MNP - Mobile Number Portability

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ha ha ha ha... :D :D :D Ovo je najjace... "Vip ti je uzeo broj"... Nisu tu čista posla... :D

Dzeki Cen
Banned
Postovi: 60
Pridružio se: Čet, 11. Nov 2010. 14:53

Post od Dzeki Cen »

Na Mts je to obaveztenje trajalo desetak dana,bar meni. Vise se ne pojavljuje a nisam intervenisao. Mozda je to ukinuto samo za brojeve koji su me vec zvali ali mi to deluje pravise napredno za nase opratere. :D

lepi mille
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 14:42

Post od lepi mille »

Sutra cu da odem u poslovnicu Vipa da podnesem zahtev za prelazak kod njih, pa me zanimaju dve stvari:
Da li ce mi sutra traziti onaj izvod ili sta vec za kreditni biro ili cu to tek morati da im prilozim kad prodje ona procedura prenosa od cetiri dana, odnosno kad me pozovu da dodjem da potpisem ugovor? Kako to funkcionise?
I kako ce mi Telenor obracunati na primer 10 dana koriscenja u avgustu - koristim paket prenesi 200 (mesecna pretplata od 814,2 dinara + nekih 200 dinara sto sam ovako potrosio)?

Nadam se da nisam smorio s pitanjima! :roll: :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

lepi mille, izvod ce da ti traze samo ako uzimas telefon kod Vipa, ako samo prelazis kod njih, ne treba ti nista. Takodje, bez izvoda mozes da potpises ugovor na 2 godine, bez uzimanja telefona, cime ostvarujes 25% popusta na pretplatu tokom 2 godine. Naravno, to se sve desava kad ti odobre prelaz u tu mrezu.
Telenor bi trebalo da ti obracuna broj dana u mesecu koje si proveo kao njihov korisnik, a 200 kinti ce ti svakako da dodaju na tu sumu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

lepi mille
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 14:42

Post od lepi mille »

miodrage, uzimam i telefon, zato i pitam! :)
LG Optimus Me i postpaid 325!
Ok, hvala ti!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ja juče podneo zahtev za prebacivanje 063 prepaid broja koji imam oko 10 godina na VIP, pa javljam dinamiku i šta je sve i kako bilo. Za početak sve što je moglo od procedura i tehnike da zeza, zezalo je pa je to trajalo sat i 15 minuta ali ja sam poznat kao strpljiv. Inače nije baš bilo moguće sve ono što sam mislio da skockam, ne može i Smart 500x2 (I promocija), i 25% popusta za neuzimanje telefona (II promocija) i vaučer na 20% popusta (III promocija, drugar iz VIPa mi dao) i sve to za 600-700 dindži, pa sam se ipak odlučio za Postpaid 325 uz 25+20% popusta za 700 dindži. Nije flexibilan kao Smartovi ali radiće posao, mala je razlika u količini onoga što se dobija (a to je i dalje 2-3 puta više nego što sam do sada trošio) a račun će mi biti koliko mi odgovara.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

gargamel4, ja sam ti jos sinoc rekao da mislim da si pogresio, i stojim iza toga, 325 min, 325 poruka i 325 MB, naspram 1100 kredita koje mozes da trosis kako ti odgovara. Naravno, razlika u ceni kada se ovako pogleda je velika 700 din za 975 (kad se sve sabere), prema 1120 (sa promocijama) za 1100 kredita. Dobro je to, da na Smart mozes uvek da predjes, a na nazad na ovo ne, pa ces da vidis.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Poslao sam i VIP-ovom i mt:s-ovom CC-u e-mail sa predlogom da naprave (konačno) internet portale i ovoguće korisnicima da na lak, brz i besplatan način manipulišu svojim paketima i uslugama. Pozivam i ostale sa ovog foruma da učine isto. Ako ih budemo "pritisli", možda će se stvari pokrenuti sa mrtve tačke.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ja cu u toku dana uciniti isto. Svidja mi se ideja. :) Mozda bi mi, sa MS-a, mogli da oformimo neko neformalno telo, koje bi slalo predloge operaterima, kako da unaprede usluge. Da sprovedemo neku anketu, i izaberemo ono sto najvise nas bi zelelo da se promeni u ponudi (naravno neke realne zahteve)... :wink:

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

mts to sigurno nece napraviti, pa taman da dobiju 1000 zahteva. Jedina sansa da se to desi je da neko "podoban" dodje na ideju da to uradi, ima "vezu" u telekomu i lepo zaradi. U suprotnom tesko. Vip bi uradio, ako procene da im se to isplati, oni su bas "stipse", tacnije, ne bacaju lovu ako ne moraju...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Nije odobreno jer uz Mobtelovu karticu nije išao PUK kod. Zvao CC, dali mi i sad iz početka.......... :(
Ali idemo dalje. Veći mi je problem Gevey za VIP jer obične i PRO ne rade. Možda ako naleti neka ULTRA...... :(
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

dusanN70
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Uto, 29. Avg 2006. 20:31

Post od dusanN70 »

Da li je moguce prebaciti mts postpaid broj na telenor pripejd, ili na bilo koji pripejd (vip ili mts)?!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Moguce je. 8)

dusanN70
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Uto, 29. Avg 2006. 20:31

Post od dusanN70 »

Hvala na odgovoru, u Telenoru su mi rekli da to nije moguce, i da mogu samo ako hocu njihov postpaid :disgust:

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

dusanN70, ili su neobavešteni, ili pokušavaju da te navuku na postpaid. U svakom slučaju, vrlo nekorektno s njihove strane jer je ovako nešto moguće i predviđeno pravilnikom RATEL-a. Pozovi ponovo CC ili prošetaj do neke druge poslovnice gde su bolje obavešteni.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ma naravno da je njima cilj sto vise postpeid korisnika i to pod ugovorom jer tad tacno znaju unapred kolikim sredstvima raspolazu zato su i tebi dusanN70, tako rekli.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Za Telenor sam cuo da ne dozvoljava Telenor postpejd > Telnor pripejd :disgust: , a za ostale mreze postpejd > Telnor pripejd, nisam cuo da ne dozvoljavaju. :?
Toliko od "vrhunske poslovnosti Telenora" :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Obaska sto ako su dali takvo obavestenje, njime se krsi pravilnik RATEL-a, sto opet za sobom moze da povuce i neke sankcije, ukoliko odlucis da ih tuzis. Naravno, moras da imas dokaz, jer to sto si ti bio u poslovnici i sto ti je neko odatle rekao da ne moze, se moze protumaciti kao rekla-kazala.
Moj savet - idi ponovo u istu poslovnicu, a pre toga imas u telefonu spreman deo pravilnika RATEL-a o prenosenju broja, sa postpaid na prepaid, i trazi da ti decidirano objasni sta i kako, i trazi lepo podatke od tog prodavca u poslovnici, i pripreti da ces sudskim putem da trazis svoja prava. Jedino me zanima, koji ce ti Telenor prepaid?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Jednom mom drugu nisu dali u telenoru da sa postpejda predje na pripejd pa je otisao do mts-a i kod njih moze. Tako da je broj prebacio ma mts pripejd. Rekli su mu u telenorovoj poslovnici da moze 062 i 069 da se prebaci na pripejd ali 063 broj da ne moze da se prebaci.

Par dana posto je podneo zahtev da predje na mts zvali su ga iz telenora da ga pitaju zasto prelazi i kad im je rekao razlog rekli su mu da ce mu odobriti da predje na pripejd ali da to ovako ne rade. Ipak nije hteo da ostane kod telenora. Nudili su mu i neke telefone na ugovor ako bi ostao na postpejdu ali nije prihvatio. Imace koristio je Mobi fun tarifu (100 rsd + PDV).
and justice for all...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Epopeja (skoro) završena, dobih poruku da je odobren prenos i da će broj biti aktivan u ponedeljak na utorak noć. Sve u svemu obzirom da je trebalo da bude petak, to je 3 dana više, što i nije neki problem. Jeste da malo predugo traje procedura al' dobro. Inače pošto se od momenta podnošenja zahteva dobija neki zamenski broj na korišćenje i koji će posle postati moj 063 broj (ipak mora da se ode u poslovnicu i fizički uzme nova kartica), trenutna zapažanja o kvaliteu mreže su da mi kod kuće net nije mnogo bolji nego što je mt:s-ov bio, ali kod kuće mi net i ne treba jer imam WiFi, ali u manje betona sam dostigao čak i 3Mb/s, što je rezultat koji ranije nikad nisam imao, i za razliku od mt:s-a gde mi je na HD2-ci (koja istini za volju mlao kuburi sa signalom) bilo 0-2 crtice, sad manje-više stoji zakucano na 4 (maximum). Povremeno mlao opadne ali je dobro, što znači dosta bolji signal, tako da tek na iPhone-u onda neć imati problem. Ovo pre potpisivanja zahteva i dobijanaj broja nisam mogao da znam, malo sam se i kockao ali odlično je ispalo.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Odgovori