MNP - Mobile Number Portability

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Lela »

ne znam da li ce ti pomoci moje iskustvo, jer sam ja broj prenela iz VIP-a u MTS, isto preko online zahteva.

zvali su me iz MTSa cini mi se isti dan dok me iz VIPa uopste nisu zvali.

u dogovoru sa operaterom MTSa, mozes da odlozis def odluku o prelazu.

ducka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 12:00

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od ducka »

Da bi dobio popust kod Telenora, nema potrebe da podnosis zahtev za prenos broja. Kao što je već pisano, dovoljno je da Telenoru pošalješ mail, sročiš šta god ti padne na pamet, napišeš da planiraš da pređeš kod dugog operatera. Zvaće te sigurno nakon toga, zovu tri puta max. (ako se dva puta ne javiš) i ponuditi 50% svega (ili samo minuta i poruka, ne znam tačno) više za potpisivanje ugovora na god. dana;
50% manju pretplatu na bilo koji paket koji izabereš uz potpisivanje ugovora na dve godine;
Neki popust za uzimanje telefona, ali kako je to najnepovoljnije, u odnosu na prethodne dve opcije, ne znam koliko ima smisla razmišljati o popustu na telefon.
Svakako imaćeš da biraš između te tri opcije. Prve dve su zagaranntovane a treću nekima 'nisu bili u mogućnosti' da ponude. Verujem da sve zavisi od tvojih računa i potreba.
Možeš izabrati jedan od potencijalna tri popusta, ne dva, ne tri...

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od mb011 »

varicak napisao:Ja bih da malo prodrmam Telenor, jako su se uspavali :uhuh:
ja sam im jednostavno poslao mejl, predocio ponudu vipa (50% vise svega - tada aktuelna), i mts-a (popust na pretplatu 50%), pozalio se da mi je u aktuelnom paketu malo minuta ka svim mrezama (PiS 500), zvali me posle dva dana i ponudili: popust 50% na pretplatu uz ugovor od 24 meseca, ili duplo minuta ka svim mrezama koji bi mi vazili dve godine, ali uz ugovornu obavezu od godinu dana. ja sam izabrao drugu opciju.

pitala me je operaterka da li zelim da uzimam aparat, ja sam rekao da ne zelim, tako da ne znam sta bi bila ponuda u tom smislu, ali ocigledno da je postojala i neka opcija popusta na telefon...

jaa
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 09. Jan 2013. 13:18
:: Sony Xperia miro
:: Nokia E63

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od jaa »

Izvinjavam se ako je neko vec postavio slicno, ali zanima me sledece: pre bukvalno 15 minuta je podnet zahtev za prenos iz mts-a u vip i rekli su mi da se ceka najmanje 72 sata, medjutim pre minut mi je stigao sms od vipa da je zahtev odbijen. Zar su vec uspeli da odrade sve? o.O

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od VeNoM »

jaa ako duguješ nešto ili tome slično veoma lako se to odbije.znači plati račun unapred i podnosi zahtev-.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

jaa
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 09. Jan 2013. 13:18
:: Sony Xperia miro
:: Nokia E63

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od jaa »

Nije to u pitanju, nego su u mts-u stavili pogresan datum isteka na korisnickom servisu, omasili su za par dana, ali hvala u svakom slucaju :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Deksi »

Kako se bese aktivirala ona govorna poruka za obavestenje o prenetom broju, za telenor mrezu.
Pametan pise budala pamti, taj sam. 8)

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od knjaz »


Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Deksi »

knjaz, veliko hvala .

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od mb011 »

Imam problem sa prepqid brojem prebacenim iz telenora u vip. Sve je idradjeno jutros, ali kada zovem taj broj iz telenor mreže dobijam poruku da broj nije u funkciji... Iz ostalih mreža radi normalno. Čiji korisnički da zovem, vip ili telenor?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od mezzano »

Valjda Telenor, jer je kod njih problem. Verovatno su stavili u svom sistemu da je taj broj nepostojeci.

Suna
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 27. Maj 2013. 19:29
:: Sam Galaxy S4 i9506
:: LG Optimus L7 II

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Suna »

Mislim da je rok 48h - tj. u roku od 2 dana ti stiže sms da li ti je zahtev odobren ili odbijen. Pre tog obaveštenja obično te pozove agent korisničkog centra (iz mreže koju napuštaš) da te pita za razlog odlaska - tako da već tu možeš da reaguješ ukoliko ti se svidi njihova ponuda i da se predomisliš.

Suna
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 27. Maj 2013. 19:29
:: Sam Galaxy S4 i9506
:: LG Optimus L7 II

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Suna »

(ne obraćajte pažnju na prethodni post - napisan je sa zakašnjenjem) :)

Ovako, planiram da, kad mi istekne ugovorna obaveza sredinom juna, prenesem broj iz Vip-a u MTS i odaberem tarifu MixNet L na 24 meseca bez telefona, sa 50% popusta na pretplatu.

Da li celu proceduru mogu odraditi putem online zahteva ili u nekom momentu moram otići do njihove poslovnice?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od miodrage »

Suna, moraces da odes do poslovnice po novu karticu. To ti ne gine... E sad, jedino ne znam da li Telekom to moze da posalje postom na tvoju adresu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od mezzano »

Telekom je slao na adresu sve sto je potrebno, kad se popuni zahtev za prenos broja, ali ne znam da li ce nesto iskomplikovati to sto hoce da uzme 50% popusta. Elem, najbolje da ih kontaktiras putem mejla, ili preko Twittera (dosta brzo odgovaraju, i daju tacne informacije).

Suna
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 27. Maj 2013. 19:29
:: Sam Galaxy S4 i9506
:: LG Optimus L7 II

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Suna »

Hvala vam na info. ali je odlučila da ipak ostanem u Vip-u, MTS nema neograničen net -.- obnovila sam uz Smartove i LG Optimus L7 II :D

Odgovori