju ugovornu obaveznu ne mogu da predju na nove Telenor Play+ pakete.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

Boze ko njima tamo kroji poslovnu politiku? PA valjda je logicno dati sve mogucnosti korisnicima kako bi oni bili zadovoljni, daj pogodnosti, a ne namete, a ovamo, na novo ne moze, ali na starom neces moci... STRASNO! Zelim im da propadnu sto je pre moguce.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Pa druze i Vipu,je skoro sve namenjeno novim korisnicima,starim sipak,a bas se puno na to i ne zalis...Sta bi sa onim zahtevom za dodatne Gb interneta?Budi pozdravljen.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Pa sad,kad bi covek mogao,da im istera taj popust od 50%, :wink: ,ovaj paket Premium M bi bio veoma interesantan.Obzirom da se prenose i minuti rominga...za 1300 din.mesecno to bi bio sasvim ok paket...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

PetarI, vise puta sam odlazio u poslovnicu pisao mailove i sl. Jednostavno ne moze, sto ne znaci da se slazem sa time, i to im smatram za los poslovni potez. Isto kao i ovaj od Telenora. Oni kao da se dogovaraju kako sto vise da nas ojade.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Sve ti je to druze isto,njesra drugo pakovanje(izvini na izrazu).Pa vidis da oni jedan drugog kopiraju(maltene).Pisali smo o Telenoru preskupi,Vip,sam ih Bog poslao,Mts nevalja ni zasta.Kad ono,sve isto na kraju.Kako si ti nekad rekao,paket biraj prema sopstvenim potrebama,ja bih dodao i prema pokrivenosti signalom,jer sta cemi neki paket za dzabe,kad tamo gde sam cesto nemam od njega nikakve koristi...

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Mada ovaj premium na 50%,pa odemo negde preko makar 2 puta u godinu dana,nakupilo bi se toga,a sve za 1300 din.Moram pogledati koliko je takav paket u mts...

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Nemaju oni to, :dry: ,a bogami nema ni Vip... :uhuh: .Znaci nije ni Telenor bas tako los,samo iskukaj tih 50%

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Andrijano »

Pre dva uzimao nano sim,i kasnim na bulevaru je poslovnica kod djerma,rade do 20h,ja dolazim u 20 i 10min,vidim lika unutra,verovatno sredjuje da zakljuca,pitam ga da li moze i on kaze bez problema,bas me onako oraspolozio,zavrsili to za 10min posto sam i paket promenio,tako da ima dobrih ljudi,nije to toliki problem telenor,vip,mts vec na koga se naleti,nazalost.

E da imao sam na micro simu uslugu platimo,nano sim to ne podrzava,i sada bukvalno oni nemaju pojma kako se to gasi,da li treba ici u banku ili sta vec,a posto je promocija do kraja godine tj besplatno,ostavio sam da miruje pa cu videti,ako stvarno otvore banku,mozda ce moci i drugi racuni da se placaju.

Ono i najzanimljivije,posto sam bio na paketu prensi 1100 i rekoh daj da predjem na prenesi premium M zbog neta i prebaci me ovaj lik,dodjem kuci,vidim minuti se povecali samo tako prema svima i poruke,i tako stoji, Juce zvao call centar nesto za caleta da pitam i pitam i za ovo da li su mi promenili,kaze mi operater jesmo,ali trenutno se server popravlja i svi prenesi minuti iz prethodnog paketa vam se ne brisu,vec dodaju na novi :D ,ali to je trenutna situacija i nece se oduzimati kasnije.Tako da hvala Telenoru:)
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Usluga platimo je koliko su meni rekli kada sam ih zvao besplatna do kraja ove godine, a moras da odes u banku da bi tamo ugasio sertifikat koji si u banci otvorio ili kako se bese to vec zove
Note IV N9100 dual

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

Radi li vama provera mega bajta. Proslog meseca oko petog odjednom je pisalo 00 preostalih mb. A i sad od prvog pise isto 00 mb.
I na dobre stvari vise nema mogucnosti provere mb. Ono dobro meraci zavrsavaju poso ali opet nije naodmet da postoji i zvanicna provera. :blinky:

A kako se bese aktivirala ona obavestajna poruka ako je broj prenet iz telenora. Bese neki kod na neki broj da se posalje ali koji kod, koji broj. Kad sam zaboravan Slika.

Odgovori