Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Re: Telenor novosti

Post od Dule87 »

Ni kod mene ne radi provera mega bajta! :disgust:
Samsung Galaxy S3 I9300

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od evolution »

Telenor protiv odlaganja prenosivosti fiksnih brojeva

BEOGRAD, 5. marta 2013. (Beta) – Kompanija Telenor u Srbiji objavila je u utorak da se protivi odlaganju uvodjenja usluge prenosivosti broja u fiksnoj telefoniji za više od godinu dana jer je to u suprotnosti sa regulativom i produžava monopol državnog operatera.

„Takva odluka doprinela bi da strani investitori vide poslovno okruženje u Srbiji kao neizvesno i nesigurno, i nanela direktnu štetu poslovanju Telenora kao jednog od operatora fiksne telefonije u Srbiji“, kazao je agenciji Beta generalni direktor Telenora u Srbiji Uve Fredhajm.

Opširnije: http://i.evocentar.net/101zfda
iPhone 6 Plus

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Ensiferum »

Nadam se da će pojava "trećeg" fixnog operatera nešto promeniti! :? Mi, koji smo na Orion-u nismo se baš usrećili!!! :angry:
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

Sto se Telenora tice, mogu samo da kazem da su najgora mreza na ovim prostorima. Potpuno bez ikakvog objasnjenja ukinuli su pojedine servise. Konkretno - korisnici iPhone uredjaja (4, 4s, 5) koji zele da koriste iMessage i FaceTime ne mogu da dobiju povratnu poruku sa servera pri aktivaciji. Sistem je napravljen tako da korisnik koji zeli da aktivira ove servise biva upozoren da mu se salje SMS u inostranstvo (konrketno UK +44...), i nakon potvrde posle 10-20 sec treba da dobije obavestenje da mu je servis aktiviran. Slucajno sam saznao na jednom drugom forumu da korisnici Telenora ne mogu da urade aktivaciju ovih servisa, dok sa karticama drugih operatora to uredno prolazi.
Jos jedna novost je ukidanje WhatsApp i Viber aplikacija kako vidim na Google PlayStore... Da li je to Telenoru opasno pocelo da se ljulja? Iako ovo poslednje verovatno nema veze sa Telenorom, nezvanicno saznajem da ipak ima, odnosnod a se i Telenor nalazi u masi velikih svetskih operatora mobilne telefonije koji zele da ukinu aplikacije koje omogucavaju besplatnu komunikaciju porukama i glasom preko Interneta.
SRAMOTA!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od sugarcoated_ass »

Nije samo kod korisnika telenora da nema Vibera i WhatsAppa, vec i na Vip-u i MTS-u. Provereno...

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

Ako ste ikada ranije instalirali ove dve aplikacije, iako više nisu vidljive u Play Store, imate ih u "Moje aplikacije-Sve".
Instaliraju se bez problema. :D
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od sugarcoated_ass »

Ma to znam, kao i vecina naprednijih android korisnika, ali mi smo u velikoj manjini. Koliko ce se ljudi setiti da tamo potrazi? Koliko "korisnika" androida zna da to uopste postoji? Ja nisam mogao da poverujem da neki ljudi koji koriste android skoro toliko dugo kao ja pa ne znaju za sve funkcije marketa... i opravdanje je uvek - ne treba meni to / nije me zanimalo.
A operatere boli pedu za nas koji znamo jer je to svega oko 5% korisnika u Srbiji...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

psyhound, ocito da ne boli, cim su u Telenoru ovu jednu stvar ukinuli, iako je iPhone zajednica u Srbiji ne bas velika, mislim da ima oko 50000 korisnika iPhona, od toga mozda 10000 zna i koristi iMessage i FT, a ovim trenutno je pogodjeno mozda oko 500-600 ljudi, sto je slazem se ispod nivoa statisticke greske, ali i oni su ravnopravni svim ostalim korisnicima, i naravno, i te kako imaju prava da budu nezadovoljni.
Uglavnom sprema se tuzba RATEL-u protiv Telenora, a ja cu svesrdno da je podrzim koliko god mogu. Isto bih uradio i da je bilo koji drugi operator u pitanju, ne samo Telenor, koga uzgred budi receno ne podnosim samo nesto malo manje od Androida :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: Telenor novosti

Post od djosa@ »

ma kako god,ali dasu jadni jadni su...Ko zna mozda,opet smisli neko lepu aplikaciju...koja ce biti na ovom fazonu.Uostalom ko im je kriv sto oni nisu toliko pametni pa da izmisle neku stvar,korisnu pa nek je i naplacuju....A ne ovako izmisljaju..."ljudi koji su pametni,ugrozavaju operatere i njinove prinose." ...Jadni su da nemoze gore

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

Telenor povecao brzinu neta, da bi dobili max brzine od parametara samo za APN upisati internet - username i pass ostaviti prazno!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od sugarcoated_ass »

miodrage, probao i nista... i dalje ne moze da predje 3Mbps. :uhuh:

sloba90
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 19. Nov 2011. 15:27

Re: Telenor novosti

Post od sloba90 »

ja sam upravo sacuvao nova podesavanja stara sam izbrisao i razlike u brzini interneta su velike pitam se zasto telenor nije obavestio korisnike o novim podesavanjima za net

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od sugarcoated_ass »

Pokusao sam ponovo i sad uspe da mi nagura i do 5.5Mbps... naspram onoga ranije ovo je super! :D

jelenac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Pet, 02. Nov 2012. 11:37
:: Samsung galaxy S5

Одг: Telenor novosti

Post od jelenac »

Znači samo u postojećim podešavanjima se izbriše user name i password?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od sugarcoated_ass »

jelenac, pokusao sam tako i nije uspelo nego sam morao da napravim nova podesavanja i samo u APN sam napisao "internet" i sacuvao. Nista osim APN nisam dirao.

sloba90
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 19. Nov 2011. 15:27

Post od sloba90 »

postupak ubrzanja internet konekcije na sajtu. http://www.telenor.rs/sr/Privatni-koris ... konekciju/

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Telenor novosti

Post od Andrijano »

Slika

Evo brizine trenutne na Vračaru i ovo je stvarno super. Ali problem je u drugoj stvari. Bio sam danas do NS i mreza na 3g-u je bila tokom puta skoro neupotrebljiva. U kolima nisam mogao da nahvatam 3g,vec samo edge,brzina uzas i to me mnogo nervira. Recimo npr. kad sam u Nemackoj i idem autobanom nakacim sa njihovom mrezom njihov 3g ,okrenem preko vibera nekog i pricam sat vremena bez stucanja najmanjog! A ovde Blic nisam mogao da otvorim. U NS-u mreza ok,i na autoputu ako se stane konkretno na pumpi nekoj,cim se krene stuca! Kakva im je to oprema,cenim ona najgoreg kvaliteta!
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

Andrijano, ja cesto idem BG-SU, i osim kod naplatne rampe Stara Pazova, kao i tamo oko Vrbasa i Srbobrana nema vecih cimanja, doduse - slazem se da mreza nije za Viber, nego da je za light surf (ja najcesce citam vesti), pa i ne osetim, ali ipak brzo ucitava stranice, za razliku od EDGE konekcije kada mu treba cela vecnost.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Telenor novosti

Post od Baraba »

miodrage, otkud ti na telenoru? :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

Baraba, imam ja sve kartice svih operatora, samo Vip koristim kao jedini i primarni broj, ove sluze onako, kad mi nesto zatreba, a anonimnost potrebna :D Pa zato znam sta pricam :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori