MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MT:S novosti

Post od acamatic »

Pinocio, nažalost ovo što si napisao je sve tačno. Boli njih da se bakću sa tobom, oni došli da odrade svoje radno vreme kako tako, e pa sad nažalost ostaje ti samo da raskineš ugovor i to je to, ili da pukom srećom naletiš na nekog ko je voljan da pomogne. Ja iskreno nikada ne bih ni bio na njihovim uslugama da nemam dobrog drugara koga smaram za bilo koje probleme što se tiče box-a i koji rešava u satnom roku.. Da njega nemam to bi bilo veselo, a to da nemaju modem lažu pa ne sastavljaju, jer mi je ovaj drug doneo odmah čim mi se pokvario..

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: MT:S novosti

Post od Pinocio »

acamatic,kada bih ti pricao na kakve sve price i reakcije sam naleteo tokom ovih dva meseca potrage za dodatnim STB uredjajem,mislim da 20 dana ne bi prestao d se smejes,ni ti ni ostali na forumu.Sto je najcrnje meni je ugovor sa njima istekao,ali su ovde trenutno najjaci sa uslugom,jer SBB ne posluje. Tako da ni sam ne znam sta mi je ciniti,ali sam sve vise ubedjen da ce doci onih zutih "5 minuta" u kojima cu lepo pocupati sve instalacije i vratiti im. Do sada nisam imao nekih spektakularnih problema sa njima,ali ovo sad je nevidjena sramota. Dodjem u poslovnicu,i pitam da li imaju dodatne uredjaje,da ne cekam sat vremena bzvz u redu ako nemaju,lik kaze sedite i sacekajte,provericemo.I tako dok cekam u redu,posle jedno 45 minuta cujem devojku za drugim pultom kako govori klijentu da vec dugo nemaju uredjaja (a meni ovaj balvan kaze dsacekam,da ce proveriti) i kad sam dosao na red,trazi broj telefona,i dok ga ukucava promrmlja u sebi u fazonu "jel vec dugo koristite adsl,iptv" i kad je otvorio kaze "pa da... za vas nema uredjaj".Katastrofa!!!!

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: MT:S novosti

Post od somi92 »

Da li su oni stvarno toliko bezobrazni da nece da puste 4g za slabije pakete? Ja imam mix net l, stari onaj paket, i stvarno meni kad uvatim H ide net lepo, kao i svima, i meni licno ne treba taj 4g, ali da su oni ogranicili da placas minimum 3500 din pa da kao koristis 4g je cist bezobrazluk. Ako to ne promene u naredna 2-3 meseca kad mi istice ugovor, odoh ja u telenor i po cenu losijeg paketa...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MT:S novosti

Post od acamatic »

Ovo što pišeš pinocio meni ni malo nije smešno, već je žalosno što se tako ophode. Pa ne tražiš im ti nešto da ti daju džabe, već ćeš taj uređaj koristiti dodatno i plaćati. Moja preporuka je da pozoveš call centar glavni, kažeš im svoj problem, da njihove zaposlene ne interesuje to šta ima da kažeš i da ti lepo pošalju uređaj na kućnu adresu . Jer kažem ti taj uređaj za tv moraju da ga imaju pa ne znam šta. Jedino ako se prave mutavi, kada vide na kompu da ugovor nije u "tekućem-aktivnom" stanju pa ih baš briga da nešto se oko tebe bakću, jelte možeš onda svakog trenutka da raskineš sa njima ugovor, to isto može biti jedan od problema ne davanja uređaja, al opet to ne bi smeli da rade..

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: MT:S novosti

Post od Lobachewsky »

somi92 napisao:Da li su oni stvarno toliko bezobrazni da nece da puste 4g za slabije pakete? Ja imam mix net l, stari onaj paket, i stvarno meni kad uvatim H ide net lepo, kao i svima, i meni licno ne treba taj 4g, ali da su oni ogranicili da placas minimum 3500 din pa da kao koristis 4g je cist bezobrazluk.
Telekom za sada pruza 4G od paketa Mix XL (u rangu tvog MixNet L) koji kosta 2000 din, sa popustom 1000 din. Tako da nije bas tako kako ti pricas. Ali opet, nadam se da je ovo samo pocetak, ocekujem da uskoro predstave ozbiljnu 4G ponudu (nadam se da ce biti dovoljno dobra posto je telenor ovaj put zadao ozbiljan domaci zadatak. Po meni jedan u TOP 5 ikada).
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

nemanja.reljic17
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 01. Apr 2015. 14:45

Re: MT:S novosti

Post od nemanja.reljic17 »

somi92 napisao:Da li su oni stvarno toliko bezobrazni da nece da puste 4g za slabije pakete? Ja imam mix net l, stari onaj paket, i stvarno meni kad uvatim H ide net lepo, kao i svima, i meni licno ne treba taj 4g, ali da su oni ogranicili da placas minimum 3500 din pa da kao koristis 4g je cist bezobrazluk. Ako to ne promene u naredna 2-3 meseca kad mi istice ugovor, odoh ja u telenor i po cenu losijeg paketa...
Imam isti paket kao ti i juce sam bio u poslovnici u TC Delta siti i tamo mi jw receno da ne mogu da dobijem 4g karticu. Njima pise od paketa Xl i za dalje ne znaju nista. Ponudili su mi da promenim paket iz starog L u novi Xl za istu cenu ali gubim 500mb. Naravno da sam odbio. Istice mi ugovor sledece godine tako da do tada cutim i trpim a onda cemo videti. I naravno ovde se ponovo vidi koliko su bezobrazni u mts-u.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: MT:S novosti

Post od iLuka »

ako promenis za iste pare na veci paket, kako gubis 500MB? ja imam paket XL i u tom paketu je 1000MB a u tvom je 600MB...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MT:S novosti

Post od Azimuth »

Nije. Stari Mix Net L ima 1.5GB, kosta koliko i sadasnji Mix XL. Napravili su zbrku sa ovim velicinama, malo izmesali i dobili sta su dobili.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MT:S novosti

Post od znemanja »

Apsurdno je da oni u 2015. godini smanjuju kolicinu MB/GB u paketima kada treba da bude totalno obrnuto.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MT:S novosti

Post od miodrage »

Zasto je apsurdno? Pa tacno je proracunato. Potreba za SMS opada, a za netom raste. Odlicno, onda za net cete da placate :D Ljudi, nista nije slucajno, znaju oni sta rade. E sad treba sacekati metar dana da se sve stabilise.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: MT:S novosti

Post od iLuka »

ne kapiram :|
sada sam pogledao na sajtu i tamo pise kako sam rekao.. ja sam imao mix L i povecao na XL jer je mala razlika u ceni a sve skoro dobijam po 50% vise...
ok, ja sam potpisao ugovor u oktobru pa sam dobio ove uslove, jedino da je taj ''stari mix net L'' stariji od tog trenutka...

@miodrage - upravo tako... wifi niko nigde ne pominje jer je to skoro uvek necija dobra volja da li ce ti ''dati'' ili ne dok je tvoj data protok samo tvoja briga... zato se tako naplacuje...

s' druge strane, imao sam VIP, komsija ima Telenor a sada ja imam mts - mts je ubedljivo najbolji po mojim kriterijumima i potrebama...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MT:S novosti

Post od Azimuth »

Pa da, ti stari Mix Net paketi su utrnuti negde krajem leta, avgust-septembar, koliko se secam, a zamenili su ih novi paketi (nemaju "net" u nazivu). Prividno, za iste pare dobijas po nazivu veci paket, ali sa nesto izmenjenim sadrzajem.
Primer: nekadasnji Mix Net L je imao 600 minuta, 1500 poruka i 1.5gb. Njegov parnjak u ovim novim paketima je Mix XL, a sadrzaj znamo koji je ;)

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: MT:S novosti

Post od Pinocio »

acamatic napisao:Moja preporuka je da pozoveš call centar glavni, kažeš im svoj problem, da njihove zaposlene ne interesuje to šta ima da kažeš i da ti lepo pošalju uređaj na kućnu adresu .
Pokusavao sam,dzaba.Cak mi jedna devojka tamo kaze da ce da napise urgenciju,i kaze sacekajte trenutak.Cekao sam 10 minuta i ona se javi posle i kao izvinite sto ste cekali,napisali smo urgenciju,javice vam se u narednih 8-10 :blinky: dana. Urgencija,pa 8-10 dana!? Medjutim,proslo je i 20 dana ni traga ni glasa.... zaista SRAMOTNO!!!!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: MT:S novosti

Post od Apolo »

Vidim da je mts pustio 4g za pojedine gradove. Da li to znaci da samo trebam telefon da podesim na 4g ili ima jos nekih dodatnih podesavanja, uzima se nova kartica i slicno?
Festina lente.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MT:S novosti

Post od acamatic »

Uzimanje nove kartice i odgovarajući paket od Xl pa na gore..

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: MT:S novosti

Post od Apolo »

Uslovljavaju te sa odredjenim paketom? Ja sam pod ugovorom dvev godine po nekom tarifom od 1980 din ali placam 50%, kako se ja tretiram?
Festina lente.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: MT:S novosti

Post od bata bogdan »

Treba sacekati definitivno sa tim 4g /lte paketima, dok se to malo jasno sve ne definiše koliko se dobija mb/gb i po kojoj brzini ce da daju 4g i sta jos ide uz to.
Bilo bi super kada bi dali vise gb i neograničene pozive i SMS, npr kao ovde u de,ali....ko zna kako ce to da smute sve...
Huawei

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MT:S novosti

Post od acamatic »

Da ima uslov na paketu ako želiš da koristiš 4G. Paket mora biti veći kao što sam rekao od XL pa naviše. A taj tvoj paket koji imaš ne znam u kom rangu spada, ali možeš da koristiš 4G bez obzira dal bio na 50% ako imaš samo odgovarajući paket..

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Re: MT:S novosti

Post od cgmiki »

Неће да ми дају картицу док ми не крене нови пакет, а то је тек 1. мај. Пише им у систему да је све промењено, али нема шансе сада.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: MT:S novosti

Post od Lobachewsky »

Ja uzeo danas USIM u Vipu bez problema. 8) mts ga tupi kao i obicno kod svake malo vece novine.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori